World of Warships

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
mikhail
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1699
Registrován: 19/4/2006, 20:09

World of Warships

Příspěvek od mikhail »

Vážení,
keď toto dostanú aspoň do alfy, skončí definitívne môj spoločenský život :D

http://games.tiscali.cz/video/filmovy-a ... hips-59730


EDIT: 20.3.2015

Hra zmenila názov na "World of Warships"

A dostala sa do bety. Viac informácií tu.

http://worldofwarships.eu/cs/news/

Na získanie prístupu je potrebné získať beta kľúč (raz za čas sprístupnia hru opäť na registráciu), prípadne sledovať herné portáli, kde sa sem tam rozdávajú.

Krátke zhrnutie hry z môjho pohľadu. Nejedná sa čisto iba o klon World of Tanks. Herné princípy sú približne rovnaké, ale poskytujú iný zážitok ako WoT. V hre sa nachádzajú 4 typy lodí zatiaľ 2 národnosti (USA a Japonsko). Neskôr príde Rusko, Veľká Británia a Francúzsko. Bitevné lode (môžeme prirovnať k ťažkým tankom), krížniky (alias stredné tanky), torpédoborce (ľahké tanky) a lietadlové lode (možno prirovnať k delostrlectvu vo WoT). Hranie Bitevných lodí a krížnikov nie je až také náročné (tieto stroje zdržia celkom slušný dmg). Naopak hranie torpédoborcov si vyžaduje určitý skill a je o dosť náročnejšie ako hranie ľahkých tankov vo WoT. To isté platí o lietadlových lodiach.

Celkovo je WoWS takticky náročnejšie ako WoT. Je potrebné uvažovať dlhodobejšie dopredu. Predsalen manévrovateľnosť lodí je o trochu horšia ako pri tankoch.

Pre mňa zatiaľ veľmi pozitívne prekvapenie.
Naposledy upravil(a) mikhail dne 20/3/2015, 08:49, celkem upraveno 2 x.
matjka
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 21/1/2009, 21:58

Příspěvek od matjka »

jo taky se těším akorát čekám na plnou verzi :)
platon : Jen mrtví viděli konec války
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

World of Warships

Příspěvek od Lord »

Palbáci dostali nabídku na testování, od společnosti Wargaming Europe jako zástupce pro Českou a Slovenskou komunitu, známou svou “vlajkovou lodí”, hrou World of Tanks, či World of Warplanes, která přidává i třetí titul ze série, tentokrát věnovaný námořním bojům první poloviny 20. století: World of Warships.

World of Warships je akční MMO hra kategorie “free to play” (hratelná zdarma). Hra umožňuje ovládání velkého množství známých i méně známých vojenských plavidel v bitvách o námořní nadvládu. Parametry každé z lodí - kombinace palebné síly, rychlosti, pancéřování a odolnosti - se drží historických předloh.

Podrobnější informace můžete najít na jejich hlavní stránce (http://worldofwarships.eu/), na blogu vývojářů (http://blog.worldofwarships.eu/),
na fóru (http://forum.worldofwarships.eu/) nebo na Facebookové stránce (https://www.facebook.com/WorldOfWarships), případně na kanálu na Youtube:
Trailer 2013 (http://www.youtube.com/watch?v=o398DpFs ... bImm3FJwtd)

Zápisník vývojářů #1



Japonský vojenský poradce (http://www.youtube.com/watch?v=esdxW5hh ... Urn52JM_7w)
Návštěva. USS Texas (http://www.youtube.com/watch?v=64xpnSE9 ... Urn52JM_7w)

V současnosti je World of Warships ve stádiu uzavřeného Alfa testu a přístup mají pouze vybraní testeři.

Byli jsme osloveni, protože se naše stránky zabývají vojensko-historickou tematikou včetně té námořní.

Kdo má zájem z příznivců/čtenářů o World of Warships, tak mu bude nabídnout exkluzivní přístup do uzavřeného testu a možnost hru zhodnotit a ovlivnit i její vývoj - stejně jako pro ostatní testery by však i zde byl využit normální postup včetně uzavření dohody o mlčenlivosti.

Pokud máte zájem o další informace, pište mi soukromé zprávy a já budu kontaktovat "Tuccyho".

