Mikojan Gurjevič MiG-35

Letouny všech typů a použití.

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Novio*
svobodník
svobodník
Příspěvky: 36
Registrován: 13/4/2008, 13:47
Bydliště: Vsetín - CZ

Příspěvek od Novio* »

Nevíte prosím někdo, jak to vypadá s tímhle tendrem? Resp. jak si Mig stojí a kdy by mělo být přibližně rozhodnuto? Zkoušel jsem googlit, ale našel jsem většinou jen zprávy o zadání. Hlavně mě to zajímá v souvislosti s tím, že pár týdnů zpátky se v novinách objevila zpráva, že amerika vytlačuje rusko ze zbrojního trhu v Indii, hlavně tedy na poli letectva a po jednání s Hilary Clinton dohodli vzájemnou úzkou spoluprácí. Mají za tím stát některé trapasy ruských dodavatelů z nedávné doby, např. dodávka raket R-27, kdy byla velká část nefunkčních a velké problémy kolem oné letadlovky pro Idii. Lobing bude mít určitě taky svůj podíl. Máte někdo nějaké aktuální info? _ Díky
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Ako si stojí Mig-35 v Indickom tendri na MMRCA ? Ako všetci ostatní účastníci. Ešte nie sú žiadni porazení a ani víťaz. Od augusta sa skúša v Bangalore F/A-18E/F, teraz sa začal aj F-16IN, od septembra Rafale, od októbra Mig a od novembra Tajfún a Gripen.

Čo sa týka toho ostatného, tak Rusko stráca v Indii percentuálny podiel, respekt. začína diverzifikovať odber, ale v celkovom objeme sa predaj zvyšuje. A to čo sa píše v Indických novinách, príp. čo rozpráva kde kto pre média, je v celku očakávané. Pri takýchto veľkých peniazoch sa používajú všetky zbrane a všetky metódy ovplyvňovania.
O tých problémoch sa vedelo, len sa to vytiahlo v správny čas, ale opäť ide o bežnú záležitosť. Keď začali Američania dovážať F-15K do Juž.K. tak sa reklamovalo niečo okolo 3000 nedostatkov. Na každý jeden Leclerc v SAE pripadá pol francúzskeho technika, ktorí sa nachádzajú priamo v SAE.
Novio*
svobodník
svobodník
Příspěvky: 36
Registrován: 13/4/2008, 13:47
Bydliště: Vsetín - CZ

Příspěvek od Novio* »

Díky moc za to info, já právě ani nevěděl v jaké fázi to je, a to že se teď zkouší je pro mě novinka, no jsem zvědavý, jak to dopadne.
No a o tom zbytku jsem nevěděl, já měl informace jen z našich novin, zahraniční tisk čtu, jen když se něco semele, třebas Gruzie, to pak čtu jak ruské, tak americké atd. Jinak je nějaký web, kde se o tomhle tendru objevují informace?
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

To Novio: ako stojí MiG-35 v indickom tendri a konkurenčné stroje nájdeš napr. v RIA Novosti (www.rian.ru alebo anglicky en.rian.ru) , sekcia Оборона и безопасность
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

V tomto týždni sa objavila správa že MiG-35 úspešne absolvoval všetky bojové skúšky v etapách: protivzdušný boj v podmienkach REB a rušenia, bombardovanie neriadenými bombami vo všetkých režimoch, odpalovanie a navádzanie protizemných rakiet pri zmene manévru letu.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

A máme tu odpověď na titulek tohoto topic:

Ne.

Teda pokud se potvrdí http://www.timesnow.tv/articleshow/4351233.cms a nevidím důvod aby se nepotvrdil.

Zkráceně, do užšího výběru jdou Dassault Rafale a Eurofighter Typhoon.
F-18 vypadl pravděpodobně na předání výroby, Gripen na radar, MiG-35 na motory a F-16 "has no future" (nemá budoucnost).

