Zbraně rebelů

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Obrázek

Může mi někdo říct, čím to koukají ti povstalci? Mně to na první pohled přijde jako laserový značkovač cílů, ale na vesničany v roli FACů by snad zápaďáci nespoléhali, ne? Nehledě na to, že mám vážné pochybnosti o funkčnosti ozařvače cílů, drženého takhle v ruce bez opory.
/* pozn.: jde mi o to zařízení, resp. stručně o jeho účel. Jestli sem někdo začne tahat politiku nebo cokoli nesouvisejícího přímo s tím zařízením, mažu všechno vč. tohoto postu. */
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak sem se na to trochu díval, ale značkovač to asi nebude...

Obrázek

Spíš dalekohled někde ze střelnice nebo třeba z vyhlídky, úchyt na montáž je relativně slušně vidět.
To nad optikou vypadá spíš na nějaké popisky.
Ale co to je skutečně netuším, ale oni používají cokoli dostupného, viděl sem fotku rebela používajícího tankový periskop...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

No jo, ale "přílož k oku" je na zhruba stejné úrovni, jako vstupní čočka - takže k čemu by potom byla ta "nadstavba"?
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Francouzská reportáž z "těžkých" bojů:

Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Cover, vypadá to jako kompaktní lehký ruční přístroj (tzv. Hand Held) možná s laserovým dálkoměrem, termokamerou, naváděním umožňující i noční vidění? Ideální pro pozorovatele a průzkumné hlídky.
Něco ve stylu Mark VII
http://www.es.northropgrumman.com/solut ... arkvii.pdf
Nebo QinetiQ
http://www.qinetiq.com/home/newsroom/ne ... oller.html
Ale ta konstrukce má obvykle dvě čočky. Zatímco u toho přístroje rebelů je pozorovací otvor dole, něco je i nad ním. Těžko identifikovat, ale může to být i nějaká menčí čočka (laser).
Nebo to může být termokamera
http://defense-update.com/features/2008 ... ulars.html
Tyto přístroje usnaďnují lepší situační porozumění, někdy mají integrované zobrazení mapy, GPS. Každopádně, kdyby měl ten rebel takovoto věcičku, tak se s tím nenaučí zacházet hned.
Můj skromný závěr je, že se jedná jen o termokameru snad bez dalšího vybavení, ale možná s laserem nahoře. Rebelovy to tedy umožňuje pozorovat nepřátelské vojáky v poušti. Je možné, že se jedná o nějaký starší ukořistěný typ.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Kluci dobrá, ze staré známosti, dám vám hodně okatou nápovědu.

Všimněte si detailů oblečení jeho nabíječe...

Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Klucí, teď už to dáte, ne?

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Nedalo mi to a doplnil jsem také nějaký obrazový materiál ...

http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=93900#93900

Prosím nekomentovat!

Případní zájemci, ať mi napíší soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Poslední nápověda.

Obrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Rosomak: jestli ta fotka vznikala nějak takhle...

Obrázek

...tak je celkem jedno, co na ní vlastně je.
Až na to, že by se měla publikovat pouze jako ilustrační.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

K tomu bodu 3, nejsem znalec, ale možná jde odpálit hlavici i bez sundané krytky. Ta jistí jen kontaktní rozbušku trhaviny? Ale možná všechno včetně výmetné nálože.

Chcete něco lepšího a vidět instruktory ...
Třeba www.palba.cz/viewtopic.php?p=93900#93900

Kde vzali nové FN FAL? Když klasickou výzbrojí libyjské armády je kalašnikov a zelená uniforma. Mohli jsme to vidět v občanských válkách v Africe, kde znepřátelé strany podporují jiné strany. Jednu Východ (Kalašnikov), druhou Západ (FN FAL). Teď počítám, že mně to někdo zdrbne, protože to maj z Kaddafího skladů včetně munice. Stejně jako ten „dalekohled z výhlídky“. Nezapoměnte mně přitom označit za „konspirátora“ :). Na Libyi bylo 40 roků uvaleno embargo. Po zrušení embarga však Kaddáfí zakoupil náboje a zbraně v USA 8-)

Uznám komentář bez osočování, tahání politiky, a s rozumnými argumenty.

Další zajímavé fotky

Obrázek
Tato fotka se mi líbí. Uprostřed týpek se zánovní FN FAL, vpravo šátek s kalachem, vlevo zmatený mladík. V jedné řadě tady máme vyobrazen „začátek revolty“ v Benghází.

Obrázek
Napadlo Vás někdy proč mají instruktoři na očích černé brýle?

Obrázek
Obrázek
Je to „bílá rasa“ nebo arab? Všimněte si tvaru obličeje, barvy, a zrzavých fousů.

