World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sego13 »

Aktivne sa touto hrou bavim od BETA testu minuleho roku.
V ramci hratelnosti a balancu developeri obetovali historicke principy, co ludom zaujimajucim sa o historiu moze dost vadit.
Na odreagovanie to nie je zle.

Medzi vymyslenymi a post-war tankami je pomerne velka kopa historickych tankov, snazim sa mat kazdy v garazi.

Na EU serveri je skupina fanusikov, ktori organizuju Historicke Bitky s historicky vernymi setupom tankov.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Díky moc za tipy. Stát za vyššíma tierama a vyžírat zásahy, když je na ně vedená palba, mi přišlo vůči nim nesportovní. Až teď mi došlo, že na tom nic nesportovního není, že tam od toho zkrátka jsou. Stejně jako rychlí průzkumáci, kteří najedou do cizí základny a po chvílí zdechnou, ale maj za to zkušeností jak za zabití 4 tanků.
A ještě jednu otázku, je lepší preferovat u kanonů průraznost nebo damage? Zrovna teď nevím, jestli dát na toho Hetzera PaK a nebo 42 houfnici.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11458
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Ramon píše:třeba SU-85 se 107mm kanónem
To je přesně ten důvod, proč mě tyhle hry dokáží naštvat...
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Dzin píše:
Ramon píše:třeba SU-85 se 107mm kanónem
To je přesně ten důvod, proč mě tyhle hry dokáží naštvat...
tohle je jeste relativne v pohode uvazime-li ze zhruba 1/4 tanku s jakejma se ve WoT jezdi jsou prototypy nebo stroje ktery neopustili rysovaci prkna

holt je to strileckova arkada ve ktery se misto misto pixelu v podobe vojaku ovladaj pixely v podobe tanku a je to zalozeny na rychly akci a ne na simulaci
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

p3tris píše:Díky moc za tipy. Stát za vyššíma tierama a vyžírat zásahy, když je na ně vedená palba, mi přišlo vůči nim nesportovní. Až teď mi došlo, že na tom nic nesportovního není, že tam od toho zkrátka jsou. Stejně jako rychlí průzkumáci, kteří najedou do cizí základny a po chvílí zdechnou, ale maj za to zkušeností jak za zabití 4 tanků.
A ještě jednu otázku, je lepší preferovat u kanonů průraznost nebo damage? Zrovna teď nevím, jestli dát na toho Hetzera PaK a nebo 42 houfnici.
tak s tim hodnocenim pruzkumaku nesouhlasim ... tihle kamikadze vetsinou zdechnou driv nez se artyny nabijou a zameri a jejich prinos tymu je ve vetsine pripadu minimalni az nulovy ... osobne mam radsi pruzkumaky ktery prezivaj a postupne nasvecujou cile ktery jsou postupne likvidovany

ohledne kanonu to je individualni ... moje osobni priority jsou nasledujici presnost - pruraznost - kadence - damage ... ale je potreba porovnat kanony ve vsech vlastnostech ... nekdy je vyhodnejsi si vzit ten s vyssi kadenci ale mensi dmg, protoze z celkoveho hlediska s nim udelas za minutu vetsi damage nez s tim druhym apod. ... ale spise obetuji damage nez presnost
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11458
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Asi takhle. Když už tam chtěli prototyp 107 mm kanonu, tak tam mohli dát nějaká projekt KV. KDyž chtěli mermomocí nějaké SU, tak SU-85 se 107mm kanonem je pitomost, když zž tak by tam mělo být SU-107.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

no ale KV se 107 tam je taky :)
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Je to prostě hra, kde jednou z motivací pro hráče je postupné vylepšování svých tanků - přejmenovávání podle výzbroje by bylo krapet chaotické - zvlášť když třeba právě SU-85 má v základu 76 mm dělo a SU-76 už tam jedna je.

to p3tris:
Já taky preferuju většinou přesnost a průraznost, ale když sem teď koukal na mé statistiky s SU-152 tak jsem zjistil, že mi to šlo líp se 152mm houfnicí než se 122mm kanonem a s ISU-152 teď jezdím zatím taky radši s houfnící. Při hraní s houfnicí to prostě chce trošku překopat taktiku, ale to musím dělat prakticky při každé změně tanku ve hře.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11458
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Ramon píše:zvlášť když třeba právě SU-85 má v základu 76 mm dělo
No a proto musím konstatovat předchozí, proč tyhle hry obvykle nehraju... :-D
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

No pánové, seznam tanků mátetady. Je to hra, ne simulátor, byl potřeba určitej balanc a tomu padla za oběť historická přesnost, i tak je to tuším jen jedna z mála her ve kterých si můžete zahrát s LT35. LT38, pz38 NA a koncem tohoto měsíce i s škodovkou T-15 a T-25
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11458
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Tak určitě to může být zábava. Koukám na ten techtree a aspoň si autoři něco vyhledali. Byť by se s jejich členěním dalo dost polemizovat...
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Idaho píše:No pánové, seznam tanků mátetady. Je to hra, ne simulátor, byl potřeba určitej balanc a tomu padla za oběť historická přesnost, i tak je to tuším jen jedna z mála her ve kterých si můžete zahrát s LT35. LT38, pz38 NA
To mi připomnělo, že při tom jak tady obhajuju hru s historicky nevěrnými tanky, tak s LT35 a LT38 se mi právě kvůli trošku divným výkonům a kombinacím výzbroje hrát moc nechce :lol: :lol: :lol: :lol: Někde mi to zkrátka vadí - někde ne :lol:
Idaho píše: a koncem tohoto měsíce i s škodovkou T-15 a T-25
Já bych radši pragovácké kanónové tančíky, vůbec by tam mohli udělat i samostatně Československo když už jsem zahlédl někde i něco o Frantících.
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

