Letadlové lodě USNavy - třída Forrestal

Námořní technika všech typů a použití
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tak tak, právě, když dojde na jadernou variantu, tak je konvenční výzbroj passé...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
John Clark
četař
četař
Příspěvky: 60
Registrován: 1/6/2006, 17:49

Příspěvek od John Clark »

No jsem tady nový ale tohel téma mě zaujalo, protže se hodně zajímám o námořní techniku a boj. Především se tady řešila otázka boji proti modernímu CVBG. A hodně se tady propíralo téma např. 30-50 Su-30(asi teda MKK, když Čína). Tak dobře dejme tomu kdyby při nějaké krizi už se došlo za bod kdy není návratu a Čínani by se rozhodli zničit americký svaz. Poslali by teda oněch 30-50 Suchojů(přihodme nějkou stíhací ochranu), ale už teď by začali problémy. Svaz má obovské možnosti průzkumu a "vidíů na stovky mil daleko. Už jen vlet takovéhoto počtu letounů by a rádiový šum by američani zachytili a byli v pohotovosti. Pak by je zachytili Hawkeye a začali k nim navádět F-18E/F. Ty by je atakovali a určitě by jich aspoň několik setřelili. A konečně když by se jim podářilo odpálit střely SS-N-22 (Moskit), tak by přišel teprve tanec. hodbně lidí tady vycházelo z předpokldu, že Moskit je takřka nepřekonatelná zbraň, ale to už neplatí. V době jeho výroby jím určitě ve srovnání s tehdejšími obranými systémy byl, ale dnes už proti němu funguje troufnu si říct spolehlivá ochrana. Amíci by po nich začali z topédoborců Arleigh Burke a křižníků Ticonderoga pálit střely SM-2(možná i SM-3) Standart(verze Block IIIa IV), které by určitě značný počet zničili , a pak by nastoupila zbraň o které tady nikdo nenapsal a to ESSM, což je vlastně vývoj původní střely Sea sparow akorát vylepšenou manévrovatelností, bojovu hlavicí a naváděcím systémem vyrobenýž právě proti současným i perspektivním nadzvukovým protilodním střelám. Může být jak odpalován z VVZ Mk.41(Ticonderoga) tak z z jiných lodí. A pokud by některé ještě pronily je tu posledfí záchrana v poddobě systému RAm nebo Phalanx(i když ten by asi nebyl tak účinný)a přičtěte všechno rušení. Takže si myslím, že i by si s tím dokázali docela dost dobře poradit.Sami Číňané přiznáváají, že by Tchaj-Wan stejně dost těžo zabírali, protože nemají přepravní prostředky na invazi a navíc vědí,že pokud by se ke stávající sedmé flotile(která tam stále v Jihočínském moři) přidala další letadlová loď neměli by prostě šanci.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Přihodím trochu komplikací:
1)Svaz 30-50 letounů rozdělím na 3 menší svazy, každý nalétávající z jiného směru a v počáteční fázi útoku kopírující hladinu moře.
2)Naváděcí letouny z velké výšky a dálky jim datalinkem předávají aktuální info o cíli i doprovodné ochraně.
3)Zmíněnou stíhací ochranu pošlu v několika skupinách a různých výškách "poutat pozornost".
4)Zastarávající Moskyty nahradím novými střelami PJ-10 BraMos viz článek ZDE: http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=806
5) Část letounů nechám odpálit Bramosy u hladiny moře( odpal 100km od cíle) a část letounů vystoupat do výšky(odpal z 280km).

Nezvedlo by to naději na úspěch?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Pege, všechno dobře až na jeden malý moment. Ty pořád počítáš s překvapivým úderem ze vzdálenosti cca 100-300 km.

Něco takového ale v moderním námořním boji neexistuje. Celý svaz v operační oblasti je permanentně na nejnižším stupni bojové pohotovosti. Při náznaku jakýchkoliv problémů plynule přechází na vyšší stupně. Navíc se vysílají letouny systému dálkového průzkumu a včasného varování se stíhací ochranou do pravděpodobných přístupových sektorů. Radar namontovaný na E2C Hawkeye nepodlétneš, ten tě bez problémů seshora uvidí. Ke všemu svaz tzv. vidí za horizont i za pomoci satelitů.

