Německé masakry na Češích

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

miro - po odsunu zmizelo z pohranicí během 3 let 2,6 milionu lidí. Místo nich sem přišli volyňáci - cca 12 000, Rumuni - cca 45 tisíc a asi tak 600 000 lidí z vnitrozemí - ale ti se tam trousili asi 15 let. Deficit do roku 1955 byl asi tak 2,1 milionu - to musí být vidět na zemědělské produkci, na drobném průmyslu ale i na ekonomické síle státu. Ti odsunutí lidé svůj um, znalosti a zoufalství přetvořili do práce pro poražené Něměcko.

Ještě v 70. letech tam vláda lákala lidi tím, že dostávali takzvané hraniční - 15 000,-Kč na hlavu tedy 4 člená rodina na ruku 60 000,- s m tím že dostali pokud byl ve slušnéstavu zadarmo i dům se vším co v něm ještě zbylo- podmínka jediná - vydržet tam 10 let.

Pomalé vylidňování venkova je jiný proces a na ekonomiku nemá valný vliv.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

To to sú zaujímavé debaty, zaujímajú sa tu postoje, vynášajú súdy, hodnotenia sa "veci" atď. staré 60 rokov. Nezažili sme to, nevieme to objektívne posúdiť.
Čo myslíte, keby sa robil prieskum medzi Čechmi v tom období, koľkým by vadilo to, čo sa robí Nemcom ? Bolo by to zhodné číslo z dnešným prieskumom?

Aj z odstupom času však hodnotím odsun Nemcov ako správne rozhodnutie. Ich vysoké percento v Čechách spôsobilo to, čo sa Čechám stalo a nikto nemohol vedieť či sa situácia v budúcnosti nezopakuje,jednoducho preventívne riešenie.

Obdobná situácia bola na Slovensku s Maďarmi. Vďaka ich početnosti v pohraničí, došlo k odtrhnutiu značnej časti územia + značný polit. vplyv v prvej SR, cez postavu pána Tuka. Výraznejšie povojnové odsuny by mali určite za následok, že by tu teraz nevyskakovali kdejakí pajáci hlásajúci veľké Uhorsko a na strane druhej, by sme tu,ako protiváhu k maďarským extrémistom, nemali nacinálno-zlodejskú stranu SNS. Vy ste sa podobným extrémom vyvarovali a to, že Vás teraz Nemci za tie odsuny kritizujú môžete mať tak akurát u r... To ,že sa Havel ospravedlnil, je jemu podobné gesto. Okrem dobrých Nemcov , ktorí však iba tým, že vôbec boli Nemci pomohli Hitlerovi realizovať jeho plány sa zároveň ospravedlnil aj tým zlým, ktorí tie plány pomohli realizovať.
Otázkou by ešte mohlo byť, koľko Českých Nemcov súhlasilo s politikov Hitlera a koľko privítalo stav ktorí po odtrhnutí Sudet a následnom protektoráte nastal.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

rabo - jistě, máš pravdu. Jako možná prevence to zafngovalo. Kde by se tedy měla udělat třeba nyní stejná nebo podobná prevence?

Abys mi rozuměl - já nezpochybňuji odsun provedený v kontextu doby. Já se dívám na to jak se projevil v tom že Německo posílil a nás oslabil.

Tvoje otázka o tom kdo by hned po válce byl pro zachování německé menšiny na našem území není fér - v tak rozjitřené době byla odpověď dána předem. My máme výhodu a já jí využil - že vidíme jaké to nakonec mělo důsledky.

Jenže nerozhodovali lidé na ulicích kteří mají právo podlehnout emocím. Rozhodovaly monosti ajejch tehdejší top elity - ty musely vědět jaké to bude mít důsledky.

rabo představ si, že mě dokonce napadlo, že to byl geniální tah západních spojenců jak dostat z jasně se rýsující sféry vlivu Sovětského svazu několik milionů schopných lidí a posílit tak přirozeného nebo "jen" možného spojence.

