Figurky a diorámy

Návody, postupy, prostě jak na to. Místo zde mají diorámy a figurky.

Moderátor: jarl

Dannyboy
Příspěvky: 6
Registrován: 3/2/2011, 20:09
Bydliště: Vrbove
Kontaktovat uživatele:

Figurky a diorámy

Příspěvek od Dannyboy »

tak neviem ci som tu spravne, ale pred nedavnom som zacal zbierat figruky vojacikov. rad by som prihodil fotky ktore sme robili doma aj s brachom tak hadam hadam najdem niekoho s podobnou zalubou. mierka je 1:35

Obrázek
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ahoj Danny,taky sbírám figurky.Měřítko 1-32, 1-30, 1-24.Ty si je asi sám vyrábíš,že.?Já jen kupuji hotové kusy.Z čeho je ta figurka plast či kov?Tohle bude asi moderní kus,máš i druhou válku? Ahoj M.
Dannyboy
Příspěvky: 6
Registrován: 3/2/2011, 20:09
Bydliště: Vrbove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dannyboy »

ahoj , nie figurky si sam nevyrabam mozno to na tej fokte tak vyzera :-) lebo je to slaba kavalita. Normalne ich kupujem tak ako ty ked na ne narazim, figurky su z cinu Skoro vsetky mam zo serie Frontlines Figures a jednu mam od Firmy Forces of Valor. Zatial mam len moderne ale chystam sa aj na druhu svetovu vojnu, nasiel som link na figurky od firmy del prado tak urcite nieco objednam a hodim na forum len musim presne prist na to ako sa sem davaju fotky:-)

(Na fotky je návod zde :
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3037 ) *T*
Dannyboy
Příspěvky: 6
Registrován: 3/2/2011, 20:09
Bydliště: Vrbove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dannyboy »

tak isiel som podla navodu a vypisalo ze je prekrocena sirka obrazku, velkost bola v pohode okolo 300kb , tak este sa pokusim nejak zmensit rozmer. :idea:
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

AHOJ Danny,máš nějakou první válku od Frontlines.To jsou celkem sbírkové kusy a celkem žádané.Není to žádná 1třída,ale slušný.
Forces of Valor mají velmi dokonalou techniku,ale vojáčci ty jsou slabounký.Pokud máš chut se podívat na ruzné druhy a ceny vojáčku pak mrkni na http://www.saimextoys.it/
Dannyboy
Příspěvky: 6
Registrován: 3/2/2011, 20:09
Bydliště: Vrbove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dannyboy »

kingandcountry píše:AHOJ Danny,máš nějakou první válku od Frontlines.To jsou celkem sbírkové kusy a celkem žádané.Není to žádná 1třída,ale slušný.
Forces of Valor mají velmi dokonalou techniku,ale vojáčci ty jsou slabounký.Pokud máš chut se podívat na ruzné druhy a ceny vojáčku pak mrkni na http://www.saimextoys.it/
hmmm tak na tej stranke su fakt pekne kusy ale aj ta cena tomu zodpoveda, od Frontlines mam len modernu dobu ta ma zaujima najviac.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

fightavi píše: No já si myslím, že ani v tom 1:72 to není to pravý kafe.
Hmm, to záleží na preferencích a taky na šikovnosti modeláře. Podobné dilema by mohlo být, jestli stavět letadla "v letu" se zataženým podvozkem, nebo "klasicky". V letadle "v letu" bych toho pilota chtěl určitě :wink:

Co se týká figurek v měřítku 1:72 - i zde to může být to pravé kafe. Mrkněte na přiloženou fotku jednoho diorámatu z MODELLBRNO 2005. To je naprosto fantastický! Takhle udělat německé maskáče v tomto měřítku,...

Obrázek
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

No , mně se hlavně líbí ta úžasná preciznost provedení terénu :D .
Co se týče toho dilematu ohledně toho ,,jestli postavit letoun spíše v
letící variantě anebo raději v pozemní verzi " řeší stavebnice letadel ,
které mají zasouvací podvozek . Pravda , takových modelů není mnoho ,
ale na ,,netu" jsem už nějaké našel :up:
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Diorama z MODELLBRNA 2005 je moc povedené a vůbec mě nenapadlo, že je to 1:72.Na tutáč jsem myslel 1:35.Fakt pěkný a uznání pro Pána co to udělal.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Když se vám tak líbí, tak sem hodím celé diorama. Nemohu to sem hodit v plném rozlišení. Ale kdybyste viděli ty vojáčky z blízka, tak tam jsou vidět detailně jednotlivé fleky na německé čtyřbarevné kamufláži. To snad dělal pod binoklem :)

Obrázek Obrázek

Nějak nemohu připojit více fotek najednou. Buď fórum blbne, nebo to úmyslně nejde,... Ha, teď jsem zkusil obrázky nahrát do osobní galerie. Ale nevím, jak by se na ně dal dát do příspěvku odkaz,...

