World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Tempik píše:Já budu oponovatJackalovi. U lehkých a středních tanků preferuji taky penetraci a rychlost nabíjení. Ale u stíhačů tanků je lepší mít dělo s co největší DMG. Protože je pro TD důležitější jedinou ránou zasáhnout, udělat co největší škodu a ideálně couvnout. S malým dělem si nemůžeš moc troufat do delších přestřelek. Ale opravdu záleží na stylu hry a konkrétním vozidle.
Tak Tempiku samozrejme mas pravdu - hlavne o tom konkretnim vozidle ... mam ted shodou okolnosti 2 TDcka na Tieru V (SU-85 a Wolverine) a na nich je krasne videt rozdil v tech zbranich ... zatimco se SUckem a jeho 107mm davam KVcko na 2 rany, tak Wolverine se svou 76 potrebuje obycejne 5+ ... a tohle zcela zasadne meni styl boje ... se SUckem muze bejt clovek docela drzej i v boji s tezkejma z vyssich Tieru, Wolverine musi byt bezpodminecne zalezlej (taky jsem s nim ziskal oceneni jaky jsem neziskal s zadnym jinym tankem Invicible - za prezitejch 5 bitev bez poskozeni - sice to bylo s klikou ale i tak) ... na druhou stranu je Wolverine diky otocny vezi a svy kadenci naprosto uchvatnej pri obrane pred lehkejma a strednima tankama (to si takhle jednou na me na Prochorovce na kopci vyslapli Pz. III, Pz. IV a M3 Lee .... si mysleli ze osamoceny TDcko bude easy kill takze Pz. III na me vyletel na rychlosti s umyslem me taranovat, jenze nez ke me prijel tak dostal 2 do kozichu a skoncil, Pz. IV stihnul tak akorat vyjet pres okraj a zamirit na me, Lee se pres okraj ani nedostal)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

SssnakessS píše:Ad kamufláž: Tvůrci připravují do nějakého dalšího patche nový prvek - kamufláž. Budeš si ji moct koupit (dočasně/ na furt) a bude ovlivňovat tvojí viditelnost v terénu. Na každou mapu se sám zvolí vhodný typ - podle druhu vegetace, sníh/poušť ... atd. Asi se tím chtějí vyhnout nadávkám za "pokažený" spotting systém ...

Ale to stejně asi není to cos myslel .... stejný typ tanku bude mít asi i stejnou kamufláž. O plánování nějaké možnosti osobní kamufláže nic nevím ...
No není to přesně to, co jsem myslel, ale i tak to zní zajímavě. Ten kdo si nekoupí, zůstane ve standartu a kdo jo, změní se mu kamufláž podle prostředí a uvidí ho tak i ostatní. To se mi líbí. A pokud to nebude za zlatou měnu a tedy běžně ke koupi, přispěje to určitě i k optický realičnosti (pískový tanky na pouští, bílý v Arktidě a pod.).
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Co ja vím, tak jednotlivé kamufláže půjdou koupit na čas za kredity, na trvalo za goldy a měnící se kamufláž podle mapy bude za goldy. Zatím jsem ale neslyšel nic o tom, že by to mělo být něco víc než jen kosmetická změna. V případě některých modů, jako třeba už od cb zmíněném hardcore, to může být výhoda.
Jinak M10 nemusí být nutně zalezlej, když to umíš (především nastavovat vhodně pancíř na ding) tak jde skoro všechno. Nedávno jsem ujezdil s M10 IS ;) (byl to lamak)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Taky mám teď M-10 a zalezlej s ní moc nebývám. Tedy s Jagdpantherem jsem si troufl klidně vést útok a s M-10 jedu spíš v ruhé lajně, ale hraju s ní spíš jak se středním tankem :-)
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

VGR_j4ck41 píše: mam ted shodou okolnosti 2 TDcka na Tieru V (SU-85 a Wolverine) a na nich je krasne videt rozdil v tech zbranich ... zatimco se SUckem a jeho 107mm davam KVcko na 2 rany, tak Wolverine se svou 76 potrebuje obycejne 5+ ... a tohle zcela zasadne meni styl boje ... se SUckem muze bejt clovek docela drzej i v boji s tezkejma z vyssich Tieru, Wolverine musi byt bezpodminecne zalezlej (taky jsem s nim ziskal oceneni jaky jsem neziskal s zadnym jinym tankem Invicible - za prezitejch 5 bitev bez poskozeni - sice to bylo s klikou ale i tak) ... na druhou stranu je Wolverine diky otocny vezi a svy kadenci naprosto uchvatnej pri obrane pred lehkejma a strednima tankama (to si takhle jednou na me na Prochorovce na kopci vyslapli Pz. III, Pz. IV a M3 Lee .... si mysleli ze osamoceny TDcko bude easy kill takze Pz. III na me vyletel na rychlosti s umyslem me taranovat, jenze nez ke me prijel tak dostal 2 do kozichu a skoncil, Pz. IV stihnul tak akorat vyjet pres okraj a zamirit na me, Lee se pres okraj ani nedostal)
Musím říct, že z toho 76 mm kanónu u Wolverine jsem docela nešťastnej - na slabší kusy je to dobré ale oďobávat vyšší tiery HE granáty po 2% mě nebaví - takže vyzkouším houfnici.
Ale SU-85 - to už je jiné kafe - můj osobák:
Obrázek
(uznávám, že protivníci nejsou nic moc, ale většinu hry jsem stál proti přesile)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

dej vědět jak se ti houfnice osvědčila. Já ji zkoučel na T-40 a neosvědčika se mi vůbec. Ta lepší 76ka v kombinaci s novou věží je ale vcelku slušný šicí stroj. Původní zbraň je zoufalost.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Musíš vědět kam střílet, v pohodě jsem prostřeloval is3 i ktečko, i když na přímej boj to není a ze předu tobylo spíš o štěstí
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Tempik píše:dej vědět jak se ti houfnice osvědčila. Já ji zkoučel na T-40 a neosvědčika se mi vůbec. Ta lepší 76ka v kombinaci s novou věží je ale vcelku slušný šicí stroj. Původní zbraň je zoufalost.

