Vojenská muzea

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sherman M4A1
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 3/5/2007, 18:10
Bydliště: Mukarov Vally

Vojenská muzea

Příspěvek od Sherman M4A1 »

Nejlepsi vojensky muzeum, co sem zatim videla (samozrejme nepocitam stredoveky zbrojnice), je Vojenské technické muzeum v Lešanech. Maj toho tam strasne moc,neda se to projit za den! Vstupny je zdarma :wink: . Jen me ted mrzi,ze oteviraj zas az v cervnu. Ale nemuzu se dockat. To musite videt!
http://www.militarymuseum.cz/cz/cz/muzeum.php?id=5

ja chci tank :cry: !
Obrázek

"Army: A body of men assembled to rectify the mistakes of the diplomats."
- Josephus Daniels
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Vstup do vsech vojenskych muzei spravovanych statem je zdarma uz par let :wink:

Jinak doporucuju Kbely a Zizkov, oboji je moc hezky. Tanky me neberou 8-)

Pokud si priplatite par penez (tusim 30 kacek to bylo), navstivte soukromy letecky muzeum ve Vyskove a urcite obetujte nejaky drobny za pruvodce, dozvite se spoustu zajimavych informaci z prvni ruky, protoze je delavaji casto byvali piloti, mechanici, atd. Neni pro ne problem zpristupnit kabinu jakyhokoliv vystavenyho letadla/vrtulniku, takze si muzete zkusit treba natocit listy rotoru, nebo vosahat knypl fishbedu :-?
válka je vůl
Uživatelský avatar
Sherman M4A1
vojín
vojín
Příspěvky: 17
Registrován: 3/5/2007, 18:10
Bydliště: Mukarov Vally

Příspěvek od Sherman M4A1 »

Supr, nekdy se tam urcite dokazu dostat :wink:
Obrázek

"Army: A body of men assembled to rectify the mistakes of the diplomats."
- Josephus Daniels
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

V CR jsem navstivila Zizkov,- a libila se mi exposice, ale uz je to tak 10 let. Dale jsem navstivila Petschkuv palac- ale z toho zadne museum neni. Meli to udelat, jak v Norsku. V norskem hlavnim meste Oslo, je z byvale uradovny Gestapa museum. Doporucuji se podivat, i kdyz pro vas je to daleko,- pro me take, kdyz bydlim 1100km od Helsinek na sever. Ale toto museum jsem navstivila nekolikrat. Dale dopurucuji shlednout Auschwitz- Birkenau,- je to desive, ale zajimave. I Terezin jsem navstivila. Zde, na severu zadna musea nejsou, ale jen byvale bunkry a zakopy z valky s Ruskem. Od nas je hranice jen 50km. Jaka mista jste navstivili Vy? Byl jste se nekdo podivat v tom Oslo? Proc neudelaji museum i z Petschkova palace?- vzdyt je to kus historie, a tato uradovna byla vyznamejsi nez ta v Oslo. Ja, kdyz jsem byla v Praze, tak to byla prvni pamatka, kterou jsem hned chtela navstivit, ale musela jsem zadat o povoleni, a cekat az bude vice zajemcu. Nakonec jsem budovu shledla, a take ty sklepy.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Chci se zeptat, co si myslite. Proc se z Petschkova palace v Praze neudelalo museum?
Ja myslim, ze se to melo po valce nechat v puvodnim stavu, a poradat tam zajezdy, jako napr. do Osvetimi, neb Terezina. Generace, co prijdou po nas by se tam meli podivat, a vedet, co se v tom "dome hruzy" delo v letech 1939-45. Ted je tam minesterstvo prumyslu, ale nejake museum by tam meli udelat a to ministerstvo prestehovat. Co si myslite?
V Norsku je z byvale uradovny Gestapa v Oslo museum.
Uživatelský avatar
Jiřík
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 22/7/2007, 23:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiřík »

Když jsem byl nedávno na dovolené, kouknul jsem se do leteckého muzea v Košicích. Není sice vysloveně vojenské, ale bojová technika rozhodně převažuje. Díky iniciativě bývalého prezidenta Schustera dostalo v posledních několika letech darem mnoho vyřazených letadel od armád různých států Evropy. Zajímavé jsou i další expozice, třeba o slovenských letcích na západní frontě (ti z východní nepochopitelně chybějí). Návštěvník uvidí třeba legendární kukuruznik v provozním stavu nebo mezikontinentální raketu.
Myslel jsem, že za půl hodinky bude hotovo, zůstal jsem tam skoro půl dne.
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Múzeum v Košiciach je pekné, perličkou je Suchoj Su 11P podobný tomu, ktorý zostrelil Boeing 747 niekde nad Sachalinom, niekde tuším tu bol popis celej udalosti.
Odporučil by som ešte amatérske letecké múzeum, či skôr leteckú záhradu :D za domom jedného zberateľa v Prešove neďaleko vrtulníkového letiska, má tam SUčka a Miginy 15 - 19 atd. Ale odporúčam prísť hocikedy len nie keď má vrh šteniat na jar alebo na jeseň to nikoho psiska k mašinám nepustia :lol:
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Petr Drozda
Příspěvky: 9
Registrován: 4/5/2007, 10:50

Příspěvek od Petr Drozda »

Zdravím,

pakliže se někdy někdo z Vás objeví ve Washingtonu, vřele Vám doporučuji celodenní zážitek z leteckého muzea ve Fairfaxu (VA) vzdáleného jen několik mil od mezinárodního letiště Dulles (dá se zde bez problému dostat shuttle busem z letiště)
Objekt je bývalé letiště, jehož hlavní hangár a řídící věž jsou zpřístupněny návštěvníkům. Vlezné číní tuším 18 USD (už si to nepamatuji přesně) do všech prostor.
Hangár ukrývá takové skvosty jako např.
1. SV - Halberstadt, Caudron a jiné
2. SV - originál B29 Enola Gay, P38, Black Widow, Do335, Arado234, FW190A, trup He217 (zbytek se renovuje), centroplán s kabinou z Hortonu apod.
současná technika v podobě F-35JSF, F-14 atd.
expozice dopravních letadel v podobě např. B707, Concorde apod.
raketová a vesmírná technika

Spousta letadel v jediném dochovaném exempláři na světě lze spatřit právě zde.
Uživatelský avatar
Jiřík
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 22/7/2007, 23:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiřík »

Kdo pojede někam na jih od Vídně, toho by mohla zaujmout Seegrotte, zatopený lom, jenž měl za války sloužit jako podzemní továrna na proudové Heinkely. S výrobou se začalo až v r. 1944, takže význam veškerý žádný a v jeskyni toho o letradle taky moc není, ale plavba po podzemním jezeře, kde tvoří zabetonované stropy muniční továrny je zajímavá a dá trochu představu o tom, jak to asi vypadalo v Doře nebo Radobýlu. Více na www.seegrotte.at.
Uživatelský avatar
Jiřík
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 22/7/2007, 23:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiřík »

Přidám ještě jeden tip. Sice to tady už bylo, ale letecké museum ve Vyšlově opravdu stojí za návštěvu. Nedávno jsem tam byl a příjemně překvapený. Místní nadšenci se věnují i záchraně havarovaných letadel a jejich sbírka už čítá dost zajímavých exponátů. Budete-li mít štěstí, potkáte někoho z nich a dáte řeč, máte celý den co dělat.
Uživatelský avatar
Zdeněk
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 117
Registrován: 21/1/2009, 08:20
Bydliště: Vysoké Mýto

Příspěvek od Zdeněk »

Z blízkého zahraničí bych doporučil barokní pevnost v Kladsku (Klodsku), s trochou štěstí chytíte i česky mluvícího průvodce.
Obrázek
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Flogger G »

Fandům letadel doporučuji letecké muzeum v Deštné u Jindřichova Hradce.
Mnoho dokumentů se zaobírá leteckou bitvou mezi Luftwaffe a USAAF v r. 1944. Součástí expozice je přední část Migu-15 UTI i s motorem a kluzák Z-425 Šohaj 3. Sbírku doplňuje obrovské množství modelů letadel v různých velikostech ( z nich na mne nejvíce zapůsobil Mig-21MF ev. č. 2500 měř. 1/48, vylepšený provozními doplňky - vlečné oje, žebřík, klíny pod koly atd.) a uniforem letců.
Malá část je věnována civilní obraně.
Součástí muzea je kinosál, kde vám promítnou filmy o činnosti letecké historické společnosti v Jindřichově Hradci.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Militärhistorisches Museum der Bundeswehr Dresden

