Terezín

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Inger píše:Co je priznacne? Neco o dr. Gerke napisi.:
On absolvival pravnickou fakultu v Kielu, slouzil od roku 1935 u Gestapa. Od listopadu 1939 byl ve funkci velitele ridici uradovny Gestapa v Breslau.
Prichod dr. Gerke do rahy 15.10.1942 prinesl zmeny ve stylu prace. Uz se nespolehalo na masovy teror, ale na budovani konfidentskych a volavcich siti. To bylo ucinnejsi. On presne zameroval teror na komunisty, v nichz videl po pravu take nejvetsi nebezpeci. Mel velkou pravomoc, neb na jeho vuli zalezelo, zda zatceny bude predan soudu, nebo poslan do KT bez soudu, neb propusten. Gerke take podporoval rozvinuti metod nasazovani konfidentu, a on organisoval radiove protihry se zahranicim a budoval "prijimaci site" pro parasutisty vyslane zejmena ze zapadu Pro odboj tak pripravil horke chvilky.
A proto bychom ho měly oslavovat nebo mu snad přinést na hrob květiny?
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Jen pisi o jeho funkcich v Praze, a cinnosti proti odboji.
Mimo jine hrob ma v Bielefeldu. Ale to neni dulezite.
I po valce pracoval u rozvedky, protoze znal komunisty a R.Gehlen ho potreboval, - proto nebyl vydan soudum, a kdyz se soud pripravoval "nemeli dostatek dukazu", a tak Gerke nebyl potrestan. V procesu v roce 1980 uz byl ve velmi spatnem zdravotnim stavu, - byl propusten na svobodu.
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

Je mi líto všech nevinných obětí, které měl Gerke na svědomí, hlavně pak naších hrdinných odbojářů, ale pokud jde o komunisty tak bych to vyjádřil asi takhle: ,,mrtvých komunistů není nikdy dost.´´Kdyby jich gestapo za války zlikvidovalo víc, tak bychom se možná později vyhnuli celému ,,vítěznému únoru´´ se všemi jeho ,,blahodárnými´´ následky... I když svůj díl zodpovědnosti na této národní tragédii nesou rovněž Američané, kteří kdyby chtěli tak mohli osvobodit Prahu dřív než Rusové. Škodlivost komunismu je výborně vidět při srovnání bývalé NDR s NSR, stejně jako KLDR s Korejskou Republikou. Kromě škod na ekonomice mají komunisti na svědomí neméně zhoubné škody na samotných lidech (kvalitě společnosti) ve všech státech kde se dostali k moci. To platí bez výjimky. Je to vláda lůzy. Společnost ve které dělníci řídí továrny a ,,nebezpečná´´ inteligence pracuje v dolech nebo je přímo uvězněna (často likvidována). Proto je mi velmi sympatické Finsko, které se jako jediné dokázalo ubránilo rudému zlu. Velmi odvážně se zachovalo už v ,,zimní válce´´ (kterou logicky nemělo šanci vyhrát, přesto bojovalo). Toto hrdinství bylo pak po zásluze odměněno svobodou a prosperitou.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Olaf píše:I když svůj díl zodpovědnosti na této národní tragédii nesou rovněž Američané, kteří kdyby chtěli tak mohli osvobodit Prahu dřív než Rusové.
Jo a o Jaltske konferenci jste nekdy slysel?
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Olaf, to jste psal vyborne! Tech komunistu mel Gerke zlikvidovat vice. A take by to udelal, ale byl ve funkci v Praze jen necele 3 roky.
Finsko se Rusum ubranilo, a dobre delali, veterani jsou zde dodnes uctivani, a maji ruzne vyhody- coz je velmi dobre, zaslouzili by si vice. Dnes uz jich ale mnoho nezije. Rusove jsou zde nenavideni,- odtud z Kuusamo je na ruskou hranici jen 50km a lide se jeste Rusu boji. Nejvyce nenaviden tu je Berija a vsichni ti komunisticti potentati.
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

