Hlavička pro Palbu

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Pak by to mohlo vypadat nějak takto ...

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11600
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Zemakt »

Hm, a nebyla by lepší jednotná barva, taková ta nahnědlá? Jinak dobrý.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Jak myslíš jednotná barva ? Tohle je šedý styl ten se mi zdá, že jde k černému logu líp, ale existuje i modrý jako máme nyní.

Asi máte pravdu, že trojbarevné logo už je moc.
Když už tak bych si možná pohrál jen se šedou a červenou.
Tedy ty patrony udělal černé či tmavě šedé, okolo věnec taky černý.
Ale zase aby to nevypadalo jako parte, tak možná ten štít bych ponechal červený.

Můžeš to tak zkusit Rase, jak to bude vypadat ?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Zemakt píše:Hm, a nebyla by lepší jednotná barva, taková ta nahnědlá? Jinak dobrý.
Jinak armádní barvy v celém logo přebarvit, klidně zkusit je možné vše. Khaki, nebo hnědá, rozumím :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11600
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Zemakt »

Ne ne, myslel jsem to tak aby logo mělo stejnou barvu, jednotnou barvu jako názvy témat, struktury fóra, rámečků,apod.. Ta stávající modrá je na čtení výborná, neunavuje tolik oči. Logo bych zkrátka hodil do modré jen příslušného odstínu. Je to poněkud konzervativní, ale to je Jawa 250 Pérák také, a co jí to ubírá na kvalitě? :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od kenavf »

Tú farbu písma a podkladu ohľadom čitelnosti by som bral ako dosť dôležitú. Nerád by som čítal fialové písma na ružovom podklade(už aj to som videl nastavené jednej slečne na monitore, potom sa divila prečo ju bolia oči)

Tak ako to je teraz mi to vyhovuje.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Alfik »

K logu se nechci vyjadřovat, protože su spíš přes muzičku a ne přes grafično :)
Ale coby slepoň slepý, bych nechal to modré pozadí a modré názvy - je to jednak pro Palbu typické, a jednak se to pěkně čte. Včetně té fíčury, že se odstín pozadí příspěvků střídá.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13188
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Rase »

ještě jsem to zkusil trochu jinak, berte to jen jako zajímavost. Zatím asi vede jednobarevná verze normálního loga.
Logo se dá udělat i inverzně a vlastně jakkoliv. Stačí se kouknout, jak to mají řešené jiné stránky.

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
kastellan
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 202
Registrován: 22/1/2015, 20:55

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od kastellan »

To druhé je imho lepší :up:
Alespoň každý pacifista jen při pohledu na logo zmizne jak pára nad hrncem... :D
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Jo taky si myslím, že ten kolt vypadá docela zajímavě :) !
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Barrymore
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 408
Registrován: 11/4/2006, 17:33

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Barrymore »

Co se mne týká, tak se mi kolt líbí taky. Ty černobílé patrony mají taky něco do sebe. Osobně bych u Palby uvítal i možnost zvolení tmavého tématu. Nesnáším, když dělám večer v Intellij v darcula a když si chci odpočinout a přepnu na iDěs, tak mi to vypálí fleky sítnici.
A Mistr Sun pravil: "Pokud nebyly povely dosti jasné, rozkazy dosti srozumitelné, pak je to chyba hlavního velitele."
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Máš pravdu, dnes jsou všeobecně weby bílé a černý text.
Osobně to řeším tak, že mám na monitoru stažený jas.

Asi by to šlo dát černé pozadí a bílý text.
Samozřejmě to zase nesedne každému, ale spíš dát lidem na výběr z více stylů.
Pro samotné fórum phpBB existuje docela dost stylů, ovšem pro naše portálové řešení zase bohužel tolik ne.
Ale možná půjde board3_style_acidtech

AcidTech demo
https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... h/demo/3.2
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od kenavf »

Lord píše:Máš pravdu, dnes jsou všeobecně weby bílé a černý text.
Osobně to řeším tak, že mám na monitoru stažený jas.

