Raritní a zajímavé fotografie - letectví

Galerie, Album, výroky o válce.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Raritní a zajímavé fotografie - letectví

Příspěvek od skelet »

Obr požírá obra.. kdesi tento týden na Oahu, vyfoceno mou kamarádkou
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od CAT »

Mig-23ML č. 4644 nad ul. B. Němcové, České Budějovice...
Obrázek
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od IgorT »

Cat, keď si z Budějic, mám pre Teba tip na zaujímavú fotku. Bol zaujímavý pohľad na pristávajúce lietadlá z cesty na Planú. Niekedy to vyzeralo, že stíhačka je priamo pred autom. Ja takú fotku nemám, keď som tam slúžil, fotenie samozrejme nebolo možné, to bolo na prokurátora!
Obrázek
Martas2411
praporčík
praporčík
Příspěvky: 364
Registrován: 3/10/2008, 15:22
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od Martas2411 »

Když už jsme u těch fotek ,tak tohle jsem vyfotil na letišti v Žatci .Transportní stroje An 12 a An 26.Fotil jsem to v době ZVS ,bud je to rok 1992 nebo 93 .To už si nepamatuji.Bohužel žatecké letiště už je zrušené.Tyto letadla ,ale nejsou kmenová,protože na žateckém letišti byly tehdy nepřekonatelné MIG 29,dále 21,L 39 Albatros a byl tam takový krásný tygří L 29 Delfín.Tyto dvě "anduly " tam přiletěly ani nevím proč.Zajímalo by mne ,z kterého letiště asi byly.Nevím proč ,ale tehdy jsem si myslel ,že jsou z Mošnova.Poradíte někdo ,kde byly tyto stroje v letech 1992-93 dislokované?Dnes už asi určitě neexistujou.Letadla jsou foceny na západní stojánce.Tenkrát se fotit moc nesmělo ,pamatuji si ,že jsem fotil ještě s velkým strachem.Viděl jsem toho tenkrát na žateckém letišti dost,ale z letadel mám jenom tohle.Fotit devětadvacítky jsem si netroufl :cry: :cry:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od IgorT »

Spoločnosti Lockhead a Aerion pracujú na vývoji nástupcov Concordu, prikladám vizuály:

Lockhead

Obrázek


Aerion

Obrázek
Naposledy upravil(a) IgorT dne 13/12/2014, 14:34, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od p3tris »

Velice zajímavý snímek nejspíše z nějakých leteckých opraven s pro Spojené království zase ne tak úplně běžnými typy letadel:
V popředí Spitfire, před ním Corsair a Marlet. Napravo pak stojí dva torpédové Fairey Barracuda, kdy ta bližší má zajímavou kamufláž se žraločí tlamou. Úplně vzadu čelně podle profilu křídla a chladiče pod trupem pravděpodobně Hurricane.
Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
petrp
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 11/9/2014, 07:43

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od petrp »

Martas2411 píše:Když už jsme u těch fotek ,tak tohle jsem vyfotil na letišti v Žatci .Transportní stroje An 12 a An 26.Fotil jsem to v době ZVS ,bud je to rok 1992 nebo 93 .To už si nepamatuji.Bohužel žatecké letiště už je zrušené.Tyto letadla ,ale nejsou kmenová,protože na žateckém letišti byly tehdy nepřekonatelné MIG 29,dále 21,L 39 Albatros a byl tam takový krásný tygří L 29 Delfín.Tyto dvě "anduly " tam přiletěly ani nevím proč...
Tyto kusy dopravovaly lidi z pražské brigády (71. plrb) a žateckého pluku (17. lspp) na střelby do Ašuluku :-) Podle mě měly hnízdo ve Kbelích... Něco jsem se v nich za ta léta naseděl :wink:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/92179/start/-1
bheid
praporčík
praporčík
Příspěvky: 331
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od bheid »

p3tris píše:Velice zajímavý snímek nejspíše z nějakých leteckých opraven s pro Spojené království zase ne tak úplně běžnými typy letadel:
V popředí Spitfire, před ním Corsair a Marlet. Napravo pak stojí dva torpédové Fairey Barracuda, kdy ta bližší má zajímavou kamufláž se žraločí tlamou. Úplně vzadu čelně podle profilu křídla a chladiče pod trupem pravděpodobně Hurricane.
Obrázek
Pěkný snímek, tak mohlo by to být někde z oblasti Pacifiku 44-45. Britská flotila byla vyzbrojena takovouhle směsicí letadel.
Viz. http://en.wikipedia.org/wiki/British_Pacific_Fleet. Případně vyšla u nás i kniha Task Force 57.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od Polarfox »

