Modelářské časopisy

Zajímavosti, papírové modely, stavby replik, oznámení a další témata mající alespoń příchuť modelařiny

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Modelářské časopisy

Příspěvek od Polarfox »

Měl bych jeden dotaz pro znalé, potřebuju to do práce - jaké jsou momentálně nejlepší modelářské časopisy (včetně těch napůl řízlých historickými články) na českém trhu? Díky moc.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
rominus
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 7/11/2011, 19:52

Re: Modelářské časopisy

Příspěvek od rominus »

Už je to pár let co jsem modelařil..
Ale přes letadla (historie+modely) je asi nejlepší REVI.
Pak přes všechno bylo HPM, ale to už nevychází. Ještě je tu Modelář. Víc neznám :)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Modelářské časopisy

Příspěvek od Polarfox »

Mám tu tituly jako:

Modelář
Hobby historie
Model hobby magazín
RC Revue
RC Cars
RC modely
Plastic planet
Novinky MPM

Tak co z toho je asi nej (osobně to tipuju na první čtyři, ale co já vím), případně pokud je tu něco mimo seznam a taky dobrého (český časopis).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Modelářské časopisy

Příspěvek od Lord »

Tak v tom se taky moc nevyznám, ani přesně nevím jaký máš v práci zadání a co tím sleduješ 8-)
Jen když je to RC tak se jedná zřejmě o modely na dálkové ovládání, což je trochu jiná liga, než "normální modýlky", ale to asi víš sám.
Časopis Modelář bude asi nejlepší a taková klasika. Bylo zmíněno REVI, to je i o historii, nemáš v seznamu, takže bych dodal na druhé místo. Ovšem nemá za sebou marketingovou masáž a vychází čtvrtletně.
Plastic planet (dvouměsíčník) nemusí být taky špatný a je otázka, jak se dokáže prosadit, ale z hlediska seskupení bych ho dal spíše na třetí místo.
Takže máme tady kritéria z pohledu obsahu, kvality, zaměření, periody vycházení, nákladu.
Další časopisy jako např. Letectví a kosmonautika mají mimo jiné i modelářské rubriky.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Re: Modelářské časopisy

Příspěvek od komisař »

Doporučoval bych navštívit nejbližší Krajskou vědeckou knihovnu, v čítárně si můžeš prostudovat nejen nová čísla, ale z archivu ti vytáhnou, vše, co potřebuješ ( Pokud tedy nedopadli jako v Českých Budějovicích při povodni v roce 2002 ), zkopírování, alespoň v ČB stojí 1,- Kč jednotně A4 i A3 ! Já to dělám už hodně dlouho a osvědčilo se mi to.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modelařina, to ostatní...“