Mil Mi-28 Havoc

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomass
praporčík
praporčík
Příspěvky: 341
Registrován: 30/10/2014, 14:49
Bydliště: Plzeň

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Tomass »

Pokud nahlédnu do Military Balance 2016:

ATK 271+: 12 Ka-50 Hokum; 81+ Ka-52A Hokum B; 100 Mi-24D/V/P Hind; 54+ Mi-28N Havoc B; 24+ Mi-35 Hind
EW 27: 20 Mi-8PPA Hip; 7 Mi-8MTRP-1 Hip
TPT 332: Heavy 32 Mi-26/Mi-26T Halo; Medium 300 Mi-8/Mi-8MT/Mi-8MTSh/Mi-8MTV-5 Hip
TRG 39: 19 Ka-226; 20 Ansat-U

Celkem tedy 271 bitevních vrtulníků různých typů. Pokud bychom porovnávali se současnými 730ks amerických AH-64D/E, tak je to číslo skutečně malé.
If you're going through hell, keep going. -- Winston Churchill
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Julesak »

Lenže zase ruská armáda ako taká je menšia...

PS: žiadne Ka-50 neslúžia v bojových jednotkách, i keď nejaké sú resp. boli vo výcvikovom centre v Toržoku, je to číslo len veľmi približné.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Skeptik »

Julesak píše:PS: žiadne Ka-50 neslúžia v bojových jednotkách, i keď nejaké sú resp. boli vo výcvikovom centre v Toržoku, je to číslo len veľmi približné.
Všech 12, ale pouze 6 je prý letuschopných.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Julesak »

Ja som myslel ten celkový počet, asi som to zle napísal.
V každom prípade držať letuschopné Ka-50 nemá veľký význam.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Dzin »

Skeptik píše:Já tedy a ty radary nikdy moc nebyl, ale mám to chápat tak, že Rusové si na bitevní vrtulníky posadili radary, které sice umějí mapovat terén, ale nejsou schopny toho nejdůležitějšího tj. detekovat cíle (protože pracují na metrových vlnách namísto milimetrových, jako Apache)?

Proč se ale potom všude o radaru N025 píše, že pracuje na milimetrových vlnách, a že je schopen odhalit vzdušné cíle typu "letadlo" na 15 km, vzdušné typu "řízená střela" na 6 km, pozemní typu "tank" na 12 až 15 km a pozemní typu "stavba" na 25 km?
Současně s tím se uvádí několik režimů práce radaru resp. palubní elektroniky jejíž je radar součástí, a které uvádějí možnosti zobrazení terénu, terénu + pohyblivých cílů, všech cílů +terénu, vzdušné situace, meteosituace atd. až po zcela schematické zobrazení situace vzniklé na základě fúze dat ze všech palubních senzorů.
Fakt tomu moc nerozumím. Díky za případné objasnění.

Ne, jen že pokud radar pracuje na nižší frekvenci, velmi zjednodušeně, má větší dosah a menší přesnost.

N025 Almaz-280 stále zatím ještě nejspíše není zaveden do výzbroje a co se týká Arbalet 52(K) narazil jsme jen na údaj, že pracuje s frekvencí 100 MHz, což odpovídá vlnové délce 3 metry, radar apače pracuje s frekvencí 35 GHz, což je vlnová délka 8,6 mm. Metrový radar samozřejmě také dokáže zachytit podobné cíle, jako milimetrový, ale s daleko menší přesností.