Z té dvojice mě Rafale nepřekvapuje, osobně sem ho řadil na favorita, Typhoon překvapuje. EADS zatlačilo na pilu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17772
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Jinými slovy se Indie nechce stát závislá na zahraniční politice USA, ruských strojů už má hodně a chtělo by získat i nějakou západní technologii. Osobně to vidím na vítězství Typhoonu díky silnějším vazbám IAF na BAE Systems.
Ne, nepodobný scénář s Jaguarem.
ObrázekObrázekObrázek
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

Další možný důvod je ten, že Indie má jisté zkušenosti s Typhoony, protože měli společné cvičení s RAF. Takže se Typhoony asi špatně nepředvedly a to přesto, že cvičně bojovaly s takovými stroji jako jsou SU-30MKI.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Samotná TV Times Now hodnotí rozhodnutie v tendri ako značne politické(?), rozumej: "zlé" USA vyzbrojuje Pakistan, ako je písané hore okrem otváračov na konzervy je všetko ruské alebo má tam pôvod fejsnutý Čínou a aby udržali kontakty na Európu(Britániu) a Francúzsko tak sa rozhodli pre ich stroje.
Faktom je že MiG-35 vysoko obstál vo všetkých testoch ale faktom je aj to, že jeho motory s úrovňou technologického stredoveku sú bezkonkurenčne nenažraté v malých a stredných výškach, kde majú lietadlá pôsobiť.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17772
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Možná jsem to špatně pochopil... co má Indie z Číny?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

asi... Pakistan má z Číny výzbroj v nezanedbateľnom počte.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Příspěvek od arten »

ak je toto pravda, tak zdôvodnenie sa mi nezdá - že by pre Indiu boli problémom ruské motory? navyše s meniteľným vektorom ťahu?

Skôr si myslím že:
- buď uprednostnili politiku diverzifikácie a technologickej spolupráce s Európou a/alebo
- predsa len Rafale a Typhoon sú na začiatku svojej kariéry a modernizačného potenciálu, kdežto MiG 35, alebo F -18/16 na konci.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Úplne klasický priebeh - áno, nie, áno, nie....na definitívny a oficiálny výsledok si asi ešte chvíľu počkáme
http://www.janes.com/news/defence/jdi/j ... _1_n.shtml
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Je to tak, potvrdené aj z východu, oficiálny predstaviteľ MO Indie Sitanshu Kar dementoval zverejnenie výsledkov tendra a povedal že sa stále posudzujú dosiahnuté výsledky všetkých 6 účastníkov tendra v testoch na území Indie(testy boli ukončené v júli t.r.), čím je ukončená 1. etapa tendra. Takže si počkáme na oficiálne vyhlásenie tohto pána.
Po zverejnení výsledkov nastane 2. etapa tendra, praktické zoznámenie indických pilotov na území výrobcov-finalistov, následné zhodnotenie.... a ďalšie vyhlásenia... Však pôvodne chceli uzavreť tender až v rokoch 2013-2014, snáď to stihnú.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

S MiGem-35 to souvisí opravdu okrajově, ale na Aviation Week ( http://www.aviationweek.com/aw/generic/ ... annel=misc ) sem si všim zajímavosti. Indické MO uvažuje o modernizaci svých Su-30MKI radarem Žuk-AE. O modernizaci Su-30 se mluví od léta, i to, že dostane nový radar není novinka, ale použití tohoto typu mě zaujalo.
Žuk-AE se do Indie dostal pochopitelně s testy MiGu-35 a Indové si ho mohli při té příležitosti osahat.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Tak MiG-35 ešte tender nevyhral ale jeho radar už áno. To som zvedavý ako to dopadne:
a, "vyrabujú" Indovia MiG-35 a dajú technológie do Su-30 MKI?
b, zavedú celý MiG-35 a ušetria tak na prevádzkovej logistike?
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Podľa dnešného článku VPK name, sa Mi-35 môže stať outsiderom ...
Dôvod má byť vyslovene politický - indické vojenské vedenie sa bojí prílišnej závislosti na ruskej ponuke.
Ďalšie kolo posudzovania účastníkov ma prebehnúť po výstave Aero India 2011, na pretras sa dostane dokumentácia k strojom v očakávanom rozsahu 5 - 6 000 strán, verím že experti budú mať čo čítať...
A výsledok ako vždy v nedohľadne....
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Tak o snahách Indie nebýt příliš závislá na Rusu se psalo už cca před půl rokem; buď je to tedy pravda, nebo jen někdo oprašuje staré zprávy.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17772
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak snahy Indie nebýt závislá na jednom dodavateli jsou známy od šedesátých let. Prakticky vždy když nakoupili něco na Východě, tak v dalším kontraktu nakoupili na Západě.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Příspěvek od absik »

Ďalšou možnosťou je že v Rusku sa z MiG-om niečo deje. Myslím včera vydali správu že MiG-35 nepôjde na Aero India show 2011 do Bangalore kde sa rozhoduje o tendri a najnovšie aj účasť v brazílskom tendri je spochybnená
Odpovědět

Zpět na „Letadla“