Ale nic, máš pravdu - ve svojí první větě, naše objektivita je oslabena, a tak bude lepší diskusi opustit - stejně mám pocit, že zastávám postoj který je spíše kontroverzní a není potřeba spustit flame.
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 7/5/2009, 11:42, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ty Pátrači kopeš za druhou stranu, že tak nehezky nadávaš na ČSR, nebo to jsou jen tvé hlasité úvahy? Docela jsi mě nemile překvapil! Od tebe bych takové názory nečekal!
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Proč by kopal za druhou stranu? Z hlediska věcného a ekonomického má Pátrač pravdu. To že v té době to asi jinak nešlo je druhá věc. To že bychom se za odsun omlouvat neměli je jiná věc. To že bychom se měli omluvit rodinám na kterých se vyřádili čeští "zbabělci" je také jiná věc.

Rovněž si dokáži představit, že v případě ponechání německé menšiny u nás, by se po pádu železné opony opět velice vzedmuly jejich touhy k připojení k ekonomicky mnohem silnějšímu západnímu Německu, na které by pravdoláskovci velice rychle kývli.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

kacermiroslav píše:ale trend je stahovat se do měst. A to není trend jen Český, ale prakticky celoevropský.
No spis naopak. V Britanii poslednich 10-15 let je o nemovitosti na venkove stale vetsi zajem. Pred tim byli nemovitosti levnejsi mimo mesta, a dnes je to presne naopak. Stejne je to ve Svycarsku, a pravdepodobne i jinych statech evropy. Tento trend uz bezi nekolik let i v CR a SR.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

V případě Londýna člověk už neví, kde je město a kde venkov. Jednoduše záleží pouze na možnostech spojení - dálnice, rychlodráha, metro - tj. dojezdový rádius.

Ad Pátrač: V tehdejší době těžko tak někdo uvažoval. Jinak by USA neváhaly a dorazily do Prahy. Vezmeme-li do úvahy, že např. bombardování Drážďan přineslo 25-35.000 přímých obětí bez možnosti selekce, nezdá se nijak, že by na obyvatelstvu nějak záleželo. Krom o odsunu v hrubých obrysech - pokud se nepletu - bylo již rozhodnuto v Teheránu.
Tehdy byla hlavní myšlenka - odstranit třecí plochy v Evropě. A to německé menšiny jednoznačně byly.

Nemá se význam nyní omlouvat z jedné či druhé strany. Je to prázdné, populistické gesto. Otázkou je, proč nebyla odškodněna Československá republika, proč nebyly odškodněny odsunuté osoby.
Ale to je tak politicky citlivý problém (obé by mělo totiž platit Německo, protože nezaplatilo válečné škody ČSR a ani neodškodnilo odsunuté Němce, takže odškodnění Němci vymáhají paradoxně na ČSR - a s Lisabonskou smlouvou tu bude zde znovu a budeme klopit many).

K odsunu - uvážíme-li, že např. byli odsunuti Němci, žijící v údolí Hnilca (např. Mníšek) více než 400 let, je to z lidského hlediska těžké.
Podíváme-li se na to ale optikou, že třeba další generace se nechá zblbnou propagandou a nebude si vážit umírněnosti otců, tak je to potenciální riziko a musí se vyřešit.
Z tohoto hlediska byl odsun jedinou a správnou možností.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pátrač píše:miro - po odsunu zmizelo z pohranicí během 3 let 2,6 milionu lidí. Místo nich sem přišli volyňáci - cca 12 000, Rumuni - cca 45 tisíc a asi tak 600 000 lidí z vnitrozemí - ale ti se tam trousili asi 15 let. Deficit do roku 1955 byl asi tak 2,1 milionu - to musí být vidět na zemědělské produkci, na drobném průmyslu ale i na ekonomické síle státu. Ti odsunutí lidé svůj um, znalosti a zoufalství přetvořili do práce pro poražené Něměcko.
Však já jsem nenarážel na postupné obsazování pohraničí a ztrátu ekonomicky silného, i když německého obyvatelstva. Jen jsem reagoval na poznámky o současném pohraničí, jehož vylidnění by pravděpodobně nastalo tak jako tak bez ohledu na vysídlení Němců. Ovšem ne v takovém měřítku, to je asi pochopitelné. Ten tred urbanizace tu prostě pár desítek let byl a jistě by se nevyhnul ani Němcům, kteří by jinak v pohraničí zůstali. Také se změnila skladba výroby atd...takže i ekonomicky by byli nuceni dříve či později opustit pohraničí....ostatně tak jako tomu je i dnes.

