World Of Warplanes

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Prosím Vás odkaz na stromy?
Hanss
Příspěvky: 4
Registrován: 12/6/2009, 14:55

Příspěvek od Hanss »

Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sego13 »

jezisi kriste, vcera som to hral prvy krat a bolo to strasne :)
teda nie v zmysle ze hra je strasna ale moje lietanie bolo mizerne

chce to zvyknut si na ovladanie a prostredie.

Inak celkom pekne ( i ked tanky su lepsie)
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Tak jsem včera nainstaloval, prošel si lehce fórum (přihlášený) a při pokusu o start hry mi to napsalo, že můj účet neexistuje. Sakra - budu jim muset napsat. A já se tak těšil...
Nebát se a nekrást!
sego13
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 140
Registrován: 11/2/2008, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sego13 »

... uf uf ... po case ktory treba na zvyknutie si na ovladanie, je to uz cista zabava :) zatial su k dispozicii Tier 3, 6, a 10
Nefunguje mnoho veci, hra velmi casto pada ale inak vyzera to zaujimavo.

Viac sa mi pozdavaju utoky bitevnikov na pozemne ciele ako suboje stihacov (mozno preto ze som slaby v dog-fightoch)

Utok Il-2 na letisko je parada ... a poletovanie 20 metrov nad zemou medzi kopcami je rovnako perfektne

zatial palec hore pre WG ... samozrejme matchmaking je debilny, rovnako ako v WoT.
Obsah je plytky .. ale nejde o simulator ale zabavnu strielacku ... a to vyzera ze to bude
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Re: World Of Warplanes

Příspěvek od madrabbit »

Tak hraju to asi měsíc, tak se podělím o poznatky.

Jako simulátor to není, jediné, kde lze udělat chybu v pilotáži je přetažení při stoupání nebo ztrátě rychlosti. Zatáčky to točí jak může a víc to nedovolí, takže nespadnete do vývrtky, když vezmete prudce za knipl. Ale jako zábava to je super a i dost z manévrů se dá použít. Hlavně na nižších tierech, kde jsou lamky:-D

Jedu za Anglii (mají spitifiry :-)) Jsou tu dvě větve - stíhačky a těžké stíhačky.
Tier I - Goldfinch - dobrý základ, obratný a slušně rychlý
Tier II - Buldog - Naprostá paráda, jste nejrychlejší a nejobratnější (často máte obě dvě vlastnosti nejlepší), není co řešit
Tier II - Demon - težší, méně pohyblivý, čtyří bomby, lze s tím létat jako se stíhačkou, na pozemní cíle nic moc (4x 50kg nenadělá moc škody a 2x .303 to taky nevytrhne)
Tier III - Bristol 133 (nevím, dal bych spíše Gladiatora) - slušně obratné, dobře vybrojené a rychlé letadlo, v podstatě problémy jsou až při pře proti Tier IV
Tier III - Skua - nevím, jsem zaujatý, ale tohle ne - pomalé, těžkopádné a s jednou bombou - dobré na proplížení se a zničení jednou ranou soupeřovo velitelství, jinak tragedie
Tier IV - Bristol 146 (nevím proč druhé letadlo, které se nevyrábělo - lepší by byl Hurri Mk.I - Němci mají Bf-109B) - slušné, dobře obratné, slušně vybrojené (8x.303), průser je setkání se zerem a He112
Tier IV - Blenheim - nevím ,není můj šálek kávy, pomalejší než Bf110 a hůře vybrojený, ale svoje fandy má
Tier V - Spitfire Mk.I - super, jediné, čeho se bát je Zero - ale jste rychlejší, otázkou je výzbroj, s 8x.303 jste obratnější a rychlejší (o trochu), ale 2x20 a 4x.303 je účinnější, moje nejoblíbenější letadlo
Tier V - Beaufighter - jde to, ale je pomalý, takže BnZ nic moc, Bf110 je lepší, ale pokud si uděláte vež 4x.303 tak už se na vás zezadu zero lepit nebude :-))
Tier VI - Spitfire Mk.V - perfekt, riziko je zero v dogfightu a z vyššího Tieru pak Jak-1 a Lavočkiny
Tier VI - Mosquito - prima, srovnatelné v Me410, ale nesedlo mi, rychlé a jako lovec dvousedadlovek a šturmoviků paráda
Tier VII - Spitfire Mk.IX - upřímně slabší než jsem čekal, slabě vyzbrojené (proti ostatním), ruské letadla jsou často obratnější a La-5 a La-7 smrtící. Setknání s vyššími Tiery končí dost špatně - Me-262 okolo Vás poletuje a střílí 30mm knedlíky
Tier VII - Hornet - chystám se, ale měl by být dobrý i na téhle úrovni na BnZ
Tier VIII - Spitfire Mk.XIV - konečně jsem ho včera dostal. Paráda - rychlé, dobře ovladatelné. Možná vystřídá Mk.I jako primární letadlo. Nemusíte se bát ani proudových letadel, pokud to člověk nezvorá, tak je těžký soupeř pro kohokoliv i Tier IX

