Taktické historky ze cvičení v NTC

Uživatelský avatar
mrfelix
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 220
Registrován: 30/10/2012, 08:43

Re: Taktické historky ze cvičení v NTC

Příspěvek od mrfelix »

Guderian: To je opravdu pěkný příběh! Mám to chápat tak, že i přes neoklamání nepřítele vyhráli?
Takže jsem se rozhodl vzít všechny TOW, které by nepomohly při útoku, a VTR...
Těmi TOW mohlo být myšleno běžná kolová vozidla s protitankovými raketami, HMMWV?
A VTR, není tím myšleno bojová vozidla pěchoty? Nbo co jinýho?
Obrázek
Uživatelský avatar
Guderian
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 5/7/2013, 23:34
Bydliště: Hradec Králové

Re: Taktické historky ze cvičení v NTC

Příspěvek od Guderian »

mrfelix píše:Guderian: To je opravdu pěkný příběh! Mám to chápat tak, že i přes neoklamání nepřítele vyhráli?
Takže jsem se rozhodl vzít všechny TOW, které by nepomohly při útoku, a VTR...
Těmi TOW mohlo být myšleno běžná kolová vozidla s protitankovými raketami, HMMWV?
A VTR, není tím myšleno bojová vozidla pěchoty? Nbo co jinýho?
Ano, vyhráli. Pointa je v tom, že využili spoustu energie na klamání nepřítele, který spal, takže veškerý klam byl úplně zbytečně vynaloženou energií. A poučení si z toho pan generál vzal to, že oklamání nepřítele nemusí být vždy ta nejlepší možnost.

Za ty zkratky děkuji, já nechtěl napsat nějakou blbost, tak jsem to prostě napsal tak, jak je to napsané v originálu s tím, že to někdo z místních erudovaných upřesní. :)
Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví. - Karel Čapek

Kde je zákon v rozporu s morálkou, tam stojí občan před krutou volbou: jestli má ztratit smysl pro morálku, nebo úctu k zákonu. - F. Bastiat
Wolf
rotný
rotný
Příspěvky: 81
Registrován: 20/3/2016, 11:56
Bydliště: Košice

Re: Taktické historky ze cvičení v NTC

Příspěvek od Wolf »

mrfelix píše:Guderian: To je opravdu pěkný příběh! Mám to chápat tak, že i přes neoklamání nepřítele vyhráli?
Takže jsem se rozhodl vzít všechny TOW, které by nepomohly při útoku, a VTR...
Těmi TOW mohlo být myšleno běžná kolová vozidla s protitankovými raketami, HMMWV?
A VTR, není tím myšleno bojová vozidla pěchoty? Nbo co jinýho?
Ja to chápem tak, že VTR (Tracked Recovery Vehicle) je pásové vyslobodzovacie/odťahovacie vozidlo. Niečo ako M88A2 Hercules
S TOW súhlasím, že sa jedná o kolesové vozidlo s raketami napr: http://www.raytheon.com/capabilities/pr ... ow_family/
Odpovědět

Zpět na „Organizace, taktika, strategie“