Model letounu MiG-31

Plastikové modely (kity, reziny)
Modely všech měřítek a druhů (letecká, pozemní a námořní technika)

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu MiG-31

Příspěvek od spider74 »

Má další oběť se jmenuje MIG-31 od Zvezdy a jak jinak v 1/72. (fotky krabice jsou z netu, v této fázi je mé letadlo zatím naprosto totožné s tím na fotce :mrgreen: ) Opět je to jakési chudé na decály a trošku jsou ty díly jak paragraf tak uvidíme. Možná jsem měl radši sehnat toho MIGa od Revellu. Jsou totožní, ale decálů je tam 3x více........no uvidíme.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jojo máš naprostou pravdu, já se jen ptal na tu značku abych byl v obraze.

Jinak začal jsem pomalu šmudlit ten MIG-31 "Foxhound". Soudruzi z Ruska od Zvezdy nezklamali :razz: , díly do vrtule, skoro nic mi nesedí ( a to jsem zatím jen lepil podvozkové šachty na spodní díl trupu a přístrojové desky v kabině). Plast mají taky jakýsi divný, to svařovací lepidlo od Tamiye má u nich nějakou divnou reakci - nějak nechce úplně vytuhnout. Asi se utmelím a ubrousím k smrti :). Dekály už jsem objednal sólo od firmy Authentic Decals. Jediné pozitivum jsou paneláže, které jsou tak luxusní, že se budou přerývat jen na broušených místech. No uvidíme, doufám, že to neskončí v koši :eek: .

Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu MiG-31

Příspěvek od spider74 »

Trochu jsem postoupil s 31-kou (ale opravdu jen trochu). měl jsem to čekat, ruská stavebnice je holt ruská stavebnice. Nic nesedí, všechno se brousí a tmelí a ten jejich plast je fakt neskutečný. Cokoliv od Revellu, italeri přes Hasegawu při lepení to lepidlo od Tamiye naleptá a během chvilky v podstatě svaří. Ten ruskej krám se rozleptá a zůstane na kaši snad několik hodin. Další lahůdka u ruských letadel jsou docela složité podvozky. Ten hlavní je na každé straně z 8-mi dílů a ten přední z 7-mi. Při výše zmíněných vlastnostech jejich plastů je to docela závava dostat to do správných úhlů a zkompletovat to. Další varianta je sekunďák, ale pak je to zase křehké......prostě člověk se nenudí a vo tom to je :razz: .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu MiG-31

Příspěvek od spider74 »

Zase jsem kousek popojel na tom MIG-u 31. ....kupodivu soudruzi tam nedali žádné kokpitové dekály-tlačítka, takže zase improvizace. Nojono ruská stavebnice :roll: ,ale teď už to nevzdám.

Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 30/4/2014, 21:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Model letounu MiG-31

Příspěvek od spider74 »

Tak jsem zase trochu postoupil s tou 31-čkou. Kdyby se mi to letadlo tak nelíbilo , tak bych se na to vyprd. Ta ruská stavebnice je pytel neštěstí - nic nepasuje, takže to jde pomalu. Stavět ty letadla mě baví, ale jak to překročí určitou mez už to začíná být trápení zvířat :smutek: . Když jsem to řekl, bráchovi co staví letadla celý život tak se jen smál a řekl, že ruským stavebnicím se vyhýbá velkým obloukem :lol: .

Obrázek Obrázek

Taky mi konečně po měsíci dorazily extra dekály ..........pro srovnání vlevo dekály jak od chudých příbuzných :mrgreen: v originál krabici stavěného modelu (chybí jen vystřižené budíky do kokpitu), vpravo nově extra dokoupené :shock: .

Obrázek
Vlasta
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 211
Registrován: 21/8/2011, 11:28
Bydliště: JM/Bisenz

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Vlasta »

je jich tam o trošku víc no :D
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Doufám, že nechceš naplácat všechny na to jedno letadlo. :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

No, ale dle reálu tam opravdu všechny patří :shock: . U dekálu je přiložen vždy papír s popisem kde co patří, ale podle toho co jsem zjišťoval na netu tam stejně ještě zdaleka nejsou všechny jako na skutečném letadle.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

spider74 píše:No, ale dle reálu tam opravdu všechny patří
Počkej, ale to si děláš legraci ne? :) Jasněže patří, ale určitě ne na jednu konkrétní mašinu. Že by na 1 éro naflákali kosatku, medvěda, vlky a x taktických a různých označovacích čísel určitě nemyslíš vážně,...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Alchymista »

