Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Konání akcí, zprávy z akcí, zážitky z muzeí u nás a v zahraničí.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od Tunac »

Pojedete-li Německem po dálnici A 6 (E 50) na západ, tak si nenechte ujít technická muzea v Sinsheim, Speyer.
Sinesheim - letectvo, automobily, motocykly, obrněná technika, pěchota. Je vidět z dálnice. Doporučuji dobrý blesk na fotky s pěchotní tématikou, je tam trochu šero.
Speyer - letectvo, námořnictvo, automobily, lokomotivy. Zde jsem byl uvnitř ponorky.
Stojí to za to! Tak 4 hod na jedno muzeum. Rodina může jít do kina Sinsheim - 3D kino, Speyer - 24 m kopulové kino.
Na ukázku je řez věží tanku.
http://www.palba.cz/album_cat.php?%20cat_id=92
Další fotky zkusím sem umístit.

Link na musea http://www.museumspeyer.de/
Uživatelský avatar
major
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 4/7/2009, 12:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od major »

poradi mi prosim niekto ked chcem pridat fotky k tejto teme (fotky z muzea sinsheim), kam ich mam dat, alebo ako mam postupovat?
vopred dakujem.
Verni sebe, svorne napred!
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od fightavi »

Byl jsem v sobotu na bezva akci s CK Intertrans Plzeň, pár obrázků s komentářem zde:
http://www.fightavi.rajce.idnes.cz/Sinsheim_2013

Dědek Franta
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od knezdub »

Ty obrázky vypadají dost lákavě. Byla někde informace, v čem byl zabudovaný ten ruský několikahvězdicový diesel?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od p3tris »

Už jsem to sem jednou dával, ale když je tu otevřeno nové téma...

fotky z loňska ze Sinsheimu:
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Auto_Techn ... 4.10.2012/

a ze sesterského muzea ve Speyeru:
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Technik_mu ... 3.10.2012/
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od kenavf »

knezdub píše:Ty obrázky vypadají dost lákavě. Byla někde informace, v čem byl zabudovaný ten ruský několikahvězdicový diesel?
Existujú dve varianty tohto motoru a to 56 valcový a "len" 42 valcový.Boli to motory ktoré držali rekord v počte valcov medzi sériovými motormi(a asi aj absolútny rekord, ak nepočítame tandemovo spojené motory).Jedná sa o motory do sovietských vojnových lodí.Ten motor sme už preberali v tomto vlákne http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=177&t=5460
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Krojc
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 14/10/2013, 21:23

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od Krojc »

V těch fotkách ze Sinsheimu je tank, který je popiskou označen jako Škoda a současně TNHP. To je za a) protimluv, za b) úplná pitomost. Není to IMHO nejspíš ani jeden z nich. TNH vyrobila firma ČKD a prototyp označený TNH-S, který byl později označen jako "lehký tank vz.38", byl pouze vyzbrojen kanónem A 7 z produkce Škodovky (pozdější "tankový kanón vz. 38"). Škodovka jako jeho konkurenta dala do soutěže o náhradu svého LT-35 úplně jiné vozidlo - LTL - a také rekonstruovaný LT-34 jako vz. 35 R-II. Oba tanky ze Škodovky mimochodem v armádních zkouškách totálně propadly.
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od fightavi »

Krojc píše:V těch fotkách ze Sinsheimu je tank, který je popiskou označen jako Škoda a současně TNHP. To je za a) protimluv, za b) úplná pitomost. Není to IMHO nejspíš ani jeden z nich. TNH vyrobila firma ČKD a prototyp označený TNH-S, který byl později označen jako "lehký tank vz.38", byl pouze vyzbrojen kanónem A 7 z produkce Škodovky (pozdější "tankový kanón vz. 38"). Škodovka jako jeho konkurenta dala do soutěže o náhradu svého LT-35 úplně jiné vozidlo - LTL - a také rekonstruovaný LT-34 jako vz. 35 R-II. Oba tanky ze Škodovky mimochodem v armádních zkouškách totálně propadly.
Dovolím si oponovat: Označení tanku TNHP je v souladu s popisem v obrazovém katalogu muzea. Vystavený exponát je verze Lt-38 švédské produkce označené LTH. Za překlep se omlouvám.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od kenavf »

