Repliky a odkaz německých uniforem z II. světové války

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
LewisCollins
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 14/12/2011, 11:56
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Repliky a odkaz německých uniforem z II. světové války

Příspěvek od LewisCollins »

Zdravím všechny palbáky!
Pro klauzurní práci na škole se chci zabývat odkazem německých uniforem v současnosti. Rád bych rozvinul konverzaci o těchto problémech:

1. Kde je zakázané vyrábět a prodávat repliky uniforem (vím o Německu)
2. Kde se hromadně tyto uniformy vyrábí (slyšel jsem, že je němci nakupují v polsku)
3. Jakou máte zkušenost s motivací jejich koupě? Jde o nostalgii? Do jaké míry může jít o sympatie s érou okolo války? Nakupují tyto novodobé kopie (včetně např. nožů atd.) i neonacisté?
4. Navázal někdo designově na německé uniformy? Slyšel jsem např. o Chile z dob generála Pinocheta.

Děkuji za případné odkazy, názory a zkušenosti. Vyprosil jsem si téma reflexe historie před tématem feminismus 21. století (fuj!!!). O výsledcích práce budu informovat.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Repliky a odkaz německých uniforem z II. světové války

Příspěvek od Destroyman »

LewisCollins píše:Navázal někdo designově na německé uniformy?
Ale jo. Třeba armáda NDR. :-?

Obrázek

Jinak na tyhle dotazy odborně odpoví spíš chlapi z http://forum.militaryzone.cz/ . To je fórum specializované na kluby vojenské historie se vším co k tomu patří.
さようなら。
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

1) nevím :)
2) všude možně. Pro místní je ideální výroba přímo v ČR. Je kvalitní a ceny nejsou úplně šílené. Věděl jsem o nějaké brněnské firmě, která je šila na zakázku.
3) Ritterkreuz jsem si koupil jako symbol Luftwaffe a zosobnění se právě s tímto letectvem. Podobně ulítlí fandové RAF zase kupují Victoria Cross. Neoznačil bych to ani za nostalgii, ani za sympatie s válkou. Spíše souznění s určitou oblastí z nějakého důvodu. Neonacisté to samozřejmě kupují asi především z nostalgie a k vyjádření svého politického přesvědčení. Můj názor je takový, že fanda do historie si koupí Ritterkreuz kvůli železnému kříži, neonacista kvůli hákovému. Oba ale kupují to samé.
4) Pokud vím, tak současné uniformy Bundeswehru jsou stále víceméně ty samé, jaké nosil Wehrmacht před 70 roky :) Východoněmecká nosila snad totožné. Brigadýrky jsou totožné určitě i dnes (nebo donedávna byly, pouze mají jiný znak na čele).
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Hans S. píše:
4) Pokud vím, tak současné uniformy Bundeswehru jsou stále víceméně ty samé, jaké nosil Wehrmacht před 70 roky :)
A velice podobné tomu, jaké uniformy nosili vojáci různých německých království, knížectví a vévodství před 170 lety. Tohle má víc než do ideologie společné s tradicemi.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

No nevím jak Chile, ale podle mě převážná většina jihoamerických, potažmo afrických zemí čerpá spíš z uniforem italských. Z německých možná tak z těch od maršála Göringa. Zkrátka čím víc třásniček a jiných blištivých serepetiček, tím lépe. :)
Samozřejmě mluvím o uniformách vycházkových, ne polních.
Uživatelský avatar
LewisCollins
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 14/12/2011, 11:56
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LewisCollins »

Děkuju za všechny odpovědi, budu pracovat dál a dám vědět, kam jsem se dostal a co vzniklo.
L.
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saldy »

Já jsem si koupil repliku maskáčové uniformy Sturmanna SS před 12 lety v Německu v army šopu, pašoval jsem jí ve vlaku a kalhoty jsem měl na sobě, kdyby mě vyhmátli myslim že by to zabavili, protože tohle tam bylo zakázaný. Byl to spíš takovej mladiskej hec, nic víc. Má vnitřní zesílení a všechny detaily. Pokud u mít autor vlákna zájem pošlu foto na sz. Podobá se téhle :)
Obrázek
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
LewisCollins
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 14/12/2011, 11:56
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LewisCollins »

to saldy:
A mohl bys mi napsat víc o tom, proč ses rozhodlo koupit zrovna uniformu Sturmanna? A jak to v Německu probíhalo, když je to tam zakázaný? Myslím, že jsou ty repliky drahý, pamatuješ si, kolik Tě tehdá vyšla??
Uživatelský avatar
saldy
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 12/5/2011, 17:24
Bydliště: Aussig an der Elbe-SUDETENLAND
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od saldy »

To je jasný, jsem fetišista, mám slabé sebevědomí a dělá mi dobře dělat drsný pozy před zrcadlem :twisted:

Ne, částečně asi jak psal Hans a taky jsem chtěl nějaký zajímavý suvenýr, protože jsem tam tenkrát rok pracoval a jel jsem domů po novym roce na dovču, určitě stála pár stovek Marek, ale já měl peněz dost. Tenkrát jsem se musel zeptat, znáš to líná huba...a už to tam sázel na pult.
Obrázek
"Zabít se dá každý" V. Corleone
Uživatelský avatar
LewisCollins
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 14/12/2011, 11:56
Bydliště: Nové Strašecí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LewisCollins »

Jóóó... to byly ještě marky vlastně!!! (a možná budou brzo zas...) Takž ten nákup nevyžadoval nějaký extra tajnosti... jen se prostě zeptat.
Uživatelský avatar
matej112
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 14/12/2011, 14:43
Bydliště: Šahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matej112 »

ja poznam obchody kde sa daju kupit uniformy
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Příspěvek od jmodrak »

Erwin von König
Příspěvky: 3
Registrován: 26/2/2012, 19:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erwin von König »

Znám spousty obchodů a e-shopu kde se dají koupit velmi slušné repliky.Ale originál je originál.
Erwin von König
Příspěvky: 3
Registrován: 26/2/2012, 19:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erwin von König »

Sppoustu krámku existuje
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“