Spíše bych to tipnul na nějaké testovací centrum nebo bůhvíco v Anglii. Ta krajinka a domeček v pozadí vypadají dost evropsky.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od kenavf »

Tie prvé dve lietadla sú priviazané o letiskovú plochu(lana spojujúce konce krýdiel s kotviacimi bodmi na bielej čiare).
Mohlo by to byť zaistenie voči veľkému vetru alebo kotvenie pre motorovú skúšku(ale sú dve lietadla tesne za sebou).
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od t.hajek »

pokud by byli z Pacifiku - neměly by červené středy na kokardách horních ploch.. ale ten Marlet vypadá, že ta "červená" uprostřed není červená, ale bleděmodrá - pokud tedy foto a světlo nezkreslují..

takže spíš to testovací centrum na ostrovech
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od p3tris »

t.hajek píše:pokud by byli z Pacifiku - neměly by červené středy na kokardách horních ploch.. ale ten Marlet vypadá, že ta "červená" uprostřed není červená, ale bleděmodrá - pokud tedy foto a světlo nezkreslují..

takže spíš to testovací centrum na ostrovech
I Marlet má červené středy, to je jen špatné světlo. Jedná se o výcvikové středisko mechaniků HMS Fledgling v Mill Meece v Staffordshire. Cvičili se zde palubní mechanici, takže to není Spitfire, ale Seafire a není to Hurricane, ale Fairey Fulmar.
Ty hangáry tam pořád ještě jsou.

Zdroje: http://royalmilitary.tumblr.com/post/21 ... rdshire-in a http://forum.keypublishing.com/showthre ... this-taken

Mimochodem, při hledání jsem narazil na fórum plné krásných fotek Britů:
http://www.mission4today.com/index.php? ... 15&start=0
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
petrp
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 197
Registrován: 11/9/2014, 07:43

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od petrp »

Polarfox píše:Spíše bych to tipnul na nějaké testovací centrum nebo bůhvíco v Anglii. Ta krajinka a domeček v pozadí vypadají dost evropsky.
Přesněji řečeno, ten domek a koneckonců i ta krajina vypadá VELMI anglicky :-)
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Raritní a zajímavé fotky

Příspěvek od Trismegistos »

Obrázek
Australský Eurocopter Tiger ARH
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od p3tris »

Pokus o vyzbrojení lehkého kurýrního stroje Bücker Bü-181 čtyřmi Panzerfausty 100 z konce války.

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od CAT »

Nakládání granátů do Halberstadt CL.II “Brünhilde” Schlasty 27b v Belgii 1918...
Obrázek
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od IgorT »

Píšu tu, že unikátne fotky, ale je to z TOPiek(brať s rezervou)!

Unikátne FOTO, ktoré ešte nikdy neboli zverejnené: Špionážne zábery z Dňa D!

Obrázek Obrázek

Obrázek

http://www.topky.sk/cl/13/1471203/Unika ... y-z-Dna-D-
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od Lord »

Obrázek

Grumman F6F Hellcat visí za špagáty do otvoru výtahu pro letadla během přistání na palubě eskortní letadlové lodě Barnes (CVE 20) v listopadu 1943.


Obrázek

Vought F4U-1A Corsair havaroval na palubě USS Prince William (CVHE-31). Trosky jsou spálené od ohně, rok 1945.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Raritní a zajímavé fotky - letectví

Příspěvek od IgorT »

Indická vojenská stíhačka Mirage -2000 v rámci cvičenia pristála na diaľnici.

Pristávanie stíhacích lietadiel na cestách je bežným manévrom v mnohých krajinách v prípadoch, že letecké základne sú terčom útoku alebo sú nepoužiteľné.

NAÍ DILLÍ. Stíhacie lietadlo indického vojenského letectva vo štvrtok v rámci cvičenia pristálo na diaľnici. Informoval o tom vo štvrtok denník Times of India.

Išlo o prvý podobný pokus v Indii.

http://www.sme.sk/c/7816596/indicka-voj ... z3alLj1G4h

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Fotografie, vtipy, citáty“