Přesun Destroymanových článků

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4087
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jarl »

Jelikož Destroyman včera všechny své práce na Palbě odstranil, čímž z těchto vláken učinil trhací kalendář, byla „jeho“ témata přesunuta do archivu. Nemá smysl nechávat ve veřejné sekci vlákna bez úvodního článku, když je autor dobrovolně vymazal. Je to nepříjemné, protože jsme takto přišli o desítky zajímavých článků, a Destroyman mě osobně tímto činem dost zaskočil, ale Palba to určitě přežije.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jersey.se »

Cítím se hrozně. Možná jsem k tomu přispěl svou kousavou poznámkou v monografii o Constitution. Ach bože, co jsem to udělal? :D

Alespoň je vidět že ten chlapec z Palby neodešel, ale brousil/brousí okolo a čeká na pomník! :razz:
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
StanislavM
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 110
Registrován: 9/10/2012, 22:14
Bydliště: Vlašim

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od StanislavM »

Nevím co se stalo ale v každém případě je to škoda.
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jersey.se »

Prostě neunesl, když se začalo ukazovat že si informace často tahá z prstu (nebo řekněme si to na rovinu - kecá). Ono se o tom hezky a čtivě potom píše když se vyhnu tomu co se mi nehodí a co se mi hodí si ještě upravím, ale pro účely seriózního faktografického kanálu je to přiznejme si, poněkud nevhodné, neboť to zkresluje skutečné události. Takže škoda? Jak se to vezme. Pro toho, kdo má rád styl Blesk/TV Nova...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Lucius
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 182
Registrován: 7/10/2011, 11:52
Bydliště: Slovensko

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lucius »

jersey.se píše:Prostě neunesl, když se začalo ukazovat že si informace často tahá z prstu (nebo řekněme si to na rovinu - kecá). Ono se o tom hezky a čtivě potom píše když se vyhnu tomu co se mi nehodí a co se mi hodí si ještě upravím, ale pro účely seriózního faktografického kanálu je to přiznejme si, poněkud nevhodné, neboť to zkresluje skutečné události. Takže škoda? Jak se to vezme. Pro toho, kdo má rád styl Blesk/TV Nova...
To hovorí človek, čo má najaktívnejšie fóra Vtipy a fotografie a citácie? Myslím, že by si si mal upraviť miesto pobytu na Trotllhättan.
StanislavM
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 110
Registrován: 9/10/2012, 22:14
Bydliště: Vlašim

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od StanislavM »

Můžeš být v některé informaci konkrétní ?

Blesk/Nova ....... kapitola sama pro sebe ale Ty věříš všemu co současní i minulí historici napsali ( můžeš dosadit spáchali). :?:
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jersey.se »

Lucius: A zkusil ses někdy podívat do letecké sekce, rotmistře? Dovolím si tvrdit že původních článků (monografií) jsem pár napsal. A nedostal jsem za ně sice pomník, ale tu insignii co mám pod podpisem a docela si jí vážím. :razz:

StanislavM: Ano, byl jsem konkrétní. Několikrát :lol:
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lord »

Já nevím co všechno Destroy "neunesl", ale spory měl s více lidmi. Něco mohla být „poslední kapka“. Z mého pohledu měl rozsáhlé informace o námořnictvu. Je jasné, že asi ne každý může být expert na všechny oblasti.
Některé rané články např. o Japoncích měl zpracované dobře a rozsáhle, takže určitě to podle mě kvalitu mělo. V poslední době psal možná kratší, články ne tolik podložené, kolem kterých vznikaly flejmy.
Jinak ne vše z historie je známé, a to dává i určitý prostor autorovi, aby to svým způsobem uchopil. Na Palbě si našel Destroyův styl své příznivce, i kritiky. Za sebe můžu říci, že jsem i občas nějaké příspěvky vítal, ale už kolem jeho posledního kratšího článku vznikla hádka, a došlo k většímu vyříkání.
Kdyby to náhodou někdo nevěděl, tak Destroyman má některé zálohy článků na http://www.vojna.net/portal/
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Stuka »

Destroymana je škoda a na Palbě bude chybět. Ať si o něm každý myslí co chce a má nějaké výhrady, já je mám někdy také - je to dobrý pisatel. To, že jeho články nezívají nudou, že dokáže vyhrabat zajímavé témata, že je dokáže popsat a okořenit svým zábavným i když možná někdy poněkud svérázným způsobem - no a co? to je snad pro každé fórum jenom plus, nebo ne? V následné diskusi je možné si věci vyříkat, oponovat, opravit nebo se i pohádat. Nevidím na tom nic zlého.
Články mazat nemusel, ale je to jeho volba a tak ji respektuji.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Alchymista »

