Vzduchová pistole

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

snoow
Příspěvky: 4
Registrován: 17/6/2011, 19:48

Vzduchová pistole

Příspěvek od snoow »

Dobrý den obracím se sem na tyto stránky spíše o pomoc a o radu. V pozůstalosti mi zůstala tato záhadná vzduchová pistole. Po marném hledání na internetu jsem se rozhodl vznést dotaz na odborníky z oboru. Prosím vás kdo můžete poradit poraďte o co se vlastně jedná. Na pistoli není žádné evidenční číslo. Pistole je funkční a střílí. Domnívám se že chybí pouze hledí rád bych zjistil o co se vlastně jedná. Děkuji Kalenda
Naposledy upravil(a) snoow dne 21/6/2011, 07:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

obrázek si předělej dle tohoto návodu nebo ti to některý z kolegů smaže!
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=3037
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Případně se zkus poptat zde: http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=zbrane
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Jaká pistole? Ve Firefoxu 4 není žádný obrázek vidět.

Tedy přesná ukázka toho, jak je potřeba dodržovat pravidla.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

2 rady a 2 fašistické šikany na pravidla palby.
Kdyby to vkládání obrázků na palbu nebylo tak komplikované, tak by jistě většina uživatelů klidně ty pravidla dodržovala. Bohužel vložit obrázek na palbu dle pravidel zvldá tak 1/3 lidí a ostatní raděj obrázky nedávají, protože jim to za tu námahu nestojí.


Ale k tématu - Snowe, nemůže jít o nějakou ruční práci? Nebyl její majitel třeba řemeslník, co byl schopný si tohle vyrobit sám? Viděl jsem pár pistolí (tedy nevzduchových), co vypadali opravdu dobře a byli dělané v nezbrojařských dílnách.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Vladimír píše:Jaká pistole? Ve Firefoxu 4 není žádný obrázek vidět.

Tedy přesná ukázka toho, jak je potřeba dodržovat pravidla.
Já ho vidím (FF4) chyba je nejspíš u tebe...
snoow
Příspěvky: 4
Registrován: 17/6/2011, 19:48

Příspěvek od snoow »

Díky všem za příspěvky. Foto předělám. Jsem zde poprvé a varianta kterou jsem zvolil byla nejrychlejší a nejběžněji používaná na různých forech. Jinak co se týká samovýroby i tato varianta mě napadla ale vzhledem k tomu že se v tomto oboru moc nepohybuji tak mi varianta samovýroby připadla dost nepřesvědčivá. Budu ještě hledat a třeba něco najdu . Děkuji všem za příspěvky
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Na ruční práci se mi to zdá příliš precizní, trochu mi to připomíná výrobky firmy Crosman

Obrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Vzduchová pistole

Příspěvek od TonyHazard »

snoow : Zde máš správně vložený obrázek, doufám, že přenést do příspěvku ho dokážeš. Pokud ne, klikni na něj, přenese Tě to Fotofora, nad ním je nápis "Odkazy". Klikni na něj a objeví se odkaz (adresa obrázku). Překopíruj "střední náhled" a přenes do otevřeného příspěvku. Původní soubor smaž, zkontroluj "náhledem" a odešli.

Obrázek
Tempik píše:2 rady a 2 fašistické šikany na pravidla palby.
Kdyby to vkládání obrázků na palbu nebylo tak komplikované, tak by jistě většina uživatelů klidně ty pravidla dodržovala. Bohužel vložit obrázek na palbu dle pravidel zvldá tak 1/3 lidí a ostatní raděj obrázky nedávají, protože jim to za tu námahu nestojí.
Nesouhlasím, za prvé, návod je jednoduchý a za druhé, nebuďte sobci, neregistrování (hosté) obrázek vložený jako soubor nevidí!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Na ruční práci se mi to zdá příliš precizní
Lidi jsou schopní udělat různé věci, občas i lepší než sériovky. Jeden šikula z příbuzenstva dělal kdysi i zbraně a myslím, že tohle by zvládnul levou zadní.

