David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět

Je správné trestat popírání Holokaustu?

Ne
27
40%
Ano
41
60%
 
Celkem hlasů: 68

Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To C.C.:

Takže výsledek je jednoduchý. Viník je jen jeden. Ale někdo nás už předešel - tuším, že jsem ho někde viděl na kříži.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To Raytheon:
nebýt jistého knírkatého kaprála, seděli by ti vojáčci doma
No nevím jestli opravdu on za to může. Měl jsem jednou půjčenou knížku s názvem "Mírové dílo Adolfa Hitlera". Tam jsem se např. dočetl, že mu válka byla vnucena. Podal nespočet návrhů na mírové řešení problémů. Ale váleční štváči na ně nechtěli přistoupit.
Byla tam fotka jak sedí za stolem (v civilu) a pravítkem kreslí jakési plány. Byly tam fotky prvomájových manifestací (to mne zvlášť dojalo) a záběry radostného budování nějakých pracovních brigád, výstav umění (obdivoval tam nějaké sochy). Rekreační zařízení pro dělníky atd. atd.
O zbrojení tam nepadla zmínka.

Z této selanky jsme ho vyrušili vlastně my. Nemohl už déle snášet nelidské týrání Němců v Sudetech (Mnichovská smlouva se podepisovala v Mnichovském "Hnědém domě", který navrhl).
Naposledy upravil(a) Lom dne 8/12/2008, 12:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Lome, z kterého roku to byla knížka? :shock:
ObrázekObrázekObrázek
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Nejsem si zcela jistý, ale asi r. 40 (opíral se tam do Anglie).
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

RAYTHEON - Souhlasím s tím, že tak jak příspěvky šli tak k jisté míře nivelizace provinění z mé strany došlo. Tím jsem nechtěl položit rovnítko mezi původce holocaustu a vojenské zločiny, které ve výrazně malé míře spáchali vojáci spojeneckých armád. Pokud se tak stalo tak to tímto napravuji a omlouvám se.

A věcnost odpovědi byla dána předem- ozval jsi se a to co jsi napsal si věcnou odpověď vyžadovalo - rád si vyměním pohledy na věc s kýmkoliv kdo o to stojí a jde mu o správnou věc.

Otázka chování vojáků Rudé armády za hranicemi vlastní země je otázka která by možná chtěla samostané téma. Můžeme se domluvit a mám poměrně zajímavé věci které by se k tomu dali použít.

Otázka kníratého kaprála a to co k tomu šupl Lom by spíše našla své místo ve vláknu o možné či nemožné obraně naší země v roce Mnichova.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Pátrač

To je OK, od toho ty debaty máme, aby se názory tříbily. K tématu "chování vojáků RA za hranicemi vlastní země": určitě by bylo záslužné zbořit alespoň několik mýtů, které se vyskytují na obou krajích názorového spektra ("byli to andělé" versus "byla to loupící a znásilňující sebranka") jenže obávám se o vývoj diskuse k takovémuto článku. Moderátor by musel mít hodně pevnou ruku. Již delší dobu mě zajímá trochu jiná věc, zdravotnická služba RA a její porovnání se spojeneckými. Na kloudný materiál jsem doposud nenarazil, pouze vím, že tyfovou epidemii v Terezíně zlikvidovali zdravotníci RA excelentním způsobem. Máš něco na toto téma?
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Mám jen něco málo o sanbatech a to ještě nevím kde. Poměrně dobře znám strukturu lékařské péče u Sovětské armády v 80 letech. Jako vždy jde-li o cokoliv jiného než o bojové jednotky, je informací málo. Je to totiž málo zajímavé.

Ale nevylévejme navržené téma do kanálu. Já se pokusím zpracovat prvotní post a se sapíkem se domluvím jak to pohlídat, aby se to moc nezvrhlo.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Mahr
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 25/11/2008, 09:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mahr »

alibaba píše: I kdyz Spanele vyvrazdovali cele narody uz pred delsi dobou, Britove to dotahli temer do sklonku 1.SV.

Vzhledem k tomu, že se tak trochu ibero-amerikou zabývám (ať historickou či současnou), rád bych podotknul, že masové "vyvražďování" domorodců ze strany tehdejší španělské monarchie je mýtus. V době španělských conquist - ať už Cortés v mezoamerice či Pizarro v americe jižní - na tom nebyl žádný zájem. Potřebovali indiány jako levnou pracovní sílu. Daleko víc domorodců zemřelo při vzájemných bojích o moc a na choroby, které se dostaly do Ameriky s kolonizátory.

