Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Moderátor: Julesak

Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Příspěvek od Jiří Fidler »

Zakavkazský vojenský okruh (Tbilisi), velitel - armádní generál Alexej I. Antonov
- 4. armáda (Baku), velitel - generálplukovník Issa A. Plijev
armádu tvořily 1. gardová mechanizovaná divize (Tbilisi), 6. střelecká divize (Lenkoran), 31. gardová mechanizovaná divize (Kirovabad), 75. střelecká divize (Nachičevan) a 216. střelecká divize (Baku)
- 7. gardová armáda (Jerevan), velitel - generálplukovník Ivan I. Feďuninskij
----- 19. horský střelecký sbor (Batumi), velitel - generálmajor Vasilij S. Golovskij
sbor tvořily 2. horská střelecká divize (Batumi) a 89. střelecká divize (Jerevan)
----- 22. střelecký sbor (Jerevan), velitel - generálporučík Ivan F. Grigorjevskij
sbor tvořily 216. střelecká divize (Leninakan) a 414. střelecká divize (?)
----- 12. dělostřelecko-kulometná divize (Achalkalaki) a 26. mechanizovaná divize (Kirovakan)
- 13. horský střelecký sbor (Kutaisi), velitel - generálporučík Karp V. Sviridov
sbor tvořily 10. gardová horská střelecká divize (Achalcich) a 17. dělostřelecko-kulometná divize (Leninakan)
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Příspěvek od danny1691 »

@Jiří Fidler bylo by možno na toto téma udělat samostatný článek?
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Příspěvek od Jiří Fidler »

Bylo, a nejen článek, vyšlo by to i na dosti rozsáhlou monografii - nebo na lexikon. Ostatně mám pocit, že i na tomto fóru jsem byl označen za člověka, který umí jenom ty lexikony. :)
Nemám ale představu, jak rozsáhlé články berete. Původně jsem reagoval na dotaz, který mne při prohlížení Vašich stránek zaujal.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Příspěvek od michan »

Dobrý den pane Jiří Fidlere,
vítáme Vás na Palba.cz.

Patřím k hlubokému "pravěku" Palby, rok 2005, leč ne k jejím zakladatelům. Přišel jsem až o 3/4 roku později.
Nemyslím si, a čtu vše většinou na Palbě co se sem za 11 let dalo, že bychom profesionála a našeho předního historika "Jiřího Fidlera", zde nějak urazili.
Vážíme si všech profesionálů historie a Vás tedy určitě. Stejně tak se nevyjadřujeme jinak než kladně k Rajlichovi, Richterovi a dalším českým profesionálním historikům.
Nevím nic o tom, že bychom se zde někdo pokusili Vás snižovat.
Pokud by se to někdy předtím stalo prosím Vás o shovívavost a o prominutí.
Pokud by ste to zde nalezl (já jsem nic takového nenalezl), dejte nám odkaz a moderátoři s tím určitě něco provedou.

Prosím pokud můžete, dejte nám sem - třeba postupně, na pokračování - své vědomosti k diskutované otázce. A to ve formě, kterou si zvolíte - po článcích, či jak.
Stejně tak i další práce, které zde nemáme, či chybí.
Ještě jednou moc děkuji za Vaše práce a těším se, že nás zde obohatíte.
Naposledy upravil(a) michan dne 4/12/2016, 10:11, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Příspěvek od Jiří Fidler »

Toho smajlíka jsem tam dal, jako že si dělám legraci. Pokud to někdo nepochopil, tak se omlouvám za poněkud specifický humor. Jde mi spíše o to, že jsem chtěl jenom trochu vyhovět a zodpovědět jistý dotaz na problém, o němž snad něco málo vím. Dotaz na případný článek mne trochu zaskočil, protože nevím, jak to s tímto druhem textu u Vás chodí. Jsem přece jenom "válkař", i když v poslední době kvůli značnému vytížení jinde poněkud neaktivní. Ale pokusím se vyhovět, ale to už asi letos nebude. Potřeboval bych však vědět, jak dlouhý text berete, případně jak jej dělíte do částí, pokud je moooc dlouhý, jak se u Vás přihazují mapky, fotografie apod. Asi by bylo nejlepší, pokud by byl někdo zkušený ochoten se mne nováčka ujmout.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4079
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Rozmístění vojsk na začátku 50. let

Příspěvek od jarl »

Délka článků na Palbě není nijak omezená, takže je to zcela na úsudku autora v jakém rozsahu se vybrané téma rozhodne zpracovat. Do každého příspěvku se vejde maximálně 65 000 znaků a tuším, že něco z této kapacity sežerou i vložené obrázky, takže delší texty je nutné rozdělit na více příspěvků jako to dělá Pátrač http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=109&t=7239 . Na vkládání obrázků a map tu máme vlastní úložiště a návod na vkládání je tady: http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=1&t=5875 . Pokud někdo vkládání obrázků tímto způsobem nezvládne může použít jiné úložiště (což se ale nedoporučuje). Vkládat obrázky jako přílohu je zakázané, ale pokud někdo jiný způsob nezvládne, lze jej také příležitostně použít a my moderátoři to opravíme.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Odpovědět

Zpět na „Organizace, taktika, strategie“