(Je potřeba se naučit vkládat fotky do Fórum Fota, Vlasta to zvládl, za to ho chválím. Další fotky figurek bych uvítal zde : http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4453) *T*
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Tedy to diorama vypadá docela skutečně . Pán který tohle vytvořil si doopravdy zaslouží uznáni . :D :up:
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Mně na té diorámě vyloženě bije do očí ten tank. Přijde mi takový nějaký divný...navíc visící nad břehem.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Ten tank už tam nějakou dobu asi je... nejsem znalec Wehrmachtu, ale tyhle uniformy se nepoužívaly na začátku války ne? A naproti tomu KVčka po Barbarosse asi dost nahradily Téčka a ISka. Nehledě na to, že je zasněženej stejně jako okolní krajina po oblevě a podle zrezlejch pásů tam musel stát nejmíň přes zimu. Stejně tak, jako už počasí smazalo stopy pásů. Takže bych to viděl tak, že visí na břehu proto, že ho někdo jednoduše odtlačil z náspu dolu, aby mohla projet další technika. Chěl bych vidět tu fotku víc z úhlu, protože věřím, že to jen takhle blbě vypadá a tvůrce ten tank taky řádně vymazlil. Mě se to diorámátko teda líbí moc.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

V Levných knihách jsou k prodeji kovové figurky vojáčků po 39,- Kč, nejspíše stejné, jako se nedávno prodávali v trafikách. Já viděl jen pancéřového granátníka s MG42.
Obrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Figurky- diorámy

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:V Levných knihách jsou k prodeji kovové figurky vojáčků po 39,- Kč, nejspíše stejné, jako se nedávno prodávali v trafikách. Já viděl jen pancéřového granátníka s MG42.
Jak jsou velké? Asi dost, že? V měřítku 1:72 to určitě nebude.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Figurky- diorámy

Příspěvek od TonyHazard »

p3tris píše:Kdepak, zhruba 8cm. Víc tady: http://www.levneknihy.cz/figurka-vojak-mix/d-118801/
Tak to vypadá asi na měřítko 1:35 nebo 1:32, že?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Nejsem odborník, ale pokud mají 8 cm, tak spíš 1:24, ne? :) Přecijen při 1:35 by ten voják s podstavcem musel mít v reálu skoro 3 metry :)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Figurky- diorámy

Příspěvek od TonyHazard »

Hans S. píše:Nejsem odborník, ale pokud mají 8 cm, tak spíš 1:24, ne? :) Přecijen při 1:35 by ten voják s podstavcem musel mít v reálu skoro 3 metry :)
Je to tak, nijak jsem to předtím nepočítal (střelil jsem to od boku). Pokud je figurka vysoká 8 cm a standardní voják 180 cm, vychází to asi v měřítku 1:22,5 - tedy 1:24, pokud jsem to počítal správně. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
kingandcountry
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 272
Registrován: 11/4/2010, 12:20
Bydliště: mnichovice

Příspěvek od kingandcountry »

Ta velikost bude něco mezi čtvrtkou a třicítkou,myslím tak nějak jak se vyspinkají.Typnul bych to na nějakou kopii udělanou na co nejlevnější prodej a tím pádem si hlavu nedělají..Mimochodem nezachytil jste někdo ty figurky udělané pro ministerstvo ,,války,, :rotuj: .Cena čtyřech kusů za 2500 v ,,profesní kvalitě,,.
Odebírám anglický časopis o vojáčcích a tam jsou celkem pěkný věci k vidění. Něco jsem ofotil na ukázku.Cena jednoho časáku vyjde kolem stovky cca 70 stran.Vydává se něco podobného i ve Francii,USA,Itálii a Německu ,co vím.Přihodil jsem ještě pohled na knížku starých Elastolinů z předválečného Německa 1:24.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody, postupy a diorámy“