Pomoc pro Haiti

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Pomoc pro Haiti

Příspěvek od sa58 »

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Sapiku poslal jsi něco z "palbácký pokladny" ?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Zatím nic, asi by se k tomu měli vyjádřit ti, co tam poslali své peníze. Poslali je na provoz Palby, nerad bych se potom s někým dohadoval...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Něco jsem poslal, snad nikoho neurazí, že jsem před svoje jméno uvedl i Palbu...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

A co myslíte, kde ty peníze, tedy jestli se dostanou skutečně až k lidem a nebudou použity na režii humanitární organizace (především na platy těchto lidí), nebo budou rozkradeny těmi, kteří tuto pomoc mají přidělovat?

Kam vedla pomoc lékařů bez hranic, jejichž pomoc znamenala na Haiti za posledních dvacet let zvýšení populace ze 6 milionů (1950 3 miliony) na odhadovaných 9-12 milionů a znásobení počtu chudých na 90%, gangů, vražd?
10-20% obyvatel nakažených HIV, 30-50% TBC...
Jakou mají šanci se zde lidé dožít se vyššího věku, když je zde průměrný věk 18,2 roku a stále klesá?

A to bylo na Haiti v roce 1789, v čase otrokářů:
35 440 bílých
509 642 otroků
26 666 propuštěnců a míšenců různého podílu.
Asi není vhodné srovnávat, kolika let se dožívali otroci poté, co nastalo omezení trhu s otroky a jejich majitelé se jich začali více považovat...

Nevím, asi jsem divný, ale léčit si mesiášský komplex takto, že pošlu někam pár stovek a nemám absolutně žádnou kontrolu, jak budou použity...
Podíval jste se někdo na nohy starých lidí u nás, kteří nemají na nové boty? Zkuste takovému člověku strčit to ruky pětistovku, ať si ty nové boty koupí.
Zkuste v sobě najít lidskost, kterou Vám nepodsouvá žádná podprahová reklama na humanitární organizace...

Pokud chcete pomáhat, začněte u nás nebo u nejbližších sousedů.
Obrázek

Obrázek

Aneb kdo potřebuje pomoc víc?
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Nemám zkušenosti s touto konkrétní organizací, ale vím, že některé fungují i tak, že to nerozkradou a opravdu pomáhají. V sousední vesnici to probíhá takto: http://zpravy.idnes.cz/v-blatnici-se-ch ... 6_brno_krc
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

A čím tu vodu budou z těch vrtů čerpat? Čerpadlo potřebuje elektřinu.
A tu tam nemají. Tj. musí přivézt benzin do agregátů. To už přijde lepší, dovézt vodu např. odsud
Pokud potřebují vodu, ať se naučí normálně hloubit studny, stavět nádrže.
A hlavně zalesnit odlesněné svahy, jinak jim ani hluboké vrty nepomohou.

BTW, položil sis otázku, proč tam ti lidé nemají vodu?
A toto není organizace, ale misijní stanice.
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Příspěvek od Scrat »

Rosomáku, to etnikum jehož část jsi zveřejnil na první fotce už nějakých 25 let podporuji ze svých daní. A řeknu ti že na můj vkus je jim přidělovaná částka až příliš vysoká. Ale co nadělám, držím hubu a krok abych neměl opletačky s jinou organizací které se občas říká PaCH. Tato "humanitární pomoc" je mi nařízena zákonem, ovšem nad tento rámec si můžu sponzorovat koho chci. A škoda že jsem nevěděl že spolupracujete s Hand for Help, svůj "dobrovolný desátek" jsem poslal jinam.

Scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Taky jsem svou troškou už přispěl asi 10 dnů zpátky. Nicméně naprosto chápu Rosomákovy pohnutky.

Domnívám se, že potřebují silnou a pevnou autoritativní vládu. Třeba i částečně potlačující tu jejich současnou pseudo-demokracii. Hlavně silnou a schopnou vládu. Pak snad...
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

to Rosomák: Jestli jim tu vodu dá organizace, nebo misie, je přece jedno. Ač zarytý ateista, na tohle peníze dám, protože to je konkrétní pomoc, kde můžu vidět účet za každý šroubek, za fakturu od přepravy apod.
Pohon čerpadel není problém- solární články, větrák, nakonec i prostá lidská síla, lidí je dost.
Jinak souhlas s Hansem, anarchii a korupci je potřeba zastavit, byť za cenu dočasného omezení svobod. Otázka je, kde vzít lidi pro tu první vládu, která nastaví směr, ale nebude nastavovat dlaň. I když seženete pár poctivých, ti ostatní je brzy vyštípou, pro příklady nemusíme chodit dalekov :-(
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Hans S. píše: Domnívám se, že potřebují silnou a pevnou autoritativní vládu. Třeba i částečně potlačující tu jejich současnou pseudo-demokracii. Hlavně silnou a schopnou vládu. Pak snad...
Ta už tam byla (po většinu historie ostrova) a většinou samozřejmě silně zkorumpovaná, jak to tak chodí. Jestli to něco potřebuje, tak zůstat ještě 200 let kolonií, nejlépe VB.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pánové chce to trochu citu, můžu s vámi souhlasit, že černoši si to prostě nedokáží zorganizovat, na druhou stranu teď by se jím trochu pomoc mohlo.

A jde to na nemocnici, když vidíte ti zraněné a je jich tam dost, má to smysl. Oni je tam měli, ale byly zničené nebo nyní při takovém masakru nestačí.

Měli by jsme mít vůbec obdiv k těm lidem, kteří se vydají do těchto končin. Číhají tam mnohá nebezpečí, a tyto lidé to věřte nedělají z osobního prospěchu, ale mají samaritánský instinkt. Některé příspěvky zde mi příjdou jako znevažování. Kdo chce nechť přispěje a ostatní ať se radši zdrží komentářů. Radši toto téma zamykám, jinak se zde rozpoutá flame. :!:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“