Identifikace taktické vesty

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
aimreg
Příspěvky: 4
Registrován: 22/7/2019, 18:36

Identifikace taktické vesty

Příspěvek od aimreg »

Zdravím, jsem celkem laik a chtěla bych vyrobit kostým dle jedné postavy, která na sobě má taktickou vestu.
Neměla jsem však prozatím štěstí najít podobnou ke koupi, proto se obracím na vás zde na fóru jako na odborníky.
Je samozřejmě možné, že je vesta čistě fiktivní a já ji budu šít, za optání však člověk nic nedá :)

Kdyby byl někdo z vás schopen vestu identifikovat, budu neskonale vděčná <3
Zde jsou obrázky:

Obrázek
Obrázek

Video, kde je vidět vesta lépe (cca 3:30): https://www.youtube.com/watch?v=1kFGvNHMK8Y

Obrázky správně vložil Jarl.
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

to je nějakej smyšlenej in-game armor. Zkusil bych zapátrat u firmiček, které se specializují na hadříky pro "Cosplay girl" a jiný manga slátaniny,
ale ony si to holky většinou šijou samy, stejně jako technařky kostýmy na parties
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12903
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Rase »

mě to přijde jako taková ta polstrovaná vesta s chrániči, co používají na sjezdy. Teda když z ní odřízneš rukávy.
Mám doma jednu černou nevyužitou, velikost myslím M, tak mi klidně napiš.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
aimreg
Příspěvky: 4
Registrován: 22/7/2019, 18:36

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od aimreg »

@pbla4024
Děkuji za tip, vypadá podobně, moc díky, bohužel potřebuji zcela přesnou, když už do toho dám tolik peněz :(

@rase
Jakou vestu s chrániči na sjezdy máte na mysli prosím? :)

@Ejdou Rotacek
Je to možné, jak píšu již ve svém dotazu, že se jedná o fiktivní vestu. Každopádně tohle je nová hra a obchody s "manga slátaninami" nedělají nic, co je mimo mainstream, tzn. anime, manga, filmy a seriály, z her je toho pomálu.
A proto se ptám zde, abych si to případně ušila sama, když se RL ekvivalent nenajde, za optání člověk nic nedá ;)
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

osobně mi to podobné zas tolik nepřijde. Cenově výhodnější bude nějaká vesta na sjezd, jak už psal Rase. Pro "autentičnost" bych zvolil
lehkou verzi pro enduristy bez štítů z tvrzenýho plastu - jenom z "D30" pěny. Vypadá to jako neopren.

Já bych ti klidně věnoval jeden ze svejch starejch body armourů, ale všechno jsou to XL-XXL na chlapa se 196cm :(.....navíc :D moc nevoněj 8-) :lol:
S D3O se dostaneš na rozumnou cenu (i do 2 000kč), na vostrý DH lajny v plnym tempu to rozhodně není (chabá pasivní ochrana - D3O chrání spíše
plošně, né bodově), ale tobě půjde spíše o efekt a výslednou cenu.

Full Jackety od Dainese, Troy Lee Design atd. už vyjdou klidně na 6-9 tisíc, vesty bez rukávů tak na 2-5 - levněji to půjde přes "low-end" Alpine Stars,
661, IXS atd.

Dost jetejch chráničů seženeš na dolekop.com (sekce bazar)
Profi Military vybavení s kevlarovejma plátama je cenově úplně jinde, pro fandu ekonomickej nesmysl
pátrej v nabídce chráničů pro motokrosaře, sjezdaře atd. - když to vypereš od borcova potu a pak si to podle svejch potřeb ještě doupravíš a našiješ
nějaká loga allá Cyberpunk, budeš mít to co zhruba chceš a jseš v tom za +- 1000kč (bazar) + vlastní práce

Good luck
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Zemakt »

Nevypereš, to zkrátka nedá. Aspoň budeš vonět, tak nějak drsně.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12903
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Rase »

aimreg:
tak zitra odpoledne ti ji nafotim.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
aimreg
Příspěvky: 4
Registrován: 22/7/2019, 18:36

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od aimreg »

Děkuji moc za tipy :) Ty motorkářské vesty a krunýře určitě jsou cesta, ale tak nějak mám pocit, že se to hodně vzdaluje předloze a ta vesta je prostě nějaký nosič plátů. Mám pocit, že na obrázku vidím MOLLE, tak mi do oka cvrnklo toto:
https://www.outdoor-military.cz/vesta-m ... 8EQAvD_BwE
Je to tak na hranici budgetu - tedy tolik, kolik by mě stejně vyšel kanvas a podšívka, kdybych to šila..
Co na to říkáte?
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12903
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Rase »

Obrázek

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
aimreg
Příspěvky: 4
Registrován: 22/7/2019, 18:36

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od aimreg »

@Rase Aw, dekuji moc za nafocení, to je krásný krunýř!
Jen to je stále hodně vzdálené tomu, co potřebuji. Přesto moc děkuji za pomoc všem, asi to ušiju <3
redy
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 246
Registrován: 12/7/2011, 14:30

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od redy »

aimreg píše:Děkuji moc za tipy :) Mám pocit, že na obrázku vidím MOLLE, tak mi do oka cvrnklo toto:
MOLLE asi ne, tady je to líp vidět (myslím, že to je stejný chlápek :D) a vypadá to spíš jako nějaké chrániče před nárazy (asi v podobném stylu, jako u vest pro žokeje: https://www.doversaddlery.com/tipperary ... p/X1-4045/). O reálnou ochrannou vestu pravděpodobně nejde.
Obrázek
Zdroj fotografie: https://i.redd.it/c59dldsvxub31.jpg
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Identifikace taktické vesty

Příspěvek od Zemakt »

Není to náhodou “Kyanid Revers”, ten týpek?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“