Hradní stráž - Castle Guard

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Blážík92
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 19/7/2007, 09:06

Hradní stráž - Castle Guard

Příspěvek od Blážík92 »

Zde jsou všechny aktuální nárameníky na všedních uniformách hradní stráže...
( pro lepší kvalitu dejte zobrazit v plné velikosti)...
Obrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Mně osobně se teda nelíbí nejen nárameníky, ale vůbec celé uniformy, podle mne se hodí tak do estrády. Na druhou stranu když se člověk koukne co mají za komedie jiné státy, tak jsme na tom ještě dobře. Stejně je to jen pro turistické divadýlko 8-)
válka je vůl
Blážík92
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 19/7/2007, 09:06

Příspěvek od Blážík92 »

fatale píše:Mně osobně se teda nelíbí nejen nárameníky, ale vůbec celé uniformy, podle mne se hodí tak do estrády. Na druhou stranu když se člověk koukne co mají za komedie jiné státy, tak jsme na tom ještě dobře. Stejně je to jen pro turistické divadýlko 8-)
Já bych k uniformám hradní stráže nic neměl, až na to že to odvodily od americkejch vzorů, ale lepší než na hradě v bratislavě, jinak komedie bych neřek, potom co nedávno zvedli pravomoce hradní stráži tak je to už i dost dobrá pořádková jednotka, jednou jsem četl i o tom jak (někdy minulej rok) cvičily s URNOU.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Me se ty naramenniky libi,- hradni straz je prece jen representace.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Vypadají v nich jak muzikanti v cirkuse.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Blážík92
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 19/7/2007, 09:06

Příspěvek od Blážík92 »

Tunac píše:Vypadají v nich jak muzikanti v cirkuse.
A jaký by sis představoval ty?
Frank
Příspěvky: 2
Registrován: 3/8/2007, 15:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frank »

no každopádně cele uniformy nic moc.
Blážík92
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 19/7/2007, 09:06

Příspěvek od Blážík92 »

Tunac píše:Vypadají v nich jak muzikanti v cirkuse.
Jako jaký jsi si představoval, vono taky chce aby reprezentovali a mít stejný jako AČR by nebylo vono, všechno stejný. A mluvíš o tom jak kdyby si se snažil dostat do hradní stráže ale nevzali tě tam :razz:
Blážík92
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 19/7/2007, 09:06

Příspěvek od Blážík92 »

Tunac píše:Vypadají v nich jak muzikanti v cirkuse.
Jako jaký jsi si představoval, vono taky chce aby reprezentovali a mít stejný jako AČR by nebylo vono, všechno stejný. A mluvíš o tom jak kdyby si se snažil dostat do hradní stráže ale nevzali tě tam :razz:
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

http://www.oook.cz/places/praha-hradnistraz/
Myslím si, že to není tak hrozný
Palett
svobodník
svobodník
Příspěvky: 22
Registrován: 1/12/2007, 09:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palett »

Neni,ale když vezmeš,že ty britský stráže s tou čepicí vypadají směšně....
Uživatelský avatar
Warnost
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 24/10/2007, 17:54

Příspěvek od Warnost »

Celkem mě překvapilo že všichni vojáci hradní stráže maj vojenskej výcvik jako jakejkoliv voják AČR a ještě cvičej potlačování nepokojů...
Z.LUDKA
Příspěvky: 8
Registrován: 5/9/2008, 01:50
Bydliště: Daleko od Moskvy

Hradní stráž.

Příspěvek od Z.LUDKA »

Uniformy nevyjadřují žádnou historickou hodnotu, hodí se tak akorát do cirkusu!
Střežte se probudit nenávist pokorných! Mohou vám způsobit tolik zla, kolik přinášejí blaha.
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

Z.Ludka - a je historická hodnota, tedy asi vojenská tradice, to jediné, čím se smí takové uniformy řídit? Neřekl bych, mnohem víc "srandovně" by působily například uniformy legionářské...