Rozhodně ale s tebou souhlasím, že jejich odchodem byl výrazně ztížen nový ekonomický start poválečného Československa (protože vystěhování se netýkalo jen 2,6 Mio Němců, ale i velkého množství Maďarů). Ta tvá myšlenka, že by vysílední pohraničí a odliv Němců směrem na západ mohl být úmysl ze strany Spojenců je tak "kacířský", až se mi líbí:-) logiku to rozhodně má, ale určitě to to mohlo být až druhotným produktem myšlenky vystěhování. Prioritou bylo zcela určitě odstranit další možné třecí národnostní plochy a také minimalizovat riziko koletivní viny páchané na Němcích a Maďarech ze strany států, kde byli menšinou (ČSR, Polsko). Navíc Spojenci spravovaná část Německa (myšleno bez SSSR) tak získala několik milionů levné pracovní síly, kterou vrhli do obnovy země.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

alibaba píše:No spis naopak. V Britanii poslednich 10-15 let je o nemovitosti na venkove stale vetsi zajem. Pred tim byli nemovitosti levnejsi mimo mesta, a dnes je to presne naopak. Stejne je to ve Svycarsku, a pravdepodobne i jinych statech evropy. Tento trend uz bezi nekolik let i v CR a SR.
Tohle samozřejmě není pravda, respektive je to skreslená informace - ten trend není o tom se stěhovat na venkov, ale z měst do předměstí a satelitních lokací.

Zrovna nedávno jsem četl ěnjaké články o tom, jak typické anglické manors chátrají a marně hledají kupce, rovněž cena nemovitostí (v UK)mimo příměstské lokace dosáhla v prvním čtvrletí svého minima od druhé světové války...
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Vallun píše:Zrovna nedávno jsem četl ěnjaké články o tom, jak typické anglické manors chátrají a marně hledají kupce, rovněž cena nemovitostí (v UK)mimo příměstské lokace dosáhla v prvním čtvrletí svého minima od druhé světové války...
Cena nemovitosti poklesla kvuli recesi. Lide si zkratka momentalne nekupuji baraky proto, protoze maji problem ty svoje prodat. Momentalni situace je vhodna tak akorat pro "first time buyers", protoze ty jeste nejsou zatizeny "mortgage". Lide si v tomto obdobi spis baraky pronajimaji. Je to bezne. Nezopomen, ze posledni krize tady nebyla az tak davno ( i kdyz ne az v takovem meritku ) takze lidi sni maji ponekud vic zkusenosti.
Ver mi, ze tyto ceny sleduju velmi pozorne, protoze osobne se pokousim prestehovat na venkov.
Nemovitost muzes zakoupit vlastne jenom v okoli mest nebo vesnic, ale zjineho prosteho duvodu - nedostanec stavebni povoleni kdekoliv.
I kdyz bydlis na predmesti jednoho mesta, neznamena to, ze tam pracujes. Osobne dojizdim do prace temer dvacet mil a mam kolegy co dojizdeji pres padesat mil kazdy pracovni den.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Milda píše:Ty Pátrači kopeš za druhou stranu, že tak nehezky nadávaš na ČSR, nebo to jsou jen tvé hlasité úvahy? Docela jsi mě nemile překvapil! Od tebe bych takové názory nečekal!
Kdepak Mildo. Já nenadávám ani za nikoho nekopu. Já mám jedno štěstí, že jsem se narodil až v roce 1965. Tudíž nejsem postižen frustrací z toho že část obyvatelsva mé země se pod vlivem demagogů a pod příslibem úžasné budoucnosti zblbla a zachovala se odpadlicky.