A myslíš, že stíhací obrana svazu se bude někde poflakovat?
Útočník by měl problémy se jenom přiblížit na vzdálenost ze které ty chceš střílet. Už ve vzdálenosti 150-300 km by mohl být napaden protiletadlovými střelami RIM-67 SM-2 Standart.
Odpálené nepřátelské střely by potom byly od vzdálenosti asi 50 km středem pozornosti protiraketových střel RIM-7M Sea Sparow a v přímé blízkosti svazu by se mu asi věnovaly raketomety RIM-116 Sea Ram. Ty jsou přímo určeny pro boj s vysoce nadzvukovými protilodními střelami protivníka.

Navíc, co by to muselo být za krizi při níž by útočník riskoval v lepším případě konvenční válku s vojenskou velmocí, v horším jaderný úder na své území?
Naposledy upravil(a) Nelson dne 1/6/2006, 20:14, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
John Clark
četař
četař
Příspěvky: 60
Registrován: 1/6/2006, 17:49

Příspěvek od John Clark »

4)Zastarávající Moskyty nahradím novými střelami PJ-10 BraMos viz článek ZDE

Jak jistě víš střela Brahmos je Indicko-Ruský projekt, který by se těžko dostával do Číny kvůli politické situaci. (Brahmos byl tak částečně vyvíjen právě jako protiváha Moskitům v Číně) A i tak Americké obrané systémy jsou natolik pokročilé, že by asi dokázali alespoň částečně odolat Brahmos)i když by nějaké pronili neznamená že vyřadí loď okamžitě z boje). A navíc jak již napsal norad tím,že je rozdlíš pudou po nich i Hornety zvlášť(dřív by jim to osladily i F-14D ale už jsou vyřazeny). Ale zase souhlasím, že by nějaký úskok pomoci mohl. Jako například bitva mezi CVBG a Sovět. letectvem v Rudé Bouři.
Odpálené nepřátelské střely by potom byly od vzdálenosti asi 50 km středem pozornosti protiraketových střel RIM-7M Sea Sparow
Jak jsem napsal Rim7 jsou nahrazovány mnohem pokročilejším RIM-162 ESSM(Evoled Sea Sparow Missile) viz
http://www.globalsecurity.org/military/ ... im-162.htm
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Norad:
Pouze jsem rozvinul taktiku vzdušného útoku. Tuto modelovou situaci "ala Rudá bouře" nevidím poprvé. Všude frontální útok co největším počtem letounů s AN střelami bez špetky taktiky.
Jistě se shodnem, že mnou popsané rozptýlení do více směrů a výšek je přeci jen životaschopnější a do "velkýho roje" se strefuje líp než do několika rozptýlených.
Co se týče útoku na LL, i na straně útočníku se nabízí kombinace prostředků leteckých, námořních i podmořských a to nejen Bramosy či Švaly.
Při jednom nedávném cvičení jeden US admirál "poslal" LL ke dnu rybářskou bárkou plnou výbušniny. :D

Jinak risk je oboustraný - zmiňovaná Čína je jadernou mocností a Tchaj-wan jako zdroj možného konfliktu právě podobnou modelovou situaci nabízí. Pokud by US použili proti Čínskému úderu JZ, mohli by se rozloučit s celým svazem okolo LL právě při jaderné odvetě.

John Clark:
Číňani už "dostaliů od Rusů Švaly - Bramosy jsou jen otázkou času. Připadně to dopadne jako u Íránské kopie Švalu. Těm to taky nikdo nedodal, ale "někomu" se ta technologie povedla zkopírovat pro Irán.

Navíc se teď rozjel společný podnik (filiálka) Suchoj v Číně a jeho produkce půjde i do Indie. Dost těžko by se odůvodňovalo embargo na Bramosy, obvzláště když se předpokládá,že to bude výnosný obchod. S Bramosy se počítá i do mnohem rizikovějších zemí než je Čína.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Pegeucko píše:Při jednom nedávném cvičení jeden US admirál "poslal" LL ke dnu rybářskou bárkou plnou výbušniny.
Jistě, 12. 10. 2000 se povedlo něco podobného pár maníkům v Yemenském Adenu. Udělali tehdy pořádnou díru do trupu USS Cole DDG-67.
Jenomže nevím jestli by byli stejně úspěšní na širém moři a při plné bojové pohotovosti dané lodě nebo svazu.

