Eutanazie

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Filozofie to jsou v podstatě nějaké obecné formulace, teorie jak by mohlo něco fungovat, ve skutečnosti nikdy moc nevíme co se stane v praxi, nemáme věšteckou kouli. To že si lidi myslí, že existují nějaký jasně definovaný princip jak řídit společnost, a že tento princip bude spravedlivý a dokonalý je utopie. Bolševici v Rusku měli také krásný cíl, udělat ráj na zemi, spoléhali na Marxovy vědecké teorie, že po kapitalismu musí přijít na řadu zákonitě komunismus. Ovšem komunismus nevzniknul v nejvyspělejších kapitalistických zemí, naopak v chudé zemi jakou bylo tehdejší Rusko … dále se komunismus nerozšířil do celého světa což byla také z jedna Marxovým podmínek fungování.

Prakticky poté museli bolševici uplatňovat komunismus jen v Rusku, kde se teorie a praxe dost neshodovaly. Souhra různých faktorů nakonec vedla ke vzniku stalinismu, čímž už bylo zcela deformováno původní učení.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ale počkej, to myslíš vážně? Komunismus byl v Rusku deformován ještě než se začal brát o moc. Od začátku jej provázel teror do té doby nepoznaný. O "ráj na zemi" nikdy nešlo, to byla jen propaganda. Stalinismus byl jen logickým pokračováním...

Marxismus sám o sobě je šílená teorie, která například přímo podporuje otrockou práci, teror, vyhlazení "nepřátelských" tříd atd.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

Euthanásie byla aplikována na všechny nevyléčitelně nemocné a ty kteří ,,nemohou žít plnohodnotný život´´ (tedy i rakovina apod.) Je to samozřejmě zrůdnost ale konkrétně u těch magorů bych ani nebyl dvakrát proti (na rozdíl od psychicky normálních lidí, kteří třeba měli nějakou fyzickou vadu, nebo tu rakovinu apod.). Pochopili byste mě kdybyste museli skoro rok žít v podmínkách, ve kterých jsem žil já. Bydlel jsem v paneláku a moje sousedka, která bydlela v patře nademnou se normálně zbláznila a dennodenně řvala a sprostě nadávala (i v noci). Neumíte si představit jaké to bylo peklo. Oznámení na policii a běhání po úřadech bylo dlouho bezvýsledné, až po 2 měsících ji odvezli do blázince a konečně se tam dalo žít. Jenže za měsíc byla zase zpátky a vše začalo znova. Zase řvaní a běháni po úřadech a konečně odvoz do blázince. Jenže zase jenom na měsíc a pak zase řvaní a sprosté nadávaní. Prostě regulérní magor nejtěžšího kalibru. Nakonec jsem se musel přestěhovat, nebo bych se bez legrace zbláznil taky. Byla to patová situace. Kdo si prošel něčím podobným tak by stejně jako já souhlasil s euthanásii pro podobné ,,lidi´´ pokud teda nejsou peníze na to aby byli trvale umístěni v blázinci a normální lidi nemuseli kvůli nim trpět. Jak říkám, těžko popsatelné pokud to někdo nezažil. Takže zákon o euthanázii pro magory kteří znehodnocují život lidem ve svém okolí by podle mě byl přínosem.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Naciste uzivali eutanasie u nevylecitelne nemocnych, a v pripadech tezkych dusevnich poruch, a mentalniho postizeni, ale i starecke demence(alzheimer), bylo to v te dobe pochopitelne, Nemecko potrebovali produktivni lidi, a pece o takto postizene je velmi draha, a z tech lidi uz spolecnost nic nedostane. V pripade rakoviny, je takova eutanasie vlastne pomoc od utrpeni,- to uznavam. Stejne tak i u tezkych mentalnich poruch jsem pro eutanasii. Napr. zde ve Finsku,- je strasne moc starych dementnich lidi, stoji jejich pece miliony euro, osetrovatelky je tezke sehnat, protoze tuto praci nekdo moc nechce delat(velmi tezke, maly plat). A lide, kteri uz se nedovedou postarat ani o zakladni potreby, tedy najist se a dojit si na wc,- delaji do plen ja mimina,- pro ne je humanni eutanasie. Nebot takovy zivot, bez veskere lidske dustojnosti nema zadnou cenu a jak pro spolecnost, tak pro pacienta je eutanasie nejlepsim resenim!
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