Jako krásný příklad může posloužit "říše inků" (což je sice zažité ale blbě, protože správný název je Tahuantisuyo - Čtyři díly světa). Pizarro se pustil do conquisty až v první třetině 16. st., kdežto chřipkové a jiné epidemie prokazatelně likvidovali populaci o deset až patnáct let dříve před jeho příchodem. V některých oblastech zůstalo pouhých 10 % obyvatelstva z původního počtu. Takže o masovém vyvražďování národů nemůže být řeč z jednoho prostého důvodu. Nebylo koho.

I když na druhé straně, nedělejme si iluze o kolonizátorech. Pizarro a jeho klan negramotných pasáků vepřů si rozhodně servítky nebrali, ale vzhledem k dobovým zvyklostem, se nechovali nijak vyjímečně brutálně.
Dubito, ergo cogito ergo sum
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Takže tento zajímavý článek jsem našel jen díky tomu, že jsem si po delší době pustil televizní noviny. Myslím si že velký Ike by neměl radost že se jeho názor začne potvrzovat už 60 let po válce. Daný biskup Richard Williamson je to co napsal.

Skurvenec co přes všehny důkazy tvrdí, že se to nikdy nestalo.

http://www.novinky.cz/clanek/160727-vlk ... austu.html
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 9/2/2009, 07:12, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
lkala
praporčík
praporčík
Příspěvky: 306
Registrován: 26/8/2008, 12:52
Bydliště: Brno

Příspěvek od lkala »

Zajímavé téma, koukám co všechno vůbec na Palbě je.

K tomu popírání holocaustu. Tak jako všechno, tak i názory většiny popíračů se různým způsobem vyvíjí. Od ranného prostého popírání holocaustu, které se i u řady z nich v současné době jeví jako neudržitelné, přes popírání počtu obětí až po dnes moderní srovnávání holocaustu s jinými válečnými zločiny, případně např. anglo-americkými nálety. Tím ale netvrdím, že všichni kdo srovnávají válečné zločiny s holocaustem musí být jeho popírači.
Udržitelné ovšem není dle mého názoru ani jedno z těchto tvrzení. K tomu poslednímu. Holocaust v podobě, který vyprodukovalo Německo za druhé světové války, totiž považuji zejména za "průmyslové zpracování lidí". Tak na to hledím já. Prostě na přelomu 30-tých a 40-tých let 20. století se vlivem jisté ideologie státní aparát nacistického Německa rozhodl, že průmyslově zpracuje a zužitkuje jistou pevně vymezenou část obyvatel Evropy. Proč průmyslově. Protože dle mého názoru je zde zcela zjevná paralela. Např. výroba nábytku by mohla probíhat asi takto:

1) kácení stromů v lese
2) transport pokácených stromů na pilu
3) nařezání a zpracování dřeva
4) transport dřeva do výrobny nábytku
5) výroba nábytku a následný prodej

Zpracování lidí za holocaustu:

1) Shromáždění lidí z jednotlivých vesnic a městeček do ghet
2) transport shromážděných lidí do táborů
3) likvidace a zpracování lidí
4) transport zpracovaných a použitelných částí
5) prodej použitelných částí (např. vlasy), případně rozdání mezi potřebné (např. oděvy)

Nenapadá mě nic, s čím bych toto mohl srovnat. Nejde to ani např. s Gulagy, protože tam prostě ty fáze nevidím. Do Gulagu byl člověk transportovaný, ale již ho tam nikdo nezpracovával, nikdo nevyužíval jeho vlasy po smrti, jeho oděvy, brýle nebo zlato z jeho zubů. Často bývá holocaust srovnáván s Arménskou genocidou, ale tady to vidím stejně jako u těch Gulagů.

Já z těchto důvodů považuji holocaust za samostatný fenomén, který nelze srovnávat s ničím jiným v dějinách lidstva. Tím ovšem nechci snižovat utrpení lidí při jiných zločinech, kterých jsme bohužel v našich dějinách již zažili pěknou řádku.
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