Na další levely jsem se zatím nedostal, takže ještě info o dvou nákupech z prémiového obchodu
Bf110 C-6 (tier IV) - potvora s 30mm kanonem v podvěsu. Říkám mu louskáček, protože není nic lepšího než čelní útok na zero nebo ruské I-16 a I-17 - jedna dvě rány a je hotovo :-D
Il-2 mod (Tier V - myslím) - chtěl jsem si to vyzkoušet, útoky na pozemní cíle super, ale deprimující je, ža na Vás ostatní kašlou, tak pak máte smůlu, i když už jsem pár stíhaček sundal - udělaly chybu a riskly čelní útok nebo předlětěly a promenádovaly se před kanony. Navíc jsem sunadl jednu stíhačku raketou :-D

Celkově - prima zabava, žrout času a něco z teorie stáhaček se dá použít, takže super hra. Jediné co doporučuji, holt si koupit občas zlaťáky - 1) podpořím hru, která je zdarma a 2) převod zkušeností na volné - pokud chcete na vyšší tiery tak skoro nutnost - hlavně když jsou akce jako teď, že za první vítězství je 3x více expů. Premium účet nepoužívám.

Mějte se gl hf
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11466
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: World Of Warplanes

Příspěvek od Zemakt »

Hrál jsem to asi měsíc a pak jsem přešel na War Thunder. Hra je to velmi podobná nicméně o dost lepší. Grafika letadel, prostředí, mapy, pozemní cíle (tigry, halftrucky, AA, bunkry, křížníky, rychlé čluny, vyloďovací čluny, nákladní lodě apod.) mapy se mění v čase, takže jednou letíte ráno nebo odpoledne. Jednou je mlha nebo sněží. Více v tomto vláknu:

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=54&t=5988
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: World Of Warplanes

Příspěvek od Hans S. »

Já přecijenom nějak raději letecké simulátory :)
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Re: World Of Warplanes

Příspěvek od madrabbit »

To já taky, ale tohle je rychlá výplň, nemusím tahat páku.

Navíc Il-2 servery moc živé nejsou.
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Re: World Of Warplanes

Příspěvek od Sancho »

né že bych byl teda magor do simulátorů, ale ovládání WoWp je šílenost... u WoT je dvojitý zaměřovač (jeden vztažený ke středu obrazovky, druhý k záměrné děla) celkem logická a přehledná věc, ale tady kde se myší ovládá celé letadlo, oba zaměřovače se šmrdlají po obrazovce sem a tam a jenom ve chvílích kdy se potkají (10% herní doby, ani ne) má člověk aspoň trochu jasnou představu kde, jak a proč zrovna má letadlo to dělá celou herní situaci šíleně zmateční... Možná bych si časem zvyknul, ale já jsem radši ušetřil 5GB místa a vrátil se k WoT ještě před ukončením bety WoWp.
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: World Of Warplanes

Příspěvek od p3tris »

Já pár takovejch arkádiček v offline dohrál (série Air Conflict, Blazing Angels, Airfix Warfighters a zhruba desítku dalších), takže mi ovádání nedělá vůbec žádný problémy. Beru to jako rychlý odreagování, když mám chvilku času. Co mi zezačátku hodně štvalo jsou ti čelně nalétávající kamikaze, kterým se skoro není šance vyhnout. Ale i na to jsem si zvyk. Jak říkám, beru to jako rychlou odreagovačku, dostal jsem se na tiery 5 až 6, kde jsou moje oblíbený letadla a dál už šplhat nehodlám.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“