Nedávko jsem byl v Dražďanech, v muzeu Hygieny, kde byla jedna část věnovaná také Smrtící medicíně, což byla likvidace nemocných, duševně narušených, mentálně postižených a tak politických odpůrců(kteří byli také sterilizováni) v nacistickém Německu. Bylo tam vše. Kdo ji prosadil, jak se využívala, na koho. Taky tam byli zmíněny vyhlazovací tábory. Celé to dá na celkem zajíamvý článek.
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

K tomuto byl polozen zakladni kmen uz v roce 1920, pred nastupem nacismu k moci.
Pozadavek likvidace bezcenneho lidskeho zivota:
2 vedci, jeden z nich psychiatr, druhy doktor prav publikovali spis, ve kterem se poprve s vedeckym zduvodnenim pozadovalo zniceni bezcenneho lidskeho zivota. Alfred Hoche, psychiatr byl jednim z nich. Prosazoval ze:
Tezce nemocnym, neb zranenym, kterym hrozi smrt se smi pomoci leku zkratit utrpeni.Je to jak lecebny zakrok.
I clovek v bezvedomi by se mel podrobit eutanasii, aniz by to melo pravnicke dusledky.
Dale: Existuji ve spolecnosti lide, kteri nemaji zadnou cenu. Mezi ne apadaji chovanci v ustavech pro idioty. Dale, nevylecitelne slabomyslni, kteri nemohou ani projevit vuli k zivotu, a jejich smrt nezanecha zadnou bolest.
Zpomenme si na rok 1920, Nemecko bylo hospodarsky zcela na dne, reparacni pozadavky spojencu po 1.svet,valce byly tak vysoke, ze jejich splaceni bylo uskutecneno az v roce 1988.
Videno tedy z hlediska hospodarskeho- dobry zaklad k ospravedlneni vyhlazovaci ideologie socialniho a ekonomickeho balastu. Tedy ne az Hitler, ale lekar Hoche se vyjadrili pro toto reseni. Psychiatrie poskytla teoreticky prostor pro jednani Hitlera, ktere se pak rikalo :tajna riiska vec- akce T4.
Toto pak v praxi nastartoval zakon o "prevenci dedicneho zatizeni potomstva", ktery vstoupil v platnost 1.1.1934. Hlavnim iniciatorem tohoto zakonu byl Ernst Rudin, reditel psychiatrickeho ustavu v Mnichove.
V teto dobe take Rudolf Höss(pozdejsi velitel Oswetimi) zacina svou karieru v Dachau.
Od teto doby se ve velke mire sterilizovalo a likvidovalo. Odhadovani cisla sterilizaci v letech 1934-45 se pohybuji v poctech okolo350 000lidi.
Pak se to zvrhlo tak ze, kdo byl rezimu nepohodlny, ten se mohl podrobit diagnose"dedicne slabomyslny"- a to melo osudove nasledky.
Jiz v roce 1937 byly velke cistky v cirkevnich organisacich a ustavech.- eutanasie jejich chovancu predstavovala odlehceni statni pokladne.
Od 1.zari byli dusevne chori likvidovani i zastrelenim. Mrtvoly koncily v masovych hrobech, ktere nemecti vojaci otevirali pred koncem valky, a mrtvoly hromadne palili.
Tito pacienti byli take usmrcovani kyslicnikem uhelnatym, ktery vybabela firma IG.Farben, nedaleko Oswetimi, v Birkenau.
Napiste sve nazory.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Já docela zírám a nestačím se divit...a radši snad ani nekomentuji. Ale apeluji na zamyšlení se.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Cemu se nestacite divit? Za zamysleni tyto veci stoji. Mate-li nejake komentare k memu clanku? Reknete je, muzem diskutovat o veci.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Pro mě osobně je zrůdné uvažovat o někom jako o "nepotřebném" a "stojících na péči o ně miliony" atp. A nedovedu si představit rozhodovat, kdo je a kdo není potřebný. Pro Hitlera by Stephen Hawking byl hnusný kripl zasluhující smrt. A co pro vás? A co vaše babička, když bude mít třeba Alzheimra, taky se pro vás stane bezcenou? Poslala byste ji na druhý břeh, kdybyste mohla, jen proto, že už se o sebe nedokáže sama postarat? Ovšem jednou takhle budete překážet i vy...

