NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Zemakt »

jak toto mohlo dopadnout - jenom s obrovskou smůlou nejsme dneska součástí Německa nebo Rakousko - Uhersko - Česka, bohužel jsme se ve válce jednoho zla s druhým přimotali na stranu vítězů.
Škoda, že se na palbě nevyhlašuje cena za největší.... Myslím, že bys suveréně aspiroval na kinga všech kingů. Kam se hrabe Milanxyz či jak se jmenoval. Bo Rosomák, to byl taky kádr. Za mne palec na horu, v té fiktivní soutěži tedy :D
Oni jsou skutečně oběti, prevíti my a Hitler.
tohle je taky dobrý.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Pátrač »

Naše spolužití s německou populací začalo světe div být organizováno po roce 1252, kdy byla celá Morava a Slezko převálcovány uherskou armádou. Její vyvraždění bylo natolik důkladné, že arcibiskup olomoucký Bruno ze Šaumburku zahájil kolonizaci vylidněných oblastí a dalších možných oblastí právě lidmi z německy mluvících částí Evropy. V našem dnešním pohraničí byl německý živel ještě déle.

Jeden z hlavních nedostatků První republiky bylo vytvoření umělého národa Čechoslováků. Bylo to účelové, jelikož skrze jen Čechy nebo jen skrze Slováky by se DOhoda zřizováním nějakého Československa nezatěžovala. Takže účeové ale velmi chytré, on Štafánik byl moudrý člověk. Jenže zřízení Českých zemí de facto v historických hranicích a vytvoření Slovenska na úkor Uher bylo problém samo o sobě, nikdo neměl dost představivosti jak takový mnohonárodní stát může a bude fungovat.

Když potřeba účelnosti pominula, měl být Slovenský národ uznán jako samostatný což ale nebylo naplněno a menšiny, které ale byly velmi početné, zde s námi prostě být nechtěly. Proto rok 1938 a 1939. Jestli zaniklé Rakousko-uhersko bývá obviňováno z neřešené národností politiky, naše První republika si vedla stejně špatně. Měla prostě málo času.

Do Beneše si dnes kopne každý blbec. Byl to člověk bezesporu čestný a pro První republiku udělal neuvěřitelné věci. Dokázal strašně moc a jen díky němu měla alespoň těch 20 let. Je lehké ho odsuzovat za jeho rozhodnutí po Mnichovu. Jak říkám, každý blbec dnes může ukázat jak to měl Beneš tenkrát dělat. Jenže se zapomíná, že to byl "jen" prezident. Rozhodovala celá vláda.

Když vyslanec Mastný přijel z Mnichova, celá vláda se sešla a po inforamci jak vše v Mnichově proběhlo, hledala řešení. Část ministrů byla pro válku, část tvrdila, že těm válečníkům se akorát podaří zničit národ.

Žádat o pomoc SSSR bylo zavrženo - jeho pomoc byla jen teoretická a navíc měli a to všichni strach ze zavlečení bolševismu.

Západ nás odmítl písemně a fakticky jakkoliv podpořit.

VLÁDA NAKONEC NAZNALA ŽE DIKTÁT SE PŘIJME.

A šlo se na Hrad. Byli zde vláda, generál Krejčí a představitelé stran. A začalo další kolo diskuse co dělat. Beneš už 27. září byl přesvědčený, že válka je nevyhnutelná, ale pořád věřil, že pevný závazek SSSR, že nám pomůže by mohl Německo zastrašit. Ale SSSR ten závazek prostě nepřijal.

A po Mnichově bylo jasno: Polsko okamžitě chtělo svůj díl kořisti, Maďarsko se hlásilo o část Slovenska a Podkarpatské Rusi, to už není jen Wehrmacht, to už jsou další dvě armády...

Já pořád mám v hlavě tuto Benešovu větu, cituji: "Jsme-li opuštěni od spojenců a ještě kromě toho překvapeni polskými požadavky územními, nemůžeme se bránit s nadějí na úspěch".

A to ještě netušil když to řekl, že už druhý den zde budou nároky již uvedeného Maďarska. Generál Krejčí jasně řekl, že naše armáda bude schopná svést sražení s Německem, ale za podmínky, že nebude čelit Polákům nebo Maďarům, anebo dokonce proti všem těmto protivníkům. A generál Husárek, který měl dobré konexe v Moskvě a a ještě před pár měsíci byl přijat v Kremlu Stalinem a Molotovem jasně vyložil že, cituji. " Sověty válčit nebudou a pro nás do války nepůjdou".

Nakonec se Beneš musel rozhodnou a volil nejistou budoucnost před jistou válkou na dvou, možná třech frontách a možné vyvraždění obou našich národů. Bylo to správné? Kdo to dnes může s jistotou říci? Nebo to bylo špatné? A opět, kdo to může říci s jistotou?

Rozhodnutí padlo. Naše země se nakonec rozpadla, byla okupována, jedna část se stala novým státem a ten spojencem toho, kdo nás zničil. Zaplatila tvrdou daň, ale hlavní tíži obětí nesla populace našich židovských spoluobčanů. Národy to přežily. Z tohoto pohledu měl Beneš pravdu, ale ano, jako Masarykův žák nikdy nepočítal se zběsilostí Holocaustu. Možná kdyby to věděl, do té války by šel. Nyní už to je jedno.

Kolego Hammere, je mi jedno co píšeš o odsunu a podobně. Přenesu se i přes další věci co jsi napsal, ale o doktora Edvarda Beneše se raději neotírej. Ne tak, jak jsi to udělal. Mě trvalo roky, než jsem nastudoval dost, abych k této osobnosti získal respekt a úctu.

Letos v létě jedu do jižních Čech. Půjdu mu na hrob dát květiny, nebyl to jen tak někdo.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od 1stCLJan »

To pátrači:

Jak to bylo u Beneše 21.září 1938 líčí gen Lev Prchala.
Nalejme si čistého vína jak se politicky bránila Republika ve 38 roce na hradě ano?
Nevím kde jsi vzal že Husárek řekl Benešovi že SSSR dává od toho ruce pryč! Alexandrovský se marně snažil spojit s Hradem a domáhal se audience , Beneš s ním mluvit nechtěl. Protože sklopil oči před těma zbabělcema , kteří nás zradili a vyhrožovali nám, jak řekl Prhala.
Jinými slovy: Naši milí spojenci Benešovi vyhrožovali, pokud požádáme Sovětský svaz o pomoc , šmejdi Anglie a Francie půjdou s Němci proti nám jako proti bolševikům a my budeme agresoři a Beneš se z toho podělal místo aby diplomaticky jednal a to za ním stál celý národ a silná armáda !!.
Jestli je pro tebe Beneš modla dobře , ale jako diplomat a státník stál za houby.



Z deníku generála Lva Prchaly

Dne 21. září 1938 jsem přijel z Brna do Prahy. Do Prahy jsem přibyl krátce předtím z Košic, jsa telegraficky povolán hlavním štábem čs. armády, abych tam převzal velení nastupující IV. armády. Odejel jsem z Brna spolu s tamním zemským velitelem gen. Vojtěchem Lužou a to na žádost důstojnického sboru brněnské posádky. Chtěl jsem beztak zajet do Prahy již z Košic, poněvadž se mi politická situace zdála velmi povážlivou.

V Brně - hned po příjezdu z Košic - jsem shledal přímo panickou náladu ve shromáždění generálů a štábních důstojníků, kteří mne přivítali výkřiky: "Bratře generále, zachraň republiku! Vláda v Praze kapituluje!" Rozhodl jsem se ihned odjet s Lužou do Prahy a v 16.30 jsme byli již na pražském hradě. Odebrali jsme se přímo do kanceláře presidenta republiky a v předpokoji jsme zastihli jeho tajemníky dr. Drtinu a dr. Táborského. Spustil jsem na ně: Co to zde děláte? Snad nechcete kapitulovat?" Pozdviženým hlasem byl patrně přivolán z vedlejšího pokoje šéf presidentovy vojenské kanceláře gen. Sylvestr Bláha, můj kamarád z Paříže. Hned jsem na něho zaútočil: "Když už civilisté ztratili hlavu, od čeho jsi zde Ty, jako voják!?" Bláha se zakoktal a oba tajemníci mne začali chlácholit. V tom se objevil ve dveřích presidentské kanceláře náčelník hlavního štábu arm. gen. Ludvík Krejčí, který nás s Lužou uvedl k presidentovi, kde byla právě porada s generály hlavního štábu. Přítomni byli: gen. Krejčí, gen. Husárek, gen. B. Fiala a gen. S. Bláha.

Při našem příchodu všichni povstali. President Beneš, vyhlížející úplně zničeně, nám vyšel vstříc. Podal mi ruku a ptal se rozechvělým hlasem: "Co si přejete, pane generále?" Nato já: "Chceme vědět, pane presidente, co se to vlastně děje v republice? Všude je plno řečí a dohadů a nikdo nic neví?!" President nás požádal, abychom usedli za stůl. Dr. Beneš, podpíraje si chvějícíma se rukama hlavu, rozechvěně přiznával: "Spojenci nás zradili, Maďaři a Poláci nám dali ultimatum, ... Nemohli jsme jednat jinak, než přijmout Hitlerovy podmínky." Položil jsem mu otázku: "A mluvil jste už dnes s Alexandrovským?" Beneš odpověděl: "Ne, nemluvil jsem." Já na to: "To je přece pro nás otázkou života a smrti! Sovětské Rusko je naším spojencem a když s námi jde, máme po starosti!" Beneš odpověděl: "Ale v tom případě by šla proti nám celá Evropa jako proti bolševikům ..." Vpadl jsem mu do řeči: "Která Evropa? Ti zbabělci, kteří nás zradili, jak říkáte?! Polsku a Maďarsku dá SSSR ultimatum a máme je s krku. A Německo jde beztoho proti nám!" "To byste musel říct ministerskému předsedovi a vládě", odpověděl dr. Beneš. Vyhrkl jsem v rozčilení: "Jakýpak ministerský předseda a jaká vláda, když kapituluje! Ti patří všichni do kriminálu ... A potřebujete-li ministry, pane presidente, tak si je tady vyberte!", ukazuje rukou na přítomné, "když už nechceme být úplnými vasaly, musíme bránit aspoň svou čest!"

President se odmlčel a po chvilce povstal, šel k oknu, kde na stole ležela mapa. Vyzval nás všechny, abychom se na ni podívali. Na mapě bylo zakresleno, co máme odevzdat Německu. On říkal: "To přece nic neznamená ... I když to odevzdáme, zůstaneme samostatni ... Budeme svobodný národ, budeme sami mezi sebou! ... Uspořádáme si život podle vlastního přání."

všichni jsme byli zaraženi. První jsem našel řeč: "Tomuto žebrákovi ještě říkáte stát? Jak chcete dělat zahraniční politiku, když odevzdáte pevnosti? Zahraniční politika spočívá na bajonetech! Za šest měsíců bude dělat i vnitřní politiku pan Hitler a ten řekne: Židy ven, marxisty ven, zednáře ven!" Nato on, že nevěří, že je všemu konec, že bude revoluce v Evropě, ve Francii, v Německu a jinde; a my se z toho zase dostaneme - bez boje. Řekl jsem s povzdechem: "To budeme zase tři sta let čekat?!" V tom se ozvalo zaklepání; dr. Beneš šel ke dveřím, kde se objevil ministr národní obrany František Machník. Nepustil ho dovnitř, nýbrž pohovořil s ním ve dveřích. Mezitím přiznal Krejčí, že vojáků se nikdo na mínění neptal a Husárek pravil, že Alexandrovskij mu telefonoval, že se třikrát chtěl dostat na Hrad, ale nikdy se tam nedostal.

V tom otevřeným oknem se nesl dovnitř podivný hukot. Demonstrace! Národ táhne na Hrad. Když se dr. Beneš vrátil k nám, řekl jsem mu: "Slyšíte, pane presidente, národ táhne na Hrad!" Na to on: "Ano, volá po armádě." Tím se naše schůzka skončila a my jsme odejeli do hlavního štábu.


-----------------------------------------------------------------------------------

Ať byl Beneš jakýkoli , mezinárodní politiku dělat neuměl a je jedním z podstatných ze skládačky proč Mnichov dopadl tak jak dopadl. Politická vina padá zejména na jeho bedra. Ignorování Alexandrovského by se viděno tehdejšíma očima mohlo jevit jako velezrada.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 22/5/2015, 09:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Pátrač »

Nebudu polemizovat, tedy ne nějak moc. Ten výrok generála Husarka mám přímo od generála Husarka. Víš on se narodil tady kousek od Prostějova tak o něm něco málo v Prostějově víme.

Beneš se nepodělal - Beneš se musel rozhodnout a rozhodl se tak jak rozhodl, ale znovu říkám - nebylo to rozhodnutí jen Beneše, ale rozhodnutí vlády Benešem schválené. A otázky okolo Alexandrovského? Ty se v jejich líčení liší podle toho kdo sepíše nějakou práci. Kdo fandí možné pomoci SSSR tvrdí, že ji Beneš bojkotoval. Kdo je na druhé straně a tvrdí, že nelze pomoci zemi, se kterou nemám společné hranice bez vyhlášení války zemím, přes kterých území je s tou hypotetickou pomocí nutno přejít, bude tvrdit, že Beneš zoufale čekal na jasné potvrzení ochoty SSSR toto vše podstoupit. Já o tom jsem hluboce přesvědčen.

Kolego necháme Beneš v klidu, co jsem potřeboval Hammerovi sdělit se stalo. Toto vlákno je o tom, jaké jsou možná Češi zrůdy, když tak strašně ublížili Němcům po válce. Tohoto vlákna bych si bez toho co kolega Hammer napsal asi dnes už nevšímal.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Rase »

Beneš jednoduše hleděl dál, přemýšlel o tom jak bude národ fungovat po válce, nebo desítky let po ní. To jak se 38 rok odrazil na občanech, jejich potomcích atd. byla věc druhá. Taky musíš brát v potaz německou propagandu (luftwaffe proti Praze atd.), tahle propaganda rozložila, později, Fancouze, tak jednoduše zapůsobila i na Beneše. Označovat Beneše za neschopného diplomata je absolutní pitomost, bez něj by neměla první republika hranice jaké měla (z čehož těch 20 let těžila). Beneš byl sice poněkud příliš realista, oproti Masarykovi který byl spíš idealista (což se na post prezidenta hodí víc - udávat směr), ale diplomatické schopnosti Benešovi upírat nelze (je to krásně vidět na odlišném postoji obou politiků třeba za války o Těšínsko).
Když si člověk neumí představit z čeho první republika vznikla, jaké měla vnitřní problémy - ekonomické a politické (navíc pohraničí plné lidí kteří sympatizují s nepřítelem). Kdyby Beneš vládl současné republice, patrně by byla jeho politika dost odlišná, ale situace kterou zdědil nebyla záviděníhodná (dle mého by ji nikdo nedokázal uhrát lépe - výsledek by byl stejně špatný, ne-li horší).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od 1stCLJan »

Nechme tedy Beneše spát , Pátrači urážet jsem ho nechtěl, jen poukázat kde dle mne selhal jako státník.
Rise , nevěřím že ve 38 věděl jak to dopadne a jestli to dopadne tak či onak nemohl ani tušit.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od skelet »

POchopitelně, že nevěděl jak to dopadne. Jen na základě svých znalostí o okolnch státnících si dokázal udělat obrázek. No a Herr Hitler byl stejně populární jako tovarišč Stalin (možná populárnější).
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Mirek58 »

Beneš odpověděl: "Ale v tom případě by šla proti nám celá Evropa jako proti bolševikům ...
Domnívám se, že tahle věta je důvodem dnešních ataků na už dnes historickou postavu prezidenta Beneše.
Protože je zveřejněná ve zdrojích, které se nedají shodit ze stolu s odkazem na ideologickou podstatu zdroje.
A také, že Beneš se dnes, ani po válce, nemohl a nemůže bránit jejím rozvedením do dějinných souvislostí.
Západní "spojenci" by mu to pěkně spočítali.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od kacermiroslav »

Rase píše:Označovat Beneše za neschopného diplomata je absolutní pitomost, bez něj by neměla první republika hranice jaké měla (z čehož těch 20 let těžila). Beneš byl sice poněkud příliš realista, oproti Masarykovi který byl spíš idealista (což se na post prezidenta hodí víc - udávat směr), ale diplomatické schopnosti Benešovi upírat nelze (je to krásně vidět na odlišném postoji obou politiků třeba za války o Těšínsko).
Už to tady na Palbě zaznělo několikrát. Beneš byl naopak ten, kdo již počátkem 30. let varoval před nástupem fašistů v Německu a hrozící konflikt správně datoval do konce třicátých let. Právě díky němu se začala armáda modernizovat a připravovat na předpokládanou válku. Zbabělec to tedy podle mě rozhodně nebyl. Naopak. Vaz mu ale zlomil postup spojenců v době Mnichova, kdy se vzdal všech nadějí na pomoc.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Rase »

Navíc byla třicátá léta ve znamení ekonomické krize. Tedy útlumu po kterém se začalo rychle vše dohánět. Jedním slovem nebyly finance na vše a mezera za několik roků byla cítit. Beneš znal situaci naší armády a věděl že není ve stavu v jakém měla být, pro případný konflikt. Nepřítel samozřejmě také nebyl v bojeschopné kondici, ale prezentoval se zcela opačně (a my jim věřili). Prezident neurčuje politiku státu sám (má vládu atd. nebyli sme diktatura jako státy kolem). Hodit vše na jednoho člověka je až moc snadné a není hodno odborných debat.
Dle mého trochu očekával světovou "sociální" revoluci někdy do 50.let (nepočítal s válkou, atd. a ani s tím co přišlo po válce - byť to asi nebylo úplně mimo jeho představ).

Ještě jednou se zeptám, nevíte něco o pomstě na němcích ze strany nuceně nasazených nebo válečných zajatců (třeba při cestě domů atd.). Přeci jen byli lidé z různých koutů Evropy roztahaní po zcela odličných místech (a ne v malých počtech). Měl jsem někde i mapu o národnostním složení nuceně nasazených v jednotlivých částech říše (nedohledá ma je to asi i zbytečné).
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: NĚMCI, OBĚTI ČESKÉ BESTIALITY?

Příspěvek od Stuka »

Brno - po vojne. Nemecké obyvateľstvo fasuje biele pásky s čiernym písmenom N. Ženy, deti a starci sú deportovaní do verejných budov a muži do táborov a ich byty obsadzujú českí vlastenci.
„Tento národ přestal být v této válce už vůbec lidským, přestal být lidsky snesitelným a jeví se nám už jen jako jedna jediná veliká lidská nestvůra. Tento národ musí stihnout za to všecko veliký a přísný trest,“ hřímal Beneš 12. května ve sněmovním sále brněnské radnice.
Hrobár jedného tábora vypovedal, že odviezol z neho v priebehu svojho pôsobenia 1800 mŕtvol. 29.mája nastúpili preživší Nemci (asi 25.000) Brnenský pochod smrti smerom k rakúskej hranici a mesto sa tak očistilo od nežiadúcich živlov - najmä nepríjemne plačúcich žien a detí.

http://technet.idnes.cz/brno-zabijeni-n ... enstvi_kuz
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“