V čem je dobrá ta nová věž? Koukal jsem že má pomalejší otáčení, stejné pancéřování, stejný dohled...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

jj, parametrově je ve všem horší. Ale přidává do kadence a je asi nějak líp zkosená, protože víc odrážím. A je hezčí!
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Tak po pár bitvách hodnotím tu houfnici kladně. Mě paradoxně vyhovuje, že musím trošku dýl nabíjet - jsem zvyklý po výstřelu hned couvat a hledat dočasný ukrýt. Když střílím tou 76kou tak stojím na místě a víc se vystavuju palbě. Hlavní nevýhodu vidím ve střelbě na rychle jedoucí cíle - správně předsadit je docela těžké - ta střela je dost pomalá v porovnání třeba se 152 mm ML-20.
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Mě vyhovuje spíš ta 76mm, mě přišlo že tam věž zrychlila celej vehikl :) asi díky těžišti, jinak nevím proč tam je to závaží či co :)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Musím říct, že s houfnicí na Hetzerovi mě to baví o dost víc než s PaKem.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Větší poškození, co? Jinak vidím, že máš taky LT-35, ale specializuješ se na samohybky, zatímco já mám jen jednu samohybku a samé tanky. Ale jsem teprve na začátku, uvidíme dál.
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Mě by zajímalo, proč každej hraje s německejma tankama :D Nejčastěji teď jezdím s M46 Pattonem (tier 9), M36 Slugger (t6) a T1 Cunningham ( t1) a všude samej němčour. Mě to nevadí, do skopčáků střílím rád, jen už mi to příjde divné
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Stryx
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 135
Registrován: 22/11/2009, 22:00
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Stryx »

No to bude hlavne otazka estetiky :) Ty nemecky tanky maj svoje kouzlo, kombinuji eleganci a zaroven neco z bestie v sobe. Americky tanky vypadaj jak becka od piva vybavena pasama :)
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Idaho píše:Mě by zajímalo, proč každej hraje s německejma tankama :D Nejčastěji teď jezdím s M46 Pattonem (tier 9), M36 Slugger (t6) a T1 Cunningham ( t1) a všude samej němčour. Mě to nevadí, do skopčáků střílím rád, jen už mi to příjde divné
Všichni totiž znají tu pohádku o "tygrovi" od doktora Goebbelse. :)
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Idaho píše:Mě by zajímalo, proč každej hraje s německejma tankama :D Nejčastěji teď jezdím s M46 Pattonem (tier 9), M36 Slugger (t6) a T1 Cunningham ( t1) a všude samej němčour. Mě to nevadí, do skopčáků střílím rád, jen už mi to příjde divné
No, já to hraju tak, abych měl zhruba rovnocenný tank z každé armády. Takže teď to je M2 - Lt-35 - T-26, a plánuji to M4/M5 - Pz III/IV - T-34/A-20.
Obrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Peters píše:Větší poškození, co? Jinak vidím, že máš taky LT-35, ale specializuješ se na samohybky, zatímco já mám jen jednu samohybku a samé tanky. Ale jsem teprve na začátku, uvidíme dál.
Nejde ani tak o větší, ale proti větším tierum vůbec o nějaký. Nesnažim se je zničit, jen umístit dobrej zásah a rychle pryč někam se schovat. I když musím uznat, že když někoho dostanu na první dobrou, je v tom určitý zadostiučinění. LTčko jsem zkoušel spíš kvůli tomu, abych si vyzkoušel rozdíly mezi tankem a samohybkou. Včera jsem vyzkoušel i artilérku a docela mě to s ní bavilo. V první bitvě jsme sice prohráli, ale já zůstal na place jako poslední a dostal tři nepřátele.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Já hraju hlavně artilerie a mám za všechny lajny zhruba (sobě) odpovídající typy. Řekl bych že u nich tvůrci vcelku respektují skutečné rozdíly, u tanků to je občas na diskusi :)
Ty Ruské mají ohromnou výhodu ve výrazně strmější dráze střely, dopadají často takřka kolmo, a tak se dají používat i ve městech.
Americké vedou v poškození, ať již rázovou vlnou a střepinami u HE tak i v množství a účinku průrazů.
A Německé vynikají v rychlosti nabíjení a přesnosti střelby.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Ta Goebbelsova pohádka bude asi ta neznáma v rovnici :) Odvolání na jejich estetický vzhled mi vykouzlilo usměv na tváři :) Já mám ale spíš strach, že přesycenost skopčáckejma tankama vyplívá spíš ze sympatii k wermachtu, než cokoliv jiného :(
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“