Identifikace uniformy

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Identifikace uniformy

Příspěvek od Dancer »

Jeden náš zahraniční kolega si (zřejmě jako velmi výstřední formu humoru) umístil na firemní intranet tuto fotografii:
Obrázek

Mohl byste mi někdo říci, co je to za uniformu? Předpokládám, že německá (wermacht) z období druhé světové války, ale netuším, ke kterému vojsku by měla náležet - mate mne znak na čepici pod orlicí. :roll:

Díky za informaci!
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Hmm, to vážně nikdo neví, o jakou uniformu přesně jde? :(
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

WWII Luftwaffe bych docela klidně vyloučil. Neměl bys tu fotografii v barvě?

Brigadýrka Luftwaffe vypadá takto:
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

-> Hans S.: Bohužel neměl - ten kolega je z Malajsie (tam i pracuje), takže tu fotku někde vyhrabal (asiat na fotce rozhodně není). Když jsme to v kanclu zjistili, jedna kolegyně tu začala vykřikovat něco o propagaci nacismu a podobné kraviny.
Mne pak v této souvislosti začalo zajímat, co je to vlastně za uniformu. Ta podivnost pod orlicí s hákovým křížem mi tam nějak nesedí, ale nejsem odborník, tak jsem vznesl dotaz tady.

Díky za každou informaci! :up:
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Takže update:
Kolegovi jsem napsal email a přišla mi následující odpověď - kolega není asiat, ale pouze v Malajsii pracující evropan. Na fotce by měl být plukovník luftwafe. Ještě z něj zkusím vyrazit, co je to za znak pod orlicí na čepici.
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Propagace nacismu..to mám nejradši takovýhle nány..ať si to radši jdou vyřídit se skutečnými neonacisty, kteří si na prdel vytetujou Hakenkreuz...

Ale zpátky k tématu - přemýšlel jsem, jestli by nemohlo jít o částečně přešitou uniformu Neue Luftwaffe, nebo i o starou, původní - ale nemyslím, že by to byla jedna z nich.

Toto jsou fotografie Adolfa Gallanda s insigniemi Obersta (tj. plukovník):
ObrázekObrázek

Ale myslím, že tu "záhadu" už jsem částečně vyřešil (a kdybych nebyl tak neuvěřitelně neznalý ve všech oblastech mimo Luftwaffe, tak bych to asi poznal mnohem dříve): Nebude to Luftwaffe, ale bude to naopak Wehrmacht.

Toto je uniforma armádního Obersta.
Obrázek

Záhadou ale zůstává ta čepice..zkusím na to poslat kamaráda, který se v uniformách vyzná mnohem více, než já..a uvidíme :).
Obrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Aniž bych byl odborník na uniformy, ale není to poválečná uniforma jen trochu "vyzdobená" dobovou orlicí??
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

redboy píše:Aniž bych byl odborník na uniformy, ale není to poválečná uniforma jen trochu "vyzdobená" dobovou orlicí??
Mnoho lidí si upravuje poválečné uniformy, které jsou těm válečným dost podobné, v mnoha ohledech dokonce stejné. Uvažoval jsem tedy o možnosti, že by k tomu majitel ten Hakenkreuz došil navíc.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Řekl bych, že je to nějaký paskvil...ten čepicovej odznak dole patří moderní poválečné Luftwaffe, k tomu jsou tam ty skřížené šavle, které nevím, co znamenají. Na hoře je pak místo dnešní německé kokardy luftwaffácká orlice z války. Sako je kdo ví odkud...podle fotky je i světlejší...ale na Lw rozhodně nevypadá....klidně by to mohl být třeba i policajt, čert ví...každopádně válečné taky nebude.....chtělo by to barvu...
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

->Ringhofer: Tak mi ten člověk, na dotaz co to je pod orlicí, napsal následující (lehce chybnou angličtinou):
This is two sabres on the Oak leaves.
As I know those where Tank hunters. Ju-87 Stuka Squadrons also got the same sign.