Asi by to šlo dát černé pozadí a bílý text.
Samozřejmě to zase nesedne každému, ale spíš dát lidem na výběr z více stylů.
..
Biely text na čiernom pozadí je jedna z najhorších variant čo sa týka namáhania zraku. Ono to zo začiatku vyzerá tak "cool", ale potom to bolenie očí :cry: .
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11600
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Zemakt »

Kenafv, přesně tak.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Barrymore
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 408
Registrován: 11/4/2006, 17:33

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Barrymore »

Tak z mého pohledu stačí k uspokojení naprosté většiny lidí nabídka tří témat: černá (modrá) na bílém, něco, co nemá 100% bílé pozadí a hardcore tmavé.

https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... e/demo/3.2
https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... r/demo/3.2
https://www.phpbb.com/customise/db/style/cubes/demo/3.2
A Mistr Sun pravil: "Pokud nebyly povely dosti jasné, rozkazy dosti srozumitelné, pak je to chyba hlavního velitele."
Uživatelský avatar
kastellan
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 202
Registrován: 22/1/2015, 20:55

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od kastellan »

Za mně jasná volba č.2.
Btw, nemohl by si uživatel na svém PC mít možnost volby (Tedy nevím jestli to lze)?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

kastellan píše:Za mně jasná volba č.2.
Btw, nemohl by si uživatel na svém PC mít možnost volby (Tedy nevím jestli to lze)?
Kamil by to měl převést na tento portál https://www.board3.de/

Ten má jako základní dva styly Harmony a Prosilver. Tyhle by si uživatel měl umět změnit.
V podpoře fóra jsem našel ještě zmiňovaný AcidTech.

Barrymorem dané odkazy jsou už šablony čisté phpBB.
Ale my máme portálové řešení, tedy uvodní stránku, kde se vypisují články a jsou sidebary.

Jako jde upravit i jiná šablona, ale je to práce navíc. Nějaký náklady navíc, atd.
Navíc šedá šablona tam je ta Harmony, jak už bylo uvedeno výše, lehčí je tu změnit třeba jen na víc šedou, tedy třeba trošku upravit jen barvy.

Ale základ bude ta modrá šablona, jako teď, tedy Prosilver.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6828
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od michan »

Myslete také na nás. Nové vkládaní článků, nové vkládání obrazků...
Nedělejte nám to složitější, postupy zažité i desítku let.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13188
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Rase »

Za mě určitě ta možnost No.1, oranžové detaily jsou bezva oživení. Navíc jednoduché, nadčasové.

EDIT:
stejně jsem nikdy nepochopil smysl portálu, který mi přijde úplně k ničemu. To ale i Hospoda a tak - zkrátka mít jen fórum a hotovo.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Hlavička pro Palbu

Příspěvek od Lord »

Naopak jsou lidi, co si zase těžko dokáží Palbu představit jen jako fórum. Už jsou vytvořené nějaké odkazy, styl, tradice, apod.
Rase píše:Za mě určitě ta možnost No.1, oranžové detaily jsou bezva oživení. Navíc jednoduché, nadčasové.

EDIT:
stejně jsem nikdy nepochopil smysl portálu, který mi přijde úplně k ničemu. To ale i Hospoda a tak - zkrátka mít jen fórum a hotovo.
Smysl portálu je podle mně velký pro článkaře a čtenáře. Dělá z fóra jakýsi redakční systém. Kdo přijde na úvodní stránku, vidí hned co je nového.

U Palby to tak vzniklo historicky a v jednom systému. Portály byly oblíbené u starších verzí phpBB, protože přidávaly sidebary a další funkce, které tehdy fórum nemělo.

V současnosti pravda vývoj trošku pokročil, web se používá trošku jinak. Jsou i modernější řešení jako třeba BBsidebar, nebo cBB Blockgets.

Nám se to komplikuje při aktualizacích, není taková flexibilita, jako by byla jen u samostatného fóra.
Náš programátor Kamil zřejmě stejně nejdříve aktualizuje současnou Palbu jen na čisté fórum. Co ale pak s tím, je ještě otázka ?

Buď přidá jen některé mody, a nebo portálové řešení.

