Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

označit kritiky za nepokrokové, a ty ostatní "mlčící" za lidi pokrokové je .. ehm.. jak to říct slušně.. označit takto lidi je nešikovné?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:ale třeba Polarfox si už svoji kvótu 300 Kč na linku vyčerpal
Aby nevznikla mýlka. Polarfox je sice spokojenej, že má linku, ale situace se má takto. Polar navrhnul linku, programátor naprogramoval linku..tj. žádný mezikrok, schválení, diskuze, kteroužto Polar předpokládal, ale rovnou finální produkt, což Polar nepředpokládal :) Ale teď Polar působí, že si vyřval linku, protože měl obecně pořád nějaký remcy a návrhy na změnu. Což Polara při výtkách ala linka trošku sere :D...To jen tak na okraj.
Lord píše:Půlka zamrzla na tom, co bylo před X lety.
Pokud mi to dává větší uživatelský komfort a možnosti, tak rád zamrznu kdekoli a kdykoli :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Když nad tím tak přemýšlím, tak vlevo by mi nejvíc vyhovoval jen malý náhled avataru o výšce stávající hlavičky...
Tím by v hlavičce byly všechny tři důležité údaje- přezdívka, avatar a čas odeslání. Zbylo by víc místa pro příspěvky a ty kratší by se zbytečně neprodlužovaly o volný prostor vzniklý kvůli dalším údajům pod avatarem. Ach ano, zapomínám na hodnost, pravda.
Ale to je jen nápad :)
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

opravdu jsem si neúčtoval <hr> :D Ale tak byly tu jiné věci které se upravovaly.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

kopapaka: já bych to nekomplikoval :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Polarfox: no jo, máš pravdu...
navíc by to vypadalo jako ksichtbůk :D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Info o ladění

Příspěvek od karaya1 »

Lord píše:Karaya je asi nějaká další hlava pomazaná.
Karaya se na škole vývojem webových aplikací živil a mimo jiné má na svědomí dvouciferný počet přechodů webů na nové CMS a s tím spojené srandy během konverze databáze, dat, adres, přesměrování apod. Mě jen překvapuje punk panující tuna okolo, když tu jsou lidé, kteří o sobě tvrdí, že jsou programátoři (a tím teď nemyslím Kamila).
Lord píše:Co se týče RSS, tak možná jde nějak nastavit nevím, aby se to vypisovalo jak chceš. Ale tohle je taky možnost, než mít čtečku zaneřáděnou nějakým celým flame vláknem.
No, dřív to fungovalo tak, že člověk rychle přelétl, co nového - a kde se něco dělo, tam měl i kontext (pokud toho nového nebylo fakt hodně, limit byl 20 příspěvků). Teď se ve čtečce objeví příspěvek, který navazuje na něco, co se ve čtečce nemá šanci objevit a sám o sobě nedává žádný smysl. Je to lepší cesta?
Lord píše:Linka samotná stála asi méně, ale ta šaráda okolo a než se vlastně přišlo co se chce, tak vono to hodinu dát mohlo.
Mně to může být šumák, ale třeba ten přesun avataru je na dva řádky v CSS (tři, pokud člověk bude chtít, aby to vypadalo hezčeji). Dá se to za půl minuty pokusně spravit i live třeba v Opeře v Developer Tools.
Lord píše:Nevím proč se hřebíš nad slovem pokrokový, je to hezky česky, tak mám užít raději anglofonní výraz progresivní?
Ale né, jen mě pobavila ta formulace sama o sobě - rozdělil jsi lid na zpátečníky a pokrokově smýšlející. Jako bych to už někde slyšel.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od Hans S. »

karaya1 píše:
Lord píše:Nevím proč se hřebíš nad slovem pokrokový, je to hezky česky, tak mám užít raději anglofonní výraz progresivní?
Ale né, jen mě pobavila ta formulace sama o sobě - rozdělil jsi lid na zpátečníky a pokrokově smýšlející. Jako bych to už někde slyšel.
Ano, Lord se vyjádřil velmi taktně - neřkuli až diplomaticky :) Okamžitě bylo jasné, kdo je v jaké skupině a jaká je ta správná :D

Nicméně pokud byste neměli nic proti, tak bych diskusi ohledně osobních invektiv a poměřování si velikosti přirození nechal stranou :). Nechme to tady konstruktivní kritice.