Nachází se ve čtvrti Dresden-Neustadt v bývalých kasárnách saské armády z r. 1864. Dostanete se tam tak, že "do centra, přes Labe a podél přístaviště osobních parníků asi kilometr doprava". K vidění kousky z armády saské, císařské, wehrmachtu, bundeswehru, Rudé a východoněmecké armády. Z originálů mají např.: nejstarší dochovanou ponorku na světě (Brandtaucher z r. 1851), V-1, tanky Patton a Leopard, samohybku SU-76M, BA-64, F-104 Starfighter, Mig-21, Polikarpov Po-2, bojovej Trabant i VW Brouk, Enigmu, PL kanóny bofors a oerlikon, spousty ručních zbraní, uniforem atd. atd. Vstup zdarma.

Obrázek
さようなら。
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 830
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Ještě jsem to nestihl, ale chystám se sem: http://www.militarymuzeum.cz/
ObrázekObrázek
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Flogger G »

Navštívil jsem letecké můzeum Viléma Gotha v Dačicích. Rozhodně je milovníkům letecké historie doporučuji. Vstupné je dobrovolné a je se na co dívat, i když je expozice v začátcích.
Hlavním exponátem je skelet přední části trupu letounu L-29 Delfín. Pro odborníky je zajímavá i původní přídavná palivová nádrž z Migu-15 a vystřelovací sedačka ze Su-7. Sbírka je doplněna řadou dalších drobných exponátů, fotografií, modelů letadel a psaného doprovodného textu.

Pro méně informované dodávám, že můzeum je věnováno památce padlého pilota Viléma Gotha, který zahynul na letounu Hawker Huricane Mk.I, když se při souboji s Bf-109 srazil s jiným Huricanem Mk.I od vlastní 605. perutě RAF, dne 25.10.1940.

Můzeum se nachází přímo na náměstí Dačic.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Vojenská muzea

Příspěvek od Franz Trubka »

ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Vojenská muzea

Příspěvek od zved »

Také jedno muzeum, které má dokonce i vlastní webkameru ze svého "dvorečku" ): http://kamery.ttnet.cz/index.php?kamera=han. Mají tam vypůjčený tank T34/86 z Lešan. Docela by mě zajímala historie toho kusu.
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1871
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská muzea

Příspěvek od El Diablo »


Projděte si unikátní sbírku německých obrněnců, najdete mezi nimi rarity
Největší sbírka historické obrněné techniky se nachází v Muzeu zbraní armády Spojených států amerických. Obsahuje nádherné obrněné kolosy všech armád ze druhé světové války. Pro milovníky těchto krasavců je to opravdová Mekka. Dnes jsme se zaměřili na ukázku německé bojové techniky. Takže v galerii naleznete nejen slavné Panthery a Tigery, ale také tanky Elefant, Brumbar, Grille, Nashorn nebo Hetzer. S tím vším se Němci před více než 70 lety řítili Evropou i Ruskem ve snaze ovládnout svět.
http://extrastory.cz/projdete-si-unikat ... arity.html
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Vojenská muzea

Příspěvek od Franz Trubka »

Tahle stranka tvrdi, ze fotky jsou stare 3 roky a a uz zadna vozidla nejsou vystavovana venku.
http://www.warhistoryonline.com/war-articles/69440.html

Jeste jedna stranka z tohoto muzea /anglicky/
http://www.williammaloney.com/Aviation/ ... /index.htm
Fotky tu jso super

Co se mi podarilo jeste najit,ze se museum prestehovalo do Fort Lee ve Virginii, takze to na zadny
vykendovy vylet nevypada.. Je to trochu z ruky

Pustit tam Tonyho, tak by si asi hrube ukak.Skoda, ze uz tady s nami neni
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Vojenská muzea

Příspěvek od Franz Trubka »

nove otevrene muzeum ponorek v Petrohradu /par fotek/
https://www.e15.cz/magazin/rusove-otevr ... du-1353416
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“