Model letounu RQ-9 Reaper

Plastikové modely (kity, reziny)
Modely všech měřítek a druhů (letecká, pozemní a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu RQ-9 Reaper

Příspěvek od spider74 »

Takže všem hodně zdraví a nových modelů do nového roku :razz: . Koukám, že moc toho pod stromečkem nebylo.
Co kolega Vlasta jak je na tom s Global Hawkem ?? Já jsem nakonec teď po novém roce skočil ještě na RQ-9 Reaper (malá rozcvička) a pak si to rozdám s tím Global Hawkem . Akorám nevím kam potom toho Hawka dám je to pěkně velká mrcha, to ten Reaper je velký jako standartní letadlo.

Obrázek

První dvě fotky po nástřiku surfem a následně finální šedá kamufláž. Samozřejmě předcházelo lepení, tmelení a broušení.

Obrázek Obrázek

Další fotečky - lesklý lak, wash a dekály.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

já ještě nic..není chuť
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Chuť by byla, ale tak leda na cukroví co ? :D :D
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

to rozhodně ne ... ale nějak na to nemám odvahu .. takže vyčkávám, až mě to chytí ... nechci to dojebat. doma je...to je hlavní... ostatní počká
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Cvik získáš akorát zkušenostmi, to se nedá nic dělat. Já už toho dojebal dost než se začalo dařit :???: Ale pak je to zábava a hlavně když se to podaří tak radost . :eek: .......No nic ,ještě dodělám výzbroj, podvozek, vrtuli, pak matný lak a je vymalováno. Zas další drobek do rodiny.

Obrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

já hlavně vůbec ještě nemám nakoupené věci na to .. ani nemám šajn co na ty obtisky ... potom na tmavou barvu těch spár panelů ... naštěstí budu dělat tu verzi co má bílé křídla z obou stran, jinak by mě asi jeblo to maskovat ... musím hlavně pokoumat jaké spreje na to koupit
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Spreje jsem zavrhl hned, velký tlak, velký rozptyl a velká cena. Pokud máš doma kompresor tak bych zvážil koupit nějakou tu pistol. Použitelné Fengy se dají pořídit už od tisícovky. Ale záleží na tobě jestli v tom budeš pokračovat a nebo jde o jednorázovou záležitost.
Dneska odpo jsem dodělal bomby, ještě to přelakuju matným spolu s podvozkem a půjde to na trup. Pak už bude chybět jen kužel s vrtulí - tu mrchu dělám už potřetí nemůžu trefit pěkný chromový povrch kužele :evil: .

Obrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

kompresor nemám a určo ho kvůli jednomu letadlu kupovat nebudu... štětečkovat taky nehodlám...takže holt ty spreje ...
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tak to jo. Ten Hawk je docela velkej tak to snad půjde. Ale připrav se, že cena jednoho spreje kolem 170-190 Kč (100ml) pokud budeš kupovat třeba Tamiye.
http://www.mpmshop.cz/spreje/
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

no já měl první plán to stříkat motipama... ale ty asi nejsou v matných barvách... ani bezbarváč... proto to musím všechno pořádně pokoumat
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

Vlasta píše:no já měl první plán to stříkat motipama... ale ty asi nejsou v matných barvách... ani bezbarváč... proto to musím všechno pořádně pokoumat
nejsem modelář, abych poradil s výběrem, jen chci potvrdit, že motipácký spreje (škodovácký odstíny SD nebo kompakty na zahraniční auta) jsou jen lesklý. podle obchoďáka by se akrylátový spreje neměly hádat s nitrokombinacema (co máme na krámě my: motip - akrylát a prima - nitrokombinace, v primě je právě i matnej lak), ale odjinud to ověřený nemám :(
radši bych se držel návrhu spidera74, už jen kvůli odstínům :)
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jojo má pravdu předsedo :D .................Tamiya je jistota. A na lepení bych ti doporučil Tamiya Extra Thin Cement. Díly dáš k sobě a štetečkem prostě nanášíš na spáru. Vsákne naprosto všude a materiál v podstatě svaří. Je to pak pevnější než předtím mimo spoj. Kde jsou ty doby kdy jsi nanášel na plochu a pak honeme honem k sobě a správně to usadit. S tímhle je to paráda. Na níže uvedených stránkách je docela hodně dobrých tipů, doporučuji proštudovat. :shock:

http://www.modelplac.cz/tipy_triky.htm
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

okay...píšu si :) navštívím pana Modru v Hodoníně...ten by to mohl mít
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

MQ-9 Reaper hotov :razz: ....a teď může přijít konstruktivní kritika :eek: .
(povrch se leskne kvůli blesku, jinak je :up: matný)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:MQ-9 Reaper hotov :razz: ....a teď může přijít konstruktivní kritika :eek: .
(povrch se leskne kvůli blesku, jinak je :up: matný)
Tady moc prostoru pro kritiku není, možná bych zkusil ještě víc vyleštit vyrtulový kužel.