Samozřejmě. Tam Rooseveld jednoznačně podlehl Stalinovi (Churchill byl ostře proti). On Rooseveld všeobecně se Stalinem dost nezdravě koketoval. Obětoval mu i Polsko. Kdyby se rozhodl osvobodit Prahu dřív než k ní dorazí rudá armáda, nic by mu v tom nedokázalo zabránit. S Plzně do Prahy to zase není až taková dálka...
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Inger píše:Olaf, to jste psal vyborne! Tech komunistu mel Gerke zlikvidovat vice. A take by to udelal, ale byl ve funkci v Praze jen necele 3 roky.
Gratuluji, s takymito frazami vas jiste prijmou do kazdeho klubu fasistu. :sad: Nekdy mam pocit, ze vam dost vadi, ze Nemci nakonec valku nevyhrali.
Olaf píše: Kdyby se rozhodl osvobodit Prahu dřív než k ní dorazí rudá armáda, nic by mu v tom nedokázalo zabránit. S Plzně do Prahy to zase není až taková dálka...
No jo a sovieti by si mozna v tom pripade zmysleli, ze pujdou z Labe rovnou do Parize, pro soviety to take neni zase az takova dalka...
Naposledy upravil(a) M1A2 Abrams dne 8/7/2007, 19:08, celkem upraveno 1 x.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

Inger - Tomu se nedivím, že Finové Rusy nenávidí, mají pro to moc dobré důvody... Rovněž chápu jejich obavy z nebezpečí, které jim od Rusů potenciálně stále hrozí (to už s ohledem na samotnou délku finsko-ruské hranice). Zajímalo by mě jak je to tam z pronikáním ruského obyvatelstva na Finské území (podobně jak se to bohužel v současnosti děje v ČR). Jsou Rusové ve Finsku tolerování, myslím pokud by se tam chtěli usídlit na stálo? A pokud ano jaké to má následky, není pozorován nárůst kriminality apod? Vy ve Finsku žijete, takže budete mít jistě o těchto věcech přehled.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

V zadnem nejsem, jen komunismus je velke zlo, vzdyt u vas vladli 40 let- a kam se dopracovali? V CR je stale nizka zivotni urovem, platy vice nez o polovinu nizsi nez ve Finsku, 7 krat nizsi nez v Nemecku,- ceny rostou stale. To ctu vase noviny po netu. a u vas bylo to "rude Gestapo" az do roku 1989. Komunismus je opravdu zlo, Rusove stahli CR na dno, a ted bude trvat dlouho, nez se da vse do poradku. Cesi meli bojovat proti Rusum jako Finove. Finsko se spojilo s Nemeckem v boji proti Rusum, Cesi meli delat tak. Protektorat byl daleko mensi zlo, nez tech 40 let komunismu.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Inger píše: Protektorat byl daleko mensi zlo, nez tech 40 let komunismu.
Nemohu si pomoc ale musim rict, ze placate nesmysli. Cim byl protektorat pro zidy lepsi nez komunismus?
Cela tahle debata je silena, co je lepsi - cert nebo dabel?
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

M1A2 Abrams
,,No jo a sovieti by si mozna v tom pripade zmysleli, ze pujdou z Labe rovnou do Parize, pro soviety to take neni zase az takova dalka...´´

To by si nedovolili a pokud ano tak tím líp, alespoň by bylo existovalo ospravedlnění pro americký jaderný útok proti Rusku, který by pak logický následoval a o kterém se dlouho uvažovalo. Rusové měli atomovou bombu až v 1949, takže by byl výsledek války jasný.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Rusko-finska hranice ma 1300km. Rusove sem nepronikaji, je velmi trvda byrokracie proti nim a pristehovalcum ze statu mimo EU. Rusove musi mit jeste vizum- to kazdy nedostane. Tady ac blizko Ruska, skoro zadni Rusove nejsou, ani jini cizinci. Ze stredni Evropy jsem tu sama. Kriminalita je velmi mala, jen nejake ty kradeze a nasili- to ale delaji Finove sami v opilosti. Tady lide piji hodne a pak se ten nuz projde necim telem. Rusove jsou vec na jihu Finska, okolo mesta Imatra,- tam je hranicni prechod. A tam je i vyssi kriminalita, ze strany Rusu i Finu,- bojuji proti sobe, Finove Rusy nechteji, nadavaji jim jmenem #ryssä", a v techto mistech: Imatra, Jyväskylä, Tampere- jsou stale nepokoje s Rusy. Proti Nemcum tu nikdi nic nema, ja jsem prijela z Nemecka pred 8-9 lety, a prijali me dobre. Pisi pro mistni noviny, a to prevazne veci o 2.svet.valce v Evrope. Vadi mi tu jen ta zima, i ted je jen 10st a prsi.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Neviem, či si to uvedomuješ (skôr nie), ale nacisti a okupácia "pripravila pôdu " pre komunistov.
Zničili väčšinu z tých, čo boli ochotní a schopní bojovať proti zlu v akejkoľvek podobe. Zostalo ich len málo, aby sa postavili proti ďalším nepriateľom.
Navyše komunisti "nazbierali hodne bodov" v odboji, kde boli relatívne úspešnejší ako nekomunistický odboj, a súčasne, tým, že v nemecku i inde využívali rozviedky osoby pracujúce v minulosti pre gestapo ako spolupracovníkov, dostávali do rúk ďalšie tromfy. Bolo jednoduché postaviť rovnítko medzi nemeckú povojnovú rozviedku a gestapo: v oboch predsa pracujú tie isté osoby - treba ďalší dôkaz že sú rovnaké, že sú to tí istí nepriatelia, nepotrestaní za svoje vojnové zločiny? A všetci, čo s nimi spolupracujú, spolupracujú so starým nepriateľom?
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Uvedomuji, oboji bylo zlo ktere uz se nesmi opakovat.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

