Hradní stráž - Castle Guard

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Nic proti, ale toto téma spíš patří do debaty.
Jinak hradní stráž v tych uniformách připomíná vyhazovače z nóbl bordelu z dávnějších dob...
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hradní stráž - Castle Guard

Příspěvek od TonyHazard »

Mě se nezdají nijak komediální, spíš mi připadají jak námořníci nebo italská policie. Nevím kolik mají barevných verzí, mohly být tmavější. Mohli by se držet stylu předválečných armádních uniforem (2. svět.).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Z.LUDKA
Příspěvky: 8
Registrován: 5/9/2008, 01:50
Bydliště: Daleko od Moskvy

Příspěvek od Z.LUDKA »

Pokud vezmeme vznik Hradní stráže tak jen pár fakt. 14.11.1918 začíná ostrana Pražského hradu a dočasných sídel prezidenta republiky v Lánech a Topolčiankách.
Rok 1918 - 1920 Na střežení Pražského hradu se také podílela Obec sokolská z Hradčan, pozdeji nahrazená legionáři z Ruska, Francie a Itálie, kteří bojovali na straně Dohody.
V roku 1920 vyšel zákon 193/20 Sb. který pojednává také o Hradní stráži.
V roku 1929 vydává MNO souhlas aby Hradní stráž vykonávala službu v historických uniformách leionářů z Ruska, Francie a Itálie a to trvalo až do květnové mobilizace v roku 1938.
Souhlasil bych také aby v Hradní stráži byly zastoupení českoslovenští vojáci z 2. sv. války to by bylo též důstojné. Myslím si a je to můj názor, že když nebyl problém služby v Hradní stráži za 1.republiky tak by to neměl být problém ani nyní. Já totiž neznám pojem "neutrální uniforma", ale obléci Hradní stráž do něčeho tak příšerného jako je nyní, to prosím děkuji nechci. Cizinci, kteří sem přijedou tak těm je jedno do čeho je Hradní stráž oblečená ti si myslí, že to tak má být, neznají pojem historické posloupnosti vývoje naší armády. Do divadla a na estrády jsou tyto uniformy dobré, ale jako reprezentace České republiky je to hnus.
Střežte se probudit nenávist pokorných! Mohou vám způsobit tolik zla, kolik přinášejí blaha.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Před rokem 1918 jistě také existovala panovníkova garda - jednotka (jednotky) sloužící k jeho ochraně.
Nesouhlasit se současnými uniformami zajisté můžeš a máš na to plné právo. Ale máš nejspíš smůlu :) Hodnocení toho, co je a co není důstojné je natolik subjektivní záležitostí (nepůjdeme-li do plošně zavrženíhodných extrémů), že se nemá smysl tím zabývat.
Z.LUDKA
Příspěvky: 8
Registrován: 5/9/2008, 01:50
Bydliště: Daleko od Moskvy

Příspěvek od Z.LUDKA »

Máte pravdu, před rokem 1918 hlídala panovníka ( císaře ) , jiná Hradní stráž , oblečená do historických uniforem Rakouska - Uherska. Po rozpadu RU vznikají nové státy a jedním z těchto států je také Československá republika a dějiny Československa začínají rokem 1918, tudíž se vzalo za základ oblečení Hradní stráže uniformy Československých legií z bojišť ve Francii, Rusku a Itálii. Nikoho nenapadlo vymýšlet nové uniformy a každý byl hrdý že Československo má takové uniformy. Myslím si ,že zde vykládat proč k tomu tak došlo by bylo těžké a asi by jste tomu neporozuměli.
Střežte se probudit nenávist pokorných! Mohou vám způsobit tolik zla, kolik přinášejí blaha.
Uživatelský avatar
Suvorov
svobodník
svobodník
Příspěvky: 23
Registrován: 22/1/2010, 19:12

Příspěvek od Suvorov »

Vy zo máte ešte dobré pozrite na tých našich šaškov.

http://www.tdurania.wz.cz/Hradna_stra_TomaT.jpg
Dobre, sú pred nami, sú za nami, sú na pravoboku, sú na ľavoboku, teraz nám už neutečú!
(Suvorov)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Proč šašků? Ten hoch vůbec nevypadá zle. Bože lidi je to hradní stráž, tedy těleso pro reprezentaci a přehlídky při vítání papalášů různého ražení. V boji by asi fakt vypadali divně ale takto je to dobré a to hlavní je, že pro turisty jsou atraktivní a líběj se.

Podle mě je to dobé jak na Slovensku tak i u nás.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“