Stránka 1 z 1

Agados

PříspěvekNapsal: 30/5/2019, 21:54
od Nesher
Prezentace české firmy Agados na letošním IDETu, za svůj obojživelný terénní přívěs dostala cenu "Zlatý IDET" v kategorii logistika.
Musím uznat, že je to velmi zajímavý výrobek, údajně byl již zaveden v rakouské a švédské armádě, otázka je zda by byl zajímavý i pro AČR.

https://autobible.euro.cz/zlaty-idet-te ... es-agados/

Obrázek

Re: Agados

PříspěvekNapsal: 31/5/2019, 13:38
od Rase
Firma Agados vznikla na konci roku 1991 z někdejšího závodu Agrostroje ve Velkém Meziříčí. V roce 2006 se Agados přestěhoval do nového areálu v tamní průmyslové zóně. Ve společnosti, která včetně svých poboček vykazuje roční obrat kolem 650 mil Kč, pracuje 190 lidí. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3 500 kg (kategorie O1 a O2). Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům na míru. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů, různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Kromě podpůrné techniky armád a bezpečnostních složek se společnost Agados orientuje na výrobu přívěsů všech kategorií. V této oblasti je firmou evropského významu – právě do zahraničí směřuje polovina produkce. Jen za rok 2017 se prodalo okolo 30 000 přívěsů Agados, každým rokem navíc objem výroby vzrůstá. Společnost bude mít vlastní expozici na mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB 2018 na Slovensku. Veletrh proběhne od 16. do 18. května v areálu Incheba EXPO Bratislava a Agados na něm představí speciální projekty ze svého armádního programu. Součástí stánku Agados bude mimo jiné i polní kuchyně PK4 (Kaga). Expozice Agados bude umístěna ve venkovní části veletrhu – na ploše č. 101. Největším lákadlem bude polní kuchyně PK4, nebude chybět ani mobilní úpravna vody a mobilní cisterna z dílny Agados.

Společnost Agados představila v polovině roku 2017, na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně, novou mobilní polní kuchyni PK4 (Kaga), která by měla mířit na český i zahraniční trh. Na veletrhu získala ocenění 1. místo v soutěži Zlatý IDET. Nově vyvinutá mobilní polní kuchyně PK4 (Kaga) splňuje všechny současné požadavky, je určena k rychlé a efektivní produkci většího množství teplé stravy v polních podmínkách. Jednoduše se uvede do provozu, snadno se ovládá a je vyrobena z kvalitních materiálů. Má za sebou terénní zkoušky a lze v ní připravit kompletní menu až pro 350 osob, při záchranných operacích dokáže zařízení zajistit jednoduché jídlo až pro 900 lidí. Mobilní kuchyně obsahuje modul na smažení, pečení, vaření pod tlakem, varný modul a konvektomat. Základní moduly lze volně konfigurovat a dále je rozšířit o modul chlazení, mrazení nebo modul k uskladnění příslušenství. Moduly lze použít na přívěsu nebo samostatně. Podvozek kuchyně umožňuje přesun v obtížném terénu. Využití najde nejen ve vojenství, ale také při záchranných akcích. Moduly z vysoce kvalitní oceli navrhla firma Futuretech a vývoj celého kompletu zajistila zmíněná firma Agados.

posting.php?mode=edit&f=175&p=268234

Obrázek

Obrázek