To, co Karaya napsal ohledně RSS je zcela zásadní věc. Sám to sice nepoužívám, ale mělo by to pracovat přesně tak, jak to pracovalo na staré Palbě. Pokud je to v současnosti jiné (např. že to vyjede jen poslední aktivní příspěvek určitého tématu), tak to určitě není optimální řešení.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

karaya: Bohužel, bylo by to tak snadné kdyby to bylo napsáno tak jak bychom si všichni představovali. I když je pravda, že upravit konečné html v dragonfly opery je opravdu otázka minuty. Tím, ale nechci říct, že je to nějaký závažný oříšek. Až dostanu pokyn, tak to klidně předělám.

Jinak to RSS - nastavení je pomněrně široké, záleží jak si s nám pohrajeme. Podle mě by mělo RSS ukazovat "co je nového", což ukazuje. To že je někdo líný a z čtečky se mu nechce přejít do fóra je věc druhá. Ale toto nastavení na mě také nezáleží. Stačí vydat pokyn a nastavím co bude potřeba ;)
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od hydrostar »

Hans S. píše:Ty informace o odesilateli vpravo jsou jedním z nejblbějších nápadů, se kterým v BB systému za posledních 5 let přišli a koukám, že se to prosazuje i tady. Nejdřív koukám kdo píše a pak co píše. Ne naopak.. Tohle je zmatené, nešťastné, nešikovné, nepřehledné a vůbec hloupé.
S tímto plně souhlasím. V knize je nadpis a větší mezera od kraje taky vždy na levé straně.
Lord píše:Jinak je to myslím o zvyku, nakonec se možná avatary vpravo začnou líbit.
Čte se to lépe na tabletech a mobilech. Taky je lepší využita obsahová plocha a postranní blok s ksifty se může odsunout do pryč.
Toto si nemyslím. Většina stejně čte na stolním počítači nebo klasickém notebooku, kde obsahová plocha je na opačné straně. Téměř každý program má ovládací panely (než přišly okna vista a 7) na levé straně, proč asi?
K4M1L píše:Jako samozřejmě je možné i tohle, resp vrátit palbě starý vzhled, ale to je jak vytunit octavii, tak, že ji dáte vzhled škody 120. Určitě se najde pár nadšenců, kterým se to bude líbit.
Lord píše:Heslo znělo modernizace. Ta přineslo něco nového, a něco starého zas bylo opuštěno. Dosáhlo se nějakého optima z hlediska zátěže a budoucího růstu návštěvnosti, zvýšila se bezpečnost, technické vlastnosti a spolehlivostsystému.

No ne všechno, co kdysi bylo musí být dnes zákonitě překonáno nebo bylo kompletně špatně.

Nebudu kritizovat logo, ale Lordovo tvrzení, že jeho vyvážení barev je moderní trend, mně dojde docela ujetý. Takovou grafiku má vybledlý skicák. Oproti tomu původní raseho návrh byl výraznější a celkově lepší a moc lidí by proti němu nevedlo křížové výpravy.
Rase měl také nejdříve vytvořený (dle dříve uvedeného) návrh hlavičky v šedé barvě, který byl daleko výraznější a celkově vyváženější. Jestli jste ho donutili to zesvětlit do modré, tak jste udělali vekou chybu. Ta hlavička je prostě nevýrazná.

Edit:
Toto je ta raseho prvotní představa.
Obrázek
Naposledy upravil(a) hydrostar dne 6/8/2012, 22:46, celkem upraveno 1 x.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Info o ladění

Příspěvek od karaya1 »

Kamil: Podle mě (odzkoušeno v Opeře) stačí pár řádků v CSS (a to i s přehozením onoho online pásku), do HTML šablon vůbec netřeba sahat.