Opravdu si ale myslíš, že by Číně stálo dobytí Tchaj-wanu za ty případné problémy ???
A to nejen vojenské, ale i politické a ekonomické ? Já osobně tomu moc nevěřím.

Obrázek
Přeprava USS Cole na opravu do loděnice.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

To je právě něco, co se těžko předpovídá. Nikdo nezaručí, že i tak výborně technicky vybavené US NAVY dokáže čelit třeba zmiňovanému leteckému úderu se 100% účinností. I 5% střel co projde je velký problém - odhaduje se, že 3-4 Bramosy jsou schopné poslat LL ke dnu. V případě zásahu do místa, které vyvolá sekundární explozi i méně.

Ve hře jsou i velmi tiché diesely maskované nějakou akustickou kulisou. I rychlé malé čluny.
Stále platí cena versus cena. Třeba cena 100 rychlých člunů s 1000 číňany a torpédy (opět z různých směrů) versus cena 1LL s několika tisíci námořníky.

A tu otázku lze položit i naopak. Stálo by USA za to, vyvolat konflikt s Čínou, kdyby obsadila Tchaj-wan ?
Čína se teď dost sbližuje s Ruskem a Indiíí zejména ve vojenské ale i ekonomické spolupráci. Politicky a ekonomicky by je konflikt s USA moc nerozhodil.
Spíš je Černý Petr v rukou Tchaj-wanu. Jediný důvod kdy by Číňani zaútočili je, že Tchaj-wan vyhlásí nezávislost.
Proto taky USA Tchaj-wanu vzkázala, že je politicky neuzná, pokud by to znamenalo válku. A tlačí,ať to Tchaj-wan nedělá.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
John Clark
četař
četař
Příspěvky: 60
Registrován: 1/6/2006, 17:49

Příspěvek od John Clark »

Pegeucko napsal:
Jistě se shodnem, že mnou popsané rozptýlení do více směrů a výšek je přeci jen životaschopnější a do "velkýho roje" se strefuje líp než do několika rozptýlených.
To jistě ale jak ti říkám leroun E2C Hawkey 2000 dokáže sledovat z výšky 8000 až 240 000 Km čtverčních oceánu a až 10 000 000 km3 vzdušného prostoru tak i když to rozptýlíš neutečeš jím. A Škvaly? je taky výborná zbraň,ale jeho dosah se pohybuje kolem 7 Km takže by se musle dostat zatracěně blízko proniknout tím ASW. I když je prostě prvad, že žádná obrana není 100% a asi si by se jim podařilo při nasazení množství prostředků zasáhnou nějaké lodě, ale zasáhnou neznamená potopi ani vyřadit z boje.
Norad:
Opravdu si ale myslíš, že by Číně stálo dobytí Tchaj-wanu za ty případné problémy ???

Zcela určitě ne. proto se také do toho vůbec nežene. Velmi dobrý článek o Číně a USA zde: http://www.atmagazin.cz/zobraz_clanek.p ... lo=10_2003
Pegeucko:
Čína se teď dost sbližuje s Ruskem a Indiíí zejména ve vojenské ale i ekonomické spolupráci. Politicky a ekonomicky by je konflikt s USA moc nerozhodil.
Čína a Rsuko spolupracují to je pravda, ale má to svoje ale. Od Rusů je to vyloženě krátkozraké, protože jim blízko od hranic leží velké zásoby nerostných surovin... A jinak Čína a Indie jsou velcí rivalové. Obě země se velmi rychle ekonomicky rozvijí takže je to celkem logické.
Střely Brhamos se planují vyvést do Malajsie, Vietnamu a Indonesie a z výše zmíněných důvodů asi dost těžko do Číny. A Čína si rozhodně nedovolí jít do konfliktu s USA, protože by sami vědí že by zatím(neříkám v budoucnu) nevyhráli a zruinovalo by je to.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Jen ve zkratce:

Vidět ještě neznamená všechny skupiny včas zlikvidovat. Navíc je vysoce pravděpodobné, že sledovací letouny budou cílem stíhací ochrany a předávání informací z družic v REÁLNÉM ČASE stále vázne, což dokazují rozbory z posledních konfliktů.