A je to tady! Přesně jsem věděl, že se někdo nachytá Ingerce na ,,boj" proti bolševizmu! Už změnila i razanci ve větách, a za chvíli budeme poslouchat že to Adolf i její RH s námi vlastně mysleli v rámci ,,boje" proti bolševizmu dobře, viď Olafe! Olafe Ingerka na Tebe čekala jak na smilování Boží, to jsi nepochopil? nebo to nechceš pochopit?
Obrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ingerko,prosím Tě dáš mi informaci odkud pocházíš Ty i Tvoje rodina?Není to tajemství že!Díky!
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Jmenuji se Inger, to se nezklonuje, je to me prave jmeno, za nic se nemam stydet. Narodila jsem se ve Stuttgartu v roce 1970, ma rodina pochazi z Fehmarnu. Otec byl stavebni inzenyr, uz zemrel. Studovala jsem cestinu a finstinu. Ve Finsku ziji 8 let, a historie mi velmi zajima. Jsem vdana, a mam hodneho muze.
Vim, ze se mnou v mnoha vecech nesouhlasime, ale nadavat si nemusime.
Valka byla zla doba, a u lidi se pak projevovali ty negativni vlastnosti. Vy mi nemate rad, a ani se nezname. To je mi lito. Ja proti Vam, nebo Tobe nic nemam, a vzdy se snazim vystupovat a psat slusne. Tak se prosim uz na me nezlob. Za to, komu se clovek narodil nemuze, a nema to byt tak dulezite.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ingere,já k Tobě necítim žádný cit, protože Tě neznám! A Ingerko je naopak hezká zdrobnělina Tvého jména. Nic urážlivého! Něco Ti vysvětlím, snad to budeš chtít pochopit! Josef Novák Ti za 2ww vyvraždí půl rodiny! ve Štuttgartu, díky jemu zmizí dalších tisíc lidí, a v celém Německu dohromady 100000 lidí! A nějaký Milda za 50let Ti napíše v těchto stránkach že Novák byl pracovitý,pečlivý,vzorný táta,prakticky ohromný pracant, co se týče vyvražďování nevhodných ,,elementů! Pravda je o té rodině,že ji měl rád,byl pečlivý,pracovitý ale v každém případě u Tebe zajisté bude ta největší svině pod sluncem, protože Ti vymlátil půl rodiny a Milda je u Tebe taky parchant! A teď ukaž, jaký jsi spravedlivý člověk! a neříkej,že mi nerozumíš,když jsi studovala oba tak těžké jazyky! A hloupá v tom případě,taky nemůžeš být! Čekám u počitače!
Obrázek
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Vážený pane Mildo, nesouhlasím možná zcela v některých závěrech s Inger, ale mám pocit, že Vaše polemika s ní nabírá osobních rozměrů. Krom toho, i některé Vaše názory, které prezentujete na jiných diskuzích jsou minimálně polemické. Dovolte mi dotaz. Máte nějaký osobní důvod k tomuto jednání, nebo Vás vede pouze Vaše touha po spravedlnosti ?
Na rozdíl od valné většiny se podepisuji vlastním jménem, pokud by jste chtěl vědět, kdo Vám píše.
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Vážený pane Dolanský s pí.Inger se bavím slušně a co píše se ji snažím vyvrátit a to je vše! A že se mi její názor na některé osoby z 2ww nelíbi, to je můj názor a jak čtu nejen můj!A že se Vám nelíbi moje názory, o tom jsou tyto stránky,vyvraťte mi je! Předpokládam že Vaší výtku pošlete všem kdo s Inger nesouhlasí, nebo jen já Vám vadím se svými názory? Mimochodem Můžete mi říci které závěry se Vám libi u Inger? Jsem napjat! A jestli hájím Čechy kteří, už nežijí díky Těm zločincům,tak dělám něco špatného?Odpovíte mi i na tuto zásadní otázku pane Dolanský!
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“