Měl bych jednu otázku pro Velitele: Před rokem jsi sem nahazoval katalog Easy Model a ještě jsem z něj nikde nic neviděl. Některé modely jsou už dávno venku jako Easy Assembly "čokolády", a dokonce v čokoládách vyšly už i další novinky jako Tu-2, Il-2, Saetta, Me-110 nebo Gladiátor. Neviděl jsi je už někde po svých obchodních cestách, nebo alespoň referenční modely někde po výstavách? Nebo nemáš "od zdroje" nějaké informace, kdy by se mohly objevit?

Samozřejmě mi jde hlavně o kousky RAF: Buffalo (EM36383 nebo EM36384) a Lighnting (EM36433). Z těch, co nejsou ještě ani jako plastikáče pakTempesty (EM36395-99), Dautless (EM36374) a Avenger (EM36379).

A ano, vím, že se dají sehnat v kvalitnějším provedení od renomovaných výrobců, ale prozatím si hodlám v těchto případech vystačit s Easy...
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Tady moc prostoru pro kritiku není, možná bych zkusil ještě víc vyleštit vyrtulový kužel.
Přesně jsi trefil slabé místo s kterým nejsem u modelu spokojen :-? . ten zas*aný kužel jsem dělal více jak týden, 3 x tmelil a brousil (italeri ho dělalo z nepochopitelných důvodů dělený kolem listů vrtulí.) Pak jsem samozřejmě zlomil jeden list. :roll: Navíc Tamiye dělají jediné přijatelné barvy buď XF16 Flat Aluminium, což jsem přebrousil, naprostá kalamita a to co je na fotkách je X11 Chrome silver - taky nic moc. Na nějaké leštitelné barvy od jiných výrobců si jaksi moc netroufám a nemám s nimi zkušenosti. Výše uvedené barvy jsou bohužel hodmě metalické a mají dost metalízový povrch a rozleštit to jde pouze trochu :smutek: :smutek: .
.........Naproti tomu X10 od Tamiye - Gun Metal je luxusní a po nastříkání vypadá fakt jak kus kovu (pozdě jsem si to uvědomil :roll: ), teď jsem s tím stříkal u Global Hawka vyústění trysky, ale toho Reapera už to nechám tak, při mé štěstí by zas něco uletělo a na to jsem u toho kužele už neměl nervy :raf: .
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Myslím, také, že výsledek je pěkný. Snad jediná připomínka opět k patině. Ten kužel u vrtule se leskne až moc (viz fotky skutečného stroje). Dále např. pneumatiky,... Prostě to malinko "ušmudlat".
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Já vím, v té patině je rezerva.........i když musím bez mučení přiznat, že jsem vždycky rád už jen za to, že mi to nikde nepodfouklo, maskovačka nestrhla barvu a milión dalších věcí co se mohli podělat. Časem snad postoupím na vyšší level 8-).
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Myslím, také, že výsledek je pěkný. Snad jediná připomínka opět k patině. Ten kužel u vrtule se leskne až moc (viz fotky skutečného stroje). Dále např. pneumatiky,... Prostě to malinko "ušmudlat".
A to já mám radši zas modely pěkně staromilsky, bez nějaké výrazné patiny a stínů.

Včera jsem trochu kecal. Z loňského katalogu Easy Model totiž vyšla Štuka. Zatím v evropské verzi Ju-87D-1 (EM36385), v zimní kamufláži Ju-87D-3 (EM36387) a maďarská Ju-87D-5 (EM36388). Jelikož je série vždy po pěti kusech, určitě bude co nevidět venku i pouštní Ju-87D-1 (EM36386) a rumunská Ju-87D-3 (EM36389).

Mimochodem, kdyby byla od Velitele nějaká reportážička nebo shrnutí, co ho nejvíc v Norimberku zaujalo, nejlépe ještě podpořená fotodokumentací, jistojistě by to zdejšímu osazenstvu udělalo velikou radost. :wink:
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

p3tris píše:[A to já mám radši zas modely pěkně staromilsky, bez nějaké výrazné patiny a stínů.
Proti gustu,... :D Faktem je, že úplně bez patiny modely vypadají jako hračky pro děti. Prostě je to naprosto nereálné. Např. kola nejsou úplně černý už ani ve chvíli, kdy stroj vyjede z továrny. Sběratelům to určitě vadí obecně méně. Ale pokud jde o modeláře, který navíc třeba modelařinu bere vážněji, bez patiny se neobejde. Vede to k dokonalosti (model pak vypadá jak na skutečné fotografii). Je to už taková vysoká škola pro modeláře.

Ad Norimberk - také se přimlouvám za reportáž. Hlavně něco o reálnosti slibů či plánů Easy Model :) Mimochdem - model Štuky jsem v žádném obchodě zatím neviděl (a ani na netu - i když jsem po tom tedy moc nepátral).
Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“