RAYTHEON - V roce 1945 těsně před koncem války, propukla epidemie skvrnitého tyfu.Hrozilo že se epidemie rozšíří nejen po ČR ale i do okolních států.
V ghettu bylo v dubnu 1945 přes 17 tisíc vězňů a do konce května přibylo dalších cca 15 tisíc vězňů z transportů smrti.
Poslední transport dorazil 5.května 1945 ,ve vagonech bylo 1500 lidí a 200 mrtvích se známkami kanibalismu.
Prof.Karel Raška si vynutil 2.května vstup do Terezínského ghetta i přes silný odpor SS.
Poté co pod samopaly jednotek SS zjistil skutečný stav , zorganizoval dobrovoníky na pomoc Terezínu,jedním z dobrovolníků byla herečka Nataša Gollová.
Dobrovolně se zapojily především sestry,lékaři a dezinfektoři.
Dobrovolníci dorazily do Terezína 4.května.Práci ztěžovalo nulové množství antibiotik a nedostatečné prostředky pro odvšivování.
Do léčby tyfusu se zapojily také lékaři z ghetta .
Situace se ale zkomplikovala pražským povstáním,připravená materiální pomoc zůstala v bojující Praze.
Po vstupu sovětských jednotek do Terezína, velitel sovětských jednotek doporučil aby se lékaři obrátily přímo na maršála P.S.Rybalka,
po osobním jednání Rybalka s Mudr.Helenou Raškovou přidělil 5 polních nemocnic,které výrazně pomohly s likvidací tyfusu.
Epidemii se podařilo plně zlikvidovat až v září 1945.Celkem se na boji s epidemií skvrnitého tyfusu podílelo přes 1000 českých a sovětských zdravotníků(tito lidé si zaslouží obdiv a uznání).
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Provedl jsem úpravu svého posledního postu. Bylo mi sděleno a naprosto oprávněně, že poslední dva řádky nebyly korektní a mohly by zbytečně poškodit dobré jméno našeho fóra.

Omlouvám se za ně a pokud jste je četli, neberte je v potaz.

Pravda je , že jak jsem byl upozorněn - máme k dispozici pouze pohledy jedné strany - těch co za to papeže odsuzují, známe postoj rehabilitovaného - ten tvrdí to co tvrdí - ale neznáme postoj a důvody samotného papeže.

Je to informace zajímavá ale asi je potřeba u ní být opatrný a počkat na vývoj situace.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Podle všeho mu opět hrozí exkomunikace
http://www.novinky.cz/clanek/160768-bri ... euzna.html
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

To je zajímavý vývoj. Je vidět že jsem skutečně bez dobré znalosti napsal vyloženou blbost. Ještě, že jsem byl upozorněn a mohl to napravit. Snaha odstanit schizma z církve je spíše chválihodná a mluví ve prospěch papeže - je to o jisté pluralitě názorů, která je v církvi důležitější než v politické straně.

Stejně je zajímavé, že se takto postavený člověk tedy ten biskup postaví proti všem. Německo uznává že plynové komory byly a že sloužily k masovému vraždění a pan biskup řekne - ne nebyly a bez důkazů svůj názor nezměním. Rád bych znal jeho pravou motivaci. Takto to vypadá, že on ví něco, co nevědí ani původci, tedy Němci.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Pátrači myslím, že si vyloženou blbost nenapsal.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Tak v Argentině má ten "duchovní" co pochytit, když tam utekla spousta bývalých esesmanů, že. Nejhorší na tem je, že celá katolická církev má základy na židovské kultuře.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

pátrač:

jenže Německo neuznává holocaust dobrovolně. Bylo k oficiální verzi donuceno, ať se stal jak se stal.
lkala
praporčík
praporčík
Příspěvky: 306
Registrován: 26/8/2008, 12:52
Bydliště: Brno

Příspěvek od lkala »

"Jenže Německo neuznává holocaust dobrovolně. Bylo k oficiální verzi donuceno, ať se stal jak se stal."

Nerozumím, kdo tedy vytvořil řekněme dnes obvyklou verzi Holocaustu?
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Myslím si že takovou hrůzu si nelze vymyslet. To se stalo a jen díky rychlosti postupu front se zachovalo dost důkazů aby bylo možno popsat a pojmenovat co se stalo a proč.

I obyčejného zloděje musíš přinutit k tomu aby se přiznal. Že z toho nemá radost a vždy bude tvrdit, že je nevinný je přece normální. Neumím si představit, že by se kdokoliv z pohrobků nacizmu a přímých vrahů dobrovolně přiznal k těmto hromadným vraždám.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
lkala
praporčík
praporčík
Příspěvky: 306
Registrován: 26/8/2008, 12:52
Bydliště: Brno

Příspěvek od lkala »

"Neumím si představit, že by se kdokoliv z pohrobků nacizmu a přímých vrahů dobrovolně přiznal k těmto hromadným vraždám"

Byli i takový. Poválečné přístupy těchto borců byly v podstatě tři:

1) Nic si nepamatuji, nevím co jsem za války dělal, je možné že jsem tam byl, ale nevím, nepamatuji si, nevím.

2) Ano byl jsem tam, dělal jsem to, ale jenom jsem poslouchal rozkazy, o ničem jsem nerozhodoval, nic jsem neřídil, kdybych neposlech, byl bych zastřelen.

3) Malá část se přiznala ke všemu (asi je tížilo svědomí)

Obvykle to byla kombinace 1 a 2 s tím, že kde byly jasné důkazy, používala se 2, kde nebyly, používala se 1.

Prostě drtivá většina zůčastněných utrpěla doživostní ztrátu paměti na to, co dělal za války.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“