To fightavi
Nepresné je aj to označenie toho sovietského hviezdicového motoru na tvojej fotke(Sovietsky 4-hviezdicový motor).Taký motor navyrábali.Ten v Sinsheime je 6-hviezdicový(42 valcov-6 hviezdic po 7 valcov) a vyrábali ešte väčší 8-hviezdicový(56 valcov-8 hviezdic po 7 valcov)
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od p3tris »

fightavi píše:Dovolím si oponovat: Označení tanku TNHP je v souladu s popisem v obrazovém katalogu muzea. Vystavený exponát je verze Lt-38 švédské produkce označené LTH. Za překlep se omlouvám.
No ty popisky (stejně jako americké dokumenty :wink: ) nemusejí být vždycky úplně pravdivé.
Například tohle taky není Waspe: http://p3tris.rajce.idnes.cz/Auto_Techn ... M_0365.jpg
Stejně jako většina Hetzerů v muzeích (včetně Sinsheimu) jsou poválečné švýcaské G13 a Haklů naše OT-810.

Oni vůbec nějaké exponáty mi tam připadaly takové zvláštní. Třeba nos u téhle Ju-88: http://p3tris.rajce.idnes.cz/Auto_Techn ... M_0252.jpg
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od Lord »

Tak sehnat originály mohl být problém, nebo to slepili z různých dílů a něco vytvořili sami. Ani muzea asi nemají neomezené prostředky, kor při tolika exponátech.
Jen pro formu by to ale měli na popiskách uvést.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od hydrostar »

Trocha oprav neuškodí.
1. Tank na fotografii je tank vyrobený v ČKD pro švýcarskou armádu. Jeho označení bylo LTH (Lehký Tank Helvetia)
2. Ve Wehrmachtu se nikdy neobjevil.

3.
Krojc píše:V těch fotkách ze Sinsheimu je tank, který je popiskou označen jako Škoda a současně TNHP. To je za a) protimluv, za b) úplná pitomost. Není to IMHO nejspíš ani jeden z nich. TNH vyrobila firma ČKD a prototyp označený TNH-S, který byl později označen jako "lehký tank vz.38", byl pouze vyzbrojen kanónem A 7 z produkce Škodovky (pozdější "tankový kanón vz. 38"). Škodovka jako jeho konkurenta dala do soutěže o náhradu svého LT-35 úplně jiné vozidlo - LTL - a také rekonstruovaný LT-34 jako vz. 35 R-II. Oba tanky ze Škodovky mimochodem v armádních zkouškách totálně propadly.
A tady sem se hodně pobavil. Takže. LTL (Lehký Tank Litevský) vyrobila pouze v jednom prototypu ČKD. LT vz. 34R byl modernizovaný LT vz. 34 nebo firemně značený P-II a byl vyrobený a vyvinutý opět v jen prototypu v ČKD.

Více informací zde na palbě v sekci http://www.palba.cz/viewforum.php?f=207
nebo na stránkách http://utocnavozba.wz.cz/
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Technické muzeum Sinsheim 2013

Příspěvek od Alchymista »

p3tris píše:Oni vůbec nějaké exponáty mi tam připadaly takové zvláštní. Třeba nos u téhle Ju-88: http://p3tris.rajce.idnes.cz/Auto_Techn ... M_0252.jpg
Mnoho kúskov nemeckej druhovojnovej techniky v múzeách, zvlášť nemeckých, sú rôzne zrekonštruované vraky z rôznych miest sveta alebo nepôvodné "skladačky" rôznych dochovaných dielov, často nejasného pôvodu.
Ide o to, že v tesne povojnovom období bola z rozkazu víťazných mocností prakticky všetka vojenská výzbroj nemeckej armády na nemeckom území zničená v rámci demilitarizácie povojnového Nemecka. A nemci to urobili s "nemeckou dôkladnosťou". Takže čo z nemecka neodniesli spojenci, bolo prakticky bezozvyšku zničené.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
fightavi
desátník
desátník
Příspěvky: 45
Registrován: 22/8/2011, 14:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od fightavi »

