World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Re: World of tanks

Příspěvek od Martin.K »

No podle mě je hlavní problém v tom, že tohle označení není nic oficiálního. Ve skutečnosti naše armáda začala na technice výsostné znaky používat až v šedesátých letech a to už je konec stromů ve WOTku. Pokud si dobře pamatuju, tak to označení se poprvé objevilo u naší armády v africe na tanku Valentine. Pak je fotka na T-34/76 "ŽIŽKA" ze SSSR a další pak z květnový přehlídky v Praze T-34/85 a zapůjčené IS-2.
No a hra samotná má ještě jeden problém, že neumí znaky zrcadlit. To je dobře vidět na české vlajce, kdy na levém boku je po směru jízdy a na pravém proti směru jízdy, což je blbě.
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Viz screeny T-40, kde je znak orientován bílou vlevo na obou stranách věže.... ten znak klínem nahoru se nenachází pouze na těch pár vyjmenovaných, ale na všech dobových fotografiích z uvedeného období...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 320
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Re: World of tanks

Příspěvek od Martin.K »

Aaron Goldstein píše:Viz screeny T-40, kde je znak orientován bílou vlevo na obou stranách věže.... ten znak klínem nahoru se nenachází pouze na těch pár vyjmenovaných, ale na všech dobových fotografiích z uvedeného období...
No tak to se s tebou budu hádat. :D Valná většina našich tanků v SSSR jezdila bez jákéhokoliv označení a spíš měli bojové nápisy Lidice, Ležáky, Jánošík. Chtěl jsem si postavit T-70 našich jednotek a nenašel jsem jedinou s nějakým označením, prostě byly jen zelený.
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

OK... Chceš-li slovíčkařit, tak na všech dobových fotografií techniky opatřené znakem ( a není jich zrovna málo)... Naproti tomu neexistuje žádná dobová fotografie, kde by byl znak orientován modrým klínem ve směru jízdy... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of tanks

Příspěvek od Alfik »

Aaron Goldstein píše:S orientací bílého segmentu předpokládám problém není... viz screeny obou stran věže...

Obrázek Obrázek
No vždyť to je to co říkám - na tebou postlých obr. je vidět, že na jedné straně je bílá dopředu a na druhé dozadu!!!
PS: Vidím že si nerozumíme, resp. ty nevíš jak to má být správně. Argumentuješ tím, že je na obou stranách věže tak, že bílá je vlevo. Ale to je právě to špatné! On má být tak, že v obou příp. míří bílý segment dopředu po směru jízdy (přečti si znovu můj přísp. s tou heraldikou a štítových figurách), a v novější úpravě (od r. 1968, a tedy od Zákona o ČS federaci, pokud se nepletu, ale možná už od 50. let) tak, že modrá je NA OBOU STRANÁCH VĚŽE vpřed a bílá nahoru. V obou příp. je pravidlo takové, že stejný segment musí mířit vpřed, jen se změnil z bílého na modrý. Tedy, pokud je bílá na obou VLEVO, bez ohl. na směr pohybu, je špatně.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Obávám se, že se mýlíš a znak má být stylizovaný jako visící vlajka bez ohledu na umístění...

Pravá strana

Obrázek

Levá strana

Obrázek

Edit: pozdější úprava spočívala v orientaci znaku jakožto vlající vlajky s tím že je žerď ve směru jízdy (u letadel ve směru letu)...

Obrázek Obrázek

Proto je modrá vždy dopředu a odpovídá to vlající vlajce.... Ovšem visící vlajka není (oproti vlající) oboustranná protože žerď je vždy nahoře...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of tanks

Příspěvek od Alfik »

