Kamufláže.

Návody, postupy, prostě jak na to. Místo zde mají diorámy a figurky.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Čím to smýváš?Používáš štětec nebo nějaké vatové tyčinky,na smytí?
Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

většinou tyčinkama ale štetcem taky. tim to většinou roztahuju
mato
desátník
desátník
Příspěvky: 48
Registrován: 7/10/2004, 22:14
Bydliště: divoky vychod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mato »

tempery?a aky hruby nanos farby robis?a aku farbu pouzivas na podklad?akryl?email?
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Pánové sháním kamufláž na Tigra Williho Feye z Normandie,jedná se o Tiger late s číslem 134.Bohužel jsem nikde nesehnal pohled ze všech stran.Díky
asd1937
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 1/2/2008, 12:54

Příspěvek od asd1937 »

Co se týče ředidel tak se mi náramně osvědčilo lihové od Agamy.Jednak to není smradoch jako třeba 6006 a mega vlastnost vidím v tom, že se s ním dá rozpouštět už dávno zaschlej humbrol. Nevím jestli se agama nevylepšila,ale před lety jsem její barvy nebral. Celkem zdravě se s tím lihem dá čistit dokonale stříkací pistole a otřít špinavé ruce od barvy. Ředím s ním bezproblému humbrol a testorky.Ted nějakou chvíli nemodelařím, tak nevím jestli nezměnili recepturu, nebo jestli ho ještě dělaj, ale takovéhle vlastnosti mělo.
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Neznáte někdo způsob či nástroj, jímž by se dala vytvářet tzv. digitální kamufláž?
Že by si člověk vytiskl vzor a ten pak přenesl...
Nebát se a nekrást!
asd1937
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 1/2/2008, 12:54

Příspěvek od asd1937 »

Tak mnou neozkoušená možnost je, že si to vytiskneš na čirej obtisk a pak přelakuješ než dáš do vody . V 1:35 už jednotlivé kostičky nejsou vidět.Myslím, že když trefíš barvu a stil rozmístění polí tak čtverečky klidně můžeš pustit z hlavy a s výsledkem bueš spokojenej i když to uděláš štětečkem.

Jestli přesto trváš na čtverečkách tak si z brambory vyřezej čtvercové tiskátko o stranách 0,1x0.1 mm a za pár hodin to máš taky hotové.Dej vědět jak to dopadlo :-).
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Já bych taky měl dotaz.
Jakou barvou udělat kola?Koupil jsem si Jagdpanthera 1:35,a nevím,jak udělat kola....
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Příspěvek od Martin.K »

Peters: trošku to specifikuj co na těch kolech nevíš? Jestli to jsou gumové obruče, tak na to existuje několik postupů.
Dají se koupit tzv. masky, které se nalepí na určené místo a po barvení se sundají. Dále se používají šablony na kreslení koleček (k dostání v papírnictví). Ty to způsoby se používají při stříkání pistolí. Při třetím postupu (používám já) kola napíchneš na špejli nebo párátko a pomalu otáčíš v prstech a druhou rukou štětcuješ. Vnitřky kol se barví kamuflážní barvou. Kola na model lepim až po nabarvení kol i modelu.
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Jakou barvou je mám natřít..
Obruče jsou jasný,ty černě,ale co ten zbytek?
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Příspěvek od Martin.K »

Obruče natři spíš nějakou hodně tmavou šedou (podívej se na auta pneumatiky taky nejsou úplně černé). Vnitřky kol normálně kamuflážní barvou. Jako základ evropská žlutá a případné fleky zelenou a hnědou, záleží na kamufláži.
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Tmavou šedou,říkáš?
Co myslíš,hodí se na to X-19 Smoke?
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Příspěvek od Martin.K »

To ti bohužel neumím říct, já používám černošedou agamu jmenuje se barva pneumatik a ještě si ji trošku zesvětluji.
Tady je docela pěkná kamufláž http://www.3dcenter.ru/blueprints/tanks ... ersion.jpg
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Barva pneumatik.....neznám...
Pěkná je,ale tohle dělat štetci......
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Příspěvek od Martin.K »

Peters:
Na gumy prostě použij nějakou hodně tmavou šedou nebo si ji namýchej přidáním trochu bílé do černé. Tady je převodní tabulka na barvy
http://www.agama-model.cz/soubory/pt.pdf
Pokud se ti zdá ta kamufláž složitá tak ho natři klasickou evropskou žlutou, jezdilo jich takhle dost. Kdyžtak pošli SZ mejla a já ti pošlu nějaký obrázky.
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Dobře.Díky,kolego.
Obrázek
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Chlapi, když použijete nějaké patinovací techniky - volejofky, vodovky, pastely, tuhu apod., přetíráte (přestříkáváte) to pak ještě úplně nakonec nějakým lakem? Předpokládám, že ano (už kvůli případné manipulaci s modelem).

Přešel jsem téměř výhradně na barvy Vallejo. Výhoda - ředí se vodou, mají opravdu hodně odstínů a jsou dobré. Dělá s tím hodně fakt dobrejch (i profi) modelářů a celkem je to trend. Jednou jsem ale zkusil výsledný model přetřít syntetickým matným lakem a vytvořil lesklý povrch jak zrcadlo. Byla to ale moje chyba, protože jsem to špatně rozmíchal. Stejně ale uvažuji, že začnu používat i matný lak Vallejo,...
kecup235
Příspěvky: 4
Registrován: 19/4/2011, 08:37

Příspěvek od kecup235 »

Zdravím páni. Chcel by som sa Vás opýtať, či je možné, že sa na Panzer IV ausf H dávala aj panzergrau. Chcel by som docela rád urobiť Háčko premalované vápnom z panzergrau na bielo. Diki vopred za radu. :D
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Osobně o tom docela pochybuju :) Ale nejsem tankista, jen pouhý letec :)
kecup235
Příspěvky: 4
Registrován: 19/4/2011, 08:37

Příspěvek od kecup235 »

práve preto by som sa chcel opýtať tankistov :D Mám kamaráta z klubu vojenskej histórie a ten mi tvrdil, že kvôli nedostatku európske žltej bola panzergrau používaná až do konca vojny, ale ja som ešte taký obrázok nevygooglil ani za 3 týždne :D
Odpovědět

Zpět na „Návody, postupy a diorámy“