Rezervace článků - diskuze

Blok témat pro členy Palby, aby zde napsali na čem právě pracují nebo o čem by chtěli v budoucnu napsat.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Polarfox »

Chci se ještě jednou omluvit, ale Chaco (námořní část) momentálně nedávám. Je mi blbě a jsem zaseklej někde napůl cesty a myšlenkama zcela někde jinde. Když nade mnou Pátrač a spol. nezlomí hůl, tak se to tu časem zjeví, ale zodpovědně teď nejsem schopný říct kdy. Lepší neslibovat nic, než to zase nedodržet.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Pátrač »

Beru na vědomí bráško, na vše se vykašli a dej se do pořádku. Nic není tak důležité jako zdraví. Palba je trpělivá a Pátrač také.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Ostatní

Příspěvek od Pátrač »

ringlett píše:Pokusím se napsat a rozebrat německé vojenské knížky z let 1939 až 45

Po stránce obsahu, rozdělení druhů podle vojska ...

Bude to vůbec někoho zajímat? Je to dostupné v angličtině a španělštině, částečne rozpracované v češtině.
Momentálně mi to zabírá většinu volného času.
(na Spitfire taky dělám, ale tohle je momentálně akutní v souvislosti s výrobou replik těchto knížek)
Samosebou že to bude lidi zajímat. My jsme tady zvědaví jak myši. A toto bude vysloveně ojedinělost. Takže šup šup

Příspěvek přesunul a citátem doplnil Jarl.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od ringlett »

Pátrač píše:
ringlett píše:Pokusím se napsat a rozebrat německé vojenské knížky z let 1939 až 45

Po stránce obsahu, rozdělení druhů podle vojska ...

Bude to vůbec někoho zajímat? Je to dostupné v angličtině a španělštině, částečne rozpracované v češtině.
Momentálně mi to zabírá většinu volného času.
(na Spitfire taky dělám, ale tohle je momentálně akutní v souvislosti s výrobou replik těchto knížek)
Samosebou že to bude lidi zajímat. My jsme tady zvědaví jak myši. A toto bude vysloveně ojedinělost. Takže šup šup

Příspěvek přesunul a citátem doplnil Jarl.
Ok, já si tím článkem pokusím utřídit v první řadě myšlenky. A třeba to bude čtivé, v tuhle chvíli jsem zjistil, že tam toho asi napíšu trochu víc ohledně obecných věcí, než přímo o služebních knížkách, tak jak jsem to z knih a kontextu s originály Soldbuchů pochopil. Doufám, že to bude srozumitelné, němčina není mou silnou stránkou, anglicky toho moc není a česky už vůbec. Nebo aspoň o ničem nevím. Vím o magazínu kde uvádějí jak co vyplnit, ale zpracovanou mají jen třetinu knížky. V tuhle chvíli jsem ve stavu kdy tu knížku dokáži vyplnit, pokud jsou k dispozici data, víc než z 75%.

Ale takhle, jak dlouho vydrží koncept aktuání a funkční? Zkoušel jsem v něm psát, odběhnul jsem si, dopsal další kus textu a když jsem to zkusil uložit objevila se mi tabulka pro přihlášení do fora. Přihlásil jsem se a půlhodina práce byla v čudu.

Takže jsem to začal znuvu a raděj pěkně v editoru počítače ...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Zemakt »

Takže jsem to začal znuvu a raděj pěkně v editoru počítače ...
No tak to vcelku nasere. Zkušenosti mám podobné, po pár takovýchto propadácích si to píši v wordu a jednoho krásnýho večera to nabouchám na Palbu. Ale i to zabere poměrně dost času. U posledního článku o R-U člunech cca 2,5 hodiny :neutral: žádná selanka.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Mirek58 »

ringlett:
Jenom půlhoďky práce v čudu?
Než jsem si " zakodoval" psát ve Wordu a koncept nechat jako poslední krok, dost často jsem držel komp v otevřeném okně.
Je to neštěstí Palby.
ObrázekObrázek
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od ringlett »

Já píšu ve wordu normálně. Ale měl jsem čas mimo sve pc tak jsem to chtěl využít
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od jarl »