malé texty a značky skoro určite "na každú" - teda ak vylúčiš veľké čísla a "obrázky" v hornej štvrtine aršíku, spotrebuje sa prakticky všetko.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Počkej, ale to si děláš legraci ne? :) Jasněže patří, ale určitě ne na jednu konkrétní mašinu. Že by na 1 éro naflákali kosatku, medvěda, vlky a x taktických a různých označovacích čísel určitě nemyslíš vážně,...
Promiň blbě jsem to formuloval .......Jasně, jedná se o 6 různých variant, ale liší se jen těmi velkými čísly a velkým znakem letky. Takže pokud použiji 1 variantu tak z celého aršíku nepoužiji pouze počítáme-li levou a pravou stranu letadla 2x5 těch největších čísel a 2x5 velkých znaků letky, tj. cca 20 kousků. To ostatní všechno. Suma sumárum 288 mínus těch 20, celkově 268.........mazec :shock: :shock:

Jinak na těch fotkách dokoupených + dekálů z krabice je vidět značný diferenc velikosti hvězd a čísel. :shock: ......inu co Rus to jiná metrická soustava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) spider74 dne 14/5/2014, 20:41, celkem upraveno 1 x.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Jasný. Pro mě je to ale celkem překvapení. Netušil jsem, že na 1 stroj v měřítku 1/72 někdo dělá tolik detailních dekálů (a trochu mě dokonce překvapuje, že vlastně tolik nápisů je i na skutečném stroji - že je až tak popsanej). Letadla jsem tedy nikdy moc nedělal (spíš jen když jsem byl malej - podle toho to i vypadalo). Ale ani třeba na Lightningu od Revellu v měřítku 1/32 (zakoupeného ještě v obchoďáku Máj tuším někdy ke konci "totáče") až tak moc dekálů nebylo (i když - na druhoválečných strojích je to asi normální).
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Kolikrát když vidím detailní fotky moderních strojů tak mi připadá, že je číselně nebo popisem označen snad každý nýt :mrgreen: :mrgreen: .
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
Tak jsem to konečně stříknul surfacerem (Gunze - Mr. Primer Surfacer 1000) a vyleštil.


Obrázek Obrázek


Následné předstínování (Tamiya - Semi Gloss Black, X-18) a nanesení další barvy ( Tamiya - German Grey, XF-63) + stříknutí trysek motoru (Alclad II - Jet Exhaust, ALC-113).


Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


Přidán finální nástřik (Tamiya - Sky Grey, XF-19)


Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
Tak krasojízda pokračuje. Nanášel jsem wash na paneláž, ale přestože jsem dělal kompletní nýtování na celém letadle zjistil jsem že barvy a následně lak zřejmě ucpal všechny ty malé dírečky a zbyli mi jen oči pro pláč :smutek: :smutek: . Další vychytávka při manipulaci jsem urazil špičku čumáku letadla a musel jsem pracně spravovat. :rev: . A aby toho nebylo málo tak jsem zjistil, že ještě horší než ruská stavebnice jsou ruské dekály ( fy Autenthic Decals). Dekály se lámou a každý třetí můžu vyhodit. Neskutečný shit. Z 6-ti hvězd šli 2 do kopru, ještě , že jsem mělo něco schované z jiných letadel. Na fotce jde vidět jak ten znak na boku sání má ulomenou špičku meče. Prostě se to ulomil při nanášení. :down: :down: :down:



Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
Naneseno zatím 63 dekálů ( z 280 :smutek: ) a už mi z toho docela hrabe. Hróóózně prťavý a hlavně se furt trhají svině ruský. :(


Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Model letounu MiG-31

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:.
Naneseno zatím 63 dekálů ( z 280 :smutek: ) a už mi z toho docela hrabe. Hróóózně prťavý a hlavně se furt trhají svině ruský. :(
Máš ten letoun vážně pěkný, já bych na to neměl. A když se Ti nějaký obtisk nepodaří, nikdo je počítat nebude.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Díky za pochvalu, ale ještě není konec. Vždycky si oddechnu teprve, až ve chvíli kdy za modelem zaklapne sklo ve vitríně :wink: . Jedno vím, ale určitě už nyní - v budoucnu už nechci vidět žádnou stavebnici či dekály ruské výroby. :raf: :raf:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:Díky za pochvalu, ale ještě není konec. Vždycky si oddechnu teprve, až ve chvíli kdy za modelem zaklapne sklo ve vitríně :wink: . Jedno vím, ale určitě už nyní - v budoucnu už nechci vidět žádnou stavebnici či dekály ruské výroby. :raf: :raf:
Přesně tak. Teď aby se člověk klepal strachy, aby si ty (ještě navíc nekvalitní) dekály náhodou nesloupnul. Přeji ti, aby to bylo v brzké době pod lakem.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

.
MIG-31..........Tak pomalu ale jistě finišuji. :razz:


Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“