Potom tedy jsou dvě možnosti: Buď se předválečné - poválečné předpisy změnily, a ty před- neodpovídaly obecným heraldickým a vexiologickým zvyklostem, nebo vojáci malovali občas jak se jim zachtělo.
Oboje je možné, a tedy celá debata je (jak tady tak i na foru WoT) zbytečná - neboť potom je fuk jak to ve hře bude a vždy to bude "něčemu" (nějaké fotce) odpovídat.
Ta první možnost není nikterak vyloučená, vždyť např. st. znak ČSSR před r. 1989 byl z heraldického hl. nesmysl.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jediné co odporuje heraldice a vexilologii je stylizace kulatého znaku jako vlajky svislé... Ale v okamžiku, kdy je takto použit tak naopak ctí veškerá vexilologická pravidla. protože striktně dodržuje pravidlo pro svislou vlajku - tedy bílá je vždy vlevo (viz zde, či zde)... Zatímco pro vlajku vodorovnou platí že modrá je vždy u žerdi a nebo (namalovaná) ve směru přirozeného pohybu a bílé pole nahoře... Takže naopak to vexilologická pravidla dodržuje zcela a beze zbytku...

Nechci se přít jak je to v heraldice... (i když pochybuji, že by tam byl nějaký zásadní rozdíl)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: World of tanks

Příspěvek od Hektor »

Tak ma napadá, koľko času strávite priemerne v bitke kochaním sa vlajočkou?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Určitě velmi málo... ale přesto pokud ta vlajka (znak) bude nějak nepřirozeně orientován(a) tak mi to bude připadat směšné asi jako Abibas od Vietnamců... A to si myslím, že by byla škoda... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of tanks

Příspěvek od Alfik »

Na druhu stranu... "Ším vís proušků, tím vís Abibas!" :D
Ať už bude orientována jakkoli, není trošku pozdě? WoT odešla spousta hráčů, někdy loni a předloni. WT je silná konkurence.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Možná ano, možná ne (neumím posoudit)... WoT stále hraje spousta lidí (i když já momentálně ne) a je těžké posoudit, kdy začne být ten úbytek hráčů pro WG fatální... O tom jak z WoT odcházejí lidi slyším od doby co vyšla (jakoby) ostrá verze a že je to tutový konec WoT slyším od vydání bety WT (což už je také nějaký pátek)... A WoT je tu pořád a evidentně nijak viditelně nestrádá... Dle mého zde bude WoT i WT vedle sebe bez problémů koexistovat a obě hry si své příznivce najdou, či v rozumné míře udrží...(ono se ostatně udrželo i to velmi nepovedené WoWp a stále běží a stále si drží poslední hrstku svých příznivců)

Samostatný československý strom považuji za určitý úspěch, protože jsme původně měli být součástí evropského stromu... Současný vývoj však ukazuje, že nejen, že máme strom samostatný, ale že evropský strom (alespoň v dohledné době) nebude...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Re: World of tanks

Příspěvek od wildesau »

No já jsem WoT zapnul asi po třech měsících abych zjistil jestli se něco změnilo k lepšímu a po pár hrách jsem to zase vypnul. WT mně docela baví takže hraju to a teď zase zkouším CB Armored Warfare.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: World of tanks

Příspěvek od Franz Trubka »

I takove veci jsou v Cesku mozne...
http://www.novinky.cz/krimi/379187-zlod ... -tank.html
nestacim se divit
:razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: World of tanks

Příspěvek od kopapaka »

Franz: to není první případ, stalo se to u nás i ve světě...
U nás se "vyskytl" i výtečník, který si na svůj herní ůčet pořizoval herní obsah za peníze z nalezené/ukradené karty.
Dokonce měl tu drzost nadávat na fóru, když mu WG ty věci zase sebrala...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ve středu 2. září bude spuštěna aktualizace 9.10 a s ní by se měl objevit i první československý tank... Prémiový střední tank T-40...

Jeho HD model

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

EDIT: Tak se omlouvám za mystifikaci a T-40 asi bude až v 9.11 (i když já byl přesvědčený, že to mělo být už teď v 9.10)...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

V Japonsku vědí jak se dělá reklama... :D :D :D

Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Rusko chce hráče World of Tanks jako nové tankisty

http://www.grunex.com/Page/rusko-chce-h ... -tankisty/
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of tanks

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dnes se u příležitosti našeho státního svátku objevil v prémiovém obchodě balíček s československým tankem Škoda T 40...

Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: World of tanks

Příspěvek od kopapaka »

Jedna opravdu povedená bitva :)

ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“