David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět

Je správné trestat popírání Holokaustu?

Ne
27
40%
Ano
41
60%
 
Celkem hlasů: 68

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Skelete já vím. Ale to neznamená že s tím souhlasím. Rozdali kakao, žvejky ale zároveň páchali ty samé válečné zločiny jako poražení a nebyly za to bráni k odpovědnosti.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Právě proto kvůli tomu nebyli souzeni. Po těch šesti letech kruté války nemůžeme říct, že se někteří naši hoši chovali stejně jako ten německý póvl.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Jenža pokud bychom to dokázali říci, tak bychom ukázali morální převahu a hlavně bychom si uchovali čistší ruce. Jaký je pak mezi námi rozdíl? Jen v počtu obětí. A to není tak moc.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

pátrač:

tupá ovce (můj odhad 80-90% lidstva) nemá zájem o šedou. Líbí se jim bílá nebo černá. Proto nelze udělat gesto o jako vítěz se zachovat čestně. Musíš vzít vše, protože by to tak udělala i ta závažná část tvých lidí.

Je to jako v hokeji, když po těžké bitvě vyhrajeme na MS zlato, vždy soucítím až skoro vnitřně vzlykám s poraženým a vždycky jsem za blbečka až vlastizrádce. Vítěz bere vše... smutná realita.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

cernakus - jsme mi lidi ale pěkná sebranka. No nic uvidíme co přinese diskuse dalšího. Abych řekl pravdu mě už toho moc nenapadá, ale za poslední dobu se to tady pěkně rozhýbalo.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Vážení, od holokaustu, jsme se dostali k hokeji.Myslím, že je nejvyšší čas, neproduktivní příspěvky ( včetně mého) smazat. Jsme OT, docela dost.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

Pátrač napsal

Rozdali kakao, žvejky ale zároveň páchali ty samé válečné zločiny jako poražení a nebyly za to bráni k odpovědnosti.

Pátrači, jsi si jistý že víš co jsi napsal? Pokud ano a trváš na citovaném, je mi tě líto.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Zvlastni je, ze vsichni jsme ucili o nacistickych koncentracnich taborech dnes k tomu pridali i sovetsky Gulag, a o genocide spusobenou temato rezimama.
Nejak se ale zapomina, ze tento typ taboru vytvorili Spanele a Briti.
I kdyz Spanele vyvrazdovali cele narody uz pred delsi dobou, Britove to dotahli temer do sklonku 1.SV.
Mimochodem, nejsou potomci vladcu kteri spusobili tuto genocidu porad u moci.
Porad se drzime dvojiho metru.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Alibaba

Každý velký národ má za sebou věci, na které by nejraději zapomněl, o tom sporu není. Naprosto však odmítám dávat do jednoho pytle průmyslovou likvidaci lidí, kterou prováděli nacisté s jakkoliv odsouzení hodným počínáním tvých Britů či Španělů. Obludnosti napáchané rasismem biologickým (pro méně chápavé: nacistické Německo) či sociálním (pro méně chápavé: komunistický CCCP) nelze poměřovat s čímkoliv, co lidská paměť zachytila.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Jedinej rozdíl je v počtu, smrt je smrt ať ji spáchají japonci chemickýma zbraněma v Mandžusku, nebo britové zápalnejma bombama v Hamburku, nebo kdokoli jiný. Slovo průmyslová likvidace zní zajímavě, ale jestli se hodí k pracovním táborům zvaným gulag, nebo koncentračním táborů Německa, tím bych si nebyl tak jistej.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Rozdali kakao, žvejky ale zároveň páchali ty samé válečné zločiny jako poražení a nebyly za to bráni k odpovědnosti.
To to si Pátrač naozaj veľmi zjednodušil, lebo potom nám neostáva napísať nič iné, len že Červená armáda páchala ešte väčšie zverstvá ako Američania, nepriniesla ani kakao a žuvačky a tým pádom je ešte horšia ako porazení a už sme na úrovni p. Irvinga, nakoľko popierame celú podstatu WWII.

Pri každom takomto, nadštandardnom akte nehumánnosti , treba často vidieť čo bolo jeho spúšťačom. Čo viedlo kapitána a seržanta k jeho činu ? Bol to len prejav sadizmu, alebo tomu predchádzala akcia obdobného charakteru na strane druhej a to to bol len výsledok psychického nezvládnutia situácie ?

V tomto smere je celkom dobrým príkladom práve Červená armáda, kde do cca 89-90. roku bola extrémne glorifikovaná a potom až prehnané zatracovaná a často bolo / je už iba poukazované na činy, ktorých sa dopustila na nepriateľskom území. Vo veľa prípadoch sa však, či už úmyselne, alebo neúmyselne, zabúda na skutočnosť, že išlo o systém krv za krv - naša krv na našom území vaša krv na vašom území. Nikto sa nemôže diviť Sergejovi Alexandrovičovi, že postrieľal nemeckú rodinu, keď jeho rodina bol upálená v nejakej Bieloruskej škole.Nikto sa nemôže diviť Borisovi Romanovičovi , že postrieľal družstvo zajatých nemeckých vojakov od mínometu, keď deň pred tým mu mínometná strela zabila kamarátov z čaty. atď.