Já prostě porovnávám dvě věci. Jistě víš, že se věnuji i dávnější historii než posledním 70 letům. Sem na Palbu se snažím přinést nové věci než techniku a události z posledních pár desítek let.

Když se formovala naše státnost tak to byla česká vládnoucí knížata a později čeští králové, kteří přivedli německé kolonisty do divoké přírody našeho pohranicí i některých oblastí ve vnitrozemí. Jednou o tom udělám velkou práci a budeme se všichni divit jaký význam jejich příchod pro rozvoj našeho státu měl.

Byli to tito pracovití, odolní a vojensky zdatní lidé, kteří vytvořili kolem našeho území prosperující kulturní krajinu. Dlouhá staletí zde fungovala dokonalá symbioza mezi slovanským obyvatelstvem a těmito kolonisty. Muži obou těchto skupin spolu bojovali za svého krále a později císaře.

Když vítězové I.SV rozhodli o destrukci Rakousko-uherské monarchie a my si vymrčeli vlastní stát, byli jsme to mi kdo řekl jaké území bychom chtěli a kupodivu jsme si ho určili tak, že nám zůstalo i toto obyvatelstvo. A nikdo se ho neptal jestli zde chce s námi žít. Nebo to bylo jinak?

A když pak se dostalo pod vliv henleinovců bylo dost možností jak to uderžet pod kontrolou. Když bylo pozdě tak to naše vládla odpískla a naši takzvaní spojenci ji k tomu vlastně donutili.

Ve válce toto obyvatelsvo zaplatilo tvrdou daň a po válce se ze strany nás spravedlivých a lepších lidí stalo obětí nekompromisní perzekuce. Vraždění v době divokého odsunu mluví za vše. Když došlo k jejich definitivnímu přesídlení nebyl nikdo kdo by mezeru po nich zaplnil. CO nás to stálo:
- ztrátu kulturních vazeb a podnětů, které byly budovány dlouhá staletí
- ekonomickou ztrátu rozsahu kterou nikdy nikdo nespočítá - a je to dobře, to bychom se asi hodně divili
- postupné dílčí zpustnutí obrovského území naší země.
- ztrátu konkurence v myšlení, pracovitosti a kulturním projevu

Tím že toto napíšu nedělám nic jiného než přiznávám, že jsem přesvědčen o tom, že jsme pro jednu byť vážnou chybu v úsudku, která nás přitom až tak moc nestála zahodili několik staletí spolupráce s významnou národnostní skupinou která k naší zemi prostě patřila a sehrála v jejích dějinách nezastupitelnou roli.

Jistě - rozhodování v té době bylo takové jaké bylo a asi pod tlakem hrůz ničivého knfliktu nemohlo být jiné. To mi ale nebrání vyjádřit názor, že to byla hlupost a populistické gesto.

Mildo - chlape jeden. Já jsem spokojený s tím, že jsem co jsem a že patřím do této země. Je mi zde dobře a považuji ji i když to třeba zní pateticky za vlast. Když bude potřeba udělám co bude v mých slách abych jí pomohl. Poctivě pracuji, vychoval jsem dvě děti a plánuji zde i dožít.

Takže nekopu za nikoho a nenadávám nikomu. Ale to co jsem napsal je moje vnitřní přesvědčení, které mi zatím nikdo žádnými argumenty nevyvrátil a tak jsem občas zkrze to považován za troubu. Nevadí mi to a beru to jako daň , kterou platí každý člověk pokud si stojí za svým.

Těším se na další diskusi a přeji hezký prodloužený víkend. :D
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

Pátrač - ve Tvém přístupu vidím dva problémy - jeden relativní vzhledem ke zdejší diskusi - ta se týká událostí na konci války a bezprostředně po ní, dlouhodbý význam odsunu je trochu dost jiný pohled, a i když je bezesporu rovněž relevantní, tak v této diskusi působí lehké zmatení jazyků.