V souvislosti s příspěvkem od Hanse S. to vypadá, jako nepodařený pokus o vytvoření uniformy z jiné. Trochu mi ten odstín připomíná východoněmecké pohraničníky.
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Dancer píše:->Ringhofer: Tak mi ten člověk, na dotaz co to je pod orlicí, napsal následující (lehce chybnou angličtinou):
This is two sabres on the Oak leaves.
As I know those where Tank hunters. Ju-87 Stuka Squadrons also got the same sign.

V souvislosti s příspěvkem od Hanse S. to vypadá, jako nepodařený pokus o vytvoření uniformy z jiné. Trochu mi ten odstín připomíná východoněmecké pohraničníky.
No na novodobé uniformy opravdu expert nejsem....nicméně třeba ty skřížené šavle mám na čepici novodobých Horských myslivců....
Válečná brigadýrka Luftwaffe vypadala tak , jak ukazuje na fotkách Fučida. Snad se dá jen doplnit, že ten čepicový odznak mohl být buď kovový, nebo ve formě nášivky. Odznak příslušnosti ke konkrétní zbrani se nosil na saku. Byla to taková elipsa z dubových ratolestí postavená na výšku, uvnitř byl znak konkrétní zbraně.

Pro zajímavost přikládám obrázek vycházkové uniformy pilota válečné Luftwaffe...

Obrázek
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Jo vypadá to jako paskvil. Podle brigadýrky, resp. znaku orla … letící orel a v pařátech má hakenkrajc … to je Luftwaffe. Podle výložek na uniformě to je plukovník, ale takové výložky nemělo luftwaffe, ale wehrmacht, i když výraznější. Na čepici, zkřížené šavle, místo puntíku ve středu … nevím, ale vypadá to na kombinaci všeho a ničeho …
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

No uvidíme zítra - teď je v Malajsii noc, tak až se panáček vyspí, tak snad odpoví. Jsem docela zvědav, co napíše...

Díky za všechny přiložené fotky. Z nich je totiž nejnázorněji vidět, jak to vlastně bylo.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Už je to myslím jasné ... je to uniforma Bundeswehru

http://www.blaulicht-sammler.de/Galerie ... EER_01.jpg

Poválečné brigadýrky
http://www.blaulicht-sammler.de/5_muetzen.html

Brigadýrka je pouze doplněna orlem Luftwaffe.

Rovněž uniforma plukovníka Bundeswehru, barva světle šedivá.

www.dgfk-mittelrhein.de/html/theo_muller.html

http://kmba.de/aktuell/internas/030802/030802_01.jpg

Tudíž měli hodně pravdy ti, kdo předvídali, že poválečné uniformy měly podobné znaky jako ti nacistické, ale možná jde jen o tradici ještě z WW1, tedy aspoň co se týče podoby hodností.

Ten pán si udělal vtip, když to doplnil Adlerem se svastikou. Zde možno koupit za 25 dolarů
www.1944militaria.com/european_medals.htm
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

:D Netušil jsem, že to až tak moc trefím :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Hans S. píše:Propagace nacismu..to mám nejradši takovýhle nány..ať si to radši jdou vyřídit se skutečnými neonacisty, kteří si na prdel vytetujou Hakenkreuz...
Co ty vis, jestli ho na ty prdeli fakt nema, kdyz mu prijde fotka s haknkrajcem legracni, je treba magor timhle smerem...
válka je vůl
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Re: Co je tohle za uniformu

Příspěvek od Dancer »

HARRYY píše:Podle mýho názoru jde o poručíka Luftwafe,ale někdy koncem války.
Ono je to celkem jedno, o co šlo. Já mu napsal, on mi odpověděl, já mu posla poznámky k jeho vysvětlení (tedy popis toho, co je na jeho uniformě možná špatně a z čeho že vycházel) a on už se neozval. Takže kdo ví, jaká je pravda...
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Je to splácanina. Na brigadýrku bundeswehru, připíchnul orla válečné luftwafe.....
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
sgt.Andy
Příspěvky: 6
Registrován: 6/11/2011, 17:20

Příspěvek od sgt.Andy »

tiež si myslím, že nejaká novodobá ten znak pod orlicou som u vtedajších jednotiek OKW nikdy nevidel...
Uživatelský avatar
matej112
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 14/12/2011, 14:43
Bydliště: Šahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matej112 »

Je to uniforma Bundeswehr
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“