Euthanasie by mohla být užitečná...pro někoho, kdy by si sám (třeba předem, když ještě může) rozhodnul, že si ji přeje. Ale jedině tak, ne, že to bude rozhodovat někdo jiný.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

bABICKU JIZ NEMAM, ani matku. Rodice mi zemreli pri autonehode.
To je uz 16 let. Ano, eutanasie je uzitecna, pokud clovek si ji preje. Take neuznavam s tim, co naciste delali. Vzdyt zabijeli takto i politicky nespolehlive, apod.
Babicce bych pomohla, - lepe zemrit, nez zit nedustojny zivot, delat v dospelosti do plen velkou potrebu..apod. Clovek by mel odejit z tohoto sveta, dokud na svou dustojnost.
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

,,souhlasím´´ tam má být. Myslím, že v případě těch idiotů to opravdu nikomu neublíží, protože oni si svou existenci sami ani neuvědomují a nejbližší příbuzní se od nich odvrátili (pokud jsou v ústavu) takže jejich smrt nezpůsobí řádnou bolest. Ti těžce duševně nemocní jak jsem psal výše zase často psychický velmi trpí a je to neléčitelné, takže i tady bych byl pro euthanasii bez jejich souhlasu (navíc pokud nejsou peníze na to aby byli trvale internováni v ústavu a žiji s krátkými přestávkami mezi normálními lidmi - peklo), na rozdíl od rakoviny nebo třeba lidi, kteří jsou od krku dolů ochrnuti, tam by to bylo rozhodně nutno podmínit souhlasem dotyčného člověka. Musíme se na euthanasii dívat jako na službu dotyčnému a společnosti, ne jako na trest.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Eutanasie v takovychto pripadech, co jsem uvedla ja, nebo Olaf- je skutecne na miste. Pacient se prestane trapit, a spolcnost nemusi vydavat prostredky na jejich "lecbu"- ci udrzeni pri zivote za kazdou cenu.
To stoji miliony euro a ty penize jen leti do povetri. U pacientu s nadorovymi onemocnenimi v terminalnim stadiu je smrt ulevou. Zrovna tak u ochrnutych od hlavy k pate, a u pacientu v pokrocilem stadiu alzheimerovi choroby,- kdyz uz si pacient neuvedomuje nic, zije uz v "jinem svete", a tato choroba vede k uple imobilite, dysfasii(ztrata reci), a tento pak je zcela odkazan na peci druhe osoby, - jak prave narozene miminko. Alzheimerova choroba vede nakonec stejne ke smrti,- ale pomale. Clovek tak muze v nemocnici umirat i 10 let. Videla jsem takove pripady, a je to velmi depresivni- rychla smrt v techto pripadech je humanni.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

U nás a nejen u nás jsou pro lidi těžce nemocné budovány hospice,kde mají veškerou péči, a že má být defektní dítě,se v dnešní době už docela většinou pozná! Neříkám že vždy, ale většinou. A o ty, kteří jsou doopravdy mimo,tak o ně se v každém případě musí postarat naše společnost,náš stát! Schválně říkam naše společnost,náš stát abych zdůraznil že jsem pyšný na to že se to u nás oficiálně nedělá! Byl jsem v hospicu 2x,přiznám se ,nebylo mi dobře v blízkosti smrti! Ale ti lidé měli veškerou péči,moc hezké a milé prostředí a ne nějakého zmetka za rohem s injekcí,připravenou pro ně! Dožili v tichosti a v klidu svůj už tak dost nemocný život! A důstojně! A ti co se nepohybují určitě na tom životě také lpí,také si určitě najdou nějaké naplnění svého života i na vozíku, i jinak!
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

V tomto s Vami souhlasim. Take jsem navstivila hospic, a dobre mi nebylo, - ac vse ciste, pece kvalitni, ale stejne, tech lidi mi je moc lito.
Zamčeno

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“