Jaka je sance dohledat.....

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
kali222
Příspěvky: 3
Registrován: 12/9/2009, 16:04

Jaka je sance dohledat.....

Příspěvek od kali222 »

Dobry den pratele. Z prvu se chci omluvit za mozna velice naivni predstavu, ale potreboval bych se ujistit v tom, ze se bud neda nic dohledat, nebo se pokusit neco najit.
ted tedy trosku delsi pribeh...

Muj pradedecek, jakozto zamestnanec letiske Kbely (hodnost doplnim,ovsem...armada byla rozpustena) byl popraven na Kobyliske strelnici pri druhe Heydrichiade.
Jeho syn-tedy muj dedecek, byl rocnik 21. Odchazel do rise pry s papiry ve smyslu "navrat nemozny" pro podezreni ze spoluprace (vsak nastesti prezil)-jiste budete znat pravou formulaci(toto vim od sve babicky, co ovsem nevim... jak sedi termin odchodu a ona pripadna spoluprace datem)
Dedecek krom par prilezitosti o tehle cele zalezitosti velice nerad mluvil a to ani s mym otcem a babickou. Zemrel kdyz jsem byl maly,
proto jsem se ho nemohl nidky sam zeptat na aktivity jeho otce. Dnes bych ho zahrnul tisicem otazek :(. Samozrejme nejen o teto udalosti.
Snazil jsem se googlit a jedine k cemu jsem se dopatral byl seznam popravenych osob.
Vse pochopitelne sedi-o tom ani nikdo nepochyboval(ale ja jako neznaly jsem se doma zeptat na datum narozeni pradeda musel/tehdejsi bydliste).

Ted tedy ta, asi naivni, otazka. Dalo by se nekde vyzjistit nejaky jeho ukol/cin kdyz zname jmeno a presne datum narozeni/popravy ? Osobne si myslim, ze spise ne. (jiste nekdo navrhne, ze byly popraveni i lide,kteri nemeli mnoho spolecneho s odbojem, ovsem praded by pry mel...)
Takovehle veci bylo lepsi zrejme nikam neznamenat, aby nebyly dukazy. Mozna je muj pradedecek "nevyznamna" osoba, jen jsem se chtel zeptat, zda je to mozne zjistit, či ne.

dekuji za pripadnou reakci vsem

MK
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Co to zkusit tady?
http://www.vuapraha.army.cz

Internetové stránky, na kterých naleznete plno důležitých informací, jak a kam se obrátit v případě vyhledávání, ověřování a potvrzování úředních dokumentů, které mohou potvrdit státní občanství, vojenskou službu, účast v odboji, věznění apod., například vašich rodičů či prarodičů. Mimo toho vám VÚA zajistí výpis nebo kopii z jejich vojenských osobních spisů.
Je zde také k dispozici databáze legionářů a padlých ve 2. světové válce.


Osobně si myslím, že šance něco dohledat je slušná.
Don't worry, pee happy.
kali222
Příspěvky: 3
Registrován: 12/9/2009, 16:04

Příspěvek od kali222 »

dekuji moc!!!
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Nz, a ať se zadaří :wink:
Don't worry, pee happy.
kali222
Příspěvky: 3
Registrován: 12/9/2009, 16:04

Příspěvek od kali222 »

urcite napisi, jak jsem pochodil :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“