Slovensk narodne povstanie

Legie, První republika, politika, okupace, rozpad ČSR, Protektorát,Slovenský štát, odboj, partyzáni, SNP.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

A jsi si jistý, že jsi ji geograficky správně zařadil? :D Marobuďova ríša znie ovela krajšie ne? :D..a tak nějak více autenticky. Ty ty ty :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
950
praporčík
praporčík
Příspěvky: 318
Registrován: 3/6/2010, 18:43
Bydliště: Kolín

Příspěvek od 950 »

Pamatuji si na jeden vtip z doby komančů:

„Bratislava hlavná stanica! Pozor, pozor, dôležité upozornenie pre všetkých, ktorí ešte neboli riaditeľmi, generálnymi riaditeľmi, okresnými či krajskými tajomníkmi ...! Rýchlik do Prahy odchádza o desať minut, opakujem ...“
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Bleu píše:Hele víte co stejně nás Slováci netrumfnou páč první státní útvar na našem území byla Marobudova říše, tak co :D
Ale pozor, Marobund byl jistě Slovák.

Potkal jsem se se zajímavým názorem:

Před 1200 lety přišli Cyril a Metoděj ze Soluně na Velské Slovensko (Moravu). Dnes proplácí Slováci cesťák a diety včetně úroků javascript:emoticon(':lol:')
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Bleu píše:Hele víte co stejně nás Slováci netrumfnou páč první státní útvar na našem území byla Marobudova říše, tak co :D
Ale pozor, Marobund byl jistě Slovák.

Potkal jsem se se zajímavým názorem:

Před 1200 lety přišli Cyril a Metoděj ze Soluně na Velké Slovensko (Moravu). Dnes za to proplácí Slováci Řekům cesťák a diety včetně úroků (':lol:')
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

upozorňuji, že nejste v hospodě
ObrázekObrázekObrázek
Milanxyz
Prudič neodbytný
Prudič neodbytný
Příspěvky: 78
Registrován: 19/4/2010, 11:07
Bydliště: sem a tam

Příspěvek od Milanxyz »

Bleu,
keď cituješ z nejakého blogu, patrilo by sa napísať z ktorého, akého predmetu/článku, koho myšlienky uvádzaš a kedy boli písané.
To len aby to nevyzeralo, že si si to všetko vymyslel sám.
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

protože se mluvilo o Milanu Janičinovi a napsal jsem, "že autor téhož jména" nebo jak, předpokládám, že autorství těch blábolů ostatní na rozdíl od tebe pochopili.
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Bleu píše:protože se mluvilo o Milanu Janičinovi a napsal jsem, "že autor téhož jména" nebo jak, předpokládám, že autorství těch blábolů ostatní na rozdíl od tebe pochopili.
pochopil


a pane Milanexyz, mam dojem ze prave vy se mate co ohanet zdroji: je zde stale nekolik vasich nazoru, ktere mate mit udajne podlozene ovsem stale hledate, stale hledate ... ehmm ... opravdu hledate?
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Milanxyz píše:Bleu,
keď cituješ z nejakého blogu, patrilo by sa napísať z ktorého, akého predmetu/článku, koho myšlienky uvádzaš a kedy boli písané.
To len aby to nevyzeralo, že si si to všetko vymyslel sám.
A víc nic...? Žádné další machrování kolem toho memoranda z ČSNS? Čekal jsem od tebe dvě věci.
1. Ohnivé obhajování pravdivosti a důležitosti memoranda.
2. Ticho po pešině, s tím že v dalším postu začneš řešit zase nějakou nesouvisející pí*ovinu opět dokazující jak jsou Češi zlí, nebo jak jsou Slováci cool.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Bleu píše:Nedajme sa pomýliť kuvičími hlasmi niektorých historikov, či tiežhistorikov (napríklad istého učiteľa ruštiny, či odborníčky na holokaust chazarského pôvodu), ktorí sú buď v cudzom žolde, alebo sa boja opustiť žabiu perspektívu svojho rozhľadu.
Tak to je průšvih

Tato věta ukazuje naprosto jasně, jaké je podhoubí těchto objevů. Jsou to prostě náckové. Protože použít o někom slovní spojení že je "chazarského původu" to jasně dokazuje. Chazaři byli obyvatelé a vládnoucí elitou Chazarského kaganátu, který byl vyvrácen Rusy v 10. století. Asi 5 generací v něm bylo jako státní náboženství náboženství židovské, tedy judaismus. Pro náckovská diskusní fóra po celém světě je slovo Chazar maskováním slova Žid, které by v mnoha souvislostech nemohy použít.

Daný autor je tedy antisemita a fašista či nácek. Kdo hlásá to samé a ještě to obhajuje je tím samým antisemitou a náckem. Pro mě osobně nepřijatelný a pro Palbu nebezpečný - mohli bychom na sebe přitáhnout nežádoucí pozornost.

Prostě se tím někteří Slováci vrací ke Slovenskému štátu se vším co obnášel. Jen doufám, že se nejedná o masovou aktivitu. Jinak nás i je - no potěš koště.
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 19/10/2011, 21:49, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Slovenské národne povstanie

Příspěvek od TonyHazard »

kacermiroslav píše:Ale jo...ještě bych k tomu dodal, že ty jeho ztřeštěné teorie mají velkou odezvu v návštěvnosti:-) takže když už k ničemu jinému Milan XYZ není, tak alespoň k tomu, že dění v tomto vláknu zajímá mnoho lidí, kteří se těší na další jeho příspěvky, jako pobavení v záplavě jinak všedních podzimních dní:-)
Vážně se bavím, proto ta vysoká návštěvnost, myslím, že 80% uživatelů sem chodí za stejným cílem.
Diskuze se neúčastním, nechci si kazit zábavu čekáním na stoprocentně "pravdivou" odpověď z tisícíleté historie Slovenska či nedočkat se žádné.

Vzkaz pro uživatele Milanxyz : Je to od Tebe moc sobecké, že dáváš zábavu pouze Palbákům, měl by ses podělit o svá "moudra" s ostatním světem. Neplácej si játra zde na Palbě, stejně ty nevěřící Tomáše nepřesvědčíš.
Dej dohromady všechny příspěvky, co jsi zde zplodil (i z jiných témat) a vydej to buď knižně nebo do nějakého humoristického časopisu na pokračování, no a budeš v balíku (samozřejmě eur) .

Nyní vážně, pro moderátory tématu : zamknout a smazat, když ne, tak uklidit do hospody či do tématu vtipy. Důvod : všeho moc škodí, Milanxyz to dělá buď záměrně jako provokatér nebo je o svých "zaručených" teoriích přesvědčen a nezmění se (a to je ještě horší). Být to jinak, má červenou kartu vyšitou i na trenkách.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Inu Tony pokud se toto téma stává hlásnou troubou nácků, asi máš pravdu. Mimo admina jsem zde moderátorem já. Asi nazrál čas. Tímto to zde zamykám do dalšího rozhodnutí. Asi to shodím.

Moderátory prosím o vyjádření do doupěte a pokud je zde někdo mimo moderátory kdo má jiný názor prosím o PM.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Takže zatím jsem to celé proběhl znovu.

Bleu Děkuji za dodanou citaci - ledacos to odkrývá ale možná to mazat nebudu. Je zde jistá opozice která je přesvědčená, že jsem v tomto případě přemrštěně citlivý. A to je možné. I když si myslím že ne.

Téma ale zatím zůstane zamčené.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Zamčeno

Zpět na „Československá Republika“