Identifikace uniformy

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
jakub_m
Příspěvky: 4
Registrován: 1/11/2016, 18:27

Identifikace uniformy

Příspěvek od jakub_m »

Potřeboval bych pomoc s identifikací "uniformy" na přiloženém obrázku. Kde ten člověk je a co to má vlastně na sobě?

Díky za odpověď.

Obrázek

Obrázek správně vložil Jarl.
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od Martin Hessler »

Těžko říct, ale působí to na mne dojmem, že to nebude nic moc oficiálního. Blůza a kalhoty k sobě evidentně nepatří (jiný odstín a materiál, kalhoty jsou vycházkové, blůza od battledressu - snad britského?), opasek vypadá jako americký služební (bílý) pro MP, lodička je U.S. typu, ale odznak ne. Nevidím zbraň ani hodnostní označení a boty se tváří jako civilní polobotky. Tak trochu "co jsem našel, to jsem oblík". Náklaďáky v pozadí jsou britské výroby.

Existují jiná vodítka (třeba zdroj, odkud snímek pochází)?

EDIT: Podle SPZ těch aut (zřejmě bílá písmena a čísla na černém podkladě) by to mohla být Itálie. Ale to jen hádám. Kombinace spojeneckých výstrojních součástek by napovídala období po r. 1944.
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od Alchymista »

Vodítkom by tiež mohol byť aj nápis na autách - snáď D.A.E.C alebo D.A.C.C, D.A.G.C? - a typy vozidiel by mohli pomôcť vymedziť časové obdobie...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od jmodrak »

Nemusí to byť vojak, môže to byť pracovník UNRRA .
jakub_m
Příspěvky: 4
Registrován: 1/11/2016, 18:27

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od jakub_m »

Martin Hessler píše:
Existují jiná vodítka (třeba zdroj, odkud snímek pochází)?
Je to fotka bratra mého dědy. Jmenoval se Evžen Slačik, utekl někdy (nejspíš) hned začátkem roku 1948 se skupinou kamarádů na kolech přes tehdy ještě nepříliš střeženou hranici, pak nějak poslal ze zahraniční tuto fotku se sdělením, že je v pořádku, a pak se po něm zcela slehla zem. Asi umřel, možná jen už neměl zájem dál konaktovat rodinu. Více nevím, všichni příbuzní, kteří věděli více (včetně nějakého oficiálního neúspěšného pátrání, které proběhlo na žádost jeho matky s odstupem řady let) již zemřeli, ti ostatní to podávají dost zmateně, už na první pohled nepřesně, zkresleně atd. a zjevně z druhé či třetí ruky, každopádně (možná i podle této fotky, ale nemusí to nutně souviset), se v rodině tvrdí, že se před zmizením "dal k nějakým vojákům".

Co mě tam překvapuje je ta vlajka na čepici a lev na kapse u košile. Připadá mi to jako nějaký projev vlastní tvořivosti, ale fakt nevím.

Zde je soubor v trochu lepší kvalitě: https://uloz.to/!v38ZgjheQVQO/evzen-slacik-jpg
Vigilant
desátník
desátník
Příspěvky: 50
Registrován: 9/9/2010, 18:29
Bydliště: Praha

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od Vigilant »

Martin Hessler píše: Podle SPZ těch aut (zřejmě bílá písmena a čísla na černém podkladě) by to mohla být Itálie. Ale to jen hádám. Kombinace spojeneckých výstrojních součástek by napovídala období po r. 1944.
Podle wikipedie to na Itálii úplně nevypadá. SPZ by měla být složená z kódu provincie a čísla registrace v provincii (max. 6 číslic, pak se před číslo přidávalo písmeno). Na přední SPZ se to potom v období 1933-1976 psalo ve formátu "písmeno z čísla registrace" "kód provincie" "číslo registrace".
Obě (celé) viditelné SPZ jsou ve tvaru 3 písmena a 3 číslice. Aby měla italská SPZ 3 písmena musela by mít číslo o 6 číslicích. Ani nejbližší SPZ (FD****) neodpovídá používaným kódům provincií - FD není kód, ani žádný kód nezačíná D.

Ale odpovídá to barvám a formátu používanému ve VB mezi 1932 a 1963 viz - opět wiki. Registrace by potom byly:
JD - West Ham (Londýn)
HT - Bristol
FD - Dudley
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od jmodrak »

Ak je to po roku 1948, môže ísť aj o pomocné jednotky US army alebo, čo by bolo fakt mimoriadne, Britskej armády. Existovali "české alebo československé" roty pri US army v Nemecku a údajne existovala aj "Prchalova armáda" pri britských silách. Ale to je len dohad z infa a obrázku.
jakub_m
Příspěvky: 4
Registrován: 1/11/2016, 18:27

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od jakub_m »

Tak už jsem se jeho osudu dopátral, ale z hlediska identifikace toho, co to měl na sobě a kde působil fakt nevím.

Dostal jsem k tomu ještě jednu fotku (žil v Anglii), tak přikládám, zda někdo neví. Nahrávám v kvalitě v jaké jsem mailem dostal.
Přílohy
IMG_20190402_2228302.jpg
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od kenavf »

jakub_m píše:Tak už jsem se jeho osudu dopátral, ale z hlediska identifikace toho, co to měl na sobě a kde působil fakt nevím.

Dostal jsem k tomu ještě jednu fotku (žil v Anglii), tak přikládám, zda někdo neví. Nahrávám v kvalitě v jaké jsem mailem dostal.
A k čomu si sa dopátral, aký mal osud(ak to nie je tajné).
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
jakub_m
Příspěvky: 4
Registrován: 1/11/2016, 18:27

Re: Identifikace uniformy

Příspěvek od jakub_m »

Vcelku nic zvláštního, dotyčný emigroval do Anglie, tam se oženil, rozvedl, opět oženil a rodinu v ČSSR z nějakého důvodu po pár dopisech nekontaktoval či dost možná došlo k zabavování pošty a pak o kontakt aktivně neusiloval.Přitom prý o své matce často mluvil, dokonce po ní pojmenoval i svou říční loď. Ze strany českých příbuzných bych hledán (asi) přes Červený kříž někdy ke konci 60. let, ale bez úspěchu.
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“