Ten rozbor z ATM je 5 let starý !!!! Sami Tchai-wanci letos provedli simultání cvičení a výsledkem bylo poměrně rychlé dobytí Tchai-wanu Čínskou Armádou(PLA). Ty zmiňované "nedostačující invazní kapacity" už jsou totiž doplněny. (Mimochodem, k 1.1. 2006 měla Čína ve výzbroji více než 700 !!! letounů Su-27 a jeho modifikací)
Když najdu rozbor toho letošního cvičení,tak ho sem postnu.

Čína a Indie byli rivalové v době Maa,kdy došlo i k pohraničním incidentům. Ale to i Rusko a Čína.
Dnes je situace odlišná a všechny tři země se zbližují právě v reakci na expanzi NATO.
A suroviny? O ty dnes nikdo bojovat nebude - je mnohem výhodnější a levnější(než válka) je prostě nakoupit od spřáteleného souseda.

Navíc - Čína by nešla do konfliktu s USA ale s Tchai-wanem a USA by měly na výběr,zda se do toho vmísí.
Toto ale není "na pořadu dne", pokud nebude ve hře ta nezávislos a to už jsem zmiňoval.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
John Clark
četař
četař
Příspěvky: 60
Registrován: 1/6/2006, 17:49

Příspěvek od John Clark »

Sami Tchai-wanci letos provedli simultání cvičení a výsledkem bylo poměrně rychlé dobytí Tchai-wanu Čínskou Armádou(PLA).
Ano máš pravsu je to starší článek, ale mám zi novější zdroje a znich jasně vyplývá,že NEZANEDBATELNOU část PLAF tvoří stále stroje řady J-7 a J-8 a to už jsou dost zastalé stroje a vůbec v mnoha ohledech zaostává. Jak máš na mysli ono "spojenectví" mezi těmi třemi zeměmi to je spíš formálně naoko.(proč by se jinak sbližovali s USA a ty jim dodávali moderní sofistikovanéí zbraně?) Indii mnohem více záleží na vztazích s USA, které ji berou jako možnou prótiváhu Číně a poslední vývoj to potvrzuje.
ALe shodneme se na tom že útok na Tchaj-wan není na pořadu dne.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pokuste se ještě shodnout ve vaší poměrně zajímavé diskuzi, že bussines je bussines a jste na tom v uvažování okamžitě lépe. Pokud má kdo co nakupovat a prodávat a netrvá za každou cenu na idei nebo náboženství, tak se do války nepohrne. Rozložení sil vojenských jste poměrně postihly. Jen můj názor je, že americký náskok proti popisovaným zemím mimo Ruska je jedna až jeden a půl generace a proti některým v globále dvě.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Tady je ten článek s příznačným názvem - Tchai-wan obsazen (zachvácen). Pro mnohé bohužel - je v ruštině.

http://nvo.ng.ru/wars/2006-05-19/2_taiwan.html

Na obrázku dole na té stránce chybí zakreslení dosahu čínských raket DF-5 ( 8500km),DF-31 ( 7200km) a nově modernizované DF-31A (11.200km)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
John Clark
četař
četař
Příspěvky: 60
Registrován: 1/6/2006, 17:49

Příspěvek od John Clark »

Děkuju za námahu, alepřece jen já už si moc nepočtu(ale pokusím se to najít v AJ.
MICHAN: bussines je bussines
přesně tak proto se Čína nemůže na Tchaj-Wan hrnout. Naopak potřebuje vydělávat a obchodovat a ostatním světěm ne ho naštvat obsazením Tchaj-Wanu.
Uživatelský avatar
Altaj
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 17/1/2008, 13:32

Příspěvek od Altaj »