Takže bych to nevylučoval.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Polarfox píše: Lidi jsou schopní udělat různé věci, občas i lepší než sériovky. Jeden šikula z příbuzenstva dělal kdysi i zbraně a myslím, že tohle by zvládnul levou zadní.

Takže bych to nevylučoval.
Podobnou věc jsem viděl před deseti lety. Přinesla to do holešovické tržnice nějaká stará paní. Nabízela ji za dva tisíce, tak jsem to nekoupil. Předpokládám, že se píst natahuje zadní částí, která je otočná a po otočení zpřístupní nábojovou komoru.

Vzduchovka neměla žádné označení výrobce a byla zjevně mimo hlavně, odlita ze zinkové slitiny. To se používalo u "kapslovek" v šedesátých a sedmdesátých letech. Takže sériová výroba jako hračka, podobně jako dneska Vietnamci prodávané pistole na BB plastové broky.

Amatér by to nevyrobil, i když ...

Nejvíc mě osobně mrzí, že jsem se neulakomil a na začátku osmdesátých let nekoupil ČZ 47. Měli je na Národní třídě, bývalý obchod ČZ, dříve Novotný, NZ zásoba, ještě ve voskovaném papíru, za 500 Kčs, a to bylo na kapesné středoškoláka přece jenom trochu moc. Tak jsem si koupil aspoň Slávii 731.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Amatér by to nevyrobil, i když ...

No pozor. Nemusí se jednat o amatéra. Pokud má někdo např. v práci přístup k fréze, soustruhu a umí na tom, tak to není vůbec žádný problém. Flusbrok si dělali kluci před 50 rokama ve svěráku pilkou z trubek a péra.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Co je amatér? :)...když to někdo umí se soustruhem atp. a je manuálně zručnej, tak opravdu není problém.

Říkám jeden vzdálenější příbuznej dělal zbraně se vším všudy, i s rytím, zdobením, takže opravdu tohle není problém.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Vladimír píše: Amatér by to nevyrobil, i když ...
Jako myslíš amatéra, co má dílničku se svěrákem, nebo toho co dělal ve zbrojovce a tohle si jen tak udělal po chvilkách?
Takových všelijakých zbraní se mezi lidmi potuluje, o to víc že i když není legální ( dokonce i vzduchovka je zbraň a měla by mít zkušební značky... ), tak s obyčejné vzduchovky skoro nikdo problémy dělat nebude...

To se někdo má, já nemám ani pitomou slávii :(
Ale při těch cenách.
Nemáte někdo nějakou přebytečnou? Třeba i bez pažby. Jen by nesměla být moc drahá...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
snoow
Příspěvky: 4
Registrován: 17/6/2011, 19:48

Příspěvek od snoow »

Obrázek
snoow
Příspěvky: 4
Registrován: 17/6/2011, 19:48

Příspěvek od snoow »

Obrázek

Zde přikládám foto jak se pistole natahuje. Díky všem za příspevky.
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Příspěvek od jíra »

To se někdo má, já nemám ani pitomou slávii Sad
Ale při těch cenách.
Nemáte někdo nějakou přebytečnou? Třeba i bez pažby. Jen by nesměla být moc drahá...
No, můžu ti prodat asi čtryřicet let starou východoněmeckou pušku Haenell 303 :)
Asi před pěti lety byla repasovaná u Řeháků, protože se zlomila napínací páka (je to pružinovka). Ale na terčovou střelbu to teda moc není, vlastně vůbec to není na terč. Možná tak na plechovky, když si koupíš těžší diabolky, tak to lítá dost daleko.

Tím jsem asi tak chtěl říct, že si raději přeci jen kup novou.:) Taková QB78 za dva tisíce je hodně muziky za málo peněz. Pozor na číňany, navštiv gunshop fórum.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

jíra:tak záleží kolik bys za ni chtěl.
Hledám právě něco pro zábavu a chci učit malou střílet. Flusbrok už není to pravé :) Tak by stačila i " dětská " slavia.
Taky si chci zkusit udělat svou pažbu...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“