A ten druhý, zásadnější problém bych viděl v tom,že z Tvého vyjádření zaznívá pocit,ž e jsme se my sami mohli rozhodnout, zda odsun provést nebo nikoliv. A to je hodně velká mílka. O tom se docela najisto rozhodlo v Teheránu a Pustupimi, v příslušných pramenech najdeš i konrétně vuedeno, kdo jak moc za to bojoval, já si z hlavy nevybavuji žádného z čelních představitelů, kdo by byl proti tomu... A docela jim rozumím - svět právě prožil (a na Dálném východě ještě stále prožíval) nebrutálnější konflikt za dobu své existence, za jehož jednu z hlavních příčin byly považovány národnostní menšiny na uzemích cizích států. Logika té doby jasně velela se s touto otázkou vypořádat a jiné řešení v dané době nebylo akceptovatelné...

Kdyby se Beneš nebo kdokoliv z našich představitelů ozval, tak by byl za zrádce doma a za blbce venku...
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ale ano Vallune - máš pravdu roviny jsou dvě. Já protože nemám a díky bohu jsem ani mít nemohl osobní zkušenost s tou první tak ji nemůžu objektivně vyhodnotit.

Ale protože vím jak se ubíral vývoj v této zemi po válce a kam vlastně spěje i dnes tak se mi zdá že se rozhodovalo bez pohledu do budoucnosti. Ohledně naší možnosti volit si sami zda si zde Němce necháme nebo ne jsem raději nepsal nic. Nebyl jsem si jistý ale od někoho podnět mocnosti dostat musely.

Jinak diskusi jsme dostali dost mimo vlákno a to i mojí vinou. Miro pokud máš pocit že je to KO tak to zvaž a promázni.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

Pátrač- právě proto, že nemáš osobní zkušenos,t tak bys měl být schopen to vyhodnocovat objektivně:) Ale to je věčný metodologický spor - objektivita vs. osobní zkušenost:)

Přiznám se, že já bych v daných podm,ínkách rozhodl stejně i při ohledu na budoucnos,t navíc prostě nevíme, co by se stalo, kdyby k odsunu nedošlo, zda ta cena, kterou jsme tím zaplatili nebyla malá orpoti tomu, co jsme tím získali:)

Ten podnět ale nepřišel od nás, mám určitý pocit, že to byl nápad Rusů,a le teď si to fakt nevíbavím...:/ Navíc my v tomto ohledu byli až pdoezřele pasivní celkově:/

Já mám pocit, že tohle k problematice docela patří, enchal ybch to;)
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