Obrázek
Ten borec v uniformě a s čepicí vypadá jako „typický povstalec“ nebo najmutý žoldák? Pohybuje se docela obratně.

Odkazy
www.falfiles.com/forums/showthread.php?postid=3089898
http://nstarikov.ru/blog/8569
http://bohn.ru/news/fal_v_jagodine/2011-03-19-246
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Možná kdyby kolega Rosomák vyvěsil dvě fotky a napsal, že fotografie z těžkých bojů, které mají pomoci formovat myšlení lidí v Evropě tak, aby nadšeně schvalovali letecké údery na Libyi jsou aranžované a jejich aktéři jsou natolik hloupí, že ani něvědí že je potřeba z nadkaliberní střely sundat skladovou a přepravní krytku, mohli jsme si ušetřit skoro dvě stránky ničeho.

Jenže to je přece normální, že podobné fotky jsou aranžované, často honorované - nějak se musí to bombardování osvětlit. Navíc pokud stříli idiot, tak je lepší krytku nechat, to jelito spadne, nebouchne a potom se odpálí malou náložkou a je zabráněno idiotovi napáchat nějaké škody.

Tak mi řekněte, k čemu je potom taková diskuse. Kluci to nemáte lepší téma? Třeba Raseho kulatý tanky? Nebo moje dokumenty k akci Izrael, Nebo něco ke Kačerovi? To se skutečně musíte vysilovat takto hloupě?

Akorát mi zabíráte čas.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 585
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Příspěvek od sahidko »

Pátrač máš samozrejme pravdu, ale ako sa dá podľa teba reagovať "závery" vyvodené z toho, že človek má na fotke okuliare, resp. sa počas paľby zohýba (naozaj som nevedel, že nato je potrebné byť najatým žoldnierom).
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Tož pátrači, úvahy na toto téma totiž vyžadují minimum mozkové aktivity. Vlastně jen zapojení paměti a vyhledávání v ní, co co připomíná. Oproti tomu tvoje práce vysvětlují všechno, na co by se člověk mohl zeptat. Mně se líbí, zveřejňování utajených dokumentů mě fascinuje a fascinovat bude - ale prostě nemám, co bych dodal.

Lord - nechci rozvádět další politickou debatu, tak ti jen předhodím námět k zamyšlení. Jak postupovala CIA na začátku války v Afghanistánu? Horem dolem sháněla sovětské zbraně včetně Strel, aby to vypadalo právě jako uloupené ze skladů a na ně nepadl ni stín podezření. Ergo jsou dvě možnosti:
1) jedná se o totálně zfušovanou akci nablblých rozvědčíků
2) rebely nezásobuje velmoc, ale nějací "přátelé" s dostatkem peněz.
V kterémžto kontextu se doporučuji podívat např. na to, co se svými penězi dělají Somálští piráti či Saúdové. A připomněl bych, že FN FAL je už po desetiletí druhou nejoblíbenější zbraní všech muslimských militantů. Ohledně instruktorů bych se pak podíval na to, co jsou zač soukromé "bezpečnostní agentury" a co poslední dobou dělají profíci z JAR.
A ohledně zdrojů ji-tech zbraní bych se, být tebou, zaměřil na to, jak moc v regionu expanduje Čína. Věděl jsi, že třeba v Etiopii říkají všem ne-černým vč. američanů "china", protože tam pracují desetitisíce asiatů, exportovaných Čínskou vládou? A ta vskutku nemá problém s tím, komu co prodá.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

"Bezpečnostní agentury" – ano, přes ně se to dnes dělá, protože když chytí soukromníka, není z toho takový průser jako když chytí agenta CIA s průkazem. Militantní islamistické skupiny, to se taky shodnem. Z hlediska vybavení je mnohem jednodušší koupit čínské zbraně a k tomu dostupné sovětské patrony. Díky za oponentní příspěvky. Dál to nebudeme raději rozvádět, zamykám. Pokud mi budou chtít ostatní něco sdělit, použijte PM.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Galerie zbraní rebelů

Obrázek
Zajímavě opancéřované auto … šikovný :up:

Obrázek
Tohle je cool! Dobrej posez.

Obrázek
Raketometná jednotka

Obrázek
Minometná četa

Obrázek
Kořistní zbraň

Obrázek
Asi je to baví – mladí floutkové zažívají dobrodružství

„Těžké boje rebelů“
www.youtube.com/watch?v=ltWIU7QO7Dg

Většina lidí, a to zejména vojenských analytiků si myslí, že civilisté se těžko dokážou změnit ve veterány za několik měsíců.
http://blogcenzurowany.blogspot.com/201 ... ctoin.html
Zamčeno

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“