Ad RSS: záleží samozřejmě na zvyku, ale RSS kanál pak v podstatě ztrácí smysl.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Volejte řediteli

Příspěvek od Lord »

Pro dobrotu na žebrotu … bylo by možný nic nedělat, nic nepokazit, a jen kandidovat.

Hydrostare - tmavá hlavička, černý věnec kolem loga Palby a vystrčené patrony jako rohy mi připomínalo pohřební fórum. Jinak máš asi „vyblitej moňák“, protože mě se zobrazují barvy krásně pastelově. U loga by jsme se mohli vrátit možná k prokresleným nábojnicím, pokud by to někdo dokázal dát do kupy, bylo to vektorový, a vypadalo by to solidně i jako malý logo. Nikdo se nenabídl a já to dělat nebudu, protože to ani neumím, a „neštastník“ Rase si toho už musel taky vyslechnout dost. Říká se darovanýmu koni na zuby nekoukej a něco na tom bude.

Pánové (Hansi a spol.), mě jen dorazilo, když někdo napsal, že by jsme se měli vrátit ke starý Palbě a všechno úsilí a prachy vyhodit do kanálu. Ostatně Hans se měl kdysi ujmout převodu na phpBB3, ale neměl na to koule.
Samozřejmě, že bereme do určité míry na vědomí hlas lidu, ale existují i různé specifické věci o kterých návštěvníci nemůžou rozhodovat vůbec, protože nemají potřebné technické znalosti. Například můžou těžko radit, jak se optimalizuje databáze, zabezpečení fóra, co způsobuje největší zátěž, apod. a vono některý věci spolu i trochu souvisí.

Dále odkazy, které nejsou interní, do nového okna, Kamil myslím řešil.

A jestli budou avatary vlevo nebo vpravo je mě celkem jedno, jen bude další práce s předěláváním, i když by to neměl být velký problém. Anketa běží a co si většina lidí odsouhlasí, to bude mít.
Ostatně tady je nějaký návod …
http://www.phpbb.com/kb/article/prosilv ... s-on-left/
i když sloupeček vlevo zase ne příliš široký, ale zúžení profil boxu není potíž. Zatím se divím, že se tady ještě „neřešila“ šířka fóra, třeba to časem přijde :) Jako, že se někdo na dlouhém řádku snadno ztratí.

Někoho zajímá spíše obsah, někoho autor, někdo si řekne tento přispěvovatel stejně stojí za starou belu a ani ho nečte. Ajťácký fóra to maj většinou defaultně vpravo s možností uživatelů si to zvolit i obráceně. Ono to asi svůj význam má pro neznalé čtenáře zvenku, kteří se ještě nedokáží orientovat podle avatarů, ale spíše podle obsahu.

Jak funguje RSS, stačí se podívat třeba sem
http://pravednes.cz/#!army

Výpis aktivních témat, pro přehled to stačí. Kdyby to fungovalo po staru … a strhla se třeba nějaká flame kolem tématu Studená válka vojensky, tak to bude v podstatě plné těchto příspěvků … a ničeho jiného, možná sem tam proloženo.
A kdo chce sledovat dění a celou diskusi, tak není nic jednoduššího než navštívit přímo fórum.

Samozřejmě pokud má někdo čtečku vlastní, a na Palbu vůbec nepřijde, tak má problém, ale pokud to budeme vnímat jako předávání témat agregátorům, tak je to košér a praktikujou to tak všichni. I akademická fronta.