Já myslím,že současná podoba je rozumný, konzervativní kompromis a jakákoliv změna by byla k horšímu, protože by narušovala novou tradici Hradní stráže.
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
venda
Příspěvky: 3
Registrován: 29/1/2009, 09:30

Příspěvek od venda »

Současný vzhled uniforem je lepší, než dříve uvažované legionářské,těm by rozuměly starší ročníky,z mladých jen ti, co se zajímají o historii vojenství.Dle mého názoru je u Hradní stráže vhodná volba zbraně,užití moderních zbraní k některým uniformám není moc vhodné.
Z.LUDKA
Příspěvky: 8
Registrován: 5/9/2008, 01:50
Bydliště: Daleko od Moskvy

Příspěvek od Z.LUDKA »

No nevím, jak Vy, ale když se podíváte na hradní stráž v Maďarsku, v Polsku na Slovensku i v Rusku všichni vycházejí z historických uniforem své země. To nemluvím o Vatikánu kde chodí hradní stráž oblečená do uniforem lancknechtů z 16 století i s halapartnou a nemyslete si, že nejsou vyzbrojení moderními zbraněmi. Nebo Anglie a Francie Proto tvrdím, že každá země by měla vycházet ze své historie a né z návrhu divadelního návrháře Teodora Pištěka. Že by to narušovalo novodobou tradici o tom silně pochybuji.
Střežte se probudit nenávist pokorných! Mohou vám způsobit tolik zla, kolik přinášejí blaha.
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

venda - kdo by tomu rozuměl, bych neřešil. Ono přímých pamětníků moc není, takže by to byl asi obecnější ejv než problém "mladé generace". Ale jde spíš o nějakého toho ducha, ideu. Už třeba proto, že legionářské uniformy nebyly jednotné, takže bys je msuel "zobecňovat".

Z.Ludka - Ano, kdybychom měli takovou tradici jako má Vatikán, tak je to něco jiného. Ale my takovou tradici uniforem Hradní stráže nemáme, takže by to bylo něco uměle roubovaného. Na druhou stranumáme tradici právě těchto nyní používaných uniforem;)

Stačí vzít třeba to, jak jsou vnímány cizinci.. a ti rozhodně nepovažují současnou podobu za "divadelní".
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Z.LUDKA
Příspěvky: 8
Registrován: 5/9/2008, 01:50
Bydliště: Daleko od Moskvy

Příspěvek od Z.LUDKA »

Jestli jsem tomu dobře rozuměl tak chceš říci,že nemáme vojenskou tradici v uniformách Hradní stráže ? Pokud si tak matně pamatuji tak za první republiky legionáři zastupovali uniformy těch legionářů z Ruska, Francie a Itálie. Tak, že tradici máme.
Střežte se probudit nenávist pokorných! Mohou vám způsobit tolik zla, kolik přinášejí blaha.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Z.LUDKA píše:Jestli jsem tomu dobře rozuměl tak chceš říci,že nemáme vojenskou tradici v uniformách Hradní stráže ? Pokud si tak matně pamatuji tak za první republiky legionáři zastupovali uniformy těch legionářů z Ruska, Francie a Itálie. Tak, že tradici máme.
Ale vždyť současné uniformy vypadají důstojně. Proč myslet na nějaký retro styl..zvláště když tento stát za posledních 100 let svou tradici (no vlastně všechno) měnil kolikrát? 5x? (1918, 1938, 1945, 1948, 1989, 1993)
Které bys vybral jako ty pravé historické a určující? ČR, ČSFR, ČSSR, ČSR, Protektorát, ČSR, Rakousko-Uhersko, Rakousko, Sv. Říše Římská..České království, Velká Morava, Sámova říše..království krále Klacka? :)
Tak třeba já se mnohem více dokážu ztotožnit se současnou v zásadě neutrální uniformou, nežli s nějakými "cizineckými legiemi".
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

Z.Ludka - drobný detail, ruští a italští legionáři měli odlišné uniformy, kterou z nich tedy vybereme? A kolega Hans S. má pravdu, legionáři nejsou jedinou naší tradicí. Proč tam nedat uniformy legionářů z druhé světové? Já jsem enřekl, že nemáme tradici legií, ale že není zavedená nějaká ustálená, rozhodná tradice uniforem hradní stráže.

Já jsem poměrně dost konzervativní člověk a kdyby byl nějaký jasný tradiční model, byl bych pro něj, ale nic takového není, proto se držím té cca 20tileté tradice těchto uniforem:)
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“