Cinania vyvijaju zahorizontalny radar, ktory ma byt schopny odhalit a sledovat nepriatelska lode (americke LL) na obrovsku vzdialenost-3000 km a informacie o polohe vyuzivat k navadzaniu balistickych rakiet (DF-21, normalne 300 kT atomova hlavica, namiesto nej vysokoexplozivna 500 kg naloz) na vzdialenost 1800 km. Strela sa v pociatocnej fazi bude navazdat datalinkom a potom vlastnou radiolokacnou sustavou-podobne ako americky Pershing v 70. rokoch, ktory mal vdaka koncovemu radaru kruhovu odchylku 30m.
V koncovej fazi letu hlavica v rychlosti 10 mach manevruje (co si moc neviem predstavit), takze je ju vraj tazke zasiahnut PVO systemom Ageis a jeho strelou SM-3.

Viem, ze spravy z ATM maju casto ako cely casopis pofiderny zaklad, napisal som to sem pre diskusiu, cele sa mi to totiz moc nezda.

Zhorizontalne radary predsa vyuzivaju odrazu paprsku od ionosfery, hacik je ale v tom, ze od nej sa odraza ziarenie s frekovenciou do 50 Mhz, pricom standardne radary PVO pracuju vo frekvencnych pasmach 2Ghz+. Plati, ze cim mensia vlnova dlzka, tym vecsia rozlisovacia schopnost-prehladove radary napr P-12 pracuju vo frekvenci 200-300 Mhz nie su schopne zamerat vzdusny ciel a naviest nan strelu, a neviem si predstavit jak to asi zvladne 50 Mhz radar este na vzdialenost niekolkych 1000 km.
Zvlast hladinove ciele, ktorych detekciu stazuju rusive vplyvy mora.
Neostava nic ine iba datalink (slabina celeho systemu) a koncove aktivne navedenie. Datalink sa da rusit pomocou ALE-50 na Superhornetoch a koncove navedenie sa da modernymi rusickami zarusit (tak ako vsetky mechanicke anteny-napr AN/APG-63 pocas cope india izraelska rusicka na Mig-21 mu sposobila velke problemy)-ak teda nema HOJ, co pri vsetkej ucte k cinskej elektronike na 99% nema. A keby aj mal-diopolove odrazace, kovove pasiky, klamne ciele a DF-21 je vo vode. Clanok v ATM-ku vsak popisuje cinsku zbran jako neprekonatelnu prekazku pre LL, co si vsak vobec nemyslim.
keldor
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 139
Registrován: 5/11/2010, 11:42

Příspěvek od keldor »

Nelson píše:Ten soustředěný útok by mohl znamenat jisté ohrožení.

je tu ale ještě něco - Phalanxy.
Na netu jsem kdysi narazil na video současného úderu 16 Harpoony na stanoviště Phalanxu na střelnici. Prvních 11 nebo 12 jich bez problémů sundal. Selhal až v momentě kdy počítač odstavil systém kvůli přehřátí hlavní. Zkusím pohledat.

Rád bych tohle video shlédl mužete někdo poslat link?
Pokoušel sem se něco podobného najít ale moje google-fu selhalo
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Příspěvek od madrabbit »

Na netu jsem kdysi narazil na video současného úderu 16 Harpoony na stanoviště Phalanxu na střelnici. Prvních 11 nebo 12 jich bez problémů sundal. Selhal až v momentě kdy počítač odstavil systém kvůli přehřátí hlavní. Zkusím pohledat.
Dosah Phalanxu je 3,6km (cca) doba letu harpoonu touhle vzdáleností je 15 vteřin, pokud by letělo všech 16 současně, nemá šanci. Kortik na ruských lodích umí navádět dvě rakety a současně střílet 30mm kanony na cca 5km a deklarují zničení 12 střel s odstupem 2 vteřin.
Vždy je to o počtu střel, počtu CIWS (včetně RIM, ESSM), které na ně mohou střílet - souboj o zahlcení obrany. I ESSM není všemocné a navádí omezený počet střel.
Vassilij_SVK
Příspěvky: 4
Registrován: 24/10/2011, 09:18

Re: Letadlové lodě USNavy - třída Forrestal

Příspěvek od Vassilij_SVK »

Neviem teda či sa to tu ešte nepreberalo ale pokial viem tak na nicenie lietadlových lodi respektíve celeho zväzu boli určené hlavne ponorky s raketami P-700 Granit... Bol vybudovaný cely komplex na monitorovanie letu...

