Obrněný vlak

Plastikové modely (kity, reziny)
Modely všech měřítek a druhů (letecká, pozemní a námořní technika)

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

(téma přesunuto ze sekce "Hotové modely")

Před časem jsem se zmínil, že mám v plánu vnukovi postavit obrněný vlak. Samozřejmě to nebude špičkový model v měřítku 1:72 či modelové železnice H0, ale vlak na hraní. Proto jsem použil lokomotivu a podvozky vagónků dětské železnice Tomáš nebo TOMY.
Obrněný vlak by měl mít toto složení : lokomotiva s tendrem, tykadlový (předběžný) vagón, tankový vagón č.1 (s jednou věží), čtyřosý tankový vagón č.2 (se dvěma věžemi), protiletadlový vagón, dělový vagón, kulometný vagón a velitelský vagón. V plánu je možná také obrněná motorová drezína doplněná čtyřosým kombinovaným vagónem (s jednou tankovou věží a protiletadlovým stanovištěm). Do obrněného vlaku bude možnost připojit vagóny na přepravu techniky (obr. s tanky Sherman). Pro zjednodušení stavby jsem použil nadpočetné modely od Amercomu, (konečně rozumné využití - část korby s věží).
Zde je pár momentek ze stavby (omlouvám se za nekvalitní foto - starší mobil). Časem dodám kvalitnější.

Obrázek Obrázek
< Lokomotiva Gordon od Tomáše použitá ke stavbě.
> Obrněná lokomotiva ve stavbě.

Obrázek Obrázek
< Boční pohled na lokomotivu.
> Detail lokomotivy

Obrázek Obrázek
< Prototyp tankového vagónu č.1.
> Prototyp protiletadlového vagónu.

Obrázek Obrázek
< Velitelský vagón ve stavbě.
< Pokročení práce na velitelském vagónu.

Obrázek Obrázek
< Tykadlový (předběžný) vagon ve stavbě (bude naložen uhlím).
> Prototyp vagónu na přepravu techniky (bude přepracován).

Obrázek Pohled na část vlaku.

Časem dodám další podrobnosti ze stavby
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Stavba pokročila :
Vytváří se nový vagón soupravy obrněného vlaku. Jedná se o tankový vagón č.2, který bude čtyřosý se dvěma věžemi.
Na lokomotivě je testován první maskovací nátěr, který obdržely i další dva vagóny.

Obrázek Obrázek
Na prototypu čtyřosého přepravního vagónu vytvořena "hrubá" nástavba tankového vagónu č.2

Obrázek Obrázek
< Testovací maskovací nátěr tankového vagónu č.1
> Detail tankového vagónu č.2

Obrázek Obrázek
Testovací maskovací nátěr na lokomotivě

Obrázek Obrázek
Zkušební jízda
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od El Diablo »

Pěkný, ale chtělo by to načernit ty spřáhla, bílé vypadají rušivě...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

El Diablo píše:Pěkný, ale chtělo by to načernit ty spřáhla, bílé vypadají rušivě...
Díky za hodnocení a nápad. Měl jsem zpočátku úmysl natřít je zeleně, ale mám obavu, že se používáním barva odře, proto jsem je nechal původní. Ale máš pravdu, natřu je černě.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od El Diablo »

Odřou se to jo, ale aspoň zpočátku, třeba na focení, to bude vypadat líp.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od p3tris »