To, čo Destroyman urobil teraz - že zmazal "svoje" tematické články, je neakceptovateľné.
Pripomína to chovanie autora pár hesiel v slovníku, ktorý chodí od knihovne ku knihovni a "svoje" heslá vytrhavá z kníh. Alebo skúste niečo podobné urobiť na Wikipedii...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Stuka »

Také si myslím, že je škoda, že potrestal toho, kdo za nic nemůže - to jest svého čtenáře.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Tempik »

Alchymista píše:To, čo Destroyman urobil teraz - že zmazal "svoje" tematické články, je neakceptovateľné.
Pripomína to chovanie autora pár hesiel v slovníku, ktorý chodí od knihovne ku knihovni a "svoje" heslá vytrhavá z kníh. Alebo skúste niečo podobné urobiť na Wikipedii...
Autor slovníku za svoji práci dostal zaplaceno od vydavatelství slovníku. Ty jsi Destroymana platil a koupil od něj JEHO články?
Má na ně morální i právní nárok. Může si je klidně nechat vytisknout a polepit tím pražské metro. Je čistě jeho věcí, jestli články na Palbě nechá, nebo smaže.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Franz Trubka »

Souhlasim se Stukou. Uplne stacilo kratke prohlaseni, ze uz na Palbe nebude publikovat.A ne vsechno smaznout.
Je to jeho volba a musime ji respektovat. Ovsem ta gorilka nejaky cas chybet bude...
V mezicase napsal svuj prispek Tempik, souhlasim s nim. Je to Destroyova osobni volba
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od kopapaka »

Tempik píše: Autor slovníku za svoji práci dostal zaplaceno od vydavatelství slovníku. Ty jsi Destroymana platil a koupil od něj JEHO články?
Má na ně morální i právní nárok. Může si je klidně nechat vytisknout a polepit tím pražské metro. Je čistě jeho věcí, jestli články na Palbě nechá, nebo smaže.
Todle je hooodně složité téma - vložením článku dává autor Palbě souhlas s jeho uveřejněním, má k němu samozřejmě dál veškerá práva, ale... Teď je otázka, jestli ten souhlas platí i po tom, co autor smaže původní článek... :???:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lord »

Osobní volba to sice je, ale je to svým způsobem i sabotáž kolektivních diskusí. Můžeme pátrat po motivu nebo nad tím mávnout rukou. Podle mě poškodil hlavně nejvíce sebe, své čtenáře, i diskutéry. Jelikož bez toho už to ztratilo trošku kontinuitu.
Možná ale také má zájmy a tlaky někde takříkajíc úplně jinde. Nechce „vykrádat sám sebe“.
Každopádně Palba to přežije. Jeho rozhodnutí nebylo předem řečené, možná z obav s reakcí. Kdybychom chtěli, tak ty články klidně obnovíme. Už zde někdo uváděl wikipedii. Kdyby si tam začal takto někdo počínat, nevím, nevím. Protože to lze vnímat i jako souborné dílo, kterým taková databáze je, a ta může být předmětem vlastní ochrany.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Mirek58 »

Co naplat, ješitnost je ješitnost.
ObrázekObrázek
StanislavM
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 110
Registrován: 9/10/2012, 22:14
Bydliště: Vlašim

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od StanislavM »

Já nepochybuji ,že si Destroyman tuto diskuzi pročítá. Proto bych ho chtěl vyzvat at´zreviduje Svoje rozhodnutí a požádá Palbu o zpětné uvedení jeho článků. :lej:

Nechci věřit , že na Palbu píší jenom lidé kvůli pomníkům.
Uživatelský avatar
Lucius
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 182
Registrován: 7/10/2011, 11:52
Bydliště: Slovensko

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lucius »

StanislavM píše: Nechci věřit , že na Palbu píší jenom lidé kvůli pomníkům.
To máš pravdu, jersey tu píše kvôli imaginárnej hodnosti kapitána t.j. klasický honič ega.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4087
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od jarl »

Tohle téma bylo založeno jako oznámení uživatelům o výrazném zásahu do veřejné sekce Palby a ne ke vzájemnému osočování. Původně jsem je chtěl hned zamknout, ale nakonec jsem je nechal otevřené, aby se k tomu mohli uživatelé vyjádřit. Bohužel se to nějak zvrhává, takže to asi zítra zamknu a potom diskusi odstraním.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přesun Destroymanových článků

Příspěvek od Lord »

No jenže on už nebude mít asi ani ten pomník :) Jinak každý je nějaký, někdo víc píše, jiný diskutuje.
Jen tak mimochodem programátor chystá projekt redakčního systému, výkladní skříně, což by možná Destroyovi vyhovovalo víc. Takže si odřezávat cesty? Protože píše do Válka Revue, nebo ho to zde přestalo už bavit.
Jarl, tu informaci jsem dal správně, bylo to naprosto jeho svobodný rozhodnutí, tak aby jeho fanklub věděl. Můžete mu sem napsat vzkazy, můžete mu napsat soukromé zprávy podle gusta.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“