V dobách uzavřené bety, mi psal Overlord, že by eventuelně chtěli i československej strom, ale až za dlouho a obavá se že nebude dostatek tanků... To bylo ještě v časech, kdy nebyli hotový artyny a tdčka. Každopádně i kdyby, tak nejdříve jsou naplánované francouztké, britské a japonské tanky. Nebylo by možná odvěci pokusit se takový strom sestavit :D
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Idaho píše:V dobách uzavřené bety, mi psal Overlord, že by eventuelně chtěli i československej strom, ale až za dlouho a obavá se že nebude dostatek tanků... To bylo ještě v časech, kdy nebyli hotový artyny a tdčka. Každopádně i kdyby, tak nejdříve jsou naplánované francouztké, britské a japonské tanky. Nebylo by možná odvěci pokusit se takový strom sestavit :D
Zajímavá myšlenka.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Díky moc za rady, nakonec jsem namontoval PaK a zkusil doporučenou taktiku a... no musím si chvilku zvykat.
Český strom by byl super, ale pochybuju, že by si s nim autoři dělali hlavu. Přece jen Anglie nebo Francie je podstatně větší trh a jejich tanky teď najdem jen u Rusů nebo Němců. Je jasný, že se autoři vrhnou na ně, ještě navíc když nějaký modely už maj a stačí jen je znova otexturovat. Což mě přivádí k myšlence, že by nebylo od věci pro stejný modely připravit i víc textur. Třeba na německý vozidla by se mohla vybrat klasická tanková šeď, léčka nebo třeba zimní kamufláž.
A ještě dík Idahovi za zajímavej Overlordův blog a Ramonovi za banner se statistikama.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sego13 »

Textury si mozte nahodit vlastne, vela sa ich da stiahnut tu:
http://wotskins.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

p3tris píše:Díky moc za tipy. Stát za vyššíma tierama a vyžírat zásahy, když je na ně vedená palba, mi přišlo vůči nim nesportovní. Až teď mi došlo, že na tom nic nesportovního není, že tam od toho zkrátka jsou. Stejně jako rychlí průzkumáci, kteří najedou do cizí základny a po chvílí zdechnou, ale maj za to zkušeností jak za zabití 4 tanků.
A ještě jednu otázku, je lepší preferovat u kanonů průraznost nebo damage? Zrovna teď nevím, jestli dát na toho Hetzera PaK a nebo 42 houfnici.
Já budu oponovatJackalovi. U lehkých a středních tanků preferuji taky penetraci a rychlost nabíjení. Ale u stíhačů tanků je lepší mít dělo s co největší DMG. Protože je pro TD důležitější jedinou ránou zasáhnout, udělat co největší škodu a ideálně couvnout. S malým dělem si nemůžeš moc troufat do delších přestřelek. Ale opravdu záleží na stylu hry a konkrétním vozidle.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Přesně, všechno ber jen jako rady, nějaký přesný manuál jak hrát s kterým tankem je blbost, hraj tak aby tě to bavilo a aby jsi to nekazil týmu. Se su-85 jsem normálně utočil, kolikrát jsem byl na hrotu útoku a dostal sjem jich tak 3-4 za hru
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

sego13 píše:Textury si mozte nahodit vlastne, vela sa ich da stiahnut tu:
http://wotskins.wordpress.com/
Ta stránka je super, ale já to myslel trochu jinak. Takhle nevlíkneš na určitej model texturu a pak jsou zase třeba všechny Tčka ve hře stejný. Já myslel, že by byly na výběr už od tvůrců třeba 4 kamufláže ke každýmu modelu, aby se neproháněli po bojišti unifikovaný stroje. A možnost textury s osobním znakem na pancíř, třeba. Ale to už si vymejšlím :)

Díky za rady, nakonec jsem se rozhod, že nebudu chvátat na Stuga a koupím si i tu houfnici k vyzkoušení. Výhoda je ta, že uvidím, co mi víc vyhovuje a obě jdou pak namontovat i na něj.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
SssnakessS
svobodník
svobodník
Příspěvky: 27
Registrován: 16/2/2007, 11:20

Příspěvek od SssnakessS »

p3tris:
Nechtěl jsem se zapojovat, ale nakonec taky něco přihodím :) Na Hetzera jedině 105mm houfnici (a samozřejmě pouze HE munici). Hetzer nic nevydrží a tak je třeba zasadit ránu a pokud ses tím odkryl a nablízku není pomoc, je třeba se stáhnout jak říkal Tempik. Hetzer je jednohubka pro větší tanky (viz. Šakalův příspěvek). PzIV nebo t34 s tou houfnicí dáš klidně na 2 rány a hlavně nenarazíš na tank, který bys tím nepoškodil. Navíc HE granáty se neodráží (jen vyjímečně) a vzhledem k tomu, že jejich účinek netkví v proražení pancíře, nemusíš nijak extra mířit na slabší místa...

Stug už je jiné kafe. Výborný stroj, rychlý, obratný... a na něj buď dlouhou pětasedmdesátku - pokud jsi spíš sniper (že by verze kanónu z Panthera pro samohybky? :) ) nebo zas tu houfnici.

Ad kamufláž: Tvůrci připravují do nějakého dalšího patche nový prvek - kamufláž. Budeš si ji moct koupit (dočasně/ na furt) a bude ovlivňovat tvojí viditelnost v terénu. Na každou mapu se sám zvolí vhodný typ - podle druhu vegetace, sníh/poušť ... atd. Asi se tím chtějí vyhnout nadávkám za "pokažený" spotting systém ...

Ale to stejně asi není to cos myslel .... stejný typ tanku bude mít asi i stejnou kamufláž. O plánování nějaké možnosti osobní kamufláže nic nevím ...
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“