Dnes když staví web na "zelené louce" tak udělají spíše redakční systém (CMS) samostatně, případně k tomu nějaké fórum, které je s CMS kompatibilní. Například Wordpress a bbPress.
Je možná i kombinace Wordpress a phpBB pomocí pluginu WP w3all phpBB nebo BridgeDD. Ale pro nás asi moc složitý, komplikovaný, náročný na implementaci.

Furt je nějaký progres, i když třeba jen malý.

Hostingy přechází na novější verze PHP, které ale neumí naše současné fórum.
Chceme aktualizovat na phpBB 3.2.8, které umí alespoň php ve verzi 7.2.
Například až phpBB 3.3 bude plně kompatibilní PHP 7.4.

Menším webhostingům se nevyplatí udržovat ještě historickou verzi PHP řady 5.
Na jednom serveru je možné provozovat vždy jednu řadu PHP.

Ale to jsou spíše ty technické věci, což zase některé lidi, tak úplně nezajímá :)

Podstatnější spíš je, že Palba bude responzivní web, který zaručí zobrazení stránek pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, notebooky, tablety). Mělo by se zlepšit i SEO, protože Google ve vyhledávání penalizuje weby, které nejsou přizpůsobeny mobilním zařízením. Čtenářům responzivní web zpříjemní jejich pobyt na Palbě a dovede je lépe k akci. V současnosti mají obecně weby asi 50 % návštěv přes mobilní zařízení. Počet čtenářů Palby by se tak mohl zvýšit.

Kdysi se Kamilovi líbila šablona BBOOTS, protože je napsána ve frameworku Bootstrap, který programátorsky umí.
https://sitesplat.com/demo/phpBB3/

Takže ukázku sem taky dávám. Nicméně zase úpravy vzhledu do portálového řešení by něco stály, a zatím na to není vybráno ani dost peněz. Ovšem tvůrce šablony zase podporuje již zmiňovaná rozšíření BBsidebar a cBB Blockgets, která by jsme museli koupit, ale není to tak drahé. Drahá je hlavně programátorská práce při implementaci. Pak jestli máte free řešení nebo placené, tak stejně oboje se musí udělat pro web Palba.

Zde ještě free portál - tmavý styl - Dark Vision, ale lze přepnout i na Prosilver. To jsou dva styly portálu k dispozici na německém fóru od Kirka.
https://reyno41.bplaced.net/phpbb/

Přepínání probíhá pomocí fičury Style Changer.

Na anglickém fóru od Kirka, jsou zase styly s fixní maximální šířkou Prosilver a šedý Harmony.
https://www.board3.de/

Někdy by to mělo jít asi stáhnout.

Takže tohle vše výše uvedené je takový marketingový průzkum, co je k dispozici na trhu ohledně phpBB. Nikdo ho za nás neudělal, musel jsem si ho udělat sám. Pak i na základě vašich podnětů se musíme rozhodnout, co by nám asi nejvíc vyhovovalo. Vím, že někteří budou chtít prostě tu úvodní stránku, a proto prostě zvolíme buď free řešení, nebo premiové cBB Blockgets, které má lepší podporu.

[Preview] cBB Blockgets 2.0.0
https://www.youtube.com/watch?v=vK2ryb9oCUM

A jak je z videa patrné, tak cBB Blockgets umožňuje více možností a funkcionalit. Přesuny jednotlivých bloků tam kam chcete, jejich přidání či odebrání. Dále drží krok s aktualizacemi phpBB a má více stylů.

Co běžné uživatele zajímá asi nejvíc jsou možnosti 11 stylů, které jsou už upravené pro toto řešení !
https://www.canidev.com/app/index.php?i ... =en#styles

Proto se podívejte na odkaz. Je tam už zmiňovaný bboots, dále Rase i "tvůj oblíbený" šedo-oranžový flat_style, dále elegance, acidtech, x_creamy, a další.
To samozřejmě bude něco stát, proto posílejte všichni dál peníze. Na hosting už je vybráno na několik let dopředu, ale na to technologické řešení máme ještě málo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“