kacermiroslav píše:To vylidnění pohraničí není způsobeno jen odsunem Němců jak píše Pátrač. Je v tom třeba vidět i současný trend bydlení, který by se zřejmě nevyhnul ani německému obyvatelstvu, pokud by zůstalo. je fakt že v roce 1945 bylo z pohraničí Čech odsunuto více jak 2,5 Mio lidí. Ale za tu dobu je nás zase o těch cca 2,5 Mio Čechů více. Takže teoreticky by byl dostatek lidí, kteří by mohli pohraničí obydlet jako v roce 1945, ale trend je stahovat se do měst. A to není trend jen Český, ale prakticky celoevropský.
Další důvod - pohraničí bylo bráno do roku 1989 jako bojové pásmo a stěhovat se tam mohli jen prověření. Vždyť i většina silnic se klikatila, aby stěžovala postup a lépe se bránila.
Těch 2,5 mil. obyvatel nebylo jen z pohraničí, ale i z měst. A myslím si, že do těch 2,5 mil vystěhovaných se započítali i ti, co padli na frontách a dřív tam bydleli.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ahoj Pátrači. Ve většině s tebou můžu souhlasit. Ovšem ty to cpeš do roviny ekonomické. Co jsme ztratili, co mohlo být kdyby. Opomínáš takovou lidskou maličkost a to lidské ztráty naší ČSR! O kolonistech a vznik 1republiky každý trochu zná. Ano, žili jsme tu pospolu staletí a docela v klídku, relatívně. Ovšem před válkou to byl průser němců-sudeťáků a ne čechoslováků. Prostě a jednoduše, oni si válku začali a věděli proč a co sklidili jim rozhodně patří! A ten pláč, jak jsme se k ním chovali po válce, to je jen trend dnešních ,,historiků,, , které můžeme vidět v TV, v pořadu ,,Historie.cz! Jestli někdo zradí svoji republiku, tak je u mě obyčejný vlastizrádce ať je Čech, nebo Němec! Je to prostě pacholek zrádcovský! U nás v Litoměřicích zůstalo mnoho Němců a v okolí taky. Každý je bere jako naše lidi. Můj kamarád je taky Němec a jsme kámoši přes třicet let. A takhle to myslím bylo i před válkou, ne? Jenže to by se do lidí neměli montovat ti ze zhora! Myslím politické kreatúry!
Naposledy upravil(a) Milda dne 8/5/2009, 17:47, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Pátrač zapomněl na jedno. Do Bílé Hory bylo soužití v podstatě pokojné. Od té doby se menší skupina snažila diktovat druhé, což zadělalo na velké problémy v budoucnu.
Po ustanovení ČSR nastala velká národnostní čistka a Němci ztráceli pozice. Není divu, že Hitler zde našel živnou půdu.
Také hospodářská krize dopadla na pohraničí velmi tvrdě. Možná někdo počítal tehdy s tím, že emigrace do USA či Německa pomůže vyřešit daný problém.
Všimněme si, že dnes se řeší jiné problémy. Co s menšinou, která se příliš v dané oblasti nebo státu rozmnoží a začne dělat problémy.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

MILDA - prosím trošku méně těch emocí. To už se dostáváme s tématem a takovýmto vyjadřováním do hospody.

PÁTRAČ napsal - "Když se formovala naše státnost tak to byla česká vládnoucí knížata a později čeští králové, kteří přivedli německé kolonisty do divoké přírody našeho pohranicí i některých oblastí ve vnitrozemí. Jednou o tom udělám velkou práci a budeme se všichni divit jaký význam jejich příchod pro rozvoj našeho státu měl. Byli to tito pracovití, odolní a vojensky zdatní lidé, kteří vytvořili kolem našeho území prosperující kulturní krajinu. Dlouhá staletí zde fungovala dokonalá symbioza mezi slovanským obyvatelstvem a těmito kolonisty. Muži obou těchto skupin spolu bojovali za svého krále a později císaře"

Mno...až budeš na té práci pracovat, tak nezapoměn třeba zmínit, že již Spytihněv II. kolem roku 1055 vyhnal Němce z Čech pro jejich hamožnost a rozpínavost. V exilu v Uhrách skončila i jeho matka, němka...Jitka ze Schweinfurtu.


PÁTRAČ - co se ekonomiky v pohraničí po válce týče a jaký vliv na tom měl odsun německého obyvatelstva, tak si troufám tvrdit, že ta ztráta zase až tak bolesná nebyla. Po válce již bylo pohraniční zemědělství poměrně dobře zmechanizované a tak jeden člověk dokázal zastat s traktorem daleko více práce než 10 němců. Mnohem větší dopad na ekonomiku pohraničí měl "vítězný únor" a následná kolektivizace v padesátých letech.

To už jsme ale dost mimo téma:-(
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Co na to říci? Pokud nechci toto vlákno úplně zahroutit tak se vzdám odpovědí. Třeba někdy jindy a jinde.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pohranicnik
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 28/8/2009, 12:59
Bydliště: Trojmezí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pohranicnik »

NĚMCI-OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

http://pohranicnik.bloguje.cz/864503-hi ... a-1945.php

V České republice stále probíhá lživá a dezinformační kampaň.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“