Co se týká režimy práce, zde je to spíše otázka softwaru něž samotného radaru. Ten prostě bude zachycovat vše, co má v dosahu a výpočetní technika bude zobrazovat to, co jí zadáš. Je potom jen otázkou získaných dat a schopnosti SW v jaké přesnosti svůj výstup dostaneš.
Tomass píše: Jako "ajťák" vidím v ruském "syrovém" výstupu na MFD především zanedbání softwarové stránky věci, ale možná se mýlím.
To máš naprostou pravdu. Právě v tom tkví to, nad čím si postesknul následně Skeptik
Skeptik píše: Takže se tu vesele porovnávají "čisté" výstupy z primárního radaru se symbolickým zobrazením vzniklými s největší pravděpodobností na základě fúze dat několika senzorů.
Právě kvůli tomuto to vypadá, že Rusové nemají stále vyřešenou kompatibilitu jednotlivých systémů. Sice jsem také, narazil na tvrzení, že by to Mi-28 už měla také umět, ale v tomto případě jsme spíše skeptický, protože to uvádění prakticky jen ruské oficiální zdroje.
mepu píše:Už jsem to nevydržel. :D
Kde jste přišli na to, že radar N025 Mi-28N pracuje na frekvenci 100MHz?!
Pracuje v pásmech X (8 – 12 GHz) a Ka (26.5–40 GHz) - viz
Nijak, bavili jsme se o radaru Arbalet 52(K). N025 Almaz-280 by měl být sériově zaveden teprve letos viz.
http://www.janes.com/article/53888/maks ... rs-in-2016
Ovšem zatím jsme nikde nezaznamenal, že už opravdu zaveden byl. Arbalet jsem rozebíral kvůli Ka-52. Mi-28N, které alespoň nějaký radar měly, ho také měly nosit. Sice byly představeny i jiné prototypy, ale stejně jako v případě Ka-52 s lepším radarem zatím nebyl zaveden do výzbroje. Alespoň o tom nevím, takže jestli má někdo novější informace určitě se s ním nebudu hádat.
Jak už jsem psal v jiném tématu, on je docela rozdíl mezi tím, co se představuje a co je reálně zavedeno do výzbroje.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Xawi3r »

Zřejmě první létající prototyp MI-28NM na russianplanes.net.

Obrázek

Obrázek
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Xawi3r »

První MI-28NM má ruská armáda obdržet v roce 2018.

http://tsargrad.tv/news/2016/08/04/mi-2 ... -2018-godu
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Xawi3r »

Mi-28NM začal s letovými testy. Údajně o něj již projevilo zájem Alžírsko.

http://www.airrecognition.com/index.php ... tests.html

edit:

Za povšimnutí stojí (nejen) HMD na pilotově helmě...

http://bmpd.livejournal.com/2179094.html
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Julesak »

Zaujímavý pohľad na údržbu Mi-28N:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Xawi3r »

Armádní zkoušky vrtulníku Mi-28NM by měly začít na přelomu letošního a příštího roku.

http://tass.ru/armiya-i-opk/4021988
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Dzin »

Nemáte někdo povědomí o tom, jak pokračuje integrace radaru pro Mi-28? Verze N s tím měla docela problémy a vrtulníky s novým radarem (N025 Almaz-280) se měly začít dostávat do výzbroje v loni. Zatím jsem ale nenarazil na to, zda k tomu opravdu došlo, tak by mě zajímalo, jaký je současný stav, jestli k tomu opravdu došlo, nebo se čeká na verzi NM.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 528
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Xawi3r »

Nějaká prezentace vrtulníku Mi-28NM papalášům. Zaujala mě R-73(respektive nějaký její derivát) na Mi-24P v pozadí (od 4:15 a 5:37).

Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Dzin »

Jak je na tom Mi-28UB? Myslel jsem, že je už ve službě, ale teď jsme při pročítání zpráv narazil na to, že zatím podstupuje testy s tím, že 8 kusů bude předáno tento rok.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Skeptik »

První let 2015, Státní zkoušky ukončeny 2016, objednáno 24 kusů s dodáním 2017/18.
Jestli už něco bylo dodáno nevím. Spíše ne, bylo by kolem toho PR.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od klingy »

Podla vyjadreni v 5. alebo 6. diele Syrskeho specialu Vojenskeho prijatia (TV Zvezda) maju byt UBcka nasadene v Syrii..
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Dzin »

Na to jsem také narazil s dovětkem, že se má jednat o testovací nasazení.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše:Na to jsem také narazil s dovětkem, že se má jednat o testovací nasazení.
To ano. Operačně bojové testování ... stejně jako v případě ostatní nové techniky.
Sýrie je pro "novou" ruskou armádu skvělý polygon.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Julesak »

Prvé dva sériové kusy Mi-28NM by mali byť už vo výrobe, s dodaním do konca roku 2018.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Rase »

Nevím zda to zde bylo, ale na fotografii můžete vidět ruský vrtulník Mi-28 letící nad Skövde ve Švédsku, roku 1995. Neutrální Švédsko tehdy hledalo nový bitevní vrtulník a vybíralo ze strojů: AH-64A Apache, Bell AH-1W Super Cobra, Agusta A 129 Mangusta, Eurocopter Tiger, Atlas/Denel CSH-2 Rooivalk, Kamov Ka-50 'Hokum' a právě Mil Mi-28 'Havoc' https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=38209

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Mil Mi-28 Havoc

Příspěvek od Julesak »

Objavilo sa video údajne zachytávajúce Mi-28NM v Sýrii.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“