Tak k tý "podivný" Ju-88 jsem se dočetl: 2.května 1945 ho sestřelili dva britští stíhači a letoun šel na nouzák do jezera Torneträsk ve Švédsku, když byl na radarové kalibraci nad Severním mořem. Při nouzáku na břicho přišel o čumák a silně poškodil spodek. Skončil v hloubce 25 metrů. V roce 1986 ho Švédové vyzvedli a věnovali muzeu v Sinsheimu,kde ho následně restaurovali tak laicky, jak je vystaven. Kabina, čumák podivného tvaru a dost dílů speciálně pravé poloviny křídla je z plechu nýtovaného hliníkovými trhacimi nýty, levá spodní část křídla potažená jakýmsi plátnem. Motorové kryty jsou "jako", bral jsem ho jenom jako representa-kulisu do expozice. On i He-111 H6 má zřejmě kvůli váze vyndaný motory a otvory pro výfuky na gondolách jsou prázdné. Ten TNH tam je jako representant Pz.Kpfv 38(t), jak dí kniha muzejní i popiska. Ale měl bych konkrétní dotaz na "tankoborce": U dvou Shermanů jsem objevil spojení prvního a druhého pojezdového vozíku na pevno přišroubovaným "U" profilem. Jaký měla tato úprava význam? Vždyť se tím musely zhoršit jízdní vlastnosti. A to jsem tuhle úpravu objevil na dokumentárních fotografiích! Ptám se proto, že jsem založením "letadýlkář" a ne technikář.

Franta
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od Horny »

Pánové, pardon za technický dotaz - ale v čem otevíráte ty odkazy na rajče? Totiž můj Firefox 24.0 jaksi celé rajče.net odmítá zobrazovat. Ostatní prohlížeče jsou v pohodě, tak z toho nejsem moc moudrý.

EDIT: Díky za ověření, takže problém je konkrétně u mě. Dál budu řešit nejspíš na fóru Mozilly a se správcem sítě.
Naposledy upravil(a) Horny dne 24/10/2013, 22:53, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od p3tris »

fightavi píše:On i He-111 H6 má zřejmě kvůli váze vyndaný motory a otvory pro výfuky na gondolách jsou prázdné.
Ba co víc, ty gondoly jsou z Merlinů, takže nejde o avizovaný He-111H6, ale o poválečnou španělskou CASA 2.111. O klasiku z většiny starých historických filmů.
http://p3tris.rajce.idnes.cz/Auto_Techn ... M_0323.jpg
Horny píše:Pánové, pardon za technický dotaz - ale v čem otevíráte ty odkazy na rajče? Totiž můj Firefox 24.0 jaksi celé rajče.net odmítá zobrazovat. Ostatní prohlížeče jsou v pohodě, tak z toho nejsem moc moudrý.
V práci IE8 :sad: , doma Operu 12, manželka na noťasu Chrome. A všude to funguje :rotuj:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od skelet »

sice je to OT, ale můj Firefox 24 to otevře
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od Alfik »

Horny píše:Pánové, pardon za technický dotaz - ale v čem otevíráte ty odkazy na rajče? Totiž můj Firefox 24.0 jaksi celé rajče.net odmítá zobrazovat. Ostatní prohlížeče jsou v pohodě, tak z toho nejsem moc moudrý.
FF 24 - bez problémů. Takže to asi bude v něčem jiném - např. nemáš jej v seznamu "podezřelých" stránek, neblokuje ti je antivir, provider či firewall?
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo, museum Sinsheim, Speyer ....2013

Příspěvek od hydrostar »

fightavi píše:...U dvou Shermanů jsem objevil spojení prvního a druhého pojezdového vozíku na pevno přišroubovaným "U" profilem. Jaký měla tato úprava význam? Vždyť se tím musely zhoršit jízdní vlastnosti. ...
Poprosil bych o nějakou fotografii, trochu mě to mate :-)
fightavi píše:...Ten TNH tam je jako representant Pz.Kpfv 38(t), jak dí kniha muzejní i popiska...
Problém je i v tom, že LTH není stejný jako TNH nebo TNH-PS (tedy náš LT vz. 38 a později PzKpfw. 38(t)). LTH byl menší, mělo se prakticky jednat o přechod mezi tančíkem a lehkým tankem. Ta úprava prostě není ani LTH ani PzKpfw. 38(t). Nic víc, nic míň.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Vojenské spolky, akce, muzea“