Zemakt píše: No tak to vcelku nasere. Zkušenosti mám podobné, po pár takovýchto propadácích si to píši v wordu a jednoho krásnýho večera to nabouchám na Palbu. Ale i to zabere poměrně dost času. U posledního článku o R-U člunech cca 2,5 hodiny :neutral: žádná selanka.
Proboha lidi snad vážně nepíšete a nebo nepřepisujete svoje články přímo na Palbě? To je přece šíleně zdlouhavé. Mrkněte se do tohoto staršího, ale pořád použitelného vlákna, jak se to dá udělat mnohem jednodušeji: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=304&t=3438
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Zemakt »

To už je spousta let tomu na zad Jarle
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Mirek58 »

No co, každý se učí metodou pokus-omyl.
A jak praví Murphyho zákon:
Když selžou všechny pokusy o ovládnutí stroje ( nástroje) je na čase si přečíst návod. :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11407
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Zemakt »

:) tak nějak no.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Pátrač »

I já si tím kdysi v pravěku prošel............
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17688
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od skelet »

Základem práce kancelářské krysy je po každém kroku použít CTRL+S, zde na palbě je to pak buď:
a) použít funkci "uložit koncept"
b) před odesláním použít ctrl+A a následně ctrl+c

články zásadně v psát v textovém editoru
tím si asi prošel každý :D :razz:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Polarfox »

Prostředí fóra a příspěvku je pro psaní něčeho delšího a strukturovanějšího tak nepřívětivé, že mě to naštěstí nikdy ani nenapadlo a ušetřil jsem si nervy :)...a jak praví Skelet, základ je stejně ctrl+a a ctrl+c (člověk se často zapomene i u delších odpovědí, kdy přitom navíc něco dohledává).

Každopádně zásadně textový editor, tam to všechno sesmolit, ozdobit tagy (předpřipravenými a standardizovanými pro vlastní potřebu...když si člověk vybere nějaký styl a píše více článků, tak už jen recykluje) a odkazy na obrázky a pak to teprve vše sakumprdum hodit na Palbu. Což znamená, že na Palbě člověk v podstatě nevykonává jinou aktivitu než vkládání obrázků (časově nejnáročnější), založení tématu, vložení a zkontrolování náhledu, jestli někde něco neujelo. Tohle mi v mém případě přišlo asi jako nejvíc "Palba user friendly".
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od jarl »

sahidko píše:Rád by som si rezervoval britské bitevné lode triedy Queen Elizabeth ak teda na nich už niekto nepracuje.
Tak to držím všechny palce. Nových článků o válečných lodích jsme tu v posledních měsících moc neměli, tak ať se ti dílo daří.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 583
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od sahidko »

jarl píše:
sahidko píše:Rád by som si rezervoval britské bitevné lode triedy Queen Elizabeth ak teda na nich už niekto nepracuje.
Tak to držím všechny palce. Nových článků o válečných lodích jsme tu v posledních měsících moc neměli, tak ať se ti dílo daří.
Vďaka, zatiaľ ide práca od ruky tak uvidíme ako dlho mi to vydrží. :)
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od Pátrač »

No dlouho Ti to vydrží. Tak dlouho než to dopíšeš. :twisted:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od jíra »

Rád by som si rezervoval britské bitevné lode triedy Queen Elizabeth ak teda na nich už niekto nepracuje.
Moc se těším, obzvláště na Warspite, to je moje srdcovka. Trochu jsem si pohrával s myšlenkou něco o ní sesmolit, ale ještě jsem ani nezačal shromažďovat dostatek literatury, takže nemusím začínat a počkám si na tvé články. :up:
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 583
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od sahidko »

jíra píše:
Rád by som si rezervoval britské bitevné lode triedy Queen Elizabeth ak teda na nich už niekto nepracuje.
Moc se těším, obzvláště na Warspite, to je moje srdcovka. Trochu jsem si pohrával s myšlenkou něco o ní sesmolit, ale ještě jsem ani nezačal shromažďovat dostatek literatury, takže nemusím začínat a počkám si na tvé články. :up:
Momentálne mám v pláne len technický popis, čiže históriu služby ti pokojne prenechám. :)
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Rezervace článků - diskuze

Příspěvek od jíra »

Tak leda výhledově, ale když už to děláš, tak věřím že to i komplet doděláš. Čili dohoda to není a pracovat na tom momentálně ani nechci, není čas. Výhledově = leda za pár měsíců
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Odpovědět

Zpět na „Redakční plán - rezervace článků“