El Diablo píše:Pěkný, ale chtělo by to načernit ty spřáhla, bílé vypadají rušivě...
Chtěl jsem napsat to samý, ale Diablák mě předhonil.
Vnoučka očividně vedeš k respektu k modelům, takže bych možná uvažoval o změnu těch táhel ke slabším, kovovým z pevného drátu. A pokud jde o začernění, začernil bych kola a vnitřky podvozků vůbec, možná nárazníky a uvažoval bych o "zasazení" komína a špinavého pruhu za ním.
Já vím, že je to "jen" hračka, ale když už se s tím morduješ...
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše: Chtěl jsem napsat to samý, ale Diablák mě předhonil.
Vnoučka očividně vedeš k respektu k modelům, takže bych možná uvažoval o změnu těch táhel ke slabším, kovovým z pevného drátu. A pokud jde o začernění, začernil bych kola a vnitřky podvozků vůbec, možná nárazníky a uvažoval bych o "zasazení" komína a špinavého pruhu za ním.
Já vím, že je to "jen" hračka, ale když už se s tím morduješ...
O výměně spřáhel jsem neuvažoval, vnuk určitě bude vlak kombinovat s dalšími vagóny a to bych musel upravovat i část železničního parku. Dalo by se to vyřešit použitím originálních spřáhel z modelové železnice H0, v měřítku není moc velký rozdíl, ale trať není ideálně rovná a přinášelo by to problém. Podvozky natřené jsou či budou, u kol je stejný problém jako spřáhel. U lokomotivy jsem je natřít musel, byla modrá, u vagónů je nechám šedá. Nárazníky se budou nakonec také natírat. Možná provozně ušpiním nejen lokomotivu, ale i zbytek vlaku, ale moc do detailů nepůjdu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od skelet »

Pěkná práce.. vnuk se s tím vyblbne do sytosti :up:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od Zemakt »

Co vnuk, Tony přece! ;-)
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Zemakt píše:Co vnuk, Tony přece! ;-)
Já se vyblbnu stavbou vlaku, i když částečně máš pravdu. Jak znám vnuka, bude chtít mít nějakého "rovnocenného" protivníka. Proto je v úvodním příspěvku tato věta "V plánu je možná také obrněná motorová drezína doplněná čtyřosým kombinovaným vagónem (s jednou tankovou věží a protiletadlovým stanovištěm)". Ta bude jakoby spojenecká (asi britská). A jmenovaný vlak budu muset ovládat já. :)
A další práce mě čeká, když vnuk zjistí, že obrněná lokomotiva má vpředu spřáhlo. Původní mašinky jej nemají (viz první obr. úvodního příspěvku). Budu spřáhla montovat na další lokomotivy.
Jak se tak dívám na poslední obrázky, budu muset předělat ten čtyřosý tankový vagón č.2, protože tak jak je, se mi přestává líbit.

Obrázek Obrázek
Velitelský vagón je potřeba ještě dodělat a vpravo je celkový pohled na již "pojízdnou" část obrněného vlaku.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

TonyHazard píše:....Jak se tak dívám na poslední obrázky, budu muset předělat ten čtyřosý tankový vagón č.2, protože tak jak je, se mi přestává líbit.
Přepracování tankového vagónu č.2.

Obrázek Obrázek
< Původní varianta nástavby tankového vagónu č.2
> Nynější podoba tankového vagónu č. 2, nástavba zatím volně položena na vagónu.

Obrázek Obrázek
Detaily nástavby tankového vagónu, doplněna věžička a provedeno "nýtování".

Další informace budou pravděpodobně se zahájením práce na dalších vagónech (dělový a kulometný). Jinak, spřáhla u téměř hotových vagónů a lokomotivy jsem začernil, vážně to vypadá lépe. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od Alchymista »

Veľmi pekná práca. Užite si to obaja :twisted:
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od Stuka »

Po dokončení práce, je potřeba vnuka odehnat, aby se jenom koukal ale nesahal. :D
Místo na modely máš? Chtělo by to možná, umístit je na nějakou výstavu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Stuka píše:Po dokončení práce, je potřeba vnuka odehnat, aby se jenom koukal ale nesahal. :D
Místo na modely máš? Chtělo by to možná, umístit je na nějakou výstavu.
Ba ne, ten obrněný vlak je pro vnuka, už od tří let (v té době se skutečně jen koukal, dostal první jezdící vláček) ho učím jak zacházet s kvalitními hračkami a nekvalitními modely.
Místo na modely? To mám zatím vyřešeno takto : http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=306 ... start=1320
Zde je vyfocena část sbírky, je na poličkách, ale už plánuji nějakou lepší vitrínu/-y.
A výstava, to určitě ne. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Jen pro představu z čeho ten obrněný vlak stavím, zde jsou hlavní stavební "kameny" projektu.

