Boj beze zbrane

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Boj beze zbrane

Příspěvek od jeikob »

V detství jsem chodil na karate ,dotáhl jsem to na zelenej:)A bavili mne ty činský balety na videu u kámoše a ninjové a tak.Tak mne napadlo otevřít tohle téma a jak to bylo z výcvikem a využitím boje beze zbrane či využití bojových umnení v armádách behem druhé svetové.Bylo by fajn ,kdyby kdo tom neco ví si to nenechal pro sebe:)
Co se domnívám tak evropské armády nemci či angličani již znali jiu-jitsu.A zrejmne uspusobili potrebám vojáka.Francouzi mají svoje tradiční Savate box i s kopama vlastne kick box.
Asi nejvíc využili sva tradiční umnení japonci.Japonský voják musel být v boji zblízka velmi nebezpečný.Poviné ve školách bylo kendo což je simulace boje s katanou ,misto katany se využíval bambusový meč.Velmi dobré pro ziskaní reflexu a odhadu vzdalenosti. A jiu jitsu pozdeji judo též poviné.Karate v té dobe ovládali pouze obyvatelé okinawi.Zajímavý muže být nasazení ninju?Totiž co vím tak ninjovské klany zanikly s koncem obcanské valky v17.století. Tedy obe vyznamné rodiny byli vyhubeny.Ale určite to nejak přežívalo a četl jsem,že ninjové byli využíváni.Tak jestli o tom nekdo neco víte a nejen o japonsku.Treba co trenovali commandos ci brandenburg a tak podobne
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

chodim na karate už 10 let:). takže se tomu věnuji zatim skoro půlku svého dosavadního života. Žádných famozních výsledků jsem nedosáhl, akorát jsem se dostal na mistrovství republiky JKA(japonská asociace karate) a to v kategoriích kumite junioři a dorost. udělal jsem ale plno chyb takže mám jen dvě 8-16 místo :D.

až zjistil jak se dát foto tak se pár přihodim :))
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Daver »

Obrázek


Obrázek
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“