Uniforma SNB VB vzor "oliva"

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Uniforma SNB VB vzor "oliva"

Příspěvek od cover72 »

Pánové, s kolegou zamýšlíme menší žertík na firemního aktivistu, k čemuž je stěžejní uniforma VB.
Ta se dá půjčit za 300, ale vzhledem k tomu, že vyzyvatelů "starých pořádků" je stále více si pohrávám s myšlenkou si uniformu vébé pořídit vlastní, protože recese je co? Hlavní.

Jenže ať hledám, jak hledám, ne a ne najít jmenovitý seznam výstrojní (abych si v armyshopech mohl pořídit ty správné kousky): zatím jsem pouze náhodou zjistil, že k uniformě VB vzor oliva patřily vojenské kalhoty vz.63.
Pomohl by mi někdo s tím zbytkem (košile, kravata, boty)?
Viz http://www.inoboediens.estranky.cz/img/ ... 4/0028.jpg

Že čepice a sako byly speciální, to vím.
K těm čepicím -- dělaly se i ve větších velikostech, nebo takové k VB nepouštěli? Mám velkou hlavu a na klobouky beru velikost 61.

A potom, hádám, že předpis VB asi vyžadoval holou tvář bez vousů, že?
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Uniforma SNB VB vzor "oliva"

Příspěvek od Destroyman »

cover72 píše:A potom, hádám, že předpis VB asi vyžadoval holou tvář bez vousů, že?
U VB byl možný jen "knír do šíře úst". Někteří fízlové možná dostali výjimku a po úrazu nebo popálení směli nosit plnovous, ale kdo ji uděloval, to netuším.

Obrázek
さようなら。
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Uniforma SNB VB vzor "oliva"

Příspěvek od Alchymista »

cover72 píše: K těm čepicím -- dělaly se i ve větších velikostech, nebo takové k VB nepouštěli? Mám velkou hlavu a na klobouky beru velikost 61.
A potom, hádám, že předpis VB asi vyžadoval holou tvář bez vousů, že?

Hnedé poltopanky sú tuším tiež rovnaké ako vojenské. Čapice sa zrejme robili, podobne ako armádne, minimálne do veľkosti 68, väčšie na objednávku (systém zásobovania výstrojnými súčiastkami bol podobný vojenskému, tj. "objednávky" hlavných súčastí uniforiem a súčastí "nekonfekčných" veľkostí rok vopred).
Brada bola povoľovaná pri plnení niektorých úloh vyšším nadriadeným (obvykle teda nie priamym nadriadeným). "Kriminálka" a podobné oddelenia však mali i vlastné pravidlá.
Zo "zdravotných dôvodov" a "estetických dôvodov" bola brada odporúčaná lekárom, spravidla odborným kožným, a podliehala schváleniu veliteľom oddelenia.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“