Příběh kozáků bojujících na straně Německa za II.SV

Britské, americké, ruské, japonské osobnosti a vojáci.

Moderátoři: Pátrač, Tkuh

Buhel
desátník
desátník
Příspěvky: 47
Registrován: 27/12/2008, 20:26

Příspěvek od Buhel »

Pátrač píše:Jsem překvapený a to velmi příjemně kolik zajímavých obrazů se vám daří dohledávat. Hned je to na jiné úrovni. Jen ať prší.

Uvidíme co na to řeknou hlavní kritikové za které považuji Alfika a Ljubov.

Palbáci, nemáte nějaké podrobnější informace o nasazení kozáků při obraně francouzkého pobřeží?
4.kozácký sbor nebyl operačním útvarem,nýbrž pouze administrativním střediskem pro přesun 6 kozáckých pluků z oblasti Veliije Luki na Atlantický val
S.A.Auský: Doborovolníci a druhá světová válka


Koncem května 1944,když XXXX.tankovýsbor překročil rumunské hranice na západ,bylo nařízeno přeložení švadrony do Francie....
....O šest týdnů později se švadrona účastnila bojů u Saint-lo ve Rancii a byla zničena....
P.Carell:Stalingrad
Citace se vztahují ke kozácké eskadroně působící v letech 1942-1944 v rámci XXXX.tankového sboru.Velitel rytmistr Zagorodnij-držitel Železného kříže 1.třídy

Takhle se asi do Francie dostala většina kozáckých útvarů:Splu s něakou vyšší němecou jednotkou.
Jinak účast východních dobrovolníků ve Francii byla vysoká.Některé německé pěší pluky měli dokonce jako své 3.prapory Ostbataliony,ve Francii byla zasazena běloruská divize SS.
Zajatí příslušníci těchto jednotek byli do SSSR předáni ještě za války přes Murmansk(jsou svědectví anglických námořníků o střílení "repatriantů" přímo na molech).....
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Pátrač píše:No když už nic, je to skvělá ukázka toho, jakou hodnotu ty rasové teorie skutečně měly. Ale se zdivočelými mužiky si dovolím nesouhlasit. Vznik kozáků jako společensví má hlubší a hlavně starší kořeny než jen uprchlé nevolníky.
No samozřejmě, u kozáku je všechno možný v krvy, od starých arménů, přes mongoly až k těm haldám mužíků, co tam prchali mezi tuším 15-17. stoletím. A neni kozák jako kozák, to je takej mišmaš, že rasovou čistotu by tam člověk nedohledal.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Pátrači, někde jsem tu viděl, jak myslím v jugošce klečí chlap a němec mu seká sekerou do krku. Dost neuvěřitelné, jak ten chlap ,,drží,,! To jen k nadlidem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Buhel - velmi zajímavé. Bohužel se to sbírá po útržcích. Od války u nás na téma Kozaci ve válce nevyšlo vlastně nic sumarizujícícho. Oficiální historie nemohla připustit, že by takové množství sovětských občanů mohlo působit v bojujícím disentu.

Takže i pro mě kozák až do nedávna byl pouze kozák bojující pod Kiričenkem a v rámci Malinovského armády osvobodil část Moravy. O hrob jednoho z nich se starám už několik let a starat se budu dokud budu moci. Máme to v rodině. Starala se babička, táta a těďkonc je to na mě.

Milda - může být.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Pátrači , snad se nebudeš zlobit dávám sem několik fotek Kozáků.
Když tak to smažu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nevíš něco o ruských pilotech ROA v Luftwaffe


Jinak Pátrači nemáš něco o působení portugalských černochů, indů,japonců nebo anglických dobrovolnících v řadách wehrmachtu
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

reddog - to máš tak. Já cokoliv zpracovávám vždy to nechávám jako otevřenou záležitost. A dokonce na závěr zpravidla píšu, že budu rád když kdokoliv přispěje k tomu aby se téma oživilo a doplnilo.

Proč by mi tedy mělo vadit když doplníš sadu fotografií s kozáckými veliteli. Téma tím ožívá, už to není jen jméno, už je to člověk z masa a kostí, s výrazem.

Co bych si mohl pro své téma přát více. Děkuji kolego a pokud objevíš další zajímavé věci, sem s nimi.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Koukam, že na té fotce třetí od spoda maj LK vz.26 a pušky bych podle rovný kliky závěru typoval na vz.24, holt kvalitní materiál (jednu mam doma :-) )
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Niečo k Pobaltiu pred okupáciou by nebolo?
Všade sa píše len o Lesných bratoch ale to je po vojne.
Buhel
desátník
desátník
Příspěvky: 47
Registrován: 27/12/2008, 20:26

Příspěvek od Buhel »

Plánuju,že během nejbližšího týdne dám dohromady takový stručnýseznam německých cizineckcýh jednotek.
Takže Indové a British Free Corps budou,pokuď se na ně ovšem už někdo nechystá.Lézt do zelí nikomu nebudu.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Zde je potřeba aby se zapojl kdo ví. Já jsem udělal kozáky a do ostatního hekrovat nebudu. Takže šup šup do redakčního plánu a sepsat tam co kdo udělá. Tam se domluvíme.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „Osobnosti, vojáci, příběhy“