•24x jadrové ponorky projektu 949/949A tried Oscar I/ II
•20x jadrové raketonosné križníky projektu 1144 triedy Kirov
•12x lietadlová loď projektu 1143,5 Admiral Kuznecov


Určnie na ničenie Celych zvazov lodi... Plus raketu samozrejme mohli odpalovat aj lietadla... Dolet rakety je 550km..!!!!

Každa raketa mohla mať buďto jadrovu hlavicu 500kT alebo konvenčnú 750kg vybušniny-nálože...

Pridavam:

sedemdesiatych rokoch v Sovietskom námornictve vypísali špecifikácie na novú protilodnú raketu, ktorá mala vychádzať z typu P-500 Bazalt, ale mala umožňovať aj podhladinový štart ako u rakiet typu P-70/120. Takisto mala byť zvýšená rýchlosť letu, aby sa znížil možný čas na protireakciu protivníka. Raketa konštrukčne vychádza z typu P-500 a podobný je aj dosah 550 km, úplne nový je však navádzací systém. V prvej fáze letu po odpálení je navádzaná inerciálnym navigačným systémom podľa parametrov cieľa naprogramovaných zbraňovým systémom ponorky. Potom riadenie preberá autonómny systém samonavedenia, ktorý je zložený z číslicového trojprocesorového počítača, s aktívno-pasívnej rádiolokačnej hlavice odolnej voči zarušeniu a z IČ hlavice. Rakety sa najčastejšie odpaľujú v salve po 8 kusov a navzájom medzi sebou spolupracujú. Pokiaľ nie sú známe presné, alebo neboli dlho obnovené koordináty cieľa, jedna raketa – veliteľská, letí vo veľkej výške a v aktívnom režime vyhľadáva ciele, zatiaľ čo ostatné letia nízko pri hladine s hlavicami v pasívnom režime. Po vykrytí, veliteľská raketa spracúva parametre na základe porovnania získaného rádiolokačného odrazu cieľa a elektromagnetických emisií zo syntetickým obrazom v databanke a vyberá primárne ciele. Po vyhodnotení predá potrebné parametre ostatným raketám kódovaným rádiovým spojom. V prípade zničenia veliteľskej rakety jej miesto zaujme ďalšia. Ak sú známe presné parametre cieľa, môžu všetky rakety letieť pri hladine v pasívnom móde na zníženie možnosti odhalenia. Profil letu sa môže počas útoku rozlične meniť a každá raketa môže útočiť z inej výšky a iného smeru. Vo finálnej fáze letu rakety môžu prevádzať nepravidelné úhybné obranné manévre a sú tiež vybavené systémom REB pre pomýlenie navádzacích hlavíc antirakiet. Na zvýšenie odolnosti voči systémom CIWS ako napríklad Phalanx je raketa opancierovaná.
Naposledy upravil(a) Vassilij_SVK dne 12/8/2013, 10:42, celkem upraveno 4 x.
Vassilij_SVK
Příspěvky: 4
Registrován: 24/10/2011, 09:18

Re: Letadlové lodě USNavy - třída Forrestal

Příspěvek od Vassilij_SVK »

Ani dnes neexistuje lepšia raketa... Dnes robia rusi rakety s dostrelom oklo 300km nakolko na vačsiu vzdialenosť by ju nemali ako navadzat... Treba tie družice a tie niesu... Pre komplex granit boli postavene specializovane družice na navadzanie v prvych fazach letu.. Tie su už dnes bohužial mimo prevadzky... Raketam granit skoncila životnosť ako aj ponorkam OSKAR tie sa vyraduju bo niesu rakety ktore by tam dali...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Letadlové lodě USNavy - třída Forrestal

Příspěvek od Rase »

C-130 Hercules přistává na U.S.S. Forrestal (1963)
http://www.theaviationzone.com/factshee ... restal.asp

Obrázek

Obrázek

Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo“