Genocida v Namibii

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Lena
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 136
Registrován: 19/3/2005, 17:05
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Lena »

Rubiki: Ne opravdu mě nedeprimuje psát o válečných zločinech apod. Kdyby jo, tak to přeci nepíšu ;) jiní se zase zajímají o techniku, já se v těch číslech, typech a parametrech trochu ztrácím ...
ObrázekObrázek

"Forgetting them means letting them die again" Elie Wiesel
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Jak jsem již někde napsal, tento portál je pro všechny a musí zde být zastoupena všechna témata včetně těch sociologických. Vás technokratů je zde hodně a je to dobře, ale např. válka nebyla jen o technice že?

I já v technický pojmech poněkud plavu, ale nikdo nemá patent na vědomosti že? Je fajn, když jeden druhého může doplnit. A o tom to je ne? :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Tak, tak válka měla hodně široké pole působnosti, a Palba má taky široké srdce :wink:
Já si rád přečtu články o osobnostech, sociologické rovině, protože my z té techniky jde občas hlava kolem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tuchačevskij »

U mě se také jedná o naprosto nové poznatky...Děkuji
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 830
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

V jakékoliv válce trpí nejvíce Ti, kteří s ní mají společného jen málo a jimž by se měla vyhnout - civilisté. A genocida je horší než válka, třeba už jen z nemožnosti se bránit. Je potřeba se dozvídat nové pravdy, byť nepříjemné, pomáhá nám to vytvořit si svůj názor a pochopit jednání i několik generací později. Děkuji za článek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tuchačevskij
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 413
Registrován: 15/11/2009, 02:02
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tuchačevskij »

Ano, je potřeba dozvídat se nové pravdy...Někdy i nepříjemné.S tím plně souhlasím!
Uživatelský avatar
Moskevskaja
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 467
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Lidé a Země, ročník 56, listopad 07

Příspěvek od Moskevskaja »

Zdarte, v článku "Za svobodou" jsem se dočetl o zajímavém doplnění faktů-povstání, které vypuklo v roce 1904, vedl náčelník Samuel Meherer a stálo život 123 farmářů. Později žil v exilu v Botswaně, kde také zemřel. Jeho tělo se v roce 1923 vrátilo zpět do Namibie a při té příležitosti místní "spolek červeného praporu" (Otjiserand, Red band) založil zvyk nošení oblečení z doby císařského Německa. Zvyk, trvající do dnešní doby! Členové spolku, po roce 1923 tajně pomáhajícího perzekvovaným Hererům a udržujícího tradiční rituály a slavnosti, slavnostně nosí uniformy vycházející z uniforem císařské armády i s vyznamenáním. Všední oblečení se podobá německému vesničanovi z přelomu 19. a 20. stol.
Hererky si zase oblíbily velké několikavrstevné sukně, až na čepec připomínající kravské rohy vypadají staroevropsky :D Je hodně zajímavé, že si Hererové oblíbili oblečení svých tyranů.
Dál se psalo o reparacích, které Hererové a Námové požadují po současné vládě Německa. Němci se cukají jednat s Kuaimem Riruakem, představitelem Hererů,, jelikož panují pochyby o jeho autoritě v kmenu. Vláda přijala určitou odpovědnost tím, že Namibie je hlavní cíl rozvojových projektů německé strany-takový novodobý protektorát :D.
Super článek, díky za další takové! :up: :up: :up: :up:
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“