Případně pište dotazy přímo sem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

Já bych zájem měl. Účet u wargamingu mám, nějaké hry jsem už testoval.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Alfiku, to jsi ideální adept! Marek "Tuccy" Tučan je registrován na Palbě po nickem marektucan
Zájemci můžou psát i přímo jemu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:Byli jsme osloveni, protože se naše stránky zabývají vojensko-historickou tematikou včetně té námořní.
Lord píše:Parametry každé z lodí - kombinace palebné síly, rychlosti, pancéřování a odolnosti - se drží historických předloh.
Hra typu WoT a nyní právě WoW, se už z principu nemůže balancovat dle historických předloh, protože jde v první řadě o hratelnost..a střílení..jednoduchost..a střílení..a jednoduchost. Vždycky to bude jen akční střílečka s historickým pozlátkem, co se trochu přidrží názvů, pár zbraní a zmixuje se to jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Tohle není vůbec nějaká výtka (!), jen mě spíše vždycky pobaví, když se autorstvo čehokoli ohání historickou autentičností :)...samozřejmě z principu tohle musí říkat, protože to je reklama, ale jinak by museli plodit simulátor a ne hru ala WoT.

Proč ale toto píšu. Na tuto hru se těším (protože lodičky, že? :D), klidně rád nabídnu i nějakou pomoc a nemám iluze (v dobrém), že to nebude další zmixovaný dortík. Takže by mě spíše zajímalo, co v rámci tohoto mixu třeba autoři uvítají od někoho s dejme tomu nějakým námořním vhledem? Protože na balancování různých tříd a parametrů do herně vyvážené podoby je v podstatě potřeba jen hráč, tam musí jít historie do kopru (ta v podstatě začíná a končí názvem a vzhledem lodi/tanku, ostatní je podřízeno hře a faktoru zábavy pro co nejširší skupinu hráčů a věkových kategorií).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

No jo hratelnost, vs. historická autentičnost. Nevím, kdo hraje třeba WoT, ví své.
Jak moc to může kdokoliv ovlivnit je otázka. Třeba na Palbě se odborníci na námořnictvo najdou.
A nějaké připomínky k tomu Polare mít můžeš :)

Nabídka je na stole, zase neosloví s tím každého. Samozřejmě se ve finále bude muset hledat nějaký kompromis různých požadavků, aby hra nebyla zase nudná.

Dobře to popisuje, článek níže … Lodě reprezentující státy se mají lišit v malých detailech, takže třeba dostřel japonských torpéd je delší a americké lodě zase mají lepší pancéřování a radar.
http://games.tiscali.cz/video/video-z-w ... odi-243014

Otázka je, jak s kombinují třeba bitevní lodě s letadlovými, atd. Zasáhnout nepřítele torpédy na delší vzdálenost byl v reálu problém, ale třeba hře to znát bude, apod.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: World of Warships

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:No jo hratelnost, vs. historická autentičnost. Nevím, kdo hraje třeba WoT, ví své.
Jo, vím. Dobře vypadající a zábavný historický nonsens. Je to střílečka pro masy, takže to ani jinak nejde.

A WoW musí být už z principu to samé. Odborný vhled končí asi tak u záležitostí, aby z Jamata nebylo Džamato a Bismarck neměl děla ráže 406mm a ne 380mm (což ovšem neznamená, že je v rámci balancu a větší variability jako jednu z možností nedostane). Běžného hráče nezajímá jestli to ve skutečnosti bylo tak a tak, ale jestli je to Jamato/Bismarck/Iowa bla bla, jestli je herní princip jednoduchý a jestli se to dobře hraje.

Když musíš ve stejném tieru fungovat se dvěma historicky a parametrově nesouměřitelnými loděmi, tak je prostě osekáš/posílíš dle potřeby a celou historii pošleš ke dnu. Je to jen hra...a pro masy. Tam není důležité, jestli je to historie, ale jestli to vypadá jako historie.

Ale opakuji, není to kritika a nabídka je to určitě fajn a je prima, že to takhle dostala i Palba. Ale je to hra, tam jsou potřeba spíše testeři, odborníci/polodborníci moc ne :) Takže by mě jen zajímalo, co se od takových očekává.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

