Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Plastikové modely (kity, reziny)
Modely všech měřítek a druhů (letecká, pozemní a námořní technika)

Moderátor: jarl

jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od jeikob »

stavím pro radost jen z krabičky povetšinou nedelám žadný upravy.nemám ani stríkací pistoli.ale profesí sem vytvarník takže se aspon snažim vyřádit se šteteckama
Obrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

další jsou v galerii v sekci modelařina je tam ješte marder dve a wolksturm in berlín.jsou to takový amaterský pokusy a trosku huř vyfocený .přište to snad bude lepší
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pěkné chlape, dobrý koníček. Vždy je hezké, když to potěší oko, Tvé i jiných. Mé to potěšilo. :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Jeikobe, tvoje fotky jsem ve Forum Foto - modelařina objevil. Díky pluginu který přímo vytváří odkazy pro fora BB je to jednoduché.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

diky za pochvalu to vždycky povzbudí.no nejak už sem prišel na to jak jsem ty obrázky dávat.jo modelařina je bezva.jako kluk jsem slepil par letadýlek z kovozavodu prostejov .jednou přines do školy kámoš katalog od tamiyi kde byla vojenská technika a vojáčci tak vim že to byl ulet ale tady to nebylo.když se to pak po listopadu začlo v kramech objevovat.tak byly jiný zajmy skateboard,pařby a holky a pak prace a škola.a modelařinu jsem si chtel nechat na duchod.pak jsem byl marod delší období tak to přišlo vhod.dobrý je že když si koupím nový model tak mne baví nejdrív projet internet zjistit o té technice co nejvíc.co se týká potechy oka tak tady je par tipu www.ww2modelmaker.com a www.tracklink.net ohromný galerie plný nadhernejch kousku fascinujemne jak nekterý lidi dovedou ty modely udelat tak že vypadaj jako ,když sloužily roky na fronte.a hlavne dioráma neuveritelný scenerie umej nekterý jedinci vyprodukovat.nejvetší problem modelařiny je kam to pak dávat a peníze a obcas přitelkyne:)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Je jen škoda že se zase nějak vytratil Bruno, zdejší to expert na modely :cry: Snad se zase brzy objeví.

Jeikobe kam potom ty modely dáváš? Za sklo?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

bohužel sklenenou poličku nemám.takže na obyčejnou poličku a obcas je
vyndám a setru prach.a ty starší jsou uložený v krabici.dlouho jsem
delal 1:72.ty jsou celkem skladný.jenže chtel jsem vyzkoušet poradný figurky a vetší techniku a nejak mne prtousové omrzely.nedovedu si predstavit jestli nekdy zcvoknu a dostanu chut si postavit to delo leopold.skoda daly by se s ním prodiskutovat ruzný fígle
Kfz.305
Příspěvky: 1
Registrován: 7/3/2010, 16:10
Bydliště: Štětí

Příspěvek od Kfz.305 »

Hezký, líbí se mi ta ruská scenérie. Já stavím teď Opely Blitze všech možných variant a nástaveb ale chci si taky postavit nějakou tu "ruskou bedýnku."
Až to půjde, tak to sem hodím.
Uživatelský avatar
dogyben
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 6/3/2009, 13:03
Bydliště: Velehrad, okr. Uherské Hradiště

Pár mých amaterských modýlků

Příspěvek od dogyben »

velice pěkně to máš udělané. :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
dogyben
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 6/3/2009, 13:03
Bydliště: Velehrad, okr. Uherské Hradiště

Pár mých amaterských modýlků

Příspěvek od dogyben »

jeden další. .-)

Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
Až mi to záda dovolí, vydržím sedět :cry: a zase začnu něco stavět samozřejmě to budu jako seriál dávat do sekce plastikové modely a né sem. Nicméně byl jsem o prázdninách navštívit bráchu a něco málo jsem nafotil tak to sem občas dám pro oživení a inspiraci. Vše bude v měřítku 1:72. První kousek je krasavec Republic P-47 Thunderbolt, pilot - Lt.Col. G.T. Eagleston :wink:

http://www.cybermodeler.com/history/354 ... 6040ac.jpg
http://www.cybermodeler.com/history/354 ... 3479ac.jpg

Obrázek Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Pěkné, jen co je pravda. Pochvala pro bráchu. :up: Určitě ovšem i toto patří do tématu plastikové modely a nikoli sem (právě proto to bylo rozděleno),... :wink:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Já vím ale zakládat vlákno kvůli 1-2 fotkám jsem nechtěl. U každého letadla jsem udělal max. 2 fotky, takže to tady prezentuji už jako vpodstatě hotový model. Až budu něco lepit tak to dám už do plastiku. :wink:

Další kousek je North American Rockwell OV-10 Bronco a také v 1:72.


Obrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:Já vím ale zakládat vlákno kvůli 1-2 fotkám jsem nechtěl.....
Na nejen tyto modely jsem upravil toto starší téma. A bude se tím jednat o všechny typy a druhy (pozemní technikou, přes letectvo a námořnictvo konče). I když sem delší dobu nikdo nic nepřidá, zůstává na očích, takže nezapomenout, sem patří nejen vaše veškeré profesionální a amatérské výtvory.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od zved »

Nojo, asi to tak bude dobré. Já jsem si ani neuvědomil, že v těch plastikových modelech by měl mít každý typ svoje vlastní vlákno. Teda jestli to dobře chápu. Asi by nebylo nejrozumnější zakládat nové vlákno u každého jednotlivého modelu. Myšleno když někdo založí vlákno např. Spitfire MK IX, tak když někdo pak bude chtít přidat stejný typ, ale jiný (svůj) model, tak aby nezakládal další stejné či podobné vlákno,...
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od zved »

Spidere, to Bronco dělal taky brácha? Řemeslně dobrý, ale je to "hračkoidní". Předpokládám, že je to "profík". Proto mě překvapuje, že to nemá žádnou patinu (nebo ta teprv bude?).
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Nojo, asi to tak bude dobré. Já jsem si ani neuvědomil, že v těch plastikových modelech by měl mít každý typ svoje vlastní vlákno. Teda jestli to dobře chápu. Asi by nebylo nejrozumnější zakládat nové vlákno u každého jednotlivého modelu. Myšleno když někdo založí vlákno např. Spitfire MK IX, tak když někdo pak bude chtít přidat stejný typ, ale jiný (svůj) model, tak aby nezakládal další stejné či podobné vlákno,...
Pokud budeš stavět model a bude to jako seriál, tak tomu založíš nové vlákno. Na druhou stranu, pokud máš již postavený model (jako třeba výše uvedený P-47 Thunderbolt), tak to dáš sem, do tohoto vlákna. A správně uvádíš, Tebou založené téma o Spitfiru použije později i někdo jiný.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od spider74 »

Brácha, jak mi jednou sdělil dělá zásadně modely které sjeli zrovna z výrobní linky a zrovna dorazili ke svým jednotkám. :mrgreen: . Bohužel blesk totálně zkresluje modely v reálu vypadají diametrálně odlišně( z vlastní zkušenosti vím, že s bleskem je vše leské a hrozně čistě světlé). Dole jedna stěna jeho ložnice :razz: .
.
Obrázek Obrázek A ač se to nezdá jen v téhle vitínce je pře 50 modelů. :shock:
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od zved »

Jo, vybral bych si :) A pak bych si ten model již sám patřičně "zaflákal" :D
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár nejen mých a nejen amaterských modýlků

Příspěvek od p3tris »

Je to už možná 20 let, co jsem postavil poslední model. V tý době jsem začínal na Unikolkách (jako každej), pak Humbrolky a skončil na lihových Agamkách, který mi vyhovovaly nejlíp. Takže se musím nejdřív seznámit s novýma druhama barev (třeba akrylová Agamky - už vím, že musím hodně odmašťovat :wink: ) a vůbec zjistit, co je potřeba postupně sehnat za výbavu a co budou ruce zvládat. Takže k opětovnému seznámení s plastem a experimentování jsem si vzal jen levnou "bonboriéru" Kometa, Stavím z krabice, zatím jsem doplnil jen palubku a jelikož je to droboť, tak budu štětcovat. Stříkat se začnu učit na něčem větším. Pokud ho někdy budu chtít postavit pořádně, sáhnu třeba po Hasegawě. Ale na zaučení stačí. A co víc, hlavně že mě to zase baví :wink:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“