Jinak střední nahledy u ALBUM jsou nějaký velký ne?! Pegoši chce to sjednotit jak nadhledy, tak střední velikosti … máš práva, tak do toho. Třeba Michanův článek, je to jasně vidět.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Info o ladění

Příspěvek od Vlasta »

lord....jak píšeš, za dobrotu na žebrotu :(

netušil jsem, že když napíšu že nejdou nějaké náhledy, že se tu strhne toto. sorry

nikdy se nezavděčíš všem. mám forum, vím co to je. já ovšem pracuju s mladšíma lidma než jsou tady, takže vím, že dospělí jsou horší jak oni :D omladina si zvykne....starší co je zvyklý na starou věc bude řvát, protože si musí zvykat na něco nového....tam jsem vždycky klikl...tam to bylo a teď je tam něco jiného atd...

hodně pevných nervů přeju.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Vlasto díky za podporu, to víš když je něco dobře, tak se většinou mlčí, ale jak se do něčeho hrábne jak do vosího hnízda :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Lord: to víš, po arabských tu máme i palbáckou bouři :D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

karaya1 píše:Kamil: Podle mě (odzkoušeno v Opeře) stačí pár řádků v CSS (a to i s přehozením onoho online pásku), do HTML šablon vůbec netřeba sahat.

Ad RSS: záleží samozřejmě na zvyku, ale RSS kanál pak v podstatě ztrácí smysl.
Ano :D takže udělám každému návod jak si to u sebe přehodit na druhou stranu? :D BB má CSS blbě schovaný v php souboru, který "požírá" (includuje) .css bůh ví odkud. Určitě i v tom dragonfly vidíte, že to je ve style.php on line 3800+ . Jenže soubor style.php má řádek s bídou 300 a tím, že includuje kde co, tak se nafukuje...je to prostě komplikovanější, forum není statická stránka, kde je vše jasné, ale i na tohle jsou způsoby ;)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

Chtěl jsem něco napsat, ale radši budu držet hubu, abych nebyl neplatící reakcionář s vyblitými monitory.

Takže zpět k práci... prosím autory, jejichž články byly před modernizací na první stránce portálu, aby se připomněli a nakopírovali nám modům odkazy na své články, aby mohly být opět vyvěšeny. Ať už tady nebo do soukromých zpráv. Děkuji
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Re: Info o ladění

Příspěvek od karaya1 »

K4M1L: co vím, tak includování je z toho důvodu, že phpbb3 dává uživateli možnost vybrat si v nastavení z více vzhledů, ale to zase celkem jednoduše řeší Alt+F7 v totalcmd (anebo ten odkaz na KB phpbb3). Ale už do toho kecat nebudu, slibuju :wink:
Lord píše:Výpis aktivních témat, pro přehled to stačí.
OK, čili RSS bude k ničemu. Beru na vědomí.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Ale houby. Jen jsou v každém css souboru nějaké údaje, v jednom barvy, v druhém tlačítka, v dalším divy etc.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Já ti nevím

Příspěvek od Lord »

Karaya já ti nevím, asi jde o zvyk a když ti bude k ničemu, tak svět se kvůli tomu nezboří. Nikdo kromě tebe zatím neprotestoval. Možná to jde nastavit i jinak, nebo udělat dvě RSS. Nemuseli by jsme mít taky žádnou. Ale pokud na to občas mrknu… tak vidím aktivní témata a výpis posledního příspěvku, a když mě z toho přehledu něco zaujme, tak na to kliknu a předchozí debatu si můžu přečíst.
Ano něco jiného je, kdybys na tom visel online, a chtěl tedy neustálý přísun četby z více zdrojů. Kdo používá třeba Google Reader? Rád bych slyšel taky názory ostatních případných uživatelů RSS. Jestli jich je dost a má to smysl?

Kdo používá Firefox, Operu tak má integrovanou jednoduchou čtečku. Takže když klikne někdo na odkaz RSS, resp. Atom, tak se mu objeví hezký přehled. Z pohledu jen uživatelů palby, myslím praktické.

Předělávky, kosmetika, vypadá to jako nic, ale není to tak úplně. Kamil s tím má určité zkušenosti, takže ví co a jak. Hlavně upravuje to, co požaduje většina, má to jasnou představu a nestojí majlant.

ČAO!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“