originál šátek z italské fronty

Koupím, prodám, vyměním vojenské věci, knihy, sběratelství.

Moderátor: jarl

Odpovědět
elda
Příspěvky: 4
Registrován: 9/1/2010, 01:20

originál šátek z italské fronty

Příspěvek od elda »

Prodám nejvyšší nabídce originál šátek po pradědovi který přinesl z italské fronty ale možná je ještě starší. Má bohatou tištěnou grafiku a je velice zachovalý. Ve středu je erb a rok 1891, okolo a v rozích jednotlivé typy vojáků v příslušných uniformách a na okrajích šátku je puška a bajonet s detajlním vyobrazením jednotlivých dílů a nábojů. U všeho a kolem šátku je popis v italštině. Další foto pošlu zájemci emailem. Nabídněte prosím cenu.
PRODÁNO!

Obrázek
Naposledy upravil(a) elda dne 14/4/2011, 17:53, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

V zahraničních aukcích se nabízí za 149€ bez DPH a poplatků.
Tak čekej tady 2-4 tisíce.

Na šátku (620 x 570 mm) jsou vyobrazeny instrukce Královské italské armády. Něco jako současné vojenské řády.

BTW, oprav tu fotku podle pravidel fóra!
elda
Příspěvky: 4
Registrován: 9/1/2010, 01:20

Příspěvek od elda »

Rosomak píše:V zahraničních aukcích se nabízí za 149€ bez DPH a poplatků.
Tak čekej tady 2-4 tisíce.

Na šátku (620 x 570 mm) jsou vyobrazeny instrukce Královské italské armády. Něco jako současné vojenské řády.

BTW, oprav tu fotku podle pravidel fóra!
Můžu tě Rosomaku poprosit jestli máš nějaký konkrétní odkaz na aukci, nikde jsem nic nenašel, děkuju ti.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Prolez net, myslím že to bylo Rakousko nebo Německo, protože se tam psalo německy. Italské jsem neprolézal. Zajímalo mne jen, jestli je to běžná věc nebo se Tvůj děda dostal k nějakému zajímavému vojenskému lupu (to neber ve zlém, válka je válka).
Možná by byl zajímavý příběh, jak k němu Tvůj děda přišel. Hmotné věci mne moc nezajímají, nehromadím je.
elda
Příspěvky: 4
Registrován: 9/1/2010, 01:20

Příspěvek od elda »

Příběh je jednoduchý, otec mého dědy ho získal bůhvíjak na italské frontě kde bojoval a padl, takže nevím jak se k dědovy dostal, snad s pozůstalostí. Po dědovi ho zdědila moje máma a nakonec já.
Nešlo by ještě dostat ten odkaz z historie prohlížeče, němčina je pro mně španělská vesnice, moc by mě to pomohlo. Nebo nevíš kam zajít, kde by ten šátek ocenili a případně vykoupili? Díky.
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Podle toho co jsem se díval, tak ten šátek možná brali rakouští vojáci proto, aby jej např. použili jako obvaz (kvalitní bavlna).
Odkaz jsem našel zde, aukční síň Dorotheum

Zkus ho třeba dát na ebay do sekce military za 999€ a uvidíš.
Nemá význam prodat památku po pradědečkovi za pár flinců :twisted:
Vzhledem k tomu, že to asi není časté zboží v aukcích, možná bude mít někdo zájem.
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Rosomak píše:Nemá význam prodat památku po pradědečkovi za pár flinců :twisted:
Přesně, pokud neumíráš hlady, nespěchej s tím, ať nejsi jako jeden můj příbuznej, kterej rozprodal po revoluci avioniku z befka a za utrženej peníz si koupil friťák :roll:
Don't worry, pee happy.
elda
Příspěvky: 4
Registrován: 9/1/2010, 01:20

Příspěvek od elda »

Moc díky za informace. Ale s tou cenou jsi se asi překlepnul. :wink:
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Ne, jen jsem jemně naznačil, že prodávat vzpomínku na pradědečka za dva tisíce je dle mého názoru chybné.
Mám krásnou vzpomínku, když strýc jednou rozbalil starou truhličku po dědovi a vyprávěl...
Pravda je, že každý vyznáváme jiné hodnoty. Někdo peníze, jiný vzpomínky, další vize, prestiž atd.
Odpovědět

Zpět na „Bazar“