Papírové modely

Zajímavosti, papírové modely, stavby replik, oznámení a další témata mající alespoń příchuť modelařiny

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Papírové modely

Příspěvek od sa58 »

Lepí někdo ze zdejších návštěvníků papírové modely? Jaký je váš názor na ně?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Než jsem začal lepit plastik tak jsem delal papíráky.Teda jen abíčkovský a při troše snahy třeba technika od vyškovského nevypadá špatne .hlavne veteráni mi hodne bavili.Mám slíbenej digitál tak neco pošlu.Řeknu to takhle jako zábava ,relaxace a trening zručnosti jsou papíráky super .Ale chcete li stavet seriozní modely techniky tak vetšinou jsou to polský vystřihovánky,tak nevím jsou těžký vetšinou lepíte na tupo bez takových hran.Pak jsou stejne drahý jak starší modely od tamiye a pak se delaji v ohromným meřítku 1:25.Resume starý abíčka se daj po antikvariátech sehnat za 10kačku a nekterý modýlky jsou pekný a daj se postavit.Ale trosku kvalitnejší modely bojovky ci letadel tak zpapíru to je hard core aby to vypadalo.To je lepší plastik klasicka 1:72 nebo 35 a ted už je pomerne slušná nabídka od tamiye v 1:48
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

El Diablo: blázen je ( hodně ) slabé slovo... :shock:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Jako děcko jsem s tátou měl krásně slepený Cutty Sark, Pražský hrad, Národní divadlo, Orlík a sadu balónů, všechno od Albatrosu. Pak jsem se v tom začal plácat sám a udělal pár "ábíčkáren", převážně sci-fi a vesmírnou techniku. Když jsem přičuchnul k plastiku, byl s tím konec. Potom už jsem dělal z papíru jen diorámátka. Vzpomínám si na skvělé Spartakovo povstání a pak přepad Wahrmachtu skupinou partizánů k výročí SNP (to mi vyvstalo na mysli kvůli jistému vláknu tady na palbě ;-) ). Ale musím uznat, že to co někteří lidé z papíru dokážou udělat, jsou malé zázraky.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

No já jsem si kdysi jako menší ty modely sám kreslil, lepil jsem si letadýlka, lodičky...hezky papír, tužka, kružítko, pravítko, lepidlo, nůžky, špejle a bylo o zábavu postaráno :D...a pak přišla povodeň na chatě a všechny výtvory odešly do papírového nebe :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
svobodník
svobodník
Příspěvky: 33
Registrován: 28/11/2010, 12:38

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pánové jako dlouholetý papírový modelář vím a znám potenciál papír. V mnoha případech ty nejkvalitnější postavené modely nejdou poznat od např. plastikových a suveréně vítězí i na "plasťáckých" akcích.

Doporučuji projít si třeba české fórum www.papirovemodelarstvi.cz/forum

Netvrdím, že vše je dokonalé, ale věřím, že se vám podaří najít ty zlaté skvosty. Z posledních vláken doporučuji Marder III od Brzdiče (nebo jeho Mi-24) nebo poslední kousky od Michala Dostála (P-51, Fw-190 aj.). Na ostatní určitě přijdete sami.
Odpovědět

Zpět na „Modelařina, to ostatní...“