Obrázek Obrázek
< Umělohmotné profily ve tvaru písmene "L", základ konstrukce a tvorba "pancéřových" desek. Profily mají šířku 10 - 20 mm
> Podvozky vagónků, ten červený je základní podvozek pro čtyřosé vagónky, ten černý je základ pro ostatní dvouosé vagónky. Mimo části koreb tanků jsou to jediné originální díly (mimo lokomotivu).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od El Diablo »

Sem si říkal kde bereš ty panely... :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od spider74 »

Díky za hodnocení a nápad. Měl jsem zpočátku úmysl natřít je zeleně, ale mám obavu, že se používáním barva odře, proto jsem je nechal původní. Ale máš pravdu, natřu je černě.
Ohledně toho otěru spřáhel......možná, že když dáš pár vrstev akrylového laku ( je to docela tvrdý a odolný parchant) tak by to mohlo chvíly vydržet. Takový Sidolux na parkety je docela osvědčený. :idea: Já osobně cokoliv stříkám, tak okamžitě kryju aspoň 1-2 vrstvami laku už kvůli další manipulaci s modelem. 8-) ......ten finální přes wash a dekály je samozřejmostí.

http://www.modelplac.cz/pages/tipy_triky/sidolux.htm

.......pěkná práce - doufám, že vnuk to náležitě ocení :up: .
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:..Ohledně toho otěru spřáhel......možná, že když dáš pár vrstev akrylového laku ( je to docela tvrdý a odolný parchant) tak by to mohlo chvíly vydržet. Takový Sidolux na parkety je docela osvědčený. :idea: Já osobně cokoliv stříkám, tak okamžitě kryju aspoň 1-2 vrstvami laku už kvůli další manipulaci s modelem. 8-) ......ten finální přes wash a dekály je samozřejmostí....
Děkuji za návod, ale mám obavu, že pokud je lak po uschnutí tvrdý, může se loupat, protože se spřáhla při manipulaci (spojení a odpojení) ohýbají či otvírají. Zatím jsem to řešil pouhým natřením černou matnou barvou. Pokud se budou moc otírat, vyzkouším to. Zde jsou po natření, vážně to vypadá lépe :

Obrázek Obrázek

(Stále foceno nekvalitním mobilem :) )
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od spider74 »

Záleží jestli to budeš natírat a nebo stříkat.........ale to loupání myslím nehrozí. :wink: Mimochodem, nechat na čele té lokomotivy ten obličej i po přestavbě by bylo správně morbidní. Dovedu si představit ty protáhlé obličeje vojáků , kdyby se to takhle přiřítilo na frontu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Obrněný vlak

Příspěvek od TonyHazard »

Jak jsem uvedl, pokud se to bude moc odírat, určitě to s tím lakem vyzkouším. Jinak jsi se skoro trefil s tím obličejem. První úmysl byl zanechat ten obličej na lokomotivě, aby vlak "zapadl" do Tomášova železničního parku, neboť vnuk má z jedenácti lokomotiv osm z Tomášova "bratrstva". S přibývající změnou lokomotivy jsem nakonec obličej sundal.

Dopl. : Sám jsem byl zvědavý, jak by to vypadalo, tak jsem si dal tu práci ten obličej tam na chvíli přichytit. Zde je výsledek, a není to tak šílené. :) Ne, později opravuji, je to šílené, ale na druhou stranu se mi to docela zamlouvá. Obrněná jednotka na ostrově Sodor, doufám, že mě tvůrci mašinky Tomáš nezažalují.

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“