Létající cirkus 2006

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Létající cirkus 2006

Příspěvek od sa58 »

Jen malé upozornění na letošní vystoupení Létajícího cirkusu. Opět se objeví v mém bydlišti, doufám že je uvidí i někdo další z Palby.

Vystoupení v roce 2006:
9.- 10.9. Očová (Bánská Bystrica, Zvolen)
16. – 17.9. Kunovice
23.- 24.9. Otrokovice
30.9. -1.10. Bratislava - Vajnory
7.10. Hořice v Podkrkonoší

Já na vystoupení byl už minulý rok, nějaké fotky jsou umístěny v Galerii - viz ZDE

Obrázek
Naposledy upravil(a) sa58 dne 8/9/2006, 18:48, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1702
Registrován: 19/4/2006, 20:09

Příspěvek od mikhail »

Dik za info! Kedze to mam trochu daleko do Ciech, zbehnem pozriet ku nam do Ocovej
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Sa připomeň mi prosim Ringthofenův Tříkřídlový červený letoun. Prosím? Četl jsem o panu baronovi co šlo a nějak o tom bylo hodně seriálů - odborných. Mě zůstalo, že měl dost sestřelů a pak ho nějak dostali Angláni. I do ww2 se podle jeho jména dostala letka, pluk.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

michan píše:Sa připomeň mi prosim Ringthofenův Tříkřídlový červený letoun. Prosím? Četl jsem o panu baronovi co šlo a nějak o tom bylo hodně seriálů - odborných. Mě zůstalo, že měl dost sestřelů a pak ho nějak dostali Angláni. I do ww2 se podle jeho jména dostala letka, pluk.

Myslíš Fokker Dr.1 nebo přímo něco o rytmistrovi Manfredovi von Richthoffenovi?

Něco už na Palbě je - viz TADY

A něco by se našlo i TADY

A ta jednotka za WW2 byla elita - JG 2 "Richthoffen"
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6824
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK - Sa děkuji. Dnes již nemohu - chápeš!!! I na mne někdy působí špatné vlastnosti člověka - zítra čau.
ObrázekObrázekObrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Byl jsem na jejich vystoupení a moc se mi líbilo.
Za doprovodu mluveného slova a hudby mají nacvičených několik scének z WWI i WWII (souboj SE-5a s rudým Fokkerem Dr.I, útok Britů na něm. letiště - shoří jeden Fokker E.III, z WWII je to ukázka výcviku na Bü-131, sestřelení US L-4 atd.)
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

jedna nemilá aktualita- Kindernayové bourali v Bratislavě
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... 6jolu.html
válka je vůl
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Chtěl jsem o letošním létajícím cirkusu napsat nějaký článek, ale stejně by to nikdo nečetl. Proto jen pár postřehů...

Letos vyšlo skvěle počasí, bábí léto umožnilo udělat pěkné fotky. Loni bylo od mrakem, letos foukal jen mírný větřík. Na akci bylo míň lidí a dalo se dostal bez problémů až ke stojánce s letadly. Mě osobně se nejvíc líbí replika prototypu Z-XII, vyrobená nadšenci z Kroměříže.

Obrázek Obrázek

Repliky letadel vypadají skvěle, na začátku se představilo několik ultralightů, bohužel jejich fotky nemám. Co mě zaujalo bylo použití asi turbovrtulových motorů. Letadla byla oproti známému zvuků Zlínů velmi tichá.

Novinkou oproti loňskému roku byla replika Čihákova Rapidu, na předválečnou konstrukci to letadlo vypadá skvěle.

Obrázek Obrázek

Další novinkou oproti loňsku byl Bücker Bü-131, přece jen to letadlo je někde jinde než repliky letadel z doby WW1.

Obrázek

Samozřejmě je asi nejpěknější replikou Fokker Dr.I, v krásné červené "kamufláži". I na replice lze vidět skvělé manevrovací schopnosti tohoto trojplošníku.

Obrázek Obrázek

Nemá cenu psát o ostatních letadlech, ale odešel jsem před "hranými" scénami. Když majitel létajícího cirkusu divákům prozradil že letadla budou hrát ve filmu "Rudý Baron", řekl jsem si "konečně dobrý film". Bohužel ihned jsem byl zmražen poznámkou o ději filmu - půjde o milostný souboj o babu.... Bože další Pearl na obzoru.....

Proto můj odchod před koncem představení, přece jen se raději chodím dívat na skvělé létající stroje, milostný seriál si můžu pustit na Romantice (chybí nám tu blicí smajlík)

Ale pokud tu budou i příští rok, opět na ně zajdu, na takové skvělé letadla se dá dívat pořád.


Obrázek Obrázek

Další fotky - viz GALERIE PALBY
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“