Válečné Zločiny

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Válečné Zločiny

Příspěvek od Olaf »

Tuhle fotku jsem nedávno našel na netu a ani mě tak nezaujal ten panzerschreck v popředí, ale spíš ti dva vojáci vzadu. Nejsem zase takový odborník, ale poznal jsem, že dva na sobě mají uniformy SS a ten který klečí je zřejmě Brit. Asi zajatý vysádkář (podle helmy) se kterým se ss-mani rozhodli udělat krátký proces a proto ho ten jeden právě střílí do zad. Pokud dobře vidím ta zbraň kterou k tomu používá je Thompson, takže zřejmě patřila tomu zabíjenému. Zajímalo by mě jestli jste už někde viděli tu fotografii a také jestli vy co se hodně vyznáte nejste schopni podle uniforem, výzbroje, prostředí a dalších detailů na fotce určit kde to mohlo přibližně být, která operace a v kterém roce. Celkem by mě to zajímalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Mne to spis prijde jak z nejakeho filmu 8-)
válka je vůl
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

no to mě taky, hlavně podle té kvality. Možná, že je to z filmu, i když to vydávali za autentické. Na druhou stranu filmy o druhé světové mě zajímají a myslím si, že jsem většinu viděl. Tuhle scénu si ale nevybavuju.
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Podle mne je dost velkej zlocin, ze neznate film, z ktereho je tahle scena :D
Zachrane vojina Ryana - scena kdyz vojaci 101. vysadkove vyskocili na Tigra a hodili dovnitr granat. Nemci vsak dotahli 20mm(?) kanon a paragani postrileli. Tych co prezili takhle z blizka zastrelili. Takze ne brit, ale vysadkar ze 101. :-?
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

Jo a ta zbran je klasicka nem. pechotna puska.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Je to opravdu urcite z nejakeho filmu.
Petr Drozda
Příspěvky: 9
Registrován: 4/5/2007, 10:50

Příspěvek od Petr Drozda »

Abrams to popsal naprosto přesně, není co dodat. Ten paragán je dost možná nějaký český kaskadér :-)
Uživatelský avatar
hornet
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 258
Registrován: 16/6/2006, 10:57
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od hornet »

Mimochodem, střelec z Panzerschrecku - neugriloval by při střelbě ty dva za sebou?
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

hornet píše:Mimochodem, střelec z Panzerschrecku - neugriloval by při střelbě ty dva za sebou?
Je to dost pravdepodobne, kedze strelba byl nebezpecna pro samotneho strelce - nebyt troho stitku, tak by mu opadla povinnost se holit :) Myslim, ze vysleh byl okolo 3 metru.
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ten Američan by to určitě odskákal zle.až se člověk oklepe.
Obrázek
Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Chvilku jsem řešil nerudovskou otázku - Kam s ním ?
Odkaz se hodí nejspíš do této sekce - válečné zločiny.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-p ... ranici_wag
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Stryx
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 135
Registrován: 22/11/2009, 22:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Stryx »

Respektive ten skopcak tomu amikovi daroval Coup de grace spis nez popravu,bo kdo ten film zna, tak je tam z toho tigra ocesali Flak 38ckou na lafete jak zraly tresne. Prece jen ten amik mel trosku pocuchanej zaludek a uz se tam sviral v agonii.
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Nenašel jsem, kam to lépe nacpat, tak snad tady...

Existuje v češtině (nebo i angličtině/němčině, aby to ale bylo nějak dostupné) něco o arménské genocidě za WW1? Díky.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Bohužel toto téma zatím na Palbě zpracováno není, ale mám ho v merku. Jinak samozřejmě stačí vzít strejdu googla a najdeš toho na to téma hodně.
ObrázekObrázekObrázek
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Net mě nezajímá, zajímají mě knihy nebo články v časopisech typu HaV (resp. zahraničních obdobách).

Z turecké strany toho mám už dost, chybí mi ta arménská - a v Jerevanu, v Muzeu genocidy, měli publikace jen ve svém jazyce...

(Jinak návštěvu tamního muzea můžu jedině doporučit, stejně jako místnosti věnované "turecko-arménským vztahům" v istanbulském vojenském muzeu. Sranda je porovnat je vůči sobě. A ještě větší pak mluvit o tom s místňáky - Arméni jsou kromě nenávisti ke všemu tureckému v pohodě, u Turků často "jde o život", takže je dobré vybrat si ty mladší a otevřenější. :) )
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Válečné Zločiny

Příspěvek od IgorT »

Po sedemdesiatich rokoch vyplávalo na svetlo sveta ďalšie tajomstvo zverstiev z druhej svetovej vojny. Ukázalo sa, že zločiny proti ľudskosti neboli len výsadou nemeckých nacistov, ale podobné praktiky využívalo aj Japonsko. Univerzitné múzeum na japonskom ostrove Kjúšú zverejnilo správu, podľa ktorej lekári zaživa odstraňovali časti pečene či mozgu americkým zajatcom.
http://www.topky.sk/cl/11/1466679/Zvers ... li-zaziva-
Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Válečné Zločiny

Příspěvek od IgorT »

Kosovský ústavný súd v stredu svojím rozhodnutím umožnil vznik špeciálneho súdu, ktorý by sa mal zaoberať údajnými zločinmi spáchanými povstaleckou Kosovskou oslobodzovacou armádou (UCK) v rokoch 1998 až 2000, teda v období kosovskej vojny a krátko po nej.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/352 ... zlocincov/
Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Válečné Zločiny

Příspěvek od IgorT »

Kosovskému expremiérovi hrozí v prípade vstupu do Srbska zatykač.
Hashim Thaci je obvinený zo spáchania zločinov počas vojny v Kosove. V minulosti bol už niekoľkokrát zadržaný.
Kosovský minister zahraničných vecí a vicepremiér Hashim Thaci bude zatknutý, ak vstúpi na územie Srbska.

Uviedli to vo štvrtok vysokí srbskí predstavitelia v reakcii na správy, že Thaci sa chystá tento mesiac zúčastniť na konferencii v Belehrade. Informovala agentúra DPA.

http://www.sme.sk/c/7755864/kosovskemu- ... z3XXJUqSO2
Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Válečné Zločiny

Příspěvek od IgorT »

Nacistický koncentrák v Osvienčime sa stal miestom, o ktorom bolo jasné, že je poslednou zastávkou v živote deportovaných. Potvrdil to Oskar Gröning, jeden z tých, čo stáli na strane vraždiacej hitlerovskej mašinérie.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/352 ... -do-pekla/
Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Válečné Zločiny

Příspěvek od IgorT »

Vyslanec OSN vyzval Kosovo na zriadenie súdu pre vojnové zločiny.

Zločiny, z ktorých sú bývalí povstalci podozrievaní, zahŕňajú zabitie približne 400 civilistov, prevažne Srbov.

NEW YORK. Vyslanec OSN pre Kosovo Faríd Zaríf vyzval v utorok vládu v Prištine, aby rýchlo zriadila súd, ktorý by vyšetril zločiny spáchané albánskymi povstalcami počas vojny v Kosove v rokoch 1998-99.

Zaríf Bezpečnostnej rade OSN povedal, že medzinárodné spoločenstvo a možné obete zločinov očakávajú, že "kroky k vytvoreniu tohto súdu, vyžadované od Kosova, nebudú odkladané", informovala tlačová agentúra AP.

http://www.sme.sk/c/7826774/vyslanec-os ... z3bJqwFGja
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“