Pánové, je přece jasné, že toto není simulátor.
Samozřejmě, že pro hratelnost a zábavnost budou možná modely přesné, ale jejich vlastnosti budou upraveny. Například - koho by bavila bitva lodí, desítky kilometrů od sebe, které se přímo ani nevidí a střílejí někam za obzor? O celé dny trvajícím manévrování zakončeném půlhoďkou střílení nemluvě. Je to stejné jako hry s letadly (teď se chystá vydání BoS a už teď se ukazuje, že pokud hra bude dodržovat historickou přesnost, tak to bude ekonomicky, prodejově, průser - dopadne to jako ve Šturmoviku, tzn. tam se ukázalo že mapy ze začátku WWII nechce lítat nikdo kromě těch co lítají za Němce a mapy z konce WWII zase tihle lidé lítat nechtějí :)
Jedná se o typ hry "s námětem" - tak jako WoT je s námětem tanků, tak toto bude s námětem lodí.
Je to jen grafický rozdíl, ve skut. se to neliší od hry s mágy kteří pozdvihnou své hůky a metají po sobě fajrbóly ničím - kdomě toho, že na obrazovce místo těch pobíhajících magičů budou pojíždět lodě. Je to jen kupa pixelů - ale jak říká Lister: "Ale ty jsou!" :D
Ostatně, Kerbal taky nemá úplnou fyziku a reálnou Sl. soustavu - to by bylo totiž příliš těžké, takhle je to sranda a na oběžnou dráhu se dostane i dítě. A cestou se naučí něco o fyzice. A o to (zábavu a poučení) jde.

PS: 1) marektucan buď na Palbě registrován není, nebo jej vyhledávání nevyhledává. Jediné, co vyhledávání našlo, je tvoje věta výše v tomto vlákně. Nemohu mu tedy napsat.
2) Dle infa v začátku vlákna to vypadá že tuto nabídku dostala Palba a ne že se máme sami hlásit - i když já se klidně sám přihlásím, ovšem nemohu kvůli bodu 1 :) Takže tě asi požádám o pomoc.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vlézt do zpráv -> napsat zprávu -> kliknout na "najít uživatele"

Obrázek

Do kolonky uživatelské jméno napsat marektucan

Obrázek

Kliknout na "hledat"

Obrázek

zaškrtnout zatržítko a kliknout na "vybrat označené"

Obrázek

kliknout na "přidat"

Obrázek

napsat zprávu a odeslat....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Ale je to hra, tam jsou potřeba spíše testeři, odborníci/polodborníci moc ne Takže by mě jen zajímalo, co se od takových očekává.
To já nevím, co se přesně očekává … asi zkoušet hrát a sdělovat svoje pocity. Navíc je to vázané jakousi mlčenlivostí. Historické odborníky jistě sama společnost kontaktovala, a už mají ledacos rozpracované. Takže ten soubor věrných lodiček, minimálně designově je na úrovni.
V reálu Japonce zdecimovali americké letadlové lodě, na druhou stranu amíci dokázali rozluštit japonský kód a dozvědět se informace k bitvě o Midway. Ve hře by takto Japonci rychle skončili.
Ale ve hře se může utkat Jamato proti třídě Iowa na férovku, atd.
1) marektucan buď na Palbě registrován není, nebo jej vyhledávání nevyhledává. Jediné, co vyhledávání našlo, je tvoje věta výše v tomto vlákně. Nemohu mu tedy napsat.
Registrován je, jen nenapsal žádný příspěvek kromě soukromé zprávy mně. Jde postupovat, jak napsal Aaron, nebo přímo jméno napsat do okénka příjemce u SZ.
2) Dle infa v začátku vlákna to vypadá že tuto nabídku dostala Palba a ne že se máme sami hlásit - i když já se klidně sám přihlásím, ovšem nemohu kvůli bodu 1 Takže tě asi požádám o pomoc.

Nabídku dostala Palba, ale nakonec to je o jednotlivcích :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Já to dělám takhle (uznávám, že složitěji, než to pouze napsat) abych měl jistotu, že mám toho adresáta správně...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

Aaron Goldstein píše:Já to dělám takhle (uznávám, že složitěji, než to pouze napsat) abych měl jistotu, že mám toho adresáta správně...
Ověřit adresáta je možné, když dáš Náhled zprávy, tak se příjemce v okénku zaktivuje.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Vidíš, zase jsem moudřejší... Děkuji... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: World of Warships

Příspěvek od Alfik »

Jojo, díky oběma, já jej hledal v seznamu členů a tam mi ho to nevyhledalo. Způsobem od Aarona to šlo bez problémů, už jsem mu zprávu napsal.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: World of Warships

Příspěvek od tarava »

Tak jsem Tuccymu napsal PM a bohužel 3 dny bez odpovědi :cry:
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Warships

Příspěvek od Tempik »

Něco nového?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: World of Warships

Příspěvek od Lord »

No asi na nás zapomněl :???:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“