Čo vlastne tým chcem povedať, ani v najmenšom sa nedajú zrovnávať činy Nemcov a spol a činy ich protivníkov. Je to o akcii a reakcii. Nemôžem ľutovať Nemcov za to čo sa im stalo, keď to v podstate spôsobili. Kto seje vietor....
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Rabo

Jo, souhlas.

1. Je třeba vždy odlišovat příčiny od následků! Nebýt Coventry, nebylo by Dresden. To říkám jako člověk, který to má do Dresden blíže jak do Prahy, od dětství tam jezdí a který se zde orientoval dříve než v té Praze, takže zde existuje jistá citová vazba.

2. Válka je hnusná věc při které občas padají morální zábrany. Pokud se ve správnou chvíli na správném místě vyskytne charismatický vůdce, který dokáže srozumitelně vysvětlit, že pro dobro národa je třeba vymordovat nějakou etnickou či sociální skupinu, bývá z toho pořádný malér. Tomu totiž mohou podlehnout i lidé vzdělaní a jinak samostatně myslící. V takové chvíli nastává selhání ne jednotlivců ale společenského uspořádání jako takového.

3. Je nutno vždy a důsledně oddělovat selhání jednotlivce od selhání společenského uspořádání. Selhání jednotlivce zpravidla vyřídí justice, selhání společenského uspořádání je problém, který se pokoušeli řešit v Norimberku, jak úspěšně nechť posoudí každý sám. V nacistickém Německu a komunistickém CCCP selhalo společenské uspořádání, selhání jednotlivců je zde až druhotné.



to Pátrač

Moje máma pocházela z Vídně a po skončení války se rodina ocitla ve francouzské okupační zóně. Dost záviděla spolužačkám bydlícím o pár ulic vedle v zóně americké, ale ne kakako ani žvejky, ale brambory a jiné základní potraviny, kterých měli amíci na rozdíl od nacistickou okupací zubožených frantíků dostatek. Víš, těsně poválečná Vídeň nebylo město obžerství a radovánek ale hladu a bídy, kde byl problém sehnat něco do břicha. Píšu to v naději že si uvědomíš hloupost svých řečí o svobodě, kakaku a žvýkačkách z rukou amerických vojáků.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17793
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Myslím, že zde došlo k nepochopení Pátrače. Tu větu o žvýkačkách a kakau jsem pronesl já. Ovšem než mě začnete pranýřovat, chtěl jsem tímto absurdním příkladem ukázat, proč nebylo politicky vhodné potrestat ony provinilce. Nebylo vhodné ukazovat na vlastní chyby bylo to společensky nepřijatelné a nepodstatné. Pátračovu jste dle mého vytrhli z kontextu celého hovoru, a tím pádem má jiný smysl než ve skutečnosti má.
ObrázekObrázekObrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to skelet

Pátrač ve 21:29, nemohu si pomoci. Ale to je jedno. Nevím, jak fungovala vojenská justice v US army, neznám případy porušení ženevských konvencí ze strany US vojáků a nevím, jak byly trestány. Pokud se zde nachází někdo fundovaný, budu vděčný za osvětu ale tou fundovaností nemám na mysli poznatky, načerpané z populárně naučné literatury či tzv. literatury faktu. Bez podrobné znalosti okolností mi totiž přijde jako minimálně odvážné posuzovat výrok soudu o vině či nevině za ten či onen skutek a nálepkovat ho jako politicky vhodný či nevhodný.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

RAYTHEON - netřeba mě litovat. Mě šlo o jedinou věc. Na skeletově jednoduché poznámce jsem jen ukázal dvě tváře jedné věci. V jednom případě šlo o to, že pan kapitán v regulérním boji utrpěl poměrně velké ztráty. A svoji frustraci si vybil na zajatcích. V druhém případě pak pan seržant nabyl dojem, že než se zajatci táhnout někam do týlu bude jednodušší je povraždit. Tak to udělal.

Ne nestudoval jsem zkrze to americké soudní spisy. Domnívám se, že zde je jen hodně málo příspěvků, které vychází z primárních zdrojů. Nebo Tvé příspěvky vychází z velké části právě z nich?

Myslímsi že naše příspěvky vychází ze všeho co ty odmítáš tedy z "populárně naučné literatury či tzv. literatury faktu"

V těchto případech neselhal systém, bylo to pohybení jednotlivců. Ale systém, který je soudil pouze na nátlak novinářů, kteří se to doveděli a donutili velitele bojující amády generála Bradleyho jednat selhal v tom, že soud dopadl jak dopadl. Ten seržant nebyl propuštěn proto, že by byl nevinný. Ale protesty vojáků a seržantů, kteří v tom, že seržant dostal doživotí a kapitán byl osvobozen viděli diskriminaci prostých vojáků a jejich tlak vyvolaly revizi rozsudku a bylo vymalováno.

Podobných excesů ze strany Američanů nebylo mnoho. Já za dlouhé roky narazil jen na 11 případů, tyto mi ale připadaly zajímavé.

Tak jak nevidí v Rudé armádě osvoboditelku bez bázně a hany, tak stejně tak nevidím žádnou jinou armádu. Vražda je vražda a je jedno kdo ji spáchá. Ale nechme litování Pátrače a věnujme se tématu.

Mě osobně by zajímalo jestli Irving ještě sedí nebo už je venku. Tedy pokud vůbec seděl.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

To Raytheon:
Je ponekud pokrytecke "vyvrazdovani narodu" mene zavazne jednim nez druhym, ale budis. Pro mne vrazdeni jeslit ma rasisticky puvod nebo materialni obohaceni, je porad vrazdeni.
Ve vyhlazovani ale byli "uspesnejsi" Spanele ( a to i pres to ze nemeli dostupne moderni prostredky jako nacisti ).
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Pokud si vezmeme národy novověku, dle efektivity s jakou vyhladili své oběti, tak se o první místo přetahují španělé s američany. Španělé vyhladili více lidí do mrtě, američané zase více národů do mrtě. Jo pravda je, že v obou případech se jednalo "jen" o indiány. Na procenta jsou proti nim němci břídilové a na absolutní množství se to počítá blbě, páč nelze srovnávat počty obyvatel v rámi jednotlivých dekád.

Jinak excesů měli amíci plný batoh, jen je dělali jinde než v evropě, kde jim přes pazoury koukali civilizovaní frantové a britové. Zeptejte se japonců jak civilizovaní podle nich jsou američané? Ono to je taky o tom, že spousta tehdejších amerických voáků byla původem němec (mnozí i jen 2hé generace, ale většinou se jednalo o přistěhovalce bismarckovy éry), takže v případě WWII lze s nadsázkou hovořit o bratrovražedné válce.

Také američané brali němce a vůbec evropany jako sobě rovné, japonci byli někde mezi negry a mexikány, takže zabití nebo umučení japonce nebyl zase tak velký morální prohřešek. Navíc s Japonci to brali američané osobně a na krev. Dá se říci, že brutalita, typická mezi němci a rusy byla zde zcela analogická.

Ovšem japonci se chovali stejně, že ano.
Nakonec zjistíte, že brutalita němců nebyla nic vyjímečného a rozhodně nebyla spouštěč brutality ostatních.

Ad zmíněné coventry - drážďany. Veřte, že kdyby na to britové měli, tak použjí vyhlazovací nálety už dříve. Jen prostě na kobercové nálety se vzmohli až ke konci války, kdy už RAF měla absolutní převahu nad LW, do té doby to bylo nerealizovatelné.

Není humus si přiznat, že váka je svinstvo a že západ je banda sviní, stejně jako východ. Humus je, snažit se omlouvat svinstva vítězů v době, kdy už nelze nijak poškodit aktéry(63 let po válce), kecy o tom, že si poražený za to může sám, že si začal.

To se bohužel přesně děje teď v případě Srbska a dokazuje se tím, že se nic nezměnilo.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

kecy o tom, že si poražený za to může sám, že si začal
S tímto souhlasím - kdo si začal za to nemůže. Vždycky po probádání věci se zjistí, že za to že si on začal, někdo může. A ten se musí odsoudit!!
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Lom píše:
kecy o tom, že si poražený za to může sám, že si začal
S tímto souhlasím - kdo si začal za to nemůže. Vždycky po probádání věci se zjistí, že za to že si on začal někdo může. A ten se musí odsoudit!!
Takovým to postupem by se došlo k tomu, že za to může Bůh, když stvořil Adama. :)
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Pátrač

Díky za věcnou odpověď, dodám jen tolik, že na tomto fóru se zabýváme především vojenskou technikou, jejíž parametry jsou často dostupné, nebo jsme s nimi přišli na vojně do styku, v některých případech si jí můžeme někde v museu doslova osahat. S výrokem soudu to je horší, zde máme informace vždy zprostředkované takže hodnotit rozsudek je velmi ošemetné.
Jistěže vražda zůstává vraždou ať už jí spáchal kdokoliv, zde sporu není. Není však možné srovnávat systematické vyhlazování z důvodu příslušnosti k nějaké etnické či sociální skupině s případy, jako byl pan kapitán či seržant. Taková nivelisace míry provinění je pro mě naprosto nepřijatelná.
O poválečném řádění některých příslušníků RA na našem území bylo napsáno mnohé. Soudím, že ani zde si nevystačíme s jednoduchými schématy. Na našem hřbitově odpočívá vojín, který byl zastřelen při rabování, z dnešního pohledu nesmyslně tvrdý trest. Mám k disposici pěkně zdokumentovaný případ z rožmitálska, kdy byl vojáky RA zavražděn čerstvý navrátilec z koncentračního tábora, vyšetřování bylo zaraženo v samém počátku. Oba případy mají jedno společné, nebýt jistého knírkatého kaprála, seděli by ti vojáčci doma a k citovaným tragédiím by nedošlo.
A na závěr něco o vojenských soudech jak je viděl K.H.Borovský

soud vojenský to je samec,
soudí jen